FPL Draft League 2019/2020

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: FPL Draft League 2019/2020

Postprzez Radbug » 27 lip 2019, o 01:05

No właśnie. Jest 4-5 takich dobrych wyborów, a potem? Ruletka. Do tego właśnie się odnoszę, że sezon dwa temu każdy w pierwszym wyborze mógł spokojnie wybrać swojego kluczowego zawodnika na cały sezon, a jeszcze w drugim wyborze trzeba było się zastanowić kogo wybrać z kilku opcji. Teraz po 5 zawodnikach kończą się te pewniaki i jestem przekonany, że jeśli nie będzie do draftu "wow" transferów to druga część stawki, wybierając jako 6-10 będzie e tym roku poszkodowana bardziej niż kiedyś.

P.S. Ja gram już któryś sezon, ale nie zamierzam wydawać 60 zł po to, żeby defensywny pomocnik w jakiejś internetowej grze zbierał więcej punktów. Sorry. Dla mnie to po prostu kasa wyrzucona w błoto. Cały ten premium w grze tego typu jest po prostu śmiesznym i chybionym pomysłem.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
Radbug

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez MILF » 27 lip 2019, o 13:04

Chłopaki, dołączajcie. :wink:
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ManiacK » 29 lip 2019, o 18:09

Radbug napisał(a):No właśnie. Jest 4-5 takich dobrych wyborów, a potem? Ruletka. Do tego właśnie się odnoszę, że sezon dwa temu każdy w pierwszym wyborze mógł spokojnie wybrać swojego kluczowego zawodnika na cały sezon, a jeszcze w drugim wyborze trzeba było się zastanowić kogo wybrać z kilku opcji. Teraz po 5 zawodnikach kończą się te pewniaki i jestem przekonany, że jeśli nie będzie do draftu "wow" transferów to druga część stawki, wybierając jako 6-10 będzie e tym roku poszkodowana bardziej niż kiedyś.

Nie przesadzałbym - wiadomo, że wybierając pierwszym można zgarnąć najlepszych, ale za to Ci dalej w stawce mają szybszy drugi pick, co pozwala na mniej więcej ogarnięcie sobie niezłego trzonu drużyny, na kim nasza drużyna powinna polegać w kwestii zdobywania punktów regularnie, kiedy Ci pierwsi drugiego zawodnika już wybierają raczej już z wyczerpanej puli tych "pewniaków" do niezłych wyników (w cudzysłowie, bo jak to jest - każdy wie, Aguero może dalej strzelać po 20+ goli, jak i połowę sezonu przesiedzieć w klinice, De Bruyne może wyrwać z 15 asyst, jak i znowu leczyć kolano cały sezon, Ozil jeśli zachce mu się, też może zaskoczyć, jakby przyszedł u Nich Pepe, ale nie musi). To pierwsza sprawa.

Druga - w trakcie pierwszych kolejek i tak zawsze wszystko się miesza, grają zmiennicy, bo podstawowi dłużej odpoczywali czy jak u Nas np. grali kolejne turnieje międzynarodowe, tu właśnie chodzi o to, by przewidzieć w jak największym stopniu możliwe przetasowania, roszady, czy to w przypadku transferów czy zmian na ławce - a nawet jak się nie uda, a to raz czy dwa komuś udało się wyrwać free playera, który z kolejki na kolejkę zaczynał punktować lepiej i lepiej, przez co znajdował się potem w topie? Sam żałowałem np. Pogby, gdy przyszedł Ole, a ktoś go wyrwał i miał pociechę przez parę/naście kolejek z jego punktowania. Dlatego gramy w 10, a nie jak kiedyś bodaj w 12-14, by były większe możliwości roszad, zawsze jakiś ciekawszy gracz 1szego składu u którejś z drużyn jest wolny, ale np. nikt go nie bierze, bo ciężkie mecze do punktowania przed nim czy powrót po kontuzji dopiero czy cokolwiek innego.

#############

@krzysiekoln - odczytaj PW koleko, czekamy.
ManiacK

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez MILF » 29 lip 2019, o 18:30

Ja byłem tym szczęśliwcem, co wyciągnął Pogbę. 8)

Może warto znaleźć jakąś alternatywę, na wypadek gdy kolega nie będzie się odzywać :?: :wink:
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Wrubel84 » 29 lip 2019, o 19:45

Czy aby zagrać w tej lidze trzeba przejść draft ? Czy po prostu stworzyć sobie zespół i bawić się ? Jak wspomniałem gram pierwszy raz i nie wiem jakie są zasady, nikt nie objaśnił na początku.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ManiacK » 29 lip 2019, o 20:00

Wrubel84 napisał(a):Czy aby zagrać w tej lidze trzeba przejść draft ? Czy po prostu stworzyć sobie zespół i bawić się ? Jak wspomniałem gram pierwszy raz i nie wiem jakie są zasady, nikt nie objaśnił na początku.

Jest "How to play" na samej stronie, ale dobra, pomińmy, w pigułce:
Na starcie jest draft, możesz ustawić sobie listę zawodników (jeśli nie będzie Cię, to polecam koło 200 graczy ułożyć - inaczej potem będzie Ci brało wg rating, a tam np. może Ci wylosować graczy, którzy odeszli z ligi - pomijam fakt, że to jedyny mankament przy drafcie, który powinni rozwiązać, że jak kogoś w lidze już nie ma czy na wypożyczeniu, to żeby go nie było dostępnego) i nie uczestniczyć, ale polecam być osobiście i wybierać sobie team, tak by nie mieć dwóch dobrych bramkarzy, a np. żadnego dobrego napastnika itd. - odbywa on się na zasadzie, że tuż przed startem losuje kolejność i wybieramy 1-10, 10-1 i tak do wybrania 15 zawodników, 2 GK, 5 Def, 5 MID, 3 FOR przez wszystkich graczy - chyba najważniejsza zasada, jeden zawodnik na jednego gracza przypada.

Co potem? Co kolejkę ustalasz sobie skład na daną kolejkę, obostrzenia tak jak przy Fantasy Premier League, że musi być 1 napastnik, 3 obrońców, nie pamiętam ilu - chyba 2 pomocników? itd., masz free transfery - czyli możesz zrobić natychmiast, masz też waivery - czyli we wtorki i w piątki (godzin nie pamiętam, 11/12?) wg kolejności Waiver List (w kolejności od 1 do 10) przydziela zawodników waiver, o ile sobie jakiegoś wybrałeś - jeśli Ty i ktoś inny go chciał, to pierwszeństwo ustala właśnie ta waiver list - jeśli jesteś pierwszy i kogoś weźmiesz, spadasz na ostatnie miejsce - także tu polecam nie szaleć, jeśli nie ma nikogo ciekawego do wybrania i poczekać, aż zawodnicy zdobędą status "free" - tu nie chcę skłamać, ale chyba po tym wtorku, jeśli kolejka skończyła się max w poniedziałek, aż do startu kolejki (1h przed startem w sumie nawet) zawodnicy, którzy nie byli przez nikogo wzięci, mają status free.
ManiacK

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez MILF » 29 lip 2019, o 21:17

Dołącz do jakiejkolwiek ligi, której draft zaczyna się na dniach, w ten sposób najszybciej zrozumiesz co z czym się je. :wink:
MILF

Postprzez Wrubel84 » 29 lip 2019, o 21:39

Spoko, dowiedziałem się, że mówię o Fantasy Premier League, a Wy gracie w coś zupełnie innego. Także dzięki za wszelkie chęci pomocy. YNWA
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Wietor » 30 lip 2019, o 11:32

Hej, który z gentelmanów nie odebrał linka do ligi?

Na kiedy umawiamy się na draft, kiedy wybieramy piłkarzy do swoich drużyn?
Wietor

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez licznerek » 30 lip 2019, o 14:01

Jest jeszcze miejsce? Jestem chętny.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez MILF » 30 lip 2019, o 14:23

licznerek napisał(a):Jest jeszcze miejsce? Jestem chętny.

Jeden kolega nie daje znaków życia, więc myślę, że się znajdzie. :wink:
MILF

Postprzez ManiacK » 30 lip 2019, o 14:32

krzysiekoln - Ostatnia wizyta:
27 lip 2019, o 13:21

Przepraszam z góry, ale nie wiem, czy byś się do draftu odezwał, więc już mamy pełen team 10 osób.

Wietor napisał(a):Hej, który z gentelmanów nie odebrał linka do ligi?

Na kiedy umawiamy się na draft, kiedy wybieramy piłkarzy do swoich drużyn?

Już będzie 10 osób, licznerek - PW.
Ustawiona jest sobota o 7 wieczorem, angielskiego czasu:
Sat, Aug 3rd 2019, 6:00 pm (in 4 days)

Jeśli ktoś ma obiekcje, niech da znać - jak większości pasuje, zostanie. Jak większość będzie chciał inny termin, np. niedzielę - zamienimy.
ManiacK

Postprzez licznerek » 30 lip 2019, o 14:50

Świetnie, zapisałem się. Jako że ostatni sezon przegapiłem, wcześniej grałem, to zmieniło się coś od tego czasu? Tutaj przeczytałem o braku Kante rule i flex.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez ManiacK » 30 lip 2019, o 15:09

licznerek napisał(a):Świetnie, zapisałem się. Jako że ostatni sezon przegapiłem, wcześniej grałem, to zmieniło się coś od tego czasu? Tutaj przeczytałem o braku Kante rule i flex.

Chyba nie - Kante Rule poszło w premium, wielka szkoda..
Flex już wcześniej w temacie wytłumaczył bodaj Radbug jak dobrze pamiętam.
ManiacK

Postprzez krzysiekoln » 30 lip 2019, o 23:24

Ok
krzysiekoln

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności