VAR

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

VAR

Postprzez bugi » 28 kwi 2019, o 11:54

Witajcie, pomyślałem że założę wątek poświęcony "mojemu ulubionemu" systemowi jakim jest VAR - Video assistant referee, który od najbliższego sezonu zawita na boiskach naszej ukochanej Premier League a obecnie funkcjonuje już w kilku innych ligach i rozgrywkach.
System niewątpliwie dla wielu osób uznawany za zbawienie piłki nożnej na świecie, dla innych (w tym dla mnie) niedopracowana technologia, budząca mniej, ale dużo większe kontrowersje.
Jak to funkcjonnuje w innych ligach większość widzi, jak będzie w PL? Moim zdaniem wesoło :D Oczywiście, grube i oczywiste pomyłki sędziowskie zostaną wyeliminowane, niektórzy powiedzą - to już dobrze, duży plus.
W mojej ocenie, VAR jest niedoskonały bo (podam też przykłady, żeby lepiej to zobrazować):
1) Żeby ten system miał sens całe boisko powinno być okamerowane z każdej strony, każdy centymetr boiska powinien być widziany w VAR, i to z różnych perspektyw. (uniknie to sytuacji w których nie wiadomo czy piłka opuściła boisko czy nie, czy był kontakt w polu karnym czy nie, czy był minimalny spalony, czy nie. Niestety w wielu sytuacjach nie da się ocenić, ponieważ kamer jest za mało, ujęcia są słąbe, zbyt dalekie, zasłaniają piłkarze itp.)
2) VAR powinien rozpatrywać każdą akcję, nie tylko bramkowe. (sytuacje, gdzie jest rożny, którego nie powinno być, po którym pada bramka, to samo z autem. Każda akcja ma wpływ na dalszy bieg wydarzeń.
3) Bardzo słaba edukacja sędziów (Mimo nie raz oczywistych zagrać, sędziowie bardzo często interpretują akcje na swój sposób, bardzo często unikają korzystania z VAR)

Tak więc moim zdaniem, kontrowersje, które będą towarzyszyć systemowi VAR, będą znacznie większe niż dotychczas Będzie ich mniej ale będą znacznie bardziej rozdmuchiwane. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tej technologii oglądając ligę hiszpańską i naszą ekstraklasę. Bardzo dużą rolę przypisuję tu sędziom, i tym na boisku ale także tym siedzących przed monitorami. Może macie jakieś głębsze przemyślenia na ten temat? Co sądzicie o wczorajszym meczu na szczycie naszej ekstraklasy? Może macie jakieś swoje zdanie odmienne od mojego na ten temat? Chętnie poznam opinię innych osób.
Obrazek
Avatar użytkownika
bugi
 
 
9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership
Posty: 1728
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: VAR

Postprzez Fanlive94 » 28 kwi 2019, o 12:47

Ty to chyba prowadzisz jakąś krucjatę przeciw VAR-owi. Wiadomo, że ten system nie jest doskonały i nikt tego nie neguje. Wiadomo, że sędziowie różnie interpretują sporne sytuacje, bo to tylko ludzie. Wiadomo, że czasami powtórka video nie jest doskonała, bo jest za mało kamer. Wiadomo, że zdarzą się błędy, które będą rozdmuchiwane, bo hurr durr miał VAR, a i tak się pomylił. Ale jednak duża liczba pomyłek zostanie wyeliminowana i jest to krok naprzód! I to jest najważniejsze. Pewnie będą prace nad doskonaleniem systemu, a na razie cieszmy się, że w końcu coś się ruszyło. Mogę się zgodzić z tym, że w takiej lidze jak angielska powinni być lepiej wyszkoleni sędziowie, ale ten system wyeliminuje dużą część ich błędów.
Fanlive94
 
 
2 years of membership2 years of membership
Posty: 102
Dołączył(a): 17 lut 2018, o 21:45

Re: VAR

Postprzez Wrubel84 » 28 kwi 2019, o 12:48

bugi napisał(a):Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tej technologii oglądając ligę hiszpańską i naszą ekstraklasę. Bardzo dużą rolę przypisuję tu sędziom, i tym na boisku ale także tym siedzących przed monitorami. Może macie jakieś głębsze przemyślenia na ten temat? Co sądzicie o wczorajszym meczu na szczycie naszej ekstraklasy? Może macie jakieś swoje zdanie odmienne od mojego na ten temat? Chętnie poznam opinię innych osób.


Słowa kluczowe "liga hiszpańska, ekstraklasa". W tych ligach VAR jest interpretowany na swój sposób, w polskiej lidze wczoraj wiadomo co się działo, więc to nie kwestia samego systemu tylko korzystania z niego. Jeśli sędzia dostanie sygnał na słuchawkę "stary, przejrzyj sobie to jeszcze raz, bo mamy wątpliwości" powinien to zrobić. Jeśli olewa sprawę, to inna kwestia. Sam system VAR dla mnie będzie dużym krokiem w przód, w dużej mierze na pewno wyeliminuje babole typu mecz Cardiff vs Chelsea i gol z km spalonego. Oczywiście dotyczy to każdej drużyny, naszej również, bo mieliśmy kilka razy farta.

Jeśli chodzi o rozmieszczenie kamer na całym boisku i rozpatrywania każdego zagrania. Moim zdaniem to błąd, nie każda akcja (rzut wolny, aut, rożny) ma swoje konsekwencje, dopiero po golu są wyrzuty, że owego zagrania nie było. Sędzia nie powinien sprawdzać czy piłka wyszła na aut 20 m dalej, od tego ma liniowych. Kwestie sporne prowadzącego bezpośrednio do strzelenia gola powinny być weryfikowane, jak sytuacja z mecz Totki vs City i gol ze spalonego w ostatniej minucie.

Podsumowując, to jak będzie wykorzystany system VAR w dużej mierze zależy bezpośrednio od sędziego prowadzącego mecz i składu przed monitorami, należy liczyć, że rozwieją wiele kontrowersji.
Avatar użytkownika
Wrubel84
 
 
2 years of membership2 years of membership
Posty: 649
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 19:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: VAR

Postprzez zawad2 » 28 kwi 2019, o 13:05

Odnosząc się do wczorajszego meczu.
VAR zdał egzamin, dał możliwość dokładnej oceny zaistniałej sytacji.
Interpreatacja sądziego to osobny temat i przy ocenie VAR-u w ogóle nie powinien być poruszany, a z tego co widzę jest to oceniane jako komplet.
zawad2
 
 
2 years of membership2 years of membership
Posty: 275
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 18:03

Re: VAR

Postprzez ManiacK » 28 kwi 2019, o 13:33

Obecnie największy problem, to niekompetentni sędziowie. Tyle pieniędzy w piłce nożnej, a ciężko znaleźć odpowiednie osoby lub zainwestować w odpowiednie szkolenie. Lekkie poprawki w systemie VAR co do kamer czy innych rzeczy to sprawa jasna, technologia idzie do przodu, to i VAR będzie szedł, także nie tutaj musimy szukać problemu. Sędziowie mają na prawdę dobry podgląd na sytuacje z wielu kamer, to jakie czasami podejmują decyzje, to już inna sprawa.

Mnie czasami irytuje, że sędziowie w tych wózkach VARu nie przesyłają informacji o źle podyktowanych rzutach rożnych czy z autu (to, czy piłka wyjdzie za linię, to czasami nie sprawdza system goal line? czy on dotyczy tylko linii bramkowej, a nie wszystkich końcowych?), chyba od tego powinni być, by szybko reagować nawet przy takich "błahostkach" jak niektórzy mogą sądzić. Kolejna sprawa, to kontrole niemal wszystkich bramek - przerwy w meczu po minuta/dwie co chwilę są masakryczne, gdy pada spora ilość bramek. Na prawdę nie można przeszkolić odpowiednio paru osób do kontrolowania tego i dopiero przy wyłapaniu czegoś, informować sędziego głównego? No chyba, że tak to właśnie działa - "Mark, ogarnij tę bramkę, bo nie jesteśmy pewni" i tak co bramkę.
Avatar użytkownika
ManiacK
 
 
7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership
Posty: 1804
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 22:06

Re: VAR

Postprzez bugi » 28 kwi 2019, o 22:19

Fanlive94 napisał(a):Ty to chyba prowadzisz jakąś krucjatę przeciw VAR-owi.


Nie, po prostu założyłem wątek, taki jeden ogólny, żeby komentować wydarzenia z VAR z innych lig i rozgrywek, jesli moderatorzy uznają, że jest zbędny to skasują. Jednak ja myślę, że to dobre miejsce na dyskusję. Na pewno będzie co.
Faktem jest też jednak, że system mi się nie podoba w takiej formie w jakiej jest wprowadzony :)
Obrazek
Avatar użytkownika
bugi
 
 
9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership
Posty: 1728
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: VAR

Postprzez KapitanSowa » 29 kwi 2019, o 06:54

bugi napisał(a):(...)W mojej ocenie, VAR jest niedoskonały bo (podam też przykłady, żeby lepiej to zobrazować):(...)


Każdy system, w którym występuje czynnik ludzi będzie niedoskonały. Ludzie się po prostu mylą i tego się nie zmieni. Żeby to wyeliminować sędzią musiałaby zostać sztuczna inteligencja. Do tego obecnie nie ma możliwości technicznych.

bugi napisał(a):Tak więc moim zdaniem, kontrowersje, które będą towarzyszyć systemowi VAR, będą znacznie większe niż dotychczas Będzie ich mniej ale będą znacznie bardziej rozdmuchiwane. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tej technologii oglądając ligę hiszpańską i naszą ekstraklasę. Bardzo dużą rolę przypisuję tu sędziom, i tym na boisku ale także tym siedzących przed monitorami. Może macie jakieś głębsze przemyślenia na ten temat? Co sądzicie o wczorajszym meczu na szczycie naszej ekstraklasy? Może macie jakieś swoje zdanie odmienne od mojego na ten temat? Chętnie poznam opinię innych osób.


Czy kontrowersje będą? Oczywiście i to się nie zmieni. VAR nie miał na celu całkowitej eliminacji błędów sędziowskich bo jest to niemożliwe. To jest system wspomagający, który pozwala na zmniejszenie liczby pomyłek. Kontrowersje pozostaną gdyż sytuacje oceniają sędziowie na podstawie przepisów, które nie są zero jedynkowe bo i takie być nie mogą. Przykład ze spotkania Lechia - Legia. Pomijając wypowiedzi piłkarzy i Bońka (bo ci się na przepisach nie znają), samo środowisko sędziowskie jest podzielone czy powinien być karny czy nie. Sędzia główny i goście z wozu długo analizowali tę sytuację (chyba około 4 min) i z każdej decyzji mogliby się wybronić, i każda wywołałaby falę komentarzy.

W mojej opinii VAR to dobry krok naprzód w celu zmniejszenia liczby błędów. Nie rewolucja, bo do tej technicznych możliwości jeszcze nie mamy, ale ewolucja jak najbardziej.
Avatar użytkownika
KapitanSowa
 
 
10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership
Posty: 148
Dołączył(a): 27 sie 2009, o 12:07
Lokalizacja: Redneck Wonderland

Re: VAR

Postprzez Mand » 29 kwi 2019, o 07:43

W mojej opinii każde narzędzie, które przyczynia się do ograniczania błędów sędziowskich powinno być wykorzystywane. VAR eliminuje w 100% sytuacje typu spalony, a to już dużo. Zagrania ręką zawsze będą kontrowersyjne, o ile ktoś nie wpadnie na pomysł "zawsze ręka - zawsze karny". To z kolei wyeliminuje kontrowersje odnośnie przepisów, ale nie wyeliminuje kontrowersji związanych z zaistnieniem takiego przepisu i jego celowego wykorzystywania przez "nabijanie" rąk.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mand
 
 
8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership
Posty: 163
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 13:29

Re: VAR

Postprzez bugi » 7 lis 2019, o 11:59

Widzę, że ten temat jeszcze istnieje i nie został skasowany, więc napiszę parę słów, po ponad pół roku od kiedy go założyłem.
Jak widać zbyt wiele się nie pomyliłem w swojej ocenie Var, a na dzień dzisiejszy tylko się upewniam w swoich prekonaniach.

To świetne uczucie, gdy 95% forum LFC.pl jest przeciwko Tobie, pluje na CIebie, jeździ po Tobie a ostatecznie to Ty masz rację :lol: Przecież VAR miał być zbawieniem piłki w Anglii :D

Oglądałem wypowiedzi ostatnio czołowych managerów PL (Klopp, Guardiola, Lampard, Poketino i jeszcze ktoś, chyba Emery)
Wszyscy jednogłośnie, mówiąc wprost i w skrócie, stwierdzili że VAR to gówno. Bardzo podobało mi się sformułowanie Lamparda, który powiedział, że zamiast Varu równie dobrze można rzucać monetą i na tej podstawie podejmować decyzję.

Ale co się dziwić, oglądając ostatnią kolejkę PL, głównie mecze LFC i Totków, porażka. Rysowanie jakichś linii z dupy, przesuwanie ich dowolnie, w dodatku pod kątem :lol: no mega mnie rozwala ten system, każdą stykową decyzję można w sumie podjąć dowolnie i ją poprzeć fałszywym przesunięciem linii.
Ale mniejsza o spalone, gwizdanie ręki w polu karnym to już całkiem loteria :lol: Aż szkoda komentować.
Oczywiście zaraz obrońcy VAR zaczną się podpierać tym, że to obsługa systemu ejst do dupy.. Może i jest ale co w związku z tym? To część tego systemu a mówimy o Varze jako o całości.

Pomijam fakt, jak bardzo zdjęta została odpowiedzialność liniowych, którzy własciwie teraz są nie potrzebni, i tak w sytuacjach spalonych już praktycznie mało kiedy podnoszą chorągiewkę, bo po co? Trochę mnie to irytuje bo już nie raz była akcja, z dwumetrowym spalonym gdzie liniowy ma to w dupie (wcale mu sie nie dziwię, przecież kamera sprawdzi jak coś) cała drużyna prostestuje, akcja idzie dalej, piłkarze narażają swoje zdrowie żeby zatrzymać akcję heroicznymi interwencjami a wszystko dlatego, ze liniowy ma w dupie ;) A co gdy w takiej akcji ktoś dozna kontuzji? Tego się nie cofnie

Podsumowując, czy VAR coś zmienił? Nic. Nadal jest źle, oczywiście parę goli strzelonych nieprawidłowo nie uzna ale tak samo przez VAR zostanie zabranych kilka karnych (głownie zagrania ręką- k których VAR czasami nawet nie rozpatruje!!) lub prawidłowo strzelonych bramek.
WIęc panowie, wiem że nie przyznacie mi racji i to wielu z Was pewnie bardzo boli, ale VAR w takiej postaci jak teraz jest bezużyteczny i nie ma sensu skoro dalej są kontrowersje i złe sędziowanie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
bugi
 
 
9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership
Posty: 1728
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: VAR

Postprzez ziaja » 7 lis 2019, o 12:58

Widzę, że ten temat jeszcze istnieje i nie został skasowany, więc napiszę parę słów, po ponad pół roku od kiedy go założyłem.
Jak widać zbyt wiele się nie pomyliłem w swojej ocenie Var, a na dzień dzisiejszy tylko się upewniam w swoich prekonaniach.

To świetne uczucie, gdy 95% forum LFC.pl jest przeciwko Tobie, pluje na CIebie, jeździ po Tobie a ostatecznie to Ty masz rację :lol: Przecież VAR miał być zbawieniem piłki w Anglii :D


Zbawieniem nie jest i nigdy nie miał być. Miał być tylko usprawnieniem piłki która z roku na rok staje się co raz szybsza.

Oglądałem wypowiedzi ostatnio czołowych managerów PL (Klopp, Guardiola, Lampard, Poketino i jeszcze ktoś, chyba Emery)
Wszyscy jednogłośnie, mówiąc wprost i w skrócie, stwierdzili że VAR to gówno. Bardzo podobało mi się sformułowanie Lamparda, który powiedział, że zamiast Varu równie dobrze można rzucać monetą i na tej podstawie podejmować decyzję
.

Nikt tego nie stwierdził, stwierdzili, żę trzeba usprawnić działanie VAR'u w Anglii. Bo są zbyt niejasne decyzje podejmowane przez sędziów.

Ale co się dziwić, oglądając ostatnią kolejkę PL, głównie mecze LFC i Totków, porażka. Rysowanie jakichś linii z dupy, przesuwanie ich dowolnie, w dodatku pod kątem :lol: no mega mnie rozwala ten system, każdą stykową decyzję można w sumie podjąć dowolnie i ją poprzeć fałszywym przesunięciem linii.
Ale mniejsza o spalone, gwizdanie ręki w polu karnym to już całkiem loteria :lol: Aż szkoda komentować.
Oczywiście zaraz obrońcy VAR zaczną się podpierać tym, że to obsługa systemu ejst do dupy.. Może i jest ale co w związku z tym? To część tego systemu a mówimy o Varze jako o całości.


Linie nie są rysowane z dupy tylko są rysowane pod kątem ustawienia kamery względem boiska (perspektywa). Problemem jest to, że kamery mają za mało klatek. Co da się naprawić w najbliższych sezonach. Jedna klatka kamerach 30 klatkowych to 0,15 setnych sekundy. Co powoduje, że nie da się zastopować odpowiednio klatki.
Polecam zapoznać się z przepisami i interpretacją ręki w polu karnym. Teraz tak przepisy się zmieniły, że w zasadzie w każdej sytuacji sędzia ma racje. Ale to nie jest kwestia VAR'u tylko znowu ludzi za nimi siedzących. Są ludzie niekompetentni, a VAR działa sytuacjach czarno-białych.

Pomijam fakt, jak bardzo zdjęta została odpowiedzialność liniowych, którzy własciwie teraz są nie potrzebni, i tak w sytuacjach spalonych już praktycznie mało kiedy podnoszą chorągiewkę, bo po co? Trochę mnie to irytuje bo już nie raz była akcja, z dwumetrowym spalonym gdzie liniowy ma to w dupie (wcale mu sie nie dziwię, przecież kamera sprawdzi jak coś) cała drużyna prostestuje, akcja idzie dalej, piłkarze narażają swoje zdrowie żeby zatrzymać akcję heroicznymi interwencjami a wszystko dlatego, ze liniowy ma w dupie ;) A co gdy w takiej akcji ktoś dozna kontuzji? Tego się nie cofnie


Podnoszą co chwile z wyjątkiem meczów w LM. Ale w Anglii normalnie liniowi działają. VAR akurat może anulować gola ze spalonego jak i puścić grę po spalonym.

Podsumowując, czy VAR coś zmienił? Nic. Nadal jest źle, oczywiście parę goli strzelonych nieprawidłowo nie uzna ale tak samo przez VAR zostanie zabranych kilka karnych (głownie zagrania ręką- k których VAR czasami nawet nie rozpatruje!!) lub prawidłowo strzelonych bramek.
WIęc panowie, wiem że nie przyznacie mi racji i to wielu z Was pewnie bardzo boli, ale VAR w takiej postaci jak teraz jest bezużyteczny i nie ma sensu skoro dalej są kontrowersje i złe sędziowanie :)


Owszem zmienił. Nie padają gole ze spalonych. Nawet jeśli to jest 0,0005 milimetrowych to jednak jest spalonych.
Jest lepiej, ale nadal jest źle. Anglicy chcieli światu pokazać jak "swój" VAR i przez to jest dużo kontrowersji. Kontrowersje zawsze będą do póki będzie istniał czynnik ludzki, a nie da się tego wyeliminować podczas sędziowania.
Mnie nic nie boli, ja jestem zadowolony z VAR'u choć mogło być lepiej tak z czasem będzie lepiej. Co pokazuje przykład innych lig. Lecz kontrowersji nigdy nie wyeliminujemy. VAR ma sens jeśli nawet jedna decyzja zostanie przez niego podjęta sprawiedliwie.

Nie zapominaj, że VAR to narzędzie w rękach ludzi. To nie komputer/narzędzie podejmujący decyzje.

Parafrazując znany cytat. "System wspaniały, tylko sędziowie ch*jowi"
Obrazek
Avatar użytkownika
ziaja
 
 
9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership
Posty: 1480
Dołączył(a): 24 wrz 2010, o 23:09
Lokalizacja: Rzeszów/Sanok

Re: VAR

Postprzez Aldor » 7 lis 2019, o 13:17

bugi napisał(a):Widzę, że ten temat jeszcze istnieje i nie został skasowany, więc napiszę parę słów, po ponad pół roku od kiedy go założyłem.
Jak widać zbyt wiele się nie pomyliłem w swojej ocenie Var, a na dzień dzisiejszy tylko się upewniam w swoich prekonaniach.

To świetne uczucie, gdy 95% forum LFC.pl jest przeciwko Tobie, pluje na CIebie, jeździ po Tobie a ostatecznie to Ty masz rację :lol: Przecież VAR miał być zbawieniem piłki w Anglii :D

Oglądałem wypowiedzi ostatnio czołowych managerów PL (Klopp, Guardiola, Lampard, Poketino i jeszcze ktoś, chyba Emery)
Wszyscy jednogłośnie, mówiąc wprost i w skrócie, stwierdzili że VAR to gówno. Bardzo podobało mi się sformułowanie Lamparda, który powiedział, że zamiast Varu równie dobrze można rzucać monetą i na tej podstawie podejmować decyzję.

Ale co się dziwić, oglądając ostatnią kolejkę PL, głównie mecze LFC i Totków, porażka. Rysowanie jakichś linii z dupy, przesuwanie ich dowolnie, w dodatku pod kątem :lol: no mega mnie rozwala ten system, każdą stykową decyzję można w sumie podjąć dowolnie i ją poprzeć fałszywym przesunięciem linii.
Ale mniejsza o spalone, gwizdanie ręki w polu karnym to już całkiem loteria :lol: Aż szkoda komentować.
Oczywiście zaraz obrońcy VAR zaczną się podpierać tym, że to obsługa systemu ejst do dupy.. Może i jest ale co w związku z tym? To część tego systemu a mówimy o Varze jako o całości.

Pomijam fakt, jak bardzo zdjęta została odpowiedzialność liniowych, którzy własciwie teraz są nie potrzebni, i tak w sytuacjach spalonych już praktycznie mało kiedy podnoszą chorągiewkę, bo po co? Trochę mnie to irytuje bo już nie raz była akcja, z dwumetrowym spalonym gdzie liniowy ma to w dupie (wcale mu sie nie dziwię, przecież kamera sprawdzi jak coś) cała drużyna prostestuje, akcja idzie dalej, piłkarze narażają swoje zdrowie żeby zatrzymać akcję heroicznymi interwencjami a wszystko dlatego, ze liniowy ma w dupie ;) A co gdy w takiej akcji ktoś dozna kontuzji? Tego się nie cofnie

Podsumowując, czy VAR coś zmienił? Nic. Nadal jest źle, oczywiście parę goli strzelonych nieprawidłowo nie uzna ale tak samo przez VAR zostanie zabranych kilka karnych (głownie zagrania ręką- k których VAR czasami nawet nie rozpatruje!!) lub prawidłowo strzelonych bramek.
WIęc panowie, wiem że nie przyznacie mi racji i to wielu z Was pewnie bardzo boli, ale VAR w takiej postaci jak teraz jest bezużyteczny i nie ma sensu skoro dalej są kontrowersje i złe sędziowanie :)


Przeciez Ty nie masz racji w zadnym swoim argumencie ani teorii. xD
System jest genialny i dziala swietnie. To, ze seidzowie musza teraz 3x linie przesuwac zeby w koncu moc zabrac nam bramke to nie wina systemu VAR tylko kretactwa sedziow, nie wiem czego nie rozumiesz. Poza tym nawet jezeli VAR zadzialal korzystnie 3x to juz jest to korzysc i moze ktos w koncu zacznie glosno mowic, ze sedziowie sa chujowi, slabo wyedukowani, a cala wielka pilka jest oparta na przekretach.

Dla Ciebie VAR jest zly bo popelniono raz blad przy golu Firmino. Dla kogos innego jest dobry bo uratowano/nagrodzono zespoly w 15 innych sytuacjach gdzie bylyby pokrzywdzone przy spalonych. Takze z Toba przy tak "silnej" argumentacji nie da sie dyskutowac. xD

VAR zly bo dalej sa bledy, a nie wykluczyl ich w 100%
No tak masz racje trudno sie nie zgodzic, ze nie dal 100% poprawy. Co za niespodzianka. Nikt sie tego nie spodziewal, tylko Ty mogles to przewidziec.
Obrazek
Avatar użytkownika
Aldor
 
 
12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership
Posty: 2059
Dołączył(a): 27 mar 2008, o 22:01
Lokalizacja: BB43300

Re: VAR

Postprzez gincu » 7 lis 2019, o 13:24

Ja to bym wyjebał tych sędziów liniowych. Zupełnie nie są potrzebni, dać ich do wozu VAR. Akcje powinny lecieć do końca, a potem co najwyżej cofamy się, żeby sprawdzić czy w trakcie akcji nie było jakiejś nieprawidłowości i tyle.

Sędziowe są upośledzeni, więc i będą dawali upośledzone decyzję. VAR to tylko narzędzie, a narracja, że to jego wina jest strasznie zjebana. Jamie Carragher mnie mocno zirytował swoją wypowiedzią na temat VAR, bo zamiar rugać arbitrów, skupiamy się na tym, że to wina technologii. Jedyną wadą VARu jest to, że staje się on usprawiedliwieniem do beznadziejnych decyzji sędziowskich.

Ostatnia sytuacja z Firmino doskonale pokazuje gdzie jest problem - sędziowie uzasadniający, że na spalonym była PACHA jest kretyńskie.

Nie wiem bugi z czego czerpiesz radość, bo VAR jednak dla nas jest in plus w tym sezonie. Pomógł nam kilka razy i to może być powód, dlaczego Klopp postanowil grać jeszcze wyższą obroną - liczy na to, że wszystkie spalone będą wyłapywane.

Wytłumacz bugi proszę, czego wina jest Twoim zdaniem technologia? Bo tak jak ziaja powiedział, przekłamujesz rzeczywistość, ponieważ manadżerowie nie czepiają się technologi, a sędziów, którzy nie potrafią z niej korzystać. Klopp dopiero co przecież mówił, że w Niemczech na początku też były problemy, ale z roku na rok jest lepiej, więc nie wiem skąd te informacje dot. krytyki samej wideoweryfikacji przez trenerów
Reporter: Is this your best day as Liverpool manager?

Brendan Rodgers: No, every day is
Avatar użytkownika
gincu
 
 
7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership
Posty: 499
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 00:28

Re: VAR

Postprzez LookAss » 7 lis 2019, o 15:39

bugi napisał(a):To świetne uczucie, gdy 95% forum LFC.pl jest przeciwko Tobie, pluje na CIebie, jeździ po Tobie a ostatecznie to Ty masz rację :lol: Przecież VAR miał być zbawieniem piłki w Anglii :D


O, wow. Naprawdę ciężko będzie przekopać to forum, żeby znaleźć równie oderwane od rzeczywistości zdanie jak to. Chapeau bas.

Aldor chyba idealnie Ci odpowiedział i w zasadzie zamknął cały temat.
Obrazek
Avatar użytkownika
LookAss
 
 
12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership
Posty: 521
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: VAR

Postprzez bugi » 7 lis 2019, o 16:01

gincu napisał(a):Wytłumacz bugi proszę, czego wina jest Twoim zdaniem technologia? Bo tak jak ziaja powiedział, przekłamujesz rzeczywistość, ponieważ manadżerowie nie czepiają się technologi, a sędziów, którzy nie potrafią z niej korzystać.


Tak więc po co wprowadzać technologię, z której nie potrafi się korzystać?
A odpowiadając na pytanie, technologia jest winna, bo jest bardzo niedopracowana.

Panowie, serio technologia która naprawia jedne błędy drugimi jest taka super? I nie wmawiajcie mi, że przed sezonem nie było zachwytu jak to teraz będzie dobrze z Varem, bo zachyt był, rzeczywistość zweryfikowała.
Poziom sędziowania z fatalnego stał się teraz beznajdziejny. Z sędziów została zdjęta odpowiedzialność totalnie już, więc jak ma być dobrze?

"System jest genialny i dziala swietnie" Aldor, jeśli tak twierdzisz, to nie ma o czym rozmawiać nawet, chyba że to jakaś ukryta ironia.

LookAss - polecam zapoznać się z terminem "sarkazm" i "ironia"

To ja już chyba wolałem piłkę z przed Varu, człowiek przynajmniej mniej się denerwował, kontrowersje były tak jak są teraz ale cyba mnejsze, w razie wątpliwości główny podbiegał do liniowego lub zabramkowych, konsultowali decyzję i ją zmieniali w razie potrzeby i to działało fajnie. Teraz jest nie wiadomo co, liniowi nie podnoszą choagiewek, główni w 100% polegają na Varze, nawet nie podchodząć do monitorów, każdą znacząća decyzję mogą zrzucić na system i zarządzających nim, a nikt ich dalej z tego nie rozlicza.
A wystarczyło postawić na jeszcze lepsze wyszkolenie sędziów, na jakieś konsekwencje i moim zdaniem było by dobrze.
W zasadzie jedne blędy zastąpiono innymi, tyle w temacie tego. Jak już się coś wprowadza to niech to działa dobrze a nie tak jak teraz..
Obrazek
Avatar użytkownika
bugi
 
 
9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership
Posty: 1728
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: VAR

Postprzez ziaja » 7 lis 2019, o 16:53

bugi napisał(a):
gincu napisał(a):Wytłumacz bugi proszę, czego wina jest Twoim zdaniem technologia? Bo tak jak ziaja powiedział, przekłamujesz rzeczywistość, ponieważ manadżerowie nie czepiają się technologi, a sędziów, którzy nie potrafią z niej korzystać.


Tak więc po co wprowadzać technologię, z której nie potrafi się korzystać?
A odpowiadając na pytanie, technologia jest winna, bo jest bardzo niedopracowana.Po to by w następnych sezonach działała lepiej i żeby ludzie nabywali doświadczenie w korzystaniu z niej. Proste jak budowa cepa.
Obrazek
Avatar użytkownika
ziaja
 
 
9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership
Posty: 1480
Dołączył(a): 24 wrz 2010, o 23:09
Lokalizacja: Rzeszów/Sanok

Następna strona

Powrót do Różności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości