Nosicie okulary czy soczewki?

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Nosicie okulary czy soczewki?

Postprzez KasiaMazuurk » 4 mar 2019, o 17:44

Nosicie okulary czy soczewki? Jakie soczewki są najlepsze? Co sądzicie o soczewkach air optix - https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewki.html ? Myślę właśnie o soczewkach miesięcznych bo takie są chyba najbardziej ekonomiczne, co nie? Jak uważacie? Jakie Wy nosicie?
KasiaMazuurk

2 years of membership2 years of membership

Re: Nosicie okulary czy soczewki?

Postprzez dzondzo » 4 mar 2019, o 18:39

Cześć, od wielu lat noszę okulary. Próbowałem soczewek przez kilka miesięcy ale jest z nimi kilka problemów:
1. (Dla mnie najważniejszy) W soczewkach znacznie bardziej wysychały mi oczy, zwłaszcza gdy miałem je założone do pracy przy kompie w klimatyzowanym pomieszczeniu.
2. Higiena oczu - nie trzeba chyba tłumaczyć, zakładanie czegoś bezpośrednio na oko niesie ze sobą możliwość przeniesienia bakterii czy innych nieporządanych rzeczy. Tutaj zwłaszcza soczewki nie-jednorazowe, które codziennie trzeba delikatnie "przemyć" płynem.
3. Koszt - soczewki - tańsze czy droższe - kosztują stale ileś. Okulary to raczej koszt jednorazowy.

Raz miałem sytuację, gdy soczewka zawędrowała mi głęboko pod powiekę, nic przyjemnego - nie polecam...

Obecnie używam sporadycznie soczewek jednorazowych np. gry uprawiam sport przy którym okulary mi przeszkadzają.
*BTW pewnie wiesz, ale do soczewek dobiera się inne 'moce' niż do okularów. W wielu miejscach jeśli decydujesz się na zakup soczewek badanie wzroku jest gratis.
dzondzo

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez pdg90 » 4 mar 2019, o 19:08

KasiaMazuurk napisał(a):Nosicie okulary czy soczewki? Jakie soczewki są najlepsze? Co sądzicie o soczewkach air optix - https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewki.html ? Myślę właśnie o soczewkach miesięcznych bo takie są chyba najbardziej ekonomiczne, co nie? Jak uważacie? Jakie Wy nosicie?

Ja noszę soczewki AIR OPTIX już od trzech lat (idzie 4 rok) i jestem mega zadowolony. Polecam miesięczne soczewki i zakup za pośrednictwem allegro u sprawdzonego sprzedawcy - tam jest najtaniej. Oczywiście dostaje się pełnowartościowy towar tylko czasami bez oryginalnego opakowania zewnętrznego (soczewki są oryginalne i w oryginalnym opakowaniu). Daty ważności do 2021 roku czy 2022 roku, więc luz. Zestaw 12 soczewek wynosi mnie mniej więcej 150 złotych.
pdg90

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ziaja » 4 mar 2019, o 20:40

KasiaMazuurk napisał(a):Nosicie okulary czy soczewki? Jakie soczewki są najlepsze? Co sądzicie o soczewkach air optix - https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewki.html ? Myślę właśnie o soczewkach miesięcznych bo takie są chyba najbardziej ekonomiczne, co nie? Jak uważacie? Jakie Wy nosicie?

https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewek.html

Ja noszę te.
Ogólnie nosze okulary jak nie wychodzę z domu czy nie potrzebuje komfortu noszenia czegoś. Soczewki tylko w pracy, do pracy jak wychodzę. A tak to od razu ściągam by oczy odpoczywały, a soczewki się nie niszczyły. Kiedyś nosiłem codziennie i w każdej sytuacji, ale zaczęło mnie to męczyć.
Obrazek
ziaja

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez aro8 » 4 mar 2019, o 22:22

ziaja napisał(a):
KasiaMazuurk napisał(a):
Ogólnie nosze okulary jak nie wychodzę z domu czy nie potrzebuje komfortu noszenia czegoś. Soczewki tylko w pracy, do pracy jak wychodzę. .

A dlaczego w pracy nie zakładasz okularów?
aro8

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Wietor » 4 mar 2019, o 22:23

Serio karmimy tę reklamę? :D
Wietor

Postprzez Flymf » 4 mar 2019, o 22:38

https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewki.html To najgorsze soczewki jakich w życiu używałem, miałem po nich same problemy z oczami, nikomu nigdy w życiu ich nie polecę(No chyba że największemu wrogowi).
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez omnia » 5 mar 2019, o 01:35

Od wielu wielu lat noszę regularnie soczewki i nie miałem żadnych większych problemów. Wiadomo, że wieczorem trzeba dać oczom odpocząć i założyć okulary. Tak samo w po tygodniu pracy jest dobrze sobie zrobić dzień czy dwa dni przerwy i ponosić oksy. Polecam ACUVUE Oasys. Zdecydowanie nr 1 na rynku ;) Ale tak naprawdę to kwestia bardzo indywidualna ;)
omnia

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez aro8 » 5 mar 2019, o 01:48

A tak w ogole, to dlaczeog bawicie sie z tymi soczewkami zamiast wygodnie założyć okulary?
aro8

Postprzez cryptic » 5 mar 2019, o 02:02

A co sądzicie o takich okularach np do komputera, które można kupić w tigerze do 30-40 zł?
cryptic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez omnia » 5 mar 2019, o 03:58

aro8 napisał(a):A tak w ogole, to dlaczeog bawicie sie z tymi soczewkami zamiast wygodnie założyć okulary?

Są o wiele bardziej komfortowe. Nie parują, nie trzeba ich co chwilę przecierać, widzi się znakomicie w każdych warunkach, można nosić do nich okulary przeciwsłoneczne, nie wygodnie uprawia się sport w okularach... Można wymieniać bez końca.
omnia

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez lfc96robert » 5 mar 2019, o 14:48

Noszę soczewki od ponad 4 lat i mogę powiedzieć, że to mega wygodna sprawa :D mają dużo zalet np. nie trzeba nosić okularów jeżeli ich się nie lubi, nie parują no i nie trzeba myć szkiełek jak w okularach. Co do kwestii higieny to mogę powiedzieć, że nie jest ciężko to wszystko ogarnąć. Przez te lata użytkowania nie miałem żadnej infekcji czy niepożądanych sytuacji z soczewkami. Warto zaznaczyć, że aby miło i komfortowo można było ich używać potrzebne są (oprócz higieny która jest na 1 miejscu) dobrze dobrane soczewki dobrej firmy (również polecam aquaview oasys) no i oczywiście dobry płyn do soczewek który nie tylko "konserwuje" szkła kontaktowe ale również dba o nasze oczy. Mój brat mając słaby płyn do soczewek bardzo narzekał na uczucie suchości w oku (po zmianie na opti free replenish problem ustąpił). Ja używam soczewek 2 tygodniowych które noszę spokojnie 1 miesiąc (zgodnie z zaleceniem okulisty gdyż soczewki 2 tygodniowe tak szybko się nie zużywają, ja zresztą noszę je 8-10 h dziennie). Ogólnie jest to fajna alternatywa dla tradycyjnych szkiełek, warto jednak udać się do dobrego okulisty który doradzi odpowiednie produkty i przede wszystkim nauczy zakładać i zdejmować soczewki (mój okulista nie puszcza pacjentów jeżeli tego nie potrafią zrobić :D )
@e
Oczywiście nie można też np. pocierać powiek gdy są zamknięte bo może wystąpić właśnie problem z tym że soczewka przemiesci się w niewłaściwe miejsce oka...
Ostatnio edytowano 5 mar 2019, o 16:45 przez lfc96robert, łącznie edytowano 2 razy
"Podczas mojego czasu na Anfield zawsze mówiliśmy, że mamy dwa najlepsze zespoły na Merseyside, Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu." Bill Shankly
lfc96robert

Postprzez Deth » 5 mar 2019, o 16:00

Generalnie mój złoty środek to:
- okulary na co dzień
- soczewki jednodniowe do sportów

Wiadomo, trochę muszę się wykosztować na soczewki (gram w piłkę często), ale dają one niesamowity komfort (do dziś pamiętam szok kiedy zobaczyłem boisko w "HD").
Natomiast na codzienne używanie soczewki są dla mnie za bardzo męczące i mało praktyczne.
Kiedy bolą mnie oczy od noszenia okularów to je zdejmuję i tyle, gorzej z soczewkami, teoretycznie można w pracy mieć ze sobą wszystko do przechowywania soczewek itd. ale jest to co najmniej bardzo niepraktyczne i dodatkowo mało higieniczne.

Ale generalnie jak soczewka mi pierwszy raz uciekła w głąb oka... to było bardzo nieprzyjemne :D
Deth

Postprzez ElFirmino » 5 mar 2019, o 20:36

Noszę od około dwóch lat, moim zdaniem świetna sprawa. Idealne do aktywnego życia, nie parują, nie spadają, po prostu nie przeszkadzają.
Dla mnie nie ma nic lepszego, bo granie w piłkę bez okularów przy wadzie prawie - 3 nie jest komfortowe, nie przeszkadzają mi jak okulary pod kaskiem, z boksem też nie ma problemu. Jeśli dbasz o higienę (zawsze myj ręce mydłem antybakteryjnym i wycieraj w ręcznik papierowy) to o zakażenie się nie martw.
Minusy to: trzeba o nich po prostu myśleć, ale z biegiem czsdu jest to tak oczywiste jak mycie zębów. Największy problem to wysychające oczy szczególnie w klimatyzowanych pomieszczeniach. O to, że ci wypadną to się nie mart, mi wypadła tylko raz na treningu boksu. Air optix mogę polecić, bo sam ich używam od 4 miesięcy, plusem jest że tak szybko nie wysychają. Wcześniej miałem biofinity, były wygodne, ale szybko wysychały mi w nich oczy i nie wiem czemu ich wcześniej nie zmieniłem :)
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Zicku » 6 mar 2019, o 10:15

Czy ktoś z forumowiczów ma problem z suchymi oczami? Kupiłem kiedyś soczewki niby bardzo delikatne ale nie dałem rady w nich chodzić. Przy każdym mrugnięciu czułem jakby łaskotała mnie w powiekę :D czytałem, że ważny jest % wody? Te które miałem to chyba Acuvue Oasis. Nie ukrywam, że okulary są dla mnie uciążliwe szczególnie podczas sportu.
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

Następna strona

Powrót do Różności