Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Wszelakie pytania

Postprzez notabene » 3 lip 2019, o 17:21

Panowie, szybkie pytanie. Transfer Lovrena do Milanu, jest cos faktycznie na rzeczy?
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."
notabene

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Malypablo » 3 lip 2019, o 21:26

Cangur napisał(a):Czy ktoś kupował taka koszulkę
https://allegro.pl/oferta/koszulka-never-give-up-liverpool-mo-salah-xl-8085525976?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Mam pytanie odnośnie jakości czy jak na ta cenę jest w miarę wykonana czy po jednym praniu napis zacznie znikać?
Mam, materiał dosyć gruby a napis spokojnie wytrzyma jakiś czas

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Malypablo

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Edamskiser » 8 lip 2019, o 12:46

Hej, mam pytanie odnośnie reklamowania produktów kupionych w sklepie internetowym.
Kupiłem 2 tygodnie temu fotel biurowy. Oparcie jest z siatki, która ma wstawki z eko skóry. Na łączeniach tych dwóch elementów pojawiły się dziury - eko skóra jest zbyt delikatna i rwie się na szwie. Sklep daje 30 dni na zwrot towaru ale wg regulaminu "Zwracany towar musi być kompletny, nie może nosić śladów użytkowania oraz powinno posiadać oryginalne, niezniszczone opakowanie producenta".

W związku z tym chciałbym się Was poradzić czy jest możliwość zwrotu tego produktu (który już jakieś uszkodzenia posiada, lecz wynika to z bardzo słabego i głupiego wykonania) czy też jedynie mogę go reklamować? Jest to dla mnie dość istotna kwestia, gdyż nawet jak zostanie mi to w ramach rękojmi naprawione bądź wymienione to obawiam się, że po bardzo krótkim czasie problem się powtórzy (z tego względu bardziej interesuje mnie zwrot).
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 8 lip 2019, o 13:27

Na moje oko tylko reklamacja.
Zwrotu możesz zażądać jeżeli po wykonanej naprawie problem dalej będzie się powtarzał.
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 8 lip 2019, o 14:56

Jeśli nie minęło 14 dni to możesz dokonać ustawowego zwrotu ale potrącą Ci za zużycie (w takim wypadku pewnie 99%). Zostaje reklamacja z tytułu rękojmi. Możesz od razu zażądać zwrotu gotówki ale nie muszą się zgodzić. Mogą naprawić lub wymienić na nowy.
Szpieg1
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Edamskiser » 8 lip 2019, o 15:04

Szpieg1 napisał(a):Możesz od razu zażądać zwrotu gotówki ale nie muszą się zgodzić. Mogą naprawić lub wymienić na nowy.

Czy w takim razie od razu pakowac fotel i im wysylac wraz z zadaniem zwrotu gotowki czy zazadac zwrotu przed wysylka i czekac na odpowiedz?
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 8 lip 2019, o 15:29

To już zależy od Ciebie. Przy reklamacji z tytułu rękojmi jeśli reklamacja zostanie uznana powinieneś uzyskać zwrot kosztów dostawy a jak przedmiot byłby bardzo duży to powinni zapewnić odbiór swoim kurierem. Ja praktykuję zawsze to jako kupujący (jako sprzedawca także) że wysyłam najpierw zdjęcia i składam reklamację mejlowo z tytułu rękojmi (musisz tak napisać byś miał wszelkie prawa z KC) i czekasz na odpowiedź. Możesz od razu złożyć żądanie zwrotu gotówki ale po prostu oni ci odpiszą żebyś wysłał przedmiot lub że sami odbiorą i wysyłasz. Pamiętaj że przy żądaniu zwrotu gotówki sprzedawcy nie obowiązuje 14 dni na odpowiedź i domyślne uznanie reklamacji po tym czasie jak przy wymianie lub naprawie.
Szpieg1
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Edamskiser » 8 lip 2019, o 16:49

Szpieg1 napisał(a):To już zależy od Ciebie. Przy reklamacji z tytułu rękojmi jeśli reklamacja zostanie uznana powinieneś uzyskać zwrot kosztów dostawy a jak przedmiot byłby bardzo duży to powinni zapewnić odbiór swoim kurierem. Ja praktykuję zawsze to jako kupujący (jako sprzedawca także) że wysyłam najpierw zdjęcia i składam reklamację mejlowo z tytułu rękojmi (musisz tak napisać byś miał wszelkie prawa z KC) i czekasz na odpowiedź. Możesz od razu złożyć żądanie zwrotu gotówki ale po prostu oni ci odpiszą żebyś wysłał przedmiot lub że sami odbiorą i wysyłasz. Pamiętaj że przy żądaniu zwrotu gotówki sprzedawcy nie obowiązuje 14 dni na odpowiedź i domyślne uznanie reklamacji po tym czasie jak przy wymianie lub naprawie.

Rozumiem. Bardzo Wam dziękuję za pomoc :)
Edamskiser

Postprzez sijdn » 8 lip 2019, o 19:50

Jest jakaś możliwość sprawdzić do jakich stron internetowych użyłem swojego e-maila podczas zakładania konta?
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly
sijdn

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 8 lip 2019, o 20:01

sijdn napisał(a):Jest jakaś możliwość sprawdzić do jakich stron internetowych użyłem swojego e-maila podczas zakładania konta?

Raczej nie, przynajmniej nie tak bezpośrednio to by wymagało wystawienia do publicznego użytku prywatnych baz danych. Jest natomiast możliwość sprawdzenia, czy podczas któregoś z wycieków danych (choćby takich jak ten, w którym zostały upublicznione m.in. dane z serwisu myspace, linkedin czy trello) dane dotyczące Twojego maila również dostały się do publicznie udostępnionych baz - https://haveibeenpwned.com/

Zawsze możesz też zajrzeć do spamu, same kampanie marketingowe będą dobrą wskazówką, gdzie podałeś swojego maila.
"Po meczu, w trakcie kąpieli lodowej, do pomieszczenia zaszedł Klopp i powiedział do mnie „Gini Wijnaldum przewiduje, że za tydzień uda nam się wejść do finału Ligi Mistrzów. Co ty o tym myślisz?” Gini <3
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Postprzez sc0user » 12 lip 2019, o 07:05

Dzień dobry,

Zapewne są lepsze wątki do tego, ale jest rano i nie chce mi się szukać.

Chcę dokonać zakupu biletu na LFC - NOR.
Jest pełno stron, które oferują bilety. Ceny biletów są różne.
Polecacie jakąś? Odradzacie wszystko?
Jak wygląda wtedy wejście na stadion z takim biletem, też muszę mieć membershipa?

Jeśli ktoś kiedyś szedł tak na mecz, to bardzo bym prosił o (nie)mały przewodnik, nawet z myślą o "przyszłych pokoleniach".

Z góry dziękuję.
sc0user

2 years of membership2 years of membership

Postprzez akhrem9 » 19 lip 2019, o 17:26

Robił ktoś ostatnio kurs na C? Mam kilka pytań, nie myślałem że będzie tak ciężko..
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez AntoniJank » 24 lip 2019, o 01:21

Przemko napisał(a):Właśnie Ryanair odwołał jutrzejszy lot do Rzymu. Mam zarezerwowany hotel za który muszę już zapłacić pełną kwotę. Ryanair oferuje najwcześniej w sobotę, a więc 2 dni kolejny lot, a powrót mam we wtorek... To bez sensu.. Ktoś wie czy mogę jakieś odszkodowanie wziąć?

Prawa pasażerów linii lotniczych są chronione na mocy rozporządzenia (WE) nr 261/2004. Firmy zajmujące się dochodzeniem odszkodowań lotniczych: https://flight.claimcompanies.com/pl
Warto skorzystać z usług firmy odszkodowawczej, jako że taki sposób dochodzenia roszczenia jest szybszy i mniej stresujący niż robienie tego na własną rękę.
AntoniJank

Postprzez Nicco » 17 sie 2019, o 21:42

Witam.
Czy ktoś z was prowadzi własny lokal typu bar i chciałby podzielić się doświadczeniem lub posiada wiedzę na temat współpracy z browarem ?
Pozdrawiam.
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
Nicco

Poprzednia strona

Powrót do Różności