Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Wszelakie pytania

Postprzez Kuuucyk17 » 28 kwi 2019, o 18:12

Mógłby ktoś polecić dobrą wkrętarkę do prac domowych, skręcenie mebli itp.? Cena tak do ok. 300 zł. Czytałem o wkrętarce firmy EINHELL, myślicie że to dobry kierunek?
Kuuucyk17

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ElFirmino » 28 kwi 2019, o 21:43

Kuuucyk17 napisał(a):Mógłby ktoś polecić dobrą wkrętarkę do prac domowych, skręcenie mebli itp.? Cena tak do ok. 300 zł. Czytałem o wkrętarce firmy EINHELL, myślicie że to dobry kierunek?

Z całego serca mogę polecić tą wkrętarkę https://m.oleole.pl/wiertarko-wkretarki ... g016.bhtml Dwa biegi, bardzo mocna i poręczna.
ElFirmino

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez kluz » 29 kwi 2019, o 13:25

Siemanko chciałbym przekazać 1% podatku dla czerwonego brata, do którego dane były na stronie kiedyś. Mógłby ktoś podesłać?
kluz

1 year of membership

Postprzez swiader92 » 29 kwi 2019, o 13:45

http://www.lfc.pl/72152/pomoz-swojemu-czerwonemu-bratu - w archiwum mozna wyszukac. Pozdrawiam
swiader92

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez kluz » 29 kwi 2019, o 13:48

Dziękuje. Kto pyta nie błądzi. Pozdrawiam
kluz

1 year of membership

Postprzez BadBoy1920h » 29 kwi 2019, o 20:03

Siema. Chcemy kupić znajomemu koszulkę z podpisami. Jest do tego certyfikat autentyczności. Można gdzieś na jakiejś stronie sprawdzić numery tego certyfikatu ?
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
BadBoy1920h

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez kluz » 29 kwi 2019, o 21:17

kluz

1 year of membership

Postprzez michalfc8 » 29 kwi 2019, o 21:18

Najlepiej zakupić z klubowej strony: https://store.liverpoolfc.com/souvenirs ... &limit=all . Oczywiście są jakieś koszulki na serwisach aukcyjnych, ale ciężko to zweryfikować.
Obrazek
michalfc8

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 8 maja 2019, o 00:21

Panowi (i Panie), ktoś chętny na weekend w Liverpoolu na finał? Ogarnęlibyśmy się może jakąś grupką to i nocleg ciekawszy sobie znajdziemy ;)
Wylot Ryanem z Krakowa 30.05 i powrót 3.06 wieczorem, po 220zł w jedną stronę ;)
AustralianMagic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Liverpoolczyk » 10 maja 2019, o 17:10

Planowałem kupić parę produktów z oficjalnej strony klubu. Na pewno znajdą się tutaj tacy, którzy już to robili. Pytanie brzmi jakie są tam metody płatności? Nie wiem czy będę mógł sobie bez problemów coś zamówić, kiedy nie bawię się w żadne PayPale itp.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Liverpoolczyk

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez adamne » 10 maja 2019, o 18:04

Ja płaciłem wirtualną kartą kredytową, wiele banków udostępnia taką usługę (w moim wypadku ING).
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

1 year of membership

Postprzez Liverpoolczyk » 13 maja 2019, o 17:01

Zdecydowałem się kupić coś przez oficjalkę i na końcu proszą o podanie nr karty i datę jej ważności. W ten sposób dokonuję transakcji po raz pierwszy. Czy zupełnie bezpieczne jest wpisywanie nr karty przy zakupach? Ja nawet nie robiłem tego w polskich sklepach czy rezerwując gdzieś pobyt w hotelu, bo miałem sporo obaw. Czy zarówno jeśli chodzi o zakupy internetowe w kraju jak i za granicą to nie ma obaw za pomocą tej opcji?

A i na takiej oficjalnej stronie Liverpoolu złotówkami nie zapłacę. W moim przypadku karta Visa z mBanku. Automatycznie to przewalutuje, może jakieś prowizje z tego powodu? Jak to wygląda podczas zakupów w obcej walucie?

EDIT: Dziękuję wam obu za wyczerpujące odpowiedzi. A do Ciebie Maytman już piszę na priv.
Ostatnio edytowano 13 maja 2019, o 19:33 przez Liverpoolczyk, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Liverpoolczyk

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 13 maja 2019, o 17:23

Liverpoolczyk napisał(a):Zdecydowałem się kupić coś przez oficjalkę i na końcu proszą o podanie nr karty i datę jej ważności. W ten sposób dokonuję transakcji po raz pierwszy. Czy zupełnie bezpieczne jest wpisywanie nr karty przy zakupach? Ja nawet nie robiłem tego w polskich sklepach czy rezerwując gdzieś pobyt w hotelu, bo miałem sporo obaw. Czy zarówno jeśli chodzi o zakupy internetowe w kraju jak i za granicą to nie ma obaw za pomocą tej opcji?

A i na takiej oficjalnej stronie Liverpoolu złotówkami nie zapłacę. W moim przypadku karta Visa z mBanku. Automatycznie to przewalutuje, może jakieś prowizje z tego powodu? Jak to wygląda podczas zakupów w obcej walucie?

Moja drobna rada: jeśli masz możliwość załóż sobie drugie konto pośrednie z kartą kredytową. Banki i tak nie pobierają żadnych prowizji (z reguły) jesli ruch jest na koncie, więc ja robie tak:

1. Mam jedno konto do użytku codziennego, gdzie otrzymuje wypłate wiec jest ruch na koncie
2. Drugie konto, na które wysyłam kasę, żeby również był ruch na koncie.
3. Na drugim koncie mam ustawiony przelew stały na opłatę kredytu, więc wysyłam kasę z pierwszego, a ona 3 dni później wysyła się automatycznie do innego banku, tak że na tym drugim koncie trzymam tylko jakieś frytki.
4. Wszędzie podpinam kartę kredytową drugiego konta, a płatności realizuje po przez przelewy z konta nr 1 na konto nr 2.
5. Kartę podpiąłem na razie w dwóch usługach i póki co nie miałem żadnych problemów, aczkolwiek, przezorny zawsze zabezpieczony ;) Jesli nie daj bóg ktoś oje*bał by mi konto które podpinam do serwisów z płatnościami to skroi mnie maks z nie wiem: 30 zł.

Co do przewalutowania - nie mam pojęcia, pewnie trzeba dopytać / doczytać.
"Po meczu, w trakcie kąpieli lodowej, do pomieszczenia zaszedł Klopp i powiedział do mnie „Gini Wijnaldum przewiduje, że za tydzień uda nam się wejść do finału Ligi Mistrzów. Co ty o tym myślisz?” Gini <3
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Maytman » 13 maja 2019, o 19:12

Liverpoolczyk napisał(a):Zdecydowałem się kupić coś przez oficjalkę i na końcu proszą o podanie nr karty i datę jej ważności. W ten sposób dokonuję transakcji po raz pierwszy. Czy zupełnie bezpieczne jest wpisywanie nr karty przy zakupach? Ja nawet nie robiłem tego w polskich sklepach czy rezerwując gdzieś pobyt w hotelu, bo miałem sporo obaw. Czy zarówno jeśli chodzi o zakupy internetowe w kraju jak i za granicą to nie ma obaw za pomocą tej opcji?

Hej! Bez obaw. Nie powinno być problemu. Gdy jesteś w sklepie zawsze sprawdzaj czy w przeglądarce, w pasku adresu jest kłódka obok linku. Jeśli nie masz jakiegoś wirusa na kompie to nie powinieneś się o nic obawiać.
Co do walutowania - na samym końcu czasem jest wybór waluty - płatność w PLN lub GBP, lub innej walucie dostępnej. Osobiście zawsze wybieram walutę obcą, wtedy przewalutowaniem zajmuje się bezpośrednio mój bank, a nie Visa. Wyjdzie taniej o jakieś 5-10 zł. Wydaje mi się, że te koszty walutowania są zależne od banku, bo z reguły nie robią tego po kursie NBP.

Jak potrzebujesz dodatkowego bezpieczeństwa a przy okazji nie chcesz nikomu za nic dodatkowo płacić - polecam Revolut. Kartę pre-paid. Dobrą do zakupów w necie. Bez prowizji i opłat za walutowanie. Kurs dokładnie taki jak w NBP. Wszyło jak reklama, ale serio - fajnie mi działa.

A jak nie chcesz komibnować/czekać - to chętnie pomogę i zakupimy z mojej (priv).

Pozdro
Maytman
Znaczy się Mateusz

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez kb27 » 14 maja 2019, o 15:32

Cześć.

Mam do Was pytanie - jakie wymagania muszę spełnić, żeby kupić bilet na któryś z meczów Premier League? Mogę to zrobić "idąc z ulicy" czy muszę być w klubie kibica któregoś z zespołów?
kb27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności