FPL Draft League - 2017/2018

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: FPL Draft League - 2017/2018

Postprzez ManiacK » 12 wrz 2017, o 14:39

No i jak tam po pierwszej serii transferów z wolnymi zawodnikami?
Trochę się widzę spóźniłem po pracy, bo by nie być za nisko w liście waiver, chciałem Elliota (NEW) i Zappacostę (CHE) za free złapać. Ogólnie ja jednak postawiłem na zawodników stricte ofensywnych, a nie nabijających punkty na Kante Rule, zobaczymy ile za tą ideą jeszcze pociągnę ;p

Szkoda, że się Arx nie zgodziłeś na transfer ;D szczerze mówiąc, to mogłem jednak kogoś z tej podstawy rzucić albo dać rezerwowego bramkarza i kogoś lepszego z pola za tego Llorisa (2 sezony pod rząd w Drafcie u Nas z forum go miałem, to jednak bardziej z sentymentu to by było haha), ale szansa minęła, trudno.
ManiacK

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez luksi93 » 1 gru 2017, o 20:04

Ale super kolejka mi się trafiła 8) W końcu jakaś przewaga bo ścisk jak nie wiem był. Ale muszę się w końcu dwóch grajków pozbyć bo mnie zawodzą ale co kolejkę się zastanawiam i w końcu ich zostawiałem, bo nie widziałem lepszych opcji. Teraz będzie trzeba zaryzykować chyba.
Y.N.W.A
luksi93

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ManiacK » 23 gru 2017, o 20:03

luksi93 napisał(a):Teraz będzie trzeba zaryzykować chyba.

Już niedługo styczeń, obstawiam miesiąc sporego ryzyka przy transferach ;D ja miałem zamiar właśnie do teraz czekać z wysokim numerkiem na waiverze, ale jak trafiły się okazje jak Ozil czy Son, to żal było nie skorzystać, także ja pewnie mało co tu zdziałam, a co najwyżej skorzystam z wymian u innych, jak oddadzą lepszych od moich zawodników za głośniejsze pewnie nazwiska. A że czeka Nas parę możliwości, jak np. możliwy transfer de Vrija do PL (miejmy nadzieję, że do Nas) czy heroiczna walka o utrzymanie przez Swansea z próbą ściągnięcia Aboubakara (co w sumie mnie nie dziwiłoby, bo z przodu wyglądali strasznie słabo podczas obejrzanych przeze mnie meczów), to możliwe, że będzie się o co "bić".

btw. rossmann, grasz jeszcze? Bo niezmieniany skład/jego ustawienie czy trzymanie Sakho podczas jego długiej kontuzji to raczej znaki, że jednak nie.
ManiacK

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Esiu » 26 sty 2018, o 11:51

Też wam nie działa strona draftfantasy ??
Esiu

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Wietor » 26 sty 2018, o 12:06

Jest jakiś tymczasowy problem z serwerem Draft Fantasy PL.
Wietor

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ManiacK » 19 maja 2018, o 11:14

Dzięki wielkie za ten sezon prawie wszystkim, co wzięli udział. Czemu prawie? Użytkownik rossman zaprzestał swoją grę niedługo po starcie, a to że zajmował niską pozycję niczego nie tłumaczy (sytuacja Wietora wytłumaczy wszystko, ale to później), bo sezon trwa 38 kolejek, zdarzają się lepsze i gorsze kolejki (sam pierwsze kolejki, zwłaszcza dwie pierwsze miałem koszmarnie nisko punktowane i jakoś dało radę spokojnie się z tego podnieść).
Druga sprawa, xabi.. od 36 kolejki żadnych zmian, od bodaj lutego jeśli dobrze sprawdziłem, żadnych transferów nieprzeprowadzanych. Mimo kontuzji, mimo słabej gry wielu zawodników, gdzie w tej grze właśnie chodzi o to, by łapać lepszych wolnych zawodników, jak jest okazja. Nie mogę powiedzieć, że w ogóle nie grałeś, ale mimo wszystko "słabo" ta twoja systematyczna gra wyglądała. To tyle, jeśli chodzi o te negatywne wg mnie aspekty, przejdźmy do pozytywnych.

Dzięki wielki jeszcze raz wszystkim, co aktywnie grali, wielkie brawa za Wietora, który większość sezonu skakał między 6-8 miejscem (w lidze na 10 osób), by na koniec wybić się i nawet przez bodaj 1 kolejkę prowadzić. To tylko pokazuje, że nieudane transfery ze względu na punktację na starcie sezonu to nic straconego, bo grając regularnie można po prostu co kolejkę robić transfery na 1/2 kolejki, a nie trzymać się kurczowo zawodników, którzy w ostatecznym rozrachunku dadzą sporo punktów, ale czasami są średnim wyborem przez 1-3 kolejki (przykładowo u mnie Sanchez którego się kurczowo trzymałem licząc na lepszą grę defensywną Tottenhamu, bo o Kane'ie nie wspomnę, bo raczej nikt by go nie wywalił). No i robotę zrobił u Ciebie nasz etatowy strzelec, Salah. Brawo za ten comeback.

Tabela końcowca:

Obrazek

Jak widać, głównie w przedziale 1-6 różnice były minimalne, dlatego tym bardziej się cieszę, że udało mi się wygrać (już 2 z 3 sezonów ^^ dzięki transferowi Robertsona w ostatniej kolejce), co z końcowego układu można wywnioskować? Że zarówno przewagi po kilkadziesiąt punktów nie są żadnym pewnikiem (a były takowe w trakcie sezonu, jak dobrze mniemam m.in. w wykonaniu Pędzących Skarpet), dlatego poddawanie się w trakcie sezonu nie ma sensu, bo zawsze można się wybić, chociażby jak już pisałem w moim mniemaniu sukcesie u Wietora - słabsi zawodnicy pozwalają rotować luźniej w składzie pod tylko następną kolejkę - a nóż się trafi ktoś regularnie lepiej punktujący (jak np. Milivojevic u Arxa), a że w układzie 10 graczy mamy sporo większe pole manewru wśród zawodników wolnych, to zawsze można "wrócić do gry".

Co do zasad gry na przyszły sezon, jako że ze startem ligi kończą się transfery, nie będziemy musieli czekać z nimi aż do końca sierpnia. Start ligi, start transferów. Myślę, że to wszystkim odpowiada, tak? Druga sprawa, waivery - kolejność według transferów, robisz transfer - lądujesz na ostatnim miejscu w kolejce waiver, myślę że to najlepsze rozwiązanie. Można albo czekać do stycznia z transferami waiver jak niektórzy w obecnym sezonie (zostają zawsze free) albo spaść w kolejności i brać wcześniej, jak ktoś się trafi "dobry" lub ktoś dojdzie szybciej po kolejności vide Pogba w tym sezonie. Kante bonus bym zostawił, bo fajnie się sprawdza - poszerza pulę graczy "grywalnych", jak wspomniany Kante, Matić czy inny defensywnie uosobieni pomocniczy czy robiący dużo w aspektach TIR (Tackle/Interception/Recovery) obrońcy, ale nie dodawał opcji Bonus Points, bo myślę że znowu byśmy mieli zbyt dużą przewagę graczy czysto ofensywnych względem defensywnych.

Co do składu, pewnie wrócę w lipcu do tego (bo draft zrobiłbym w sobotę/niedzielę przed startem ligi, tak chyba będzie najlepiej), ale mam nadzieję, że wszyscy regularnie grający obecnie z nami będą chętni na kolejny sezon, a brakujące miejsce/miejsca uzupełnimy wtedy. To tyle w sumie na teraz, jak ktoś chce coś dodać od siebie, to proszę bardzo.
ManiacK

Poprzednia strona

Powrót do Różności