FPL Draft League - 2017/2018

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: FPL Draft League - 2017/2018

Postprzez Wietor » 23 lip 2017, o 13:56

Hej, mamy 2 tygodnie, a liga się nie zebrała (7 drużyn na 10). Ogłoście na twitterach kto ma, może ktoś z fanów LFC dołączy? :) Nie wygląda to najlpiej - ja się wkręciłem na maksa, wg mnie znacznie zabawniej niż fantasy premier league.
Wietor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ManiacK » 23 lip 2017, o 14:15

Wietor napisał(a):Hej, mamy 2 tygodnie, a liga się nie zebrała (7 drużyn na 10). Ogłoście na twitterach kto ma, może ktoś z fanów LFC dołączy? :) Nie wygląda to najlpiej - ja się wkręciłem na maksa, wg mnie znacznie zabawniej niż fantasy premier league.

Już napisałem do eMdzeja, Radbuga i Manda, pewnie jeszcze dzisiaj/jutro 1 liga będzie pełna, więc no problem ^^
Nikt się nie ogłosił co i jak, to napisałem według ostatnich logowań na forum, coby nie czekać na nikogo w razie czego, skoro i tak chcieli by po prostu to zrobić, a nie się pierdolić w tańcu.

Pozostaje w takim razie rekrutacja do 2 ligi, jakby co przynajmniej 8 osób, chociaż najlepiej by było jakby to było w tej samej formie - 10 osób, ale jeśli się nie uzbiera, to jeśli będą chcieli, mogą zagrać w mniej - jeszcze więcej "dobrych" opcji do wymian w trakcie sezonu, chociaż według mnie wtedy jest za łatwo.
ManiacK

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ManiacK » 26 lip 2017, o 12:00

Do ligi dołączyli eMdzej, Radbug oraz rossman, także mamy już pełną 10. Jeśli są chętni, zapraszam do 2 ligi, jeśli zbierze się odpowiednia liczba osób, to i ją stworzymy (czas tak samo, jak do draftu w 1 lidze jakby co).

Teraz tylko czekać do dnia draftu i startujemy ;D
btw. patrząc na to, jak przebiegł draft stworzony na FPL w razie gdyby przynajmniej połowa osób się zjawiła, a reszta przynajmniej ustawiła auto-draft, myślę że można zmienić czas na 60s/pick, jeśli nikt nie będzie miał sprzeciwów, to przed draftem to zmienię, jeśli tak - proszę pisać
ManiacK

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ManiacK » 2 sie 2017, o 15:18

• Kante Rule Points (+1 for every 4 tackles/interceptions, +1 for every 4 recoveries)
• Bonus Points

Wprowadzamy któreś z tych? Myślę, że gdyby wprowadzić opcję pierwszą, to gra oparta mogłaby być również na DMach, a nie tylko na ofensywnych pomocnikach, którzy są w swoich drużynach odpowiedzialni za cyferki w golach/asystach. Także czekam na opinię, co Wy o tym sądzicie. Druga sprawa to bonus points, które niby ciekawe, ale często mocno dyskusyjne mogły być i same w sobie w sumie wzmacniają przede wszystkim właśnie graczy robiących te cyferki, także w mym mniemaniu najlepsze byłoby dodanie tylko opcji o ciekawej nazwie nawiązującej do Kante ;D chyba, że coś mnie ominęło i teraz system bonusów w Fantasy Premier League, skąd jak mniemam Draft czerpie info o punktach inaczej je przyznaje niż dotychczas i zostało ułatwione zdobywanie punktów przez defensywnych graczy środka pola, jak i np. środkowych obrońców, którzy w porównaniu do bocznych, głównie odpowiedzialni są za obronę i głównie punktują jak już, to tylko po SFG w polu karnym.
ManiacK

Postprzez 1010Arx » 2 sie 2017, o 15:30

Jak dla mnie 1 opcja bardzo fajna. Teraz praktycznie takich zawodników jak Kante, Matić, czy Dier się nie wybiera, bo rzadko strzelają lub asystują, a czyste konto to dla pomocnika ledwie 1 punkt jeśli dobrze pamiętam. Zresztą w słabszych zespołach jest sporo takich graczy, których pomija się, bo jasne jest że grając w środku pola Crystal Palace ciężej punktować, niż w środku pola City. Z taką opcją może byliby bardziej użyteczni. Co do bonusów, obojętnie jak dla mnie. W fantasy mnie irytowały, bo czasem była sytuacja, gdy ktoś zagrał świetny mecz i nie dostał żadnego bonusu, a inny dostał, mimo że wcale nie zagrał lepiej. Tak jak napisałem dla mnie obojętnie, jesli większośc będzie je chciała to jakos z tym przeżyję :)

Co do draftu. Pisałem już na forum FPL, ale napiszę też tu. Przydałoby się określić kiedy i o której ten draft. Tak ostatecznie, bo żyjemy w niepewności :roll: No i co z transferami po drafcie? Dopiero po 1 kolejce po zakończeniu okienka, tak jak rok temu?

Edit: Mi na draft pasuje i niedziela i poniedziałek
Ostatnio edytowano 2 sie 2017, o 17:07 przez 1010Arx, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ManiacK » 2 sie 2017, o 15:48

1010Arx napisał(a):Co do bonusów, obojętnie jak dla mnie. W fantasy mnie irytowały, bo czasem była sytuacja, gdy ktoś zagrał świetny mecz i nie dostał żadnego bonusu, a inny dostał, mimo że wcale nie zagrał lepiej. Tak jak napisałem dla mnie obojętnie, jesli większośc będzie je chciała to jakos z tym przeżyję :)

Właśnie dlatego bardziej odpowiada mi system "Kante", bo już za gole/asysty będą odpowiednio wysoko punktowani, a zawodnicy stricte defensywnie nastawieni za swoje wykonywanie zadań również by punktowali, choć jak wiadomo nie w takim stopniu, jak Ci ofensywni. Ale przykładowo wyłapanie Maticia/Kante przed np. meczem MU vs Chelsea może być opłacalne ;D

Ale że decydować sam nie będę, to dlatego prosiłem o komentarze.

1010Arx napisał(a):Co do draftu. Pisałem już na forum FPL, ale napiszę też tu. Przydałoby się określić kiedy i o której ten draft. Tak ostatecznie, bo żyjemy w niepewności :roll: No i co z transferami po drafcie? Dopiero po 1 kolejce po zakończeniu okienka, tak jak rok temu?

Przepraszam - po prostu zapomniałem tam przestawić, dlatego też proszę w razie czego pytać tutaj o wszystko jakby co. Data ostateczna i jak sądzę bardziej pasująca większości, przede wszystkim pracującym, a np. chcącym gdzieś w sobotę wyjść, to będzie Niedziela - 06.08.2017, godzina 19:00.

Co do transferów, skoro jeszcze nie ustalone, a w zeszłym sezonie wyszło na prawdę obiecująco, to nie zmieniałbym formuły i po prostu zakaz transferowy do startu kolejki (dlatego już wtedy, bo następuje blokada transferów i możemy ustalić tylko chęć na transfery, które potem zostaną przeprowadzone według waiver listy) po zakończeniu okienka transferowego (czyli 9 września, gdzie inauguracja kolejki przypada na Nasz mecz z City na wyjeździe).

btw. w zeszłym sezonie po każdej kolejce lista waiver się resetowała do odwrotnej kolejności w tabeli, myślałem nad tym, by po każdym transferze i wylądowaniu na ostatnim miejscu ta lista się nie resetowała, tylko każdy po dorwaniu kogoś leci na dół, a ten kto był ostatni leci oczko w górę w kolejności przed kolejnym waiver time - niby trudniej dla tych, którym poszło słabiej w trakcie, ale nieco uczciwej, gdyby w ciągu ostatnich 3 tygodni okienka transferowego doszło do wielu roszad w składach angielskich drużyn, a ponadto jeśli wprowadzimy zasadę "Kante Rule", to zyskamy dużo więcej "grywalnych" tutaj zawodników, zwłaszcza jeśli będziemy np. przynajmniej 1-2 miejscami w drużynie manewrować wolnymi zawodnikami zależnie od meczów w danej kolejce. Ponadto przypominam, że lista jest aktualizowana tylko przy transferach "waiver", jak zawodnicy mają status "free" (czyli nie zostali wybrani przed "waiver time"), to nie ma żadnych zmian. Co sądzicie?

Wietor napisał(a):BTW jak widzicie szanse przesunięcia draftu na poniedziałek wieczór? :(

Ja z miejsca mówię, że mi niestety nie pasuje, ale zobaczmy, czy ktoś jeszcze potrzebuje takiej zmiany terminu czy bardziej leży ustalony obecnie termin.
Ostatnio edytowano 2 sie 2017, o 15:57 przez ManiacK, łącznie edytowano 2 razy
ManiacK

Postprzez Wietor » 2 sie 2017, o 15:49

BTW jak widzicie szanse przesunięcia draftu na poniedziałek wieczór? :(
Wietor

Postprzez Esiu » 2 sie 2017, o 17:00

Też byłbym za tą pierwszą opcją jeśli już. Bonusów wolałbym uniknąć, bo za dużo w tym przypadku i w ciągu całego sezonu ktoś może niezła przewagę na samych bonusach uzbierać.
Co do draftu poniedziałek też mi nie pasuje( 2 zmiana w robocie) , niedziela 19 jest ok, jeśli o mnie chodzi.
Esiu

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Wietor » 2 sie 2017, o 17:16

U mnie nie ma szans, żebym w niedzielę wieczorem siedział przed kompem :)

Szkoda, wydaje mi się, że faza draftu jest fajna w grze (niestety zawsze byłem na autopick). Opcja "Kante" jest spoko, na pewno jakaś nowinka, podoba mi się.
Wietor

Postprzez ManiacK » 6 sie 2017, o 12:23

Przypominam, że dziś o 19 startujemy z draftem. Liczę, że wszyscy co mogą - dadzą radę być. Może i Ty Wietor jakoś sobie chociaż te 30min na wtedy skombinujesz. Miejmy nadzieję, bo widzę jak bardzo chcesz ;)
Co jeśli kogoś nie będzie? Ustaw sobie listę w zakładce "Auto Picks" przynajmniej na kilka picków (ilość picków x liczba osób w drafcie, by być pewnym), no i ustaw opcję [AutoPick] w zakładce "Draft" (trzeba kliknąć w AutoPick is On/Off):
Obrazek

Zmieniony czas na pick na 60s (ustawiłbym na 90s, ale jak już 3-4 osób by nie było i nie miałyby auto picku włączonego, to byłoby uciążliwe), ustawione:
• Kante Rule Points (+1 for every 4 tackles/interceptions, +1 for every 4 recoveries)
• Waiver Order: Move to Last After Claim, Never Reset Order

Ustawiona obecnie kolejność osób zostanie zmieniona przy starcie draftu:
• Custom draft order is off. The draft order will be chosen randomly once the draft starts.

To w sumie raczej wszystko, jeśli jakieś pytania, to zadawać tutaj/na chacie w draft roomie.
ManiacK

Postprzez eMdzeJ » 6 sie 2017, o 13:17

Organizacyjnie wszystko świetnie ogarnięte, teraz już tylko szykować się do draftu.
eMdzeJ

Postprzez ManiacK » 7 sie 2017, o 14:59

Dzięki za niezłą zabawę podczas draftu, niby trwał prawie godzinę, a minęło to jak z bicza strzelił.
Pochwalę się swoim składem, choć pewnie po rozpoczęciu transferów nieco się zmieni:

GK: Forster - Krul
DEF: Cedrić - Koscielny - Trippier - Mendy - Zabaleta
MID: Sterling - Zaha - Phillips - Ayew - Knockaert
FOR: Kane - Jesus - Iheanacho

Przypominam, że transfery zawodników ze statusem Waiver (bo "FREE" wtedy nie powinny być, także jakby ktoś miał pytanie od kiedy dokładniej, to od momentu, kiedy zawodnikom zmieni się status z "FREE" na "WAIVER")/Free rozpoczynamy po rozpoczęciu 3 kolejki 9 września (także jak zaczniemy mecz z City, to wszyscy wolni zawodnicy powinni mieć już status "WAIVER" i wtedy już można ustawić zaplanowany transfer), wszystkie transfery Waiver odbywają się:
Waiver requests are processed at 10am GMT on Tuesdays and Fridays.

W praktyce wygląda to tak, że we wtorek o tej godzinie wszyscy nie wybrani zawodnicy uzyskują status FREE, Ci których wymienimy na kogoś - będą mieli status WAIVER i każdy, kto ich zechce będzie musiał czekać do piątku. Przynajmniej, jeśli nie gramy kolejki w środku tygodnia, ale to już sami zobaczycie już w trakcie, co i jak.

Tak było w zeszłej edycji i myślę, że się sprawdziło.
Oczywiście transfery między sobą są dozwolone w każdej chwili, bo to w ogóle inna para kaloszy. Proponujcie innym graczom jakieś wymiany, jak macie coś sobie za złe (słaba obrona, atak?) czy jak np. macie na oku wolnego zawodnika, a tego kogo byście wymienili możecie użyć jako karty przetargowej do uzyskania kogoś dobrego na innej pozycji czy co tam Was pchnie do tego. Proszę tylko o trochę rozsądku w propozycjach ;D za np. dwóch dobrych GK i DEF jednak ciężko dostać dobrych MID/MID, FOR/FOR czy MID/FOR. Przypominam również o "Kante Rule", która może dać sporo :)
ManiacK

Postprzez luksi93 » 11 sie 2017, o 20:27

No panowie!
20 minut i pierwsze punkty zostaną rozdane! Życzę wszystkim powodzenia i dobrej zabawy ;)

PędząceSkarpety w tym sezonie prezentują się następująco:

GK: Hart - Fabiański
DEF: Alonso - Stones - Kolasinic - Rudiger - Holebas
MID: Ozil - Matic - Mane - Can - Mahrez
FOR: King - Batshuayi - Vardy

Vardy i Mahrez w sumie przez głupotę bo podczas Draftu dwa razy odpalałem AutoPick żeby wybrać z automatu i zapominałem wyłączyć... A przecież jak lista jest pusta to wybiera samo :dry:
Y.N.W.A
luksi93

Postprzez ManiacK » 11 sie 2017, o 20:49

luksi93 napisał(a):No panowie!
20 minut i pierwsze punkty zostaną rozdane! Życzę wszystkim powodzenia i dobrej zabawy ;)

Vardy i Mahrez w sumie przez głupotę bo podczas Draftu dwa razy odpalałem AutoPick żeby wybrać z automatu i zapominałem wyłączyć... A przecież jak lista jest pusta to wybiera samo :dry:

Jak Mahrez nie pójdzie do Romy, to nie musi być tak źle ;p Vardy z Iheanacho i Mahrez z Grayem na skrzydłach powinni zapodawać niezłe cyferki z przodu, ale jak będzie, to się przekonamy ;D sam mam po czasie żal o parę wyborów, ale wszelkie zmiany i to pewnie nie małe zajdą u mnie dopiero 12 września, chyba że ktoś złoży jakąś ciekawą propozycję ze swoimi piłkarzami ;D
ManiacK

Postprzez luksi93 » 12 sie 2017, o 08:49

ManiacK napisał(a):
luksi93 napisał(a):No panowie!

Jak Mahrez nie pójdzie do Romy, to nie musi być tak źle ;p Vardy z Iheanacho i Mahrez z Grayem na skrzydłach powinni zapodawać niezłe cyferki z przodu, ale jak będzie, to się przekonamy ;D sam mam po czasie żal o parę wyborów, ale wszelkie zmiany i to pewnie nie małe zajdą u mnie dopiero 12 września, chyba że ktoś złoży jakąś ciekawą propozycję ze swoimi piłkarzami ;D

No już żałuje że obu na ławce posadziłem... :x

Czemu w tabeli mam 8pts skoro podstawowa 11 zdobyła ich 6? Te punkty z Kante Rule dodawane są tylko w tabeli czy o co chodzi?
EDIT: już nie ważne, Kolasinac ma teraz 6 pts a wcześniej pokazywało mi 4. Wszystko się zgadza.
EDIT2: Coś im ten system kuleje :D Na widoku boiska ma 6 a jak wchodzę w detale to ma 4... :oops:
Y.N.W.A
luksi93

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności