Rękawice bramkarskie

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Rękawice bramkarskie

Postprzez tyszek » 8 mar 2016, o 19:49

Dziwnie się, że nie ma jeszcze takiego tematu :shock:
No ale nic. Mam pytanie odnośnie rękawic, mianowicie jak wy je myjecie/czyścicie? Chodzi mi i o pozbycie się zapachu, i o ich kolor, bo po trzech/czterech orlikach są prawie całe czarne.
Tylko niech nikt nie mówi, żeby wrzucić do pralki :dry: Nie chcę ich zniszczyć. Chodzi mi o wyczyszczenie po którym dalej będą kleić i gąbka się nie zdrapie.
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - Jamie Carragher
tyszek

2 years of membership2 years of membership

Re: Rękawice bramkarskie

Postprzez GUNS » 8 mar 2016, o 20:00

Wypadłem z obiegu kilka lat temu ale ja swoje myłem starą szczoteczką od zębów w jakimś normalnym proszku czy mydle, ważne żeby się pieniło. Myj je od razu po przyjściu z boiska bo jak zostawisz i wyschną to po ptakach, zrobiłem taki błąd i gąbka gdy wyschła z całym tym brudem po prostu się skruszyła i odpadła w kawałkach :D Pewnie też są jakieś magiczne płyny do kupienia w sportowych sklepach ale jak mówię szczoteczka i środek czyszczący dają radę. Schną niech przy ładnej pogodzie, broń Boże na grzejniku bo gąbka się skruszy.
GUNS

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ElFirmino » 8 mar 2016, o 20:04

Z bramkarskimi nie miałem doczynienia, ale w bokserskich jest raczej podobnie. Jeśli śmierdzą to możesz używać jakichś preparatów grzybobójczych, lub dobrze wysuszone do woreczka i na noc do zamrażarki ;), tylko muszą być koniecznie suche.
Suszenie przy temp. pokojowej do 25stp. i ważne żeby miały dobrą wentylacje (odpięte rzepy, rozszerzone tak aby był przepływ powietrza).
ElFirmino

1 year of membership

Postprzez Radbug » 8 mar 2016, o 20:41

Najlepszy sposób na pozbycie się zapachu to wietrzenie przez noc na balkonie ;) ewentualnie są preparaty do niwelowania nieprzyjemnych zapachów w butach. Mniejszą ilość psikasz do środka i też działa. Co do mycia, to wilgotna gąbka i zwykłe mydło nie powinno rękawicom zbytnio zaszkodzić.

Spoiler:
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez 1010Arx » 8 mar 2016, o 23:50

Ogólnie z rękawicami bramkarskimi jest ten problem, że pianka na nich jest strasznie delikatna. O wrzucaniu do pralki nawet nie ma mowy. Wyjmiesz coś co bardziej będzie przypominać rękawice robocze, niż bramkarskie.

Ja swoje czyściłem w ten sposób, że brałem miskę z letnią wodą, dodawałem trochę mydła w płynie i dłonią delikatnie przecierałem rękawice. Specjalnie nie używałem gąbki, ani szmatki, tylko ręki, aby czyszczenie było jak najdelikatniejsze. Wymaga to cierpliwości, ale coś za coś. Następnie opłukiwałem je czystą wodą i delikatnie wysuszałem je ręcznikiem. Specjalnie użyłem słowa wysuszałem, a nie wycierałem. Wyglądało to tak, że dotykałem i lekko przyciskałem ręcznik w kilku miejscach, a nie szorowałem nim po rękawicy. Na koniec odkładałem je w pokoju do całkowitego wyschnięcia. Nie polecam odkładać ich koło kaloryfera, czy też na słońcu. W ten sposób na pewno rękawice nie będą czyste jak nowo kupione, ale przynajmniej będą w dobrym stanie przez dłuższy czas. No i wietrzyłem je po każdym meczu na balkonie, bo cholerstwo ma to do siebie, że śmierdzi niemiłosiernie.
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez RedJcoB » 9 mar 2016, o 00:05

Ja przeżyłem już 3 rękawice i każda cudem starczała mi na jeden sezon, żeby wydłużyć ich życie co każdy/dwa mecze wrzuć je do miski z wodą, żeby były całkiem mokre. Następnie nałóż je i w rękawicach "umyj ręce" mydłem. Najlepiej szarym, po prostu tak jakbyś mył normalnie ręce, później wszystko starannie spłukać, żeby nie powstał osad i nie straciły kleju. Mój sposób , jak i zresztą wielu innych na wysuszenie to umieszczenie rękawic pomiędzy dwoma ręcznikami i stąpanie po nich przez około minutę. Po zabiegu powieś w miejscu o temp. pokojowej. Wziąłem ten sposób z jakiegoś forum bramkarskiego parę lat temu i działa :). Nie musisz koniecznie prać co mecz, tylko jeśli będziesz miał to przeczucie xD
"We have to change from doubters to believers - NOW!"
RedJcoB

Postprzez Radbug » 9 mar 2016, o 00:46

Wooow, wkładanie do miski żeby były całe mokre? :shock:

Ok może to nie jest pranie w pralce, ale z pewnością rękawicom takie coś żywota nie wydłuża. Jeszcze to dość drastyczne mycie rąk w założonych rękawicach. Przecież wtedy pianka odchodzi nawet z powodów mechanicznych, bo pocierasz jedną rękawica o drugą. Nic dziwnego że wytrzymują ci tylko po jednym sezonie.

Aha, no i autorze wątku, jeśli to twoje pierwsze rękawice to nie nastawiaj się że posłużą ci kilka lat. Owszem, możesz na upartego grać w nich aż zrobią się dziury na wylot, ale zazwyczaj po sezonie/roku (zależnie od intensywności grania), może dwóch, rękawice są juz nieźle zjechane a ich właściwości chwytne znacznie się obniżają. I to praktycznie każde, niezależnie od marki i ceny. Akurat tutaj warto, moim zdaniem, postawić na ilość kosztem jakości.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez RedJcoB » 9 mar 2016, o 01:13

Noooooo tak :D
Z tym, że jak wspominałem takie pranie nie co mecz, tylko wtedy kiedy będzie trzeba... Jeśli brudne to co mecz jak koledzy wspominali wyżej.
RedJcoB

Postprzez tyszek » 20 kwi 2016, o 16:59

Poleci ktoś jakieś solidne rękawice? Gram rekreacyjnie, więc w takiej akceptowalnej cenie bym prosił :D
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - Jamie Carragher
tyszek

Postprzez Barilla » 20 kwi 2016, o 18:20

Na keepersport.pl jest aktualnie wyprzedaż rękawic firmy sells i można w cenach 80-120zł kupić naprawdę fajny sprzęt - haczyk jest taki że zostały w zasadzie tylko skrajne rozmiary, ale jeżeli akurat masz bardzo małą lub bardzo dużą łapę to polecam bo okazja świetna.
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez RedJcoB » 6 cze 2016, o 20:52

Witam :)
Aktualnie poszukuje nowych rękawic. Jak oceniacie łapki reuscha I kipsty, a moze bylby ktos w stanie polecic dobry model tych, lub innych firm na naturalną nawierzchnie.
RedJcoB

Postprzez Matejwrapie » 6 cze 2016, o 21:29

Ja od roku łapie w jednym modelu Reuscha, bardzo fajnie się trzymają, jak najbardziej polecam.
Poza nimi - Uhlsport - godne polecenia.
Matejwrapie

1 year of membership

Postprzez RedJcoB » 24 lip 2016, o 18:22

Planuję zakupić łapki reuscha z pianką RG przeznaczoną na nawierzchnie sztuczne w moim przypadku orlik. I tu pytanie do bardziej doświadczonych czy używając tego typu pianki będzie czuć większą różnice przy chwycie, oraz czy taki RG nadaje się również na boiska trawiaste. Z góry dziękuje za pomoc :)
RedJcoB

Powrót do Różności