Języki obce

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Języki obce

Postprzez cezarySP » 16 sty 2016, o 16:47

Witam!

Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ nie widziałem podobnego (nie chciałem wrzucać postu do Sesja, Matura, Testy), jeśli jednak coś przeoczyłem, proszę o przeniesienie :)

Mam do Was pytanie, na którym mocno mi zależy. Czy znacie jakieś dobre strony/programy/kursy, dzięki którym najlepiej online mógłbym rozpocząć efektywną naukę języka HISZPAŃSKIEGO? W przyszłym roku niemal na pewno wyruszam do Hiszpanii na uczelnię i jak najszybciej chciałbym zaczerpnąć wiedzy z tego języka, a dotychczasowe strony, które testowałem, nie miały jakichś super wzorowych planów nauki. Liczę na Waszą pomoc!
Obrazek
cezarySP

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Re: Języki obce

Postprzez MiejskiKS » 16 sty 2016, o 16:57

Jeżeli można :happy:

Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka? W szkole? Na studiach? Czy może na jakiś kursach językowych?
Ja w tym roku piszę maturę i szczerze mówiąc, raczej nie będę miał problemów ze zdaniem ustnego egzaminu. Tylko, że umiejętności leksykalne, które trzeba umieć na egzamin ustny to w zasadzie nic w porównaniu np. z rozmową kwalifikacyjną :sleep:
Ostatnio edytowano 16 sty 2016, o 17:01 przez MiejskiKS, łącznie edytowano 1 raz
Chelsea tu, Chelsea tam, a ja Chelsea w dupie mam

http://myliverpool.bnx.pl/news.php
MiejskiKS

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez LFC4ever » 16 sty 2016, o 16:58

Jeśli znasz angielski, to dobrą stroną jest Duolingo.
Może przyda Ci się też http://www.ebrio.pl/
Obrazek
Pragnę przeżyć moment pierwszego zwycięstwa i siedzenia w szatni po zakończonym meczu. W tym momencie, całą pracę jaką włożyłem, wszystkie potknięcia i kontuzje, będą warte zachodu, ponieważ kocham grać dla tego klubu - Steven Gerrard
LFC4ever

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 16 sty 2016, o 17:08

MiejskiKS napisał(a):Jeżeli można :happy:

Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka? W szkole? Na studiach? Czy może na jakiś kursach językowych?
Ja w tym roku piszę maturę i szczerze mówiąc, raczej nie będę miał problemów ze zdaniem ustnego egzaminu. Tylko, że umiejętności leksykalne, które trzeba umieć na egzamin ustny to w zasadzie nic w porównaniu np. z rozmową kwalifikacyjną :sleep:

Szczerze? Nic tak nie uczy języka jak codziennie jego używanie.
Jakiś czas temu zainteresowałem się pewną grą o tematyce II WŚ (więc środowisko w miarę zdrowe, wolne od dzieci internetu). Znalazłem forum angielskie, coś tam zacząłem się udzielać, wstąpiłem do klanu. Od tamtej pory minęły prawie 2 lata. Te 2 lata ciągłego pisania i niemal codziennej rozmowy przez TeamSpeak'a (nie tylko rozmowa w trakcie gry/o grze, ale także o wszystkim innym bo gadamy na każdy temat) z ludźmi z całego świata dały mi więcej niż wszystkie lata w szkole z podręcznikami. To jest tylko taka podstawa (podręczniki, szoła), ale najlepiej uczyć się właśnie poprzez praktyczne, codzienne używanie.

Do tego jeszcze namiętnie słucham audiobooków po angielsku.
Ostatnio edytowano 16 sty 2016, o 18:11 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 1 raz
AustralianMagic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez era » 16 sty 2016, o 17:12

Gramatyki uczysz się w szkole, ciężko czasami wchodzi, ale trzeba się pocieszać faktem, że przeciętny Anglik też ma z nią problemy :D A rozumienie - filmy i seriale z napisami. Nie zapomnę, jak kiedyś w II LO na angielskim pani zaczęła dyktować zdania po polsku do przetłumaczenia, chyba z 15, a ja równo z jej słowami od razu pisałem po angielsku bez większych błędów i później mówi, że w domu mamy to przetłumaczyć, a ja że już skończyłem :D Wysłała mnie do ostatniej ławki :D
era

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez yogurt » 16 sty 2016, o 17:43

MiejskiKS napisał(a):Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka? W szkole? Na studiach? Czy może na jakiś kursach językowych?

Cartoon Network za dzieciaka i gry online.

Mówię 100% poważnie.
Obrazek
yogurt

Postprzez antistar » 16 sty 2016, o 18:06

yogurt napisał(a):
MiejskiKS napisał(a):Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka? W szkole? Na studiach? Czy może na jakiś kursach językowych?

Cartoon Network za dzieciaka i gry online.

Mówię 100% poważnie.

u mnie tak samo było. Za dzieciaka dużo angielskich piosenek (pierwszą kasetę backstreet boys znam na pamięć), do tego cartoon network i gry, gry, gry. Później już filmy, artykuły i...nadal gry ;)

Jako filolog i nauczyciel angielskiego radzę każdemu słuchać podcastów, oglądać filmy, seriale i przede wszystkim, przy każdej możliwej okazji starać się używać angielskiego. To nie gramatyka jest problemem wśród uczących się angielskiego, tylko obawa, że będą oceniani i przez to nie mogą przełamać pewnej bariery i swoich lęków. Nie bójcie się używać języka. Gramatyki idzie się nauczyć. Jak macie jakieś pytania, lub potrzebujecie porady, to piszcie na priv, na wszystkie pytania odpowiem i rozwieję każde wątpliwości.
Obrazek
antistar

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez 1010Arx » 16 sty 2016, o 18:11

Ja z kolei chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o Waszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Zauważyłem, że zdecydowana większość osób piszących tutaj ma ten język opanowany w zaawansowanym stopniu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, gdzie nauczyliście się języka?

Ja angielskiego nauczyłem się w całkiem dobrym stopniu grając w World of Warcraft :P To taka gra online, w której wszytko jest po angielsku i główny język używany przez graczy to angielski. Z biegiem czasu potrafiłem coraz więcej i więcej, aż zacząłem się praktycznie bez problemów porozumiewać. Jasne czasem musiałem zminimalizować grę i wpisać jakieś słowo w translatorze, ale później już je zapamiętywałem.

Nawet w technikum była taka sytuacja, że w pierwszej klasie miałem zagrożenie z angielskiego. Jakoś się wykaraskałem na dwóję, a nauczycielka odeszła na macierzyński. Gdy w trzeciej klasie wróciła, a ja pisałem sprawdziany na piątki to zapytała gdzie się tego nauczyłem i co w ogóle się ze mną stało. No to mówię, że to wszystko dzięki grze online, a ona na to "No dobra jak nie chcesz to nie mów. Przecież nikt by cię czasu zaprzeszłego nie nauczył w grze online..." :lol:
Sam nie wiem czy to świadczy źle o mnie, o nauczycielach z podstawówki/gimnazjum czy o systemie nauczania, ale kilka lat grania w WoWa dało mi więcej niż 9 lat nauki angielskiego w szkole.
Obrazek
1010Arx

Postprzez cezarySP » 16 sty 2016, o 18:24

Ale wracając do mojego pytania - co z hiszpańskim? Ma ktoś może jakieś doświadczenie, pomysły, rekomendacje? Wątpię, aby z gier dało się go nauczyć :dry:
Obrazek
cezarySP

Postprzez list3r » 16 sty 2016, o 18:29

Blondynka na jezykach? Slyszalem sporo pozytywnych opinii.
list3r

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Dubel » 16 sty 2016, o 18:41

Jak już ktoś wspomniał - gry, filmy i codzienna styczność z językiem i żaden kurs czy nauczyciel nie jest potrzebny.

Sam uważam, że dobrze śmigam po angielsku, a miałem niefart do złych nauczycieli. Wszystko, co umiem nauczyłem się sam. I śmiem twierdzić, że tak samo będzie z każdym innym językiem - hiszpańskim, włoskim (swoją drogą od jakiegoś czasu również sam się uczę tego - bardzo mnie zauroczył...) czy jakimkolwiek innym. Samozaparcie i kilka pomysłów i zobaczysz - żaden kurs online nie będzie potrzebny :)
Obrazek
Dubel

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez guodzilla » 16 sty 2016, o 18:49

Hiszpańskiego z gier również się można poduczyć, chociażby zmieniając język w opcjach :wink: (jeśli taka jest). Polecam też muzykę, radio, seriale, filmy, a nawet mecze z hiszpańskim komentarzem. Jeśli chodzi o podręczniki - niezłe są te wydawnictwa Edgard, choć ja naukę zaczynałam od "Espanol en marcha". Możesz też sobie założyć konto na Twitterze i śledzić hiszpańskojęzycznych piłkarzy (Jose Enrique pozdrawia). No i rzecz jasna strony: przeglądaj sobie "Markę", "El Pais" i inne, drukuj artykuły, pracuj z nimi, powtarzaj słownictwo, przy okazji dowiesz się, co słychać w Hiszpanii. Polecam też tę oto witrynę: http://www.estoesanfield.com/, czyli Liverpool po hiszpańsku.

E: No wybitny nie jest, ale może się przydać, mi tam trochę pomógł.
Ostatnio edytowano 16 sty 2016, o 19:08 przez guodzilla, łącznie edytowano 1 raz
guodzilla

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 16 sty 2016, o 18:53

guodzilla napisał(a):Hiszpańskiego z gier również się można poduczyć, chociażby zmieniając język w opcjach :wink: (jeśli taka jest). Polecam też muzykę, radio, seriale, filmy, a nawet mecze z hiszpańskim komentarzem. Jeśli chodzi o podręczniki - niezłe są te wydawnictwa Edgard, choć ja naukę zaczynałam od "Espanol en marcha". Możesz też sobie założyć konto na Twitterze i śledzić hiszpańskojęzycznych piłkarzy (Jose Enrique pozdrawia). No i rzecz jasna strony: przeglądaj sobie "Markę", "El Pais" i inne, drukuj artykuły, pracuj z nimi, powtarzaj słownictwo, przy okazji dowiesz się, co słychać w Hiszpanii. Polecam też tę oto witrynę: http://www.estoesanfield.com/, czyli Liverpool po hiszpańsku.

Nie wiem z innymi językami, ale do łaciny to ich podręcznik jakiś wybitny nie jest. Trochę błędów, trochę niepotrzebnych zwrotów mieszających w głowie itp itd
AustralianMagic

Postprzez PrzemyslawLFC » 25 lut 2016, o 01:09

Ktoś pomoże? Muszę mieć 100%
https://scr.hu/v0RomR
https://scr.hu/LXm3Ly
Obrazek
PrzemyslawLFC

Postprzez Barilla » 25 lut 2016, o 01:39

8- Email ;)
9 - Laundromat
14 - Customs
reszta niestety nie przychodzi mi do głowy.
Edit:
2 - Luggage claim
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Następna strona

Powrót do Różności