Rekonstrukcja historyczna

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, RedFirmino, Szpieg1, Gonzo, AirCanada, Daniel

Re: Rekonstrukcja historyczna

Postprzez AustralianMagic » 10 sty 2017, o 10:50

Adryyan napisał(a):Bardzo ładnie! :D
Czego to dotyczyło?

Nic szczególnego. Po prostu trochę wieczornego relaksu w ciszy, w lesie, przy ogniu. Świetny sposób na wypoczynek i odrobinę rozrywki posiedzieć przy ognisku czy pospacerować po lesie z pochodniami ;)

Skrystian2009 napisał(a):Jakbym Was tak spotkal w lesie to chyba bym wzial nogi za pas.

Gdy staliśmy przy ognisku widzieliśmy jakiegoś faceta, który szedł w naszą stronę, ale gdy nas zauważył, dziwnym trafem nagle wykonał zwrot o 180 stopni :lol: :lol:
AustralianMagic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 30 sty 2017, o 18:25

Deurne dla członka Vicus Ultimus.

Najbardziej zdobiony hełm ze wszystkich rzymskich hełmów bez kamieni.

Jak zwykle, 100% handmade ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak ten sam hełm wyglądał 2 miesiące temu:

Obrazek

Dla porównania.

Zabytek:
Obrazek

Masowo robione hinduskie reko:
Obrazek

PS
Spoiler:
AustralianMagic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 13 mar 2017, o 23:03

No i stało się. Pierwszy z trzech dużych projektów na ten sezon zakończył się pełnym sukcesem. Przedstawiam Wam moją absolutnie koszerną grecką lirę <3

Nie pozostaje nic innego jak zdobywać serca niewiast poprzez cudowną muzykę :lol: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 19 mar 2017, o 21:10

Marzec dobiega końca, więc przygotowania do nowego sezonu, który dla mnie będzie niestety dość ubogi, idą pełną parą.

Tym razem trwają pracę nad pierwszą próbą rekonstrukcji rzymskiej tuniki z Egiptu, z Panopolis datowanej na V w. n.e.
Ciekawostką jest sposób wykonania. Otóż większość zdobień na tunikach była haftowana, podczas gdy zdobienia tej tuniki były broszowane. Co to znaczy? A to, że zdobienia były robione w trakcie tkania samej tuniki na krośnie, dzięki czemu nie ma naszytych elementów jak w haftach, tylko tunika stanowi jednolitą, gładką całość.

Niestety stworzenie takiej tuniki jest niemal niemożliwe. W Polsce nikt nie jest w stanie wykonać zdobień w takiej technice.
Ponoć jest jedna osoba na Ukrainie, ale ceny zaczynają się od 6 000zł.

Dlatego też należało wybrać drogę pośrodku i zrezygnować z broszowania, na rzecz haftów, zachowując jednocześnie motywy.
A są to motywy dionizyjskie. Widać nagich, tańczących żołnierzy i zwierzęta, które "podążają" ku górze, gdzie na ramionach znajduje się postać Dionizosa.

A o to zachowany oryginał, a poniżej fragmenty haftów ;)

Obrazek

Obrazek

A tu sam Dionizos (u góry, po lewej) z Nimfą i dwoma związanymi, półnagimi kobietami

Obrazek

A tu z kolei wyhaftowana dolna tabula (nazwa na kwadratowe elementy haftu)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście jak zwykle wszystko 100% handmade ;)
Jak zwykle zapraszam do zadawania pytań i zachęcam do zainteresowania się późno-rzymską historią, która jest bardzo słabo znana przez większość :)
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 26 cze 2017, o 17:48

Dawno nic się nie działo, bo i przeprowadzka, sezon przejściowy, a na jakość niestety trzeba czekać... ALE w końcu udało się zrobić rekonstrukcję hełmu Deurne (parę postów wyżej oryginalne znalezisko i hinduska tandeta imitująca ten hełm):

I etap

Obrazek

Obrazek

II etap

Obrazek

Obrazek

III etap - świeżynka, wczoraj złożona w całość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednocześnie moja tunika posuwa się do przodu, ale jest to iście żmudna i ciężka praca...

Obrazek

Obrazek

PS
Nie wiem dlaczego pomimo faktu, że źródło zdjęcia cały czas istnieje, zamiast zdjęć jest "obrazek" :/

PS 2
Zdjęcia nie są mojego autorstwa, tylko osoby wykonującej, więc nie czepiać się TVN24 w tle :lol:
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 19 lip 2017, o 18:39

Gdyby ktoś chciał liznąć odrobinę starożytnego życia, zobaczyć jak wyglądało wytwarzanie żelaza, tkactwo, farbiarstwo i mnóstwo innych ciekawych rzeczy, gorąco zapraszam 30 lipca do Masłomęcza :D :D
Warto zaglądnąć!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 3 sie 2017, o 18:20

Dawno nie było już nic merytorycznego, więc pozwólcie, że podzielę się krótką relacją z imprezy na którą zapraszałem w poście powyżej. Z różnych względów, pokazaliśmy średniej wielkości grupą, a konkretnie w 8 osób - nie licząc występujących z nami na zazwyczaj Gotów, którzy tutaj mieli osobny obóz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz obóz w trakcie rozbijania i ogólne ujęcie innych obozowisk. Do tego, czego nie widać na zdjęciach, rekonstrukcje chat z IV i V wieku.

Obrazek

Nasz udział w imprezie, poza rzecz jasna otwartym stanowiskiem, rozmowami ze zwiedzającymi i pokazami różnych rzemiosł, ograniczył się do krótkiego opisu i pokazu uzbrojenia, wraz z małym teatrzykiem w którym pokazaliśmy jak mogły wyglądać stosunki rzymsko-barbarzyńskie w tym okresie, który oczywiście musiał zakończyć się... pojedynkiem :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli kiedykolwiek wydawało się Wam, że jest bardzo gorąco, spróbujcie ubrać się tak jak ja do pojedynku (około 20kg) wystać w 35C dobre 30min a koniec jeszcze stoczyć pojedynek :D Zdyszany byłem jak jakiś stary parowóz :lol:

Oczywiście nie zabrakło też innych atrakcji:

Obrazek

Obrazek

Czy bitwy rzymianie vs barbarzyńcy. Niestety tutaj niefortunnie potknąłem się, poleciałem na plecy a w bitwie to oznacza pewną śmierć.

Obrazek

Obrazek

Gdyby jednak ktoś się skusił i chciał zobaczyć to miejsce: https://www.facebook.com/WioskaGotow/
będzie ku temu okazja 12 i 13 sierpnia podczas kolejnej imprezy. Zapraszam!
AustralianMagic

Poprzednia strona

Powrót do Różności