Rekonstrukcja historyczna

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Rekonstrukcja historyczna

Postprzez AustralianMagic » 24 maja 2016, o 17:19

Nareszcie nadszedł ten moment! Hełm gotowy! 100% ręczna robota
Została jeszcze kresta, a ta będzie gotowa końcem lipca.

Jeżeli coś się wydaje ucięte to zapewne jest ;) Prawym i pokaż

Obrazek

Obrazek

Obrazek
____
Tegoroczne Żelazne Korzenie były dla mnie koszmarne. Temperatura, przeziębienie... Istna masakra. Od środy do soboty wysmarkałem dosłownie 2 rolki papieru i cały czas smarkam... Mimo to jakoś dawałem radę a tutaj zdjęcia z imprezy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 11 cze 2016, o 16:29

Oczywiście prawym i pokaż :)

Pozdrawiam wraz z moimi świeżymi nagolennicami!

Obrazek
AustralianMagic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 12 cze 2016, o 11:09

Okej!

Dzisiaj mogę na spokojnie pokazać Wam nagolennice.

Wykonane w 100% ręcznie. Żadnych pras, żadnej automatycznej roboty, robione na wymiar. Możecie zauważyć, że są lekko profilowane - linia od wewnętrznej strony jest nieco bardziej wygięta by lepiej pasować do wewnętrznej strony łydki. Co więcej, są cynowane. Wewnątrz jedna warstwa cyny, na zewnątrz trzy warstwy, przez co wyglądają trochę jak posrebrzane + są chronione przed rdzą.
Wrzucam także znalezisko na których są oparte i dla porównania hinduską wersję ( :D ) - tak jak mówiłem, strzeżcie się "hindusów"!

W razie pytań zapraszam tu lub na priva.
Kto wie, może znajdzie się ktoś, kto chciałby liznąć takiej historycznej przygody! Na wszystkie pytania i wątpliwości z chęcią odpowiem! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez krzysiekoln » 12 cze 2016, o 12:53

Chyba temat sie wyczerpal, bo ostatnie 5 postow to informacje od jednej osoby, bez zadnego dialogu czy odzewu...

down - a to przepraszam, zmylilo mnie to, ze autor rozmawia sam ze soba, a nikt mu nawet nie podziekuje czy sie o nic nie zapyta przez dluzszy czas
Ostatnio edytowano 12 cze 2016, o 13:07 przez krzysiekoln, łącznie edytowano 1 raz
krzysiekoln

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez 1892 » 12 cze 2016, o 12:58

Temat jest według mnie ciekawy. Regularnie go czytam i podziwiam zdjęcia. 8)
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." - Bill Shankly

Obrazek
1892

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 12 cze 2016, o 17:20

1892 napisał(a):Temat jest według mnie ciekawy. Regularnie go czytam i podziwiam zdjęcia. 8)

Dzięki wielkie! Miło słyszeć!

Tak czy inaczej, w tym miesiącu, albo na początku przyszłego, wrzucę zdjęcia mojej spathy (długi miecz kawaleryjski) o konstrukcji pasmowej (różne stale połączone w jeden miecz - nie wierzcie w te wszystkie mieczyki w jednego kawałka stali. Jasne, takie też były, ale stanowiły niewielki odsetek bo były niepraktyczne).

Później natomiast do 7 sierpnia będzie cisza. 8 i 9 postaram się wrzucić zdjęcia z potężnej imprezy w Austrii, gdzie będę grał pana młodego i uwierzcie mi, będzie co podziwiać :)
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 26 cze 2016, o 16:24

Akurat pojawiły się zdjęcia z ostatniego wyjazdu, więc przedstawiam Wam męską część naszej grupy:
(nie są to wszyscy, a jedynie Ci, którzy byli na wyjeździe)

Marianus Apostata

Obrazek

Titus Publius Corvus

Obrazek

Flavius Ulpius Lupus

Obrazek

Damianus Albus

Obrazek

Flavius Fulvius Araneus

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 16 lip 2016, o 13:19

Niestety... Pasmowa konstrukcja spathy 3x pokonała rzemieślnika.
Raz nie chciała się zahartować, raz dwie różne stale nie chciały się skuć, a za trzecim razem gdy już wszystko grało i było gotowe to pękła przy ostatecznych pracach... Niemniej, prezentuję Wam w takim razie mono-spathę. Zwróćcie uwagę na piękną fakturę metalu. 100% ręczna robota. Gwarantuję Wam, że gdybym się sparzył z jakąś inną spathą, moja byłaby nietknięta, a przeciwna wgnieciona (bo zdecydowana większość spath na zachodzie pochodzi z wycinanych blach, które następnie są tylko obkuwane). Oczywiście całość oparta o konkretne znaleziska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jako bonus, hełm z krestą:

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 26 lip 2016, o 12:32

Tak powstaje arcydzieło...
W niedzielę wyjeżdżam na 8 dni to Danii i Austrii.
Spodziewajcie się niesamowitych zdjęć po powrocie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez kokso » 26 lip 2016, o 13:06

Myślałeś może żeby zacząć na takim czymś zarabiać ? Czy robisz to tak tylko dla własnej przyjemności.. I nie jestem pewien czy tak być nie powinno czy też nie, ale zazwyczaj gdy widywałem Spathę, to rękojeść ciut dłuższa była , ale ogólnie jeśli to wszystko tylko i wyłącznie ręczna robota, to należy się szacunek kolego ;) Może zrobiłbyś mi Livebirda? Coś w rodzaju statuetki, małego posążku oczywiście zapłaciłbym za taką robotę , ale od dłuższego czasu poszukuję kogoś kto potrafi tworzyć różne fajne rzeczy i ma do tego smykałkę, szacun koleżko kawał dobrej roboty :)
Obrazek
kokso

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 26 lip 2016, o 13:11

kokso napisał(a):Myślałeś może żeby zacząć na takim czymś zarabiać ? Czy robisz to tak tylko dla własnej przyjemności.. I nie jestem pewien czy tak być nie powinno czy też nie, ale zazwyczaj gdy widywałem Spathę, to rękojeść ciut dłuższa była , ale ogólnie jeśli to wszystko tylko i wyłącznie ręczna robota, to należy się szacunek kolego ;) Może zrobiłbyś mi Livebirda? Coś w rodzaju statuetki, małego posążku oczywiście zapłaciłbym za taką robotę , ale od dłuższego czasu poszukuję kogoś kto potrafi tworzyć różne fajne rzeczy i ma do tego smykałkę, szacun koleżko kawał dobrej roboty :)

Zarabiam na tym, ale to raczej jako efekt uboczny hobby, a to co zarabię to może 1/10 tego co wydaję na to wszystko.
Akurat ta rękojeść jest bardzo długa jak na spathę, prawie 15cm, podczas gdy przeciętnie mają 11-13cm.

Mogę dać Ci namiary na fb do ludzi robiących sporo w drewnie, gdybyś chciał coś takiego sobie zamówić :)

Ja raczej robię w płaskim drewnie. Statuetek nigdy nie robiłem. Poza tym słabo u mnie z czasem obecnie.
AustralianMagic

Postprzez kokso » 26 lip 2016, o 13:27

No ja akurat nie jestem człowiekiem żyjącym w sieci można rzec :P Facebooka nie posiadam , nie będę go nawet zakładał ponieważ wyniszcza on totalnie życie towarzyskie, ludzie powinni ze Sobą zdecydowanie więcej rozmawiać w dzisiejszych czasach także FB odpada.. Ewentualnie, numer telefonu lub mail wchodzi w grę jeżeli jest taka możliwość :) namiar z chęcią przyjmę ponieważ chciałbym własnoręcznie robionego Livebirda! :)
Obrazek
kokso

Postprzez AustralianMagic » 8 sie 2016, o 22:33

Wróciłem z dalekiej podróży, ponad 3000 przejechanych km, ale było warto!
Póki co zdjęcia dopiero się pojawiają w ślimaczym tempie, ale można wyłowić coraz to ciekawsze perełki.

I tak, chciałbym Wam na zachętę pokazać pierwsze wczesnochrześcijańskie wesele od 1650lat, plus kilka pojedynczych rodzynków, natomiast na właściwe podsumowanie wyjazdu przyjdzie pora pod koniec tygodnia!

W ramach wyjaśnienia, tak, ja jestem panem młodym i nie, nie jest to prawdziwe wesele (jedynie gra) chociaż 100% zwiedzających i nawet spora część rekonstruktorów i pracowników muzeum myślała, że ślub i oświadczyny są prawdziwe!

Enjoy!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 9 sie 2016, o 23:02

Kolejna paczka kapitalnych ujęć. Część pochodzi z Danii na wybrzeżu morza Północnego, a część z Austrii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 11 sie 2016, o 09:20

Od jutra zapraszam Was na 50te Dymarki Świętokrzyskie! Także, jeżeli ktoś mieszka w okolicach Nowej Słupi (Ostrowca/Kielc), zapraszam. Może nawet uda się zorganizować jakiś mały pojedynek 1v1 (choć nie obiecuję, bo swoją mam tylko jedną tarczę, więc będę musiał coś od kogoś pożyczć).

A co do dawniejszych postów, czy walczę, czy tylko stoję i wyglądam (myślę, że bez problemu idzie mnie wyłapać):

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności