Rekonstrukcja historyczna

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Rekonstrukcja historyczna

Postprzez AustralianMagic » 10 sty 2017, o 10:50

Adryyan napisał(a):Bardzo ładnie! :D
Czego to dotyczyło?

Nic szczególnego. Po prostu trochę wieczornego relaksu w ciszy, w lesie, przy ogniu. Świetny sposób na wypoczynek i odrobinę rozrywki posiedzieć przy ognisku czy pospacerować po lesie z pochodniami ;)

Skrystian2009 napisał(a):Jakbym Was tak spotkal w lesie to chyba bym wzial nogi za pas.

Gdy staliśmy przy ognisku widzieliśmy jakiegoś faceta, który szedł w naszą stronę, ale gdy nas zauważył, dziwnym trafem nagle wykonał zwrot o 180 stopni :lol: :lol:
AustralianMagic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 30 sty 2017, o 18:25

Deurne dla członka Vicus Ultimus.

Najbardziej zdobiony hełm ze wszystkich rzymskich hełmów bez kamieni.

Jak zwykle, 100% handmade ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak ten sam hełm wyglądał 2 miesiące temu:

Obrazek

Dla porównania.

Zabytek:
Obrazek

Masowo robione hinduskie reko:
Obrazek

PS
Spoiler:
AustralianMagic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 13 mar 2017, o 23:03

No i stało się. Pierwszy z trzech dużych projektów na ten sezon zakończył się pełnym sukcesem. Przedstawiam Wam moją absolutnie koszerną grecką lirę <3

Nie pozostaje nic innego jak zdobywać serca niewiast poprzez cudowną muzykę :lol: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 19 mar 2017, o 21:10

Marzec dobiega końca, więc przygotowania do nowego sezonu, który dla mnie będzie niestety dość ubogi, idą pełną parą.

Tym razem trwają pracę nad pierwszą próbą rekonstrukcji rzymskiej tuniki z Egiptu, z Panopolis datowanej na V w. n.e.
Ciekawostką jest sposób wykonania. Otóż większość zdobień na tunikach była haftowana, podczas gdy zdobienia tej tuniki były broszowane. Co to znaczy? A to, że zdobienia były robione w trakcie tkania samej tuniki na krośnie, dzięki czemu nie ma naszytych elementów jak w haftach, tylko tunika stanowi jednolitą, gładką całość.

Niestety stworzenie takiej tuniki jest niemal niemożliwe. W Polsce nikt nie jest w stanie wykonać zdobień w takiej technice.
Ponoć jest jedna osoba na Ukrainie, ale ceny zaczynają się od 6 000zł.

Dlatego też należało wybrać drogę pośrodku i zrezygnować z broszowania, na rzecz haftów, zachowując jednocześnie motywy.
A są to motywy dionizyjskie. Widać nagich, tańczących żołnierzy i zwierzęta, które "podążają" ku górze, gdzie na ramionach znajduje się postać Dionizosa.

A o to zachowany oryginał, a poniżej fragmenty haftów ;)

Obrazek

Obrazek

A tu sam Dionizos (u góry, po lewej) z Nimfą i dwoma związanymi, półnagimi kobietami

Obrazek

A tu z kolei wyhaftowana dolna tabula (nazwa na kwadratowe elementy haftu)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście jak zwykle wszystko 100% handmade ;)
Jak zwykle zapraszam do zadawania pytań i zachęcam do zainteresowania się późno-rzymską historią, która jest bardzo słabo znana przez większość :)
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 26 cze 2017, o 17:48

Dawno nic się nie działo, bo i przeprowadzka, sezon przejściowy, a na jakość niestety trzeba czekać... ALE w końcu udało się zrobić rekonstrukcję hełmu Deurne (parę postów wyżej oryginalne znalezisko i hinduska tandeta imitująca ten hełm):

I etap

Obrazek

Obrazek

II etap

Obrazek

Obrazek

III etap - świeżynka, wczoraj złożona w całość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednocześnie moja tunika posuwa się do przodu, ale jest to iście żmudna i ciężka praca...

Obrazek

Obrazek

PS
Nie wiem dlaczego pomimo faktu, że źródło zdjęcia cały czas istnieje, zamiast zdjęć jest "obrazek" :/

PS 2
Zdjęcia nie są mojego autorstwa, tylko osoby wykonującej, więc nie czepiać się TVN24 w tle :lol:
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 19 lip 2017, o 18:39

Gdyby ktoś chciał liznąć odrobinę starożytnego życia, zobaczyć jak wyglądało wytwarzanie żelaza, tkactwo, farbiarstwo i mnóstwo innych ciekawych rzeczy, gorąco zapraszam 30 lipca do Masłomęcza :D :D
Warto zaglądnąć!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 3 sie 2017, o 18:20

Dawno nie było już nic merytorycznego, więc pozwólcie, że podzielę się krótką relacją z imprezy na którą zapraszałem w poście powyżej. Z różnych względów, pokazaliśmy średniej wielkości grupą, a konkretnie w 8 osób - nie licząc występujących z nami na zazwyczaj Gotów, którzy tutaj mieli osobny obóz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz obóz w trakcie rozbijania i ogólne ujęcie innych obozowisk. Do tego, czego nie widać na zdjęciach, rekonstrukcje chat z IV i V wieku.

Obrazek

Nasz udział w imprezie, poza rzecz jasna otwartym stanowiskiem, rozmowami ze zwiedzającymi i pokazami różnych rzemiosł, ograniczył się do krótkiego opisu i pokazu uzbrojenia, wraz z małym teatrzykiem w którym pokazaliśmy jak mogły wyglądać stosunki rzymsko-barbarzyńskie w tym okresie, który oczywiście musiał zakończyć się... pojedynkiem :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli kiedykolwiek wydawało się Wam, że jest bardzo gorąco, spróbujcie ubrać się tak jak ja do pojedynku (około 20kg) wystać w 35C dobre 30min a koniec jeszcze stoczyć pojedynek :D Zdyszany byłem jak jakiś stary parowóz :lol:

Oczywiście nie zabrakło też innych atrakcji:

Obrazek

Obrazek

Czy bitwy rzymianie vs barbarzyńcy. Niestety tutaj niefortunnie potknąłem się, poleciałem na plecy a w bitwie to oznacza pewną śmierć.

Obrazek

Obrazek

Gdyby jednak ktoś się skusił i chciał zobaczyć to miejsce: https://www.facebook.com/WioskaGotow/
będzie ku temu okazja 12 i 13 sierpnia podczas kolejnej imprezy. Zapraszam!
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 23 paź 2017, o 19:39

Obiecałem swego czasu pewne nowości, które będą unikatami na skalę światową. Trochę czasu od tych obietnic minęło, a projekty są już ukończone (albo na ukończeniu) i mogę się nimi pochwalić!

Na pierwszy rzut idzie rzymska musculata! Zadziwiające jest jak ponad 2000 lat temu ludzie potrafi zrobić piękne pancerze muskularne, a współcześnie nikt tego nie potrafi. Dla przykładu pancerz grecki sprzed 2500 lat vs współczesny, reprezentujący wygląd właściwy la 99% pancerzy tego typu:

Obrazek

Obrazek

Różnica zasadnicza, prawda?
Ale na szczęście są pojedynczy ludzie na świecie, którzy potrafią zrobić właściwy pancerz muskularny i tutaj mogę Wam zaprezentować mój pancerz. Co prawda jeszcze nieukończony, sporo zostało do zrobienia, ale myślę, że ogólny kształt widać ;)

Obrazek

Obrazek

Jak oceniacie? Lepiej wypada niż wszystkie grafiki, które wyświetlą się w googlach po wpisaniu "muscule cuirass"? :D
Do skończenia zostały zawiasy, pępek, sutki, szlifowanie na mat i meduza na środki klatki, która będzie pomalowana. I nie wierzcie ludziom jak Wam mówią, że ten pancerz był robiony ze skóry! Nie był!

A co do drugiego projektu, tu się mogę pochwalić, że w tej wersji jest to JEDYNA na świecie rekonstrukcja greckiej kithary (dla porównania obok zwykła lira)

Obrazek

Obrazek

Ktoś się może zastanawiać co to są te dziwne zawijasy... Odpowiedź jest prosta! To pierwszy w historii mechanizm vibrato, który został "odkryty" dopiero w XX wieku! A co to jest to wibrato? Możecie sprawdzić pod tym linkiem (o ile ktoś wrednie nie skasuje zawartości, bo każdy może to zrobić mając link :D ).
Taka krótka demonstracja w zasadzie bez żadnej muzyki, bez strojenia, tylko sam efekt:

https://vocaroo.com/i/s0gPVIKoHDnK

Jeszcze przez te 7 stron nikogo nie zachęciłem do spróbowania swoich sił w rekonstrukcji historycznej? :D
AustralianMagic

Postprzez AustralianMagic » 28 paź 2017, o 18:26

Mały update:
Udało się zrobić pępek i polerkę. Teraz naprawdę prezentuje się wybornie!

Obrazek

Rękę sobie dam uciąć, że obecnie nie ma świecie lepszej rekonstrukcji niż ta :wink:

A tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby przestać się męczyć z brzuszkami i zrobić sobie raz a dobrze mięśnie ze stali :lol:
AustralianMagic

Poprzednia strona

Powrót do Różności