FPL draft league - faza draftu

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: FPL draft league - faza draftu

Postprzez xabi » 10 sie 2016, o 12:13

No chyba że uznamy że kto miał zagłosować to już to zrobił, wtedy zaraz mogę podliczyć głosy i ustalimy oficjalnie.
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Wietor » 10 sie 2016, o 13:27

Wracam powoli z urlopu, jestem również za opcja przeprowadzenia 1 waiver przed startem
Wietor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez xabi » 11 sie 2016, o 11:40

Ok, jeśli dobrze policzyłem to głosowało 12/20 osób z czego 8 głosów na opcję C, 4 na E. Czyli wychodzi że do zakończenia okna transferowego-tylko transfery między graczami, żadnego ściągania Waiverów i Free Agentów, potem dowolnie. Przypominam że te nasze ustalenia są niestety tylko umową - opcji czasowego zablokowania transferów na stronie nie widzę a jedyne sankcje jakie możemy wprowadzić to najwyżej niedopuszczenie do gry w przyszłym sezonie jeśli ktoś będzie kręcił, wiec mam nadzieję że wszyscy się dostosują.

Aczkolwiek pomysł z możliwością zamiany tylko jednego piłkarza na któregoś z wolnych agentów do końca okienka, ta swoista dzika karta, mi się podoba (istotna kwestia - tylko free agents, nie waivers) i wprowadziłbym to, tylko już trochę mało czasu żeby nowe głosowanie organizować i nie bardzo wiem co w tym temacie zrobić teraz, skoro prawie nikt się szerzej do tego pomysłu nie odniósł.
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez 1010Arx » 11 sie 2016, o 11:52

Sam byłem za opcją E, ale skoro wygrała opcja C to już nie mieszajmy i po prostu niech nie będzie żadnych transferów, a jedynie wymiany między graczami. Jeśli wybrana została taka opcja, to znaczy, że większość nie chce transferów i nie ma co tego zmieniać. W końcu są rezerwowi na każdą pozycję, a ewentualne transfery można wykonać po zakończeniu okienka. W dodatku wydaje mi sie, że jest nieco zbyt późno na wprowadzenie opcji zgarnięcia free agenta. Zostały 2 dni do startu ligii. Jeśli ktoś wejdzie w sobotę i zobaczy, że inni przebrali free agentów, a on nic nie wiedział to mu się przykro zrobi :lol:

Może to nawet lepiej. Jeśli ktoś zanotuje kilka słabszych pierwszych kolejek, to będzie miał większe szanse na zdobycie lepszego zawodnika i odrobienie strat.
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Alter » 11 sie 2016, o 14:11

Ech szkoda, liczyłem na wolna rękę przy transferach.
PS nawet nie wiem jaka mam drużynę bo nie patrzyłem na nią po drafcie, ale na pewno jest beznadziejna.

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ManiacK » 17 sie 2016, o 18:54

Z chatu gry co ustaliliśmy i przydałoby się tu napisać, więc trochę bardziej się rozpiszę:

Po 3 kolejce można dokonywać już samowolki transferowej (czyli nie czekamy do końca okienka, bo wtedy zawodnicy przed kolejną kolejką będą mieli status "free", czyli nie kto najgorszy, a kto najszybszy by zgarnął niektórych zawodników, ponadto przerwa 2 tygodnie w lidze, więc dlatego nie ma sensu czekać), do tego momentu tylko pomiędzy graczami transfery. W trakcie kolejki raczej jak dobrze pamiętam, wszyscy gracze mają status "waiver" (w sumie można sprawdzić w trakcie 2 kolejki), dlatego wtedy Ci, co są w dole tabeli będą mieli pierwszeństwo w transferach, a przy okazji okienko prawie się zamknie, to raczej tylko dzień zamknięcia okienka może nieco namieszać, ale niekoniecznie musi.

No i pozdrawiam z miejsca, gdzie Lloris, Ramsey i teraz prawdopodobnie Mane wypadają mi z kontuzjami,
nosz ku*** mać XD
ManiacK

Postprzez fellipe1892 » 17 sie 2016, o 20:35

Dzięki za info nie było mnie na czacie,
Obrazek
since 1996
fellipe1892

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Alter » 27 sie 2016, o 12:47

Można już transfery zgłaszać?

@licznerek
Ten pierwszy.
Ostatnio edytowano 27 sie 2016, o 13:01 przez Alter, łącznie edytowano 1 raz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez licznerek » 27 sie 2016, o 12:51

Dla ostrożności zaczekałbym na pierwszy gwizdek na White Hart Lane.

Zajmuję zaszczytne miejsce w pierwszej dziesiątce, jeśli zgłoszę dwa transfery, to który będzie miał pierwszeństwo? Ten pierwszy czy ten drugi?
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek
Redaktor

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez ManiacK » 27 sie 2016, o 13:30

Alter napisał(a):Można już transfery zgłaszać?

Jeśli już zmieniło status z "free" na "waiver", to tak - bo ten status nie zmieni się do poranku we wtorek, a to już będzie czas po 3 kolejce, więc umożliwiający Nam robienie transferów. W sumie o ile wg mnie zawodnicy, którzy byli dostępni już podczas draftu (czyli np. nie Pogba) mogliby być transferowani wśród zawodników, tak poczekanie do końca 3 kolejki nie było takim złym pomysłem.
Szkoda tylko, że wtorek to 30, a nie np. 1 września, gdzie już byłoby (chyba, no chyba, że coś mi się jebło i jednak deadline jest 1 września xd, to przepraszam) po wszelkich transferach z/do klubu, ale i wtedy zadecyduje i tak i tak miejsce w tabeli, ale wtedy ostatni w tabeli musieliby się decydować, kogo pierw, bo przypomina, że po każdym transferze waivera spada się na ostatnie miejsce w kolejce do graczy.

licznerek napisał(a):Zajmuję zaszczytne miejsce w pierwszej dziesiątce, jeśli zgłoszę dwa transfery, to który będzie miał pierwszeństwo? Ten pierwszy czy ten drugi?

Tak jak Alter napisał - ten pierwszy i wtedy spadasz na koniec kolejki, jw napisałem.
Jeśli będziesz pierwszym do pierwszego, ale np. po pierwszych zgarnięciach waivera drugi do drugiego, to już chyba domyślasz się jak to mniej więcej dalej wszystko działa ;p jedynie czego nie pamiętam, to czy w kolejce się spada po transferach "free" zawodników, ale mniemam, że raczej nie, ale się zobaczy jeszcze w trakcie sezonu.

e: kuuuuurwa XDDD najpierw mi Lloris z TH wypada, teraz Walker, a idź pan w ch** XD
ManiacK

Postprzez ManiacK » 2 wrz 2016, o 13:06

No to już chyba największe przetasowania w teamach stworzonych podczas draftu za nami, bo dzień z transferami waiverów zarówno po 3 kolejce, jak i po deadline day za Nami. Jak to sobie widzicie swoje składy, zadowoleni czy wręcz przeciwnie, zawiedzeni czymś? Ja powiem szczerze lekko zawiedziony tym, że przez punktujących u mnie zawodników, którzy i tak weszliby do składu przez kontuzje/brak gry niektórych zawodników, byłem we wtorek w kolejności 3 od końca, meh. Ale chyba najgorzej nie poszło, żałuję tylko ustawionego transferu Nacera Chadliego na końcu xd bo przez to uwaliło mnie na koniec kolejki i nie wiem jakby to było z kolejnością razem Arxem, gdyż też miałem lekką chrapkę na Mustafiego xd bo to będzie zajebista para z Koscielnym, ojj będzie punktował czyste konta wg mnie ^^; przejdźmy dalej, o Bouffalu szans nie było myśleć jak teraz widzę, bo Timberwolfs i tak byłby pierwszy w kolejności przez brak transferów we wtorek, a sądziłem, że mało kto zwróci się ku kontuzjowanego zawodnikowi, ale poniekąd - młodemu i bardzo dobremu, za 3 lata zapewne przyszła gwiazda Liverpoolu (ani bym się nie zdziwił ani w tym tempie rozwoju, który pokazywał we Francji nie miałbym nic przeciwko) XD.

Tutaj lekkie rozmyślenia na temat mojego teamu, w sumie na koniec pisania postu dodałem tu /spoiler jakby ktoś nie chciał widzieć, już nie mówiąc o czytaniu tej ściany tekstu xd bo pewnie mało kogo to zainteresuje :lol:
Spoiler:

No i w sumie ostatnia część mojego postu, czyli jakby ktoś chciał się powymieniać zawodnikami. Dostępni są u mnie obaj bramkarze (Lloris i Bravo), gdzie pozbyć mogę się tylko jednego, bo i sobie zamierzam jednego klasowego GK w zespole gwarantującym nie małą ilość czystych kont w sezonie zostawić, zwłaszcza po doświadczeniu z zeszłego wygranego sezonu, gdzie Cech do pary z Bellerinem bardzo fajnie mi punktowali i bawić się w bramkarzy z środka tabeli nie zamierzam.
Na jakie propozycje czekam? Na niektórych pozycjach znajdą się średni zawodnicy, więc jeśli ktoś chce dostać mojego bramkarza, oczekiwałbym w zamian wiadomo - jakiegoś GK, który musi pójść w rozliczeniu i propozycja kogoś lepszego w polu za któregoś z zawodników u mnie w polu. Przykładowo nie puszczę na pewno transfer, gdy ktoś zaproponuje mi GK z drużyny o słabej defensywie, proponując w polu kogoś niemal na równi z moim zawodnikiem. Inna sprawa, jak ktoś zaproponuje GK pełniącego rolę rezerwowego gdzieś w zespole, ale nadrobi to fajnie mocnym zawodnikiem w polu za jednego z moich. Tak, by transakcja wyszła w okolicach jeden do jednego, a nie z moją stratą, bo jak mniemam, nikt nie zaproponuje wymiany na warunkach, gdzie sam traci.
Inne opcje wymiany bez GK, to po prostu czekam na ciekawe propozycje. Tu za bardzo nie ma się co rozpisywać, bo wtedy zapewne wymiany szłyby 1:1, ale jak ktoś ma jakąś propozycję mieszaną, również niech po prostu pisze na PW na forum i się być może /ale na pewno nie gwarantuję tego/ - dogadamy.
ManiacK

Postprzez 1010Arx » 2 wrz 2016, o 16:21

No z Mustafim, to nie spodziewałem się, że uda mi się go zgarnąć. Mam nadzieję, że Wenger nie będzie świrował, że Holding gra dobrze itp, tylko Niemiec od razu wskoczy do pierwszego składu. Ogólnie jestem zadowolony z zespołu, ale trochę boję się o obronę. Ciekawe jak będzie w Chelsea, bo mam Cahilla w składzie, oby David Luiz to była tylko opcja rezerwowa. Choć patrząc na to pod kontem kibica Liverpoolu lepiej gdyby to Luiz grał w pierwszym składzie :D Następny jest Kolarov, ciekawe czy Guardiola będzie go regularnie wystawiał. No i Arbeloa, mam nadzieję że będzie podstawowym wyborem na prawej obronie w WHU. Na szczęście własnie na obronę mam już upatrzonych kilku kandydatów na wypadek gdyby któryś z wyżej wymienionych zawiódł.
Żałuje też, że oddałem Shaqiriego. Przydałby się w składzie zamiast Lallany. Do reszty składu nie mam zastrzeżeń, myślę że dadzą radę.
PS. Grając w 10 osób to nawet jakiś wybór jest jeśli chodzi o wolnych zawodników. Rok temu czasami było bardzo ciężko kogokolwiek znaleźć, szczególnie do ataku.

Cały skład prezentuje sie następująco:
Spoiler:

Edit: @Down
Guzan to tylko opcja rezerwowa, 90% czasu i tak Courtois będzie pierwszym wyborem, a jesli Guzan przestanie grać to poszukam innego zmiennika. Co do Diera masz trochę racji średnio wygląda. Kierowałem się tym, że w poprzednim sezonie nastukał punktów. Miał sporo bramek i asyst, a do tego potrafi uderzyć z wolnego. Dam mu jeszcze trochę czasu. Właśnie nie wiem jak z tym Davidem Luizem będzie. W Chelsea jest Matić i Kante, do tego Fabregas, Mikel. W środku pola ciasno, wątpię aby tam miał grac. W obronie mają trochę biedę bo kilka kontuzji i myślę, że tam jest jego docelowe miejsce. Conte jednak nie wygląda mi na takiego hazardzistę, żeby grał parą Terry-Luiz. Terry jest już trochę za stary na niańczenie Luiza. Może Conte będzie chciał grac 3 ŚO jak w Juve. Trzeba poczekać. Mirallas pewnie jak to on. Będzie grał po jakieś 70 minut i co jakiś czas coś ustrzeli. Lallana powinien punktować, jesli Liverpool będzie grał dobrze, bo tak jak piszesz miejsce w składzie powinien mieć.

Co do Szwajcara. Nie chciałem robić jakiś żali o tego Shaqiriego. Tak to już bywa, ewidentnie moja wina bo zaakceptowałem. Zresztą to nie mogło być tak do końca nieświadomie. W poprzednim sezonie robiłem transfery, więc powinienem wiedzieć co się dzieje. Jednak czasem jak człowiek wstanie na kacu to tak ma, że klika, kładzie głowę na biurko, podnosi i klika dalej, znowu opiera się o biurko, a nawet za bardzo nie myśli co klika :) No i później są efekty.
Chociaż z drugiej strony... Nie ładnie jest podsyłać takiego konia trojańskiego :D Zawodnik złapał mi kontuzje na 4 miesiące, to wyślę opcję transferu, może ktoś zaakceptuje 8) Niemniej jednak nie mam żalu, po prostu dałem się wydymać, jak Liverpool z Balotellim.
Ostatnio edytowano 2 wrz 2016, o 18:18 przez 1010Arx, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
1010Arx

Postprzez ManiacK » 2 wrz 2016, o 17:52

1010Arx napisał(a):Cały skład prezentuje sie następująco:
Spoiler:

No jestem ciekaw, czy jak Valdes się podleczy, to czy Guzana nie zastąpi :P tak już patrząc na Twój skład.
Luiz za taką kasę w takim wieku wg mnie chociażby, to powinien być przynajmniej początkowo pierwszym wyborem, tylko pytanie - czy ŚO (lepiej dla Nas, w ogóle jestem ciekaw co będzie jak Zouma wyzdrowieje, może para Luiz-Zouma? XD kto by nie wybiegł, musiałby grać za dwóch, jak u Nas ten, kto gra do pary z Lovrenem 8) ) czy DM (gorzej dla Nas, bo w sumie tam mógłby Luiz być nawet niezły w parze z Maticem, bo jak wiadomo, Brazylijczyk lubi wybiec do przodu, a do tego nie najgorsze piły gra - w rozgrywaniu 2 klasy gorsz od Fabregasa, ale w defensywie raczej na pewno lepszy i to może za nim przemawiać u Conte).
Sądziłem, że po przekwalifikowaniu Diera na pomocnika zbyt dużego wzięcia mieć nie będzie xd ale widzę trzymasz się go uwzięcie ;p ciekawe do kiedy xd ja już zrezygnowałem z podobnego w liczbach DMa - Fernandinho, bo sądzę, że to nieco marnotrawienie pozycji w składzie, bo o ile skrzydłowy/OP statystycznie większą szansę na bramkę/asystę mają ze słabszymi zespołami, tak tutaj rzec można, że większa jest z topowymi, bo niżsi składem (w przypadku Fernandinho to już w ogóle nie wiem czym bym miał się kierować xd) są, a w przypadku Diera można się spodziewać głównie strzałów po dośrodkowaniach (wiadomo, że nie tylko, ale przeważnie takich) i może Cię dopaść wtedy dylemat kogo wrzucić do XI ;p tak przynajmniej ja to widzę xd

A Shaqiriego no szkoda (ciekawe, czy wspomoże mnie liczbowo przy występach Bonyego fajnie z nim współpracując ;D), ale to się po pijaku nie wchodzi XD (mogłeś w sumie napisać do niego o ten transfer xd bo jeśli nie zrobiłeś tego świadomie, to też można na to inaczej spojrzeć ;p ale to już raczej po ptakach, Mirallas Ci wpadł i ciekawe jak będzie u niego z grą, gdy doszedł Enner Valencia do Evertonu, bo Lallana raczej wyjdzie w sporej ilości meczów u Kloppa od pierwszego gwizdka, stety lub.. niestety dla Nas jako kibiców XD).

No i w sumie jakby kogoś z II ligi interesował mój skład po przetasowaniach, a nie czytał tamtych wypocin moich:
Spoiler:

Ogólnie pewnie możliwe jakieś zmiany zależnie od paru przyszłych kolejek. O obronie mistrza pewnie będzie ciężko, bo przynajmniej na ten moment Radek Rahk wydaje się niedościgniony, bo skład bardzo dobrze zbalansowany, a jak Nolito i Batshuay staną się pełnoprawnie pierwszym wyborem do składów, czego można się spodziewać, bo jak grają, to wnoszą dużo do gry zespołu, to już w ogóle (zwłaszcza Nolito, który przy kontuzjowanym Aguero może być brany do wyboru jako fałszywa 9, coś jak w Barcelonie grał) - ino co z Xhaką u niego nie wiem co będzie, bo przy Cazorli robi za gościa od czarnej roboty i spodziewam się tu pewnie lekkiej zmiany xd i ryzyko ze Stonesem się opłaciło ;p tak jak z Benteke u Licznerka, który w CP musi się już tylko powoli rozkręcić xd

edit @UP: rany.. zapomniałem zupełnie o Kante XD to jak już, to za Matića by wbił Luiz, jeśli miałby grać na DM, bo wtedy Kante jeszcze bardziej ze swoim wybieganiem by pasował za niego, a że Luiz wyskoczyć potrafi, to w środku nie potrzebna by była druga wieża w postaci Matića. .
Ale jak mówisz, do środka spory wybór, tylko jedno mi się nie podoba w tym myśleniu - Matić nie miał czasami wylądować gdzieś poza Chelsea, bo był niezadowolony czy coś takiego? Zobaczymy kto i gdzie grać będzie, opcja z 3xŚO też jest możliwa, tylko że brakuje tu osób do grania jako wahadłowi. Willian pasuje, bo on defensywnie wygląda bardzo dobrze, a i nie zabiera mu to za wiele w postawie ofensywnej, ale np. Hazard? Pedro? To gówno, a nie pomoc w defensywie, zwłaszcza ten drugi, bo Hazard jest o wiele bardziej zadziorny, tylko że łatwo go potrafią przestawiać, co widać po ilości fauli na nim robionych, ale w momencie ataków Chelsea, a nie bronienia ;p
ManiacK

Postprzez ynwa87 » 13 wrz 2016, o 00:47

Witam,

Mógłby ktoś podać kody lig do których można się zapisać ?

Z góry bardzo dziękuje.
Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Nie muszę być na 100 % zdrowy aby grać ! Muszę być na 100 % kontuzjowany, żeby nie grać - Jamie Carragher !! - Człowiek, który odda wszystko dla swojego klubu !
ynwa87

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez xabi » 15 wrz 2016, o 09:58

Dam znać też tu, bo chyba nie każdy śledzi chat: Mahrez jest dostępny na sprzedaż jeśli wpłynie rozsądna oferta (tylko pliz, nie proponujcie mi więcej Marków Noble tego świata :lol: )
xabi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności