FPL draft league - informacje

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, RedFirmino, Szpieg1, Gonzo, AirCanada, Daniel

Re: FPL draft league - informacje

Postprzez xabi » 22 maja 2017, o 23:37

Co do mnie to wychodzi na to że spadłem z pierwszej ligi, więc niech ktoś inny się zajmie jej odpaleniem w przyszłym roku jeśli będzie więcej chętnych żeby wszystkich pomieścić w jednej, drugą mogę ogarnąć ja, tylko niech ktoś przypomni w połowie lipca jakbym się zakręcił.
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez ManiacK » 14 lip 2017, o 23:43

No to pora już myślę ustalić nieco szczegółów. Esiu widzę był zwycięzcą tamtej ligi, te osoby co w pierwszej lidze olały grę z czasem po słabych wynikach wywalić (jak ktoś nie potrafi grać do końca, jeśli nie idzie, to po co w ogóle zaczynać?), aktywne z drugiej (poza Esiu ktoś był? luksi93 coś udzielał się w drugim temacie) i stworzyć jak tym razem znowu ligę 10-zespołową, najlepszy jak sądzę format, bo i idzie nieco pokombinować składem i nie ma aż tylu dobrych zawodników dostępnych, by musieć też polegać na dobrym nosie wśród średnich zawodników.

Ja na pewno z chęcią znowu zagram i po przegranej z Arxem w tym sezonie czas wrócić na pierwsze miejsce hahaha ;D na pewno myślenie na to, jak ustalić skład się zmieniło po tym sezonie i zmianie właśnie na 10 osób. No i to myślenie - kto tym razem odpali, czy MU po ściągnięciu Lukaku i może niedługo też Perisicia, czy podrażniony Pep brakiem jakiegokolwiek pucharu ściągający jednego za drugim zawodników, a może to Chelsea wyjdzie z zainteresowania Danilo i w końcu rzuci tyle, ile trzeba za Alexa Sandro, by lepiej obstawić swoje wahadła. My z Salahem i być może Keitą, Arsenal ze swoim nowym nabytkiem Lacazette - gdzie chyba i tak najwięcej zależy od tego, czy Sanchez zostanie. Zapowiada się ciekawie.

Jak sądzę, data draftu to będzie sobota/niedziela wieczorem tydzień przed startem, nie? Tak samo blokada transferów aż do rozpoczęcia kolejki tuż po zamknięciu okienka transferowego, tak by łakome kąski łapać tylko w razie słabszego startu, a nie ten kto pierwszy, ten lepszy.
ManiacK

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez KaylorLFC » 15 lip 2017, o 11:25

Można się jakoś zapisać do ligi?
Obrazek
KaylorLFC

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez eMdzeJ » 15 lip 2017, o 11:57

Ja również bym chętnie dołączył.
eMdzeJ

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez xabi » 15 lip 2017, o 12:17

Pierwszeństwo mają ludzie którzy grali w zeszłym roku, zależnie od ilości chętnych zobaczymy czy wraz z nowymi wszyscy się zmieszczą w jednej lidze czy trzeba będzie zrobić dwie,

Przy okazji, nie mogę przeprowadzić draftu w tym roku, nie będzie mnie w kraju w okolicach startu sezonu i nie wiem jak regularny będę miał dostęp do internetu, także niech ktoś inny się zajmie kliknięciem "start draft" :lol: Moglibyśmy też pomyśleć o jakimś wpisowym i nagrodach dla zwycięzców, nie jakieś duże kwoty, tylko symbolicznie, 20-30zł. Może to zachęci do regularnej gry wszystkich którzy w lipcu piszą że na pewno nie zapomną (a potem bywa różnie)
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Esiu » 15 lip 2017, o 13:55

Ja już nie mogę się doczekać nowego sezonu i mam nadzieję, że zgodnie z obietnicą zagram w pierwszej lidze :D
Esiu

Postprzez ManiacK » 15 lip 2017, o 14:24

Dobrze, to ja poprowadzę draft w tym sezonie, jeśli nikt nie ma przeciwko - jak w zeszłym roku, weekend poprzedzający start ligi, tj jak sądzę najrozsądniejsza będzie sobota koło godziny 19-20. Wszystkim się nie dogodzi, ale jak więcej osób miałoby obiekcje, to się po prostu pomyśli nad czymś, co podpasuje większości.

Chętni niech piszą tutaj w temacie, limit to 10 graczy. Będę wysyłał na PW link do ligi oraz miałbym wtedy prośbę o napisanie zwrotnej wiadomości z nazwą swojej drużyny, tak by móc zidentyfikować wszystkich.

Czas na pick gracza wybieramy na pół czy całą minutę?
Draft jak w zeszłym roku będzie odbywał się w czasie rzeczywistym, jeśli kogoś nie będzie wtedy przy komputerze, będzie proszone o ustawienie auto draftu tak, by nie czekać 30-60s na wybór kolejnego gracza u niego z listy (ta prośba i tak będzie jeszcze powielona później tutaj po ustaleniu już wszystkich szczegółów i szykowaniu do draftu).
ManiacK

Postprzez Radbug » 15 lip 2017, o 14:32

Chętnie zagrałbym w tym sezonie. Mam mało doświadczenia w drafcie, ale to już mój 4 sezon z FPL więc pora spróbować. Jeśli powstaną 2 ligi to prosiłbym o umieszczenie mnie w tej słabszej. Co prawda nie ma u mnie problemu z zaangażowaniem i aktywnością, ale pewnie ze względu na brak doświadczenia odstawałbym punktami od najlepszych graczy i pewnie nie ogarniał kilku funkcji draftu, a nie chciałbym nikomu psuć zabawy.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez ManiacK » 15 lip 2017, o 14:42

Radbug napisał(a):Chętnie zagrałbym w tym sezonie. Mam mało doświadczenia w drafcie, ale to już mój 4 sezon z FPL więc pora spróbować. Jeśli powstaną 2 ligi to prosiłbym o umieszczenie mnie w tej słabszej. Co prawda nie ma u mnie problemu z zaangażowaniem i aktywnością, ale pewnie ze względu na brak doświadczenia odstawałbym punktami od najlepszych graczy i pewnie nie ogarniał kilku funkcji draftu, a nie chciałbym nikomu psuć zabawy.

Jeśli ilość chętnych będzie się zgadzała, to i powstanie druga liga w razie czego (myślę, że poza zapełnieniem pierwszej ligi 10 graczami, co raczej problemem nie będzie, potrzeba przynajmniej 8, a najlepiej to kolejnych 10 do stworzenia drugiej).

Co do draftu, nic za bardzo do ogarniania nie jest - jeśli będziesz wtedy przy komputerze, możesz nie robić draft listy i na bieżąco wybierać graczy do składu, jak będzie Twoja kolej, możesz też np. poglądowo zrobić sobie listę, by o nikim nie zapomnieć, a jeśli nie będzie Cię wtedy, po prostu ustawiasz listę z kolejnością zawodników, których byś chciał i jak będzie Twoja kolej, to pierwszego możliwego zawodnika, którego nikt inny nie wybrał, a jest najwyżej na Twojej liście, to system Ci go wrzuci (w razie braku listy, system wrzuca według ratingu, lecz nie polecam na nim polegać i po prostu sobie samemu "paru" graczy na liście ustawić).

btw. zastanawiam się, czy może do nowego sezonu w Draft Fantasy nie założyć oddzielnego tematu, myślę byłoby łatwiej ogarniać wszystko jak należy, co myślicie?
ManiacK

Postprzez Wietor » 15 lip 2017, o 15:50

Hej, ja oczywiście tez bym dołączył na (nasz trzeci :) ) sezon. Niestety (jak co roku) nie będzie mnie na drafcie, w zeszłym roku złapał mnie, jak byłem gdzieś cały dzień na zwiedzaniu południowej Europy (i pamiętam do dziś, startowałem z Lovrenem i McGeadym :) )

Esiu - kto w drugiej lidze poza Tobą grał? Czy macie pomysły jak zweryfikować czy ktoś nie odpuści po 4-6 kolejce?

BTW słyszałem, że FPL tez odpala draft - ale zostajemy przy DFL, prawda?
Wietor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez don_daniello_lfc » 15 lip 2017, o 16:32

Tak jak kolega Wietor, też zapisuje się na nasz 3 wspólny sezon [SMILING FACE WITH SMILING EYES]. Tym razem na drafcie pewnie nie będzie, więc wystartuje z jakimiś Klavanami czy Solankami, no ale trzeba bronić środka tabeli.[SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"
don_daniello_lfc

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez kazik1004 » 15 lip 2017, o 16:39

Ja również z chęcią bym dołączył :)
kazik1004

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez luksi93 » 15 lip 2017, o 17:13

Ja w drugiej lidze starałem się być aktywny ale pod koniec odpuściłem bo i tak nie dało się zrobić żadnych sensownych transferów :/ Wszyscy ciekawi gracze byli w drużynach graczy nie aktywnych. Czy zagram w nowym sezonie? Raczej odpuszczę z braku czasu.
Y.N.W.A
luksi93

Postprzez eMdzeJ » 15 lip 2017, o 18:35

To może żeby uporządkować wszystko osoba zarządzająca draftem zajmie się tutaj aktualizacją listy chętnych?
eMdzeJ

Postprzez ManiacK » 15 lip 2017, o 19:31

eMdzeJ napisał(a):To może żeby uporządkować wszystko osoba zarządzająca draftem zajmie się tutaj aktualizacją listy chętnych?

Zrobię dzisiaj nowy temat, będzie lista, które z miejsca będą w 1 lidze ze względu na udział wcześniej + Esiu za wygranie drugiej ligi, no i lista rezerwowa, z której jak wystarczy - będzie druga liga, choć pierw zadbamy o uzupełnienie pierwszej ligi (na podstawie czego? wyznacznikiem mogłyby być wyniki z Fantasy PL, mimo innej formuły, jeśli ktoś był wysoko tam, to i monitorował regularnie sytuację).

luksi93 napisał(a):Ja w drugiej lidze starałem się być aktywny ale pod koniec odpuściłem bo i tak nie dało się zrobić żadnych sensownych transferów :/ Wszyscy ciekawi gracze byli w drużynach graczy nie aktywnych. Czy zagram w nowym sezonie? Raczej odpuszczę z braku czasu.

A ilu Was tam było? Bo xabi mówił, że potrafił po Waszych wyborach skonstruować od zera coś sensownego, a my przy 10 to dosyć regularnie wymienialiśmy zawodników, chociaż nie każdy nie zawsze, ale niektórzy czasami i po 3-4 wymieniało, pod koniec zwłaszcza ;D
ManiacK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności