FPL draft league - informacje

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, RedFirmino, Szpieg1, Gonzo, AirCanada, Daniel

Re: FPL draft league - informacje

Postprzez ManiacK » 25 kwi 2016, o 22:50

xabi napisał(a):Nie no, nie mam do nikogo pretensji czy coś, jakbym trafił pierwszy pick to pewnie bym wziął Hazarda :lol:

No.. jestem ciekaw, czy na nowy sezon znajdzie się chociaż w 2 serii picków jbc XD
ManiacK

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez licznerek » 27 kwi 2016, o 17:18

xabi napisał(a):Chyba jednak względnie wysoki numer w drafcie jest kluczowy, no i ci co trafili Vardy'ego i Mahreza powinni zagrać w totka.

Mentos trafił Vardy'ego, do tego miał Kane'a, a kończy na dole stawki. Marnotrawstwo. Wystarczyło zaglądać do składu regularnie i zapewne by wygrał.

Zaglądam regularnie, chyba od września utkwiłem na czwartym miejscu.

ManiacK napisał(a):No i powodzenia Timberwolf oraz Rahk, bo w sumie tylko my zostaliśmy na placu boju o 1 miejsce.
Patrząc po niektórych kolejkach w sumie trudno się zgodzić z @up, że nie można jakichś strat szybko odrobić ani że nie można dobrze punktujących zawodników dorwać w trakcie. Trzeba mieć po części szczęście, jak i dobrego nosa, zwłaszcza że tu nie ma minusowych punktów za ilość transferów. Jedynie, co mogłoby nieco poprawić sytuację w tym względzie byłoby obniżenie ilości graczy w kolejnej edycji o te 1-3 miejsca.

Takie okazje są raz na miesiąc i trafiają się z powodu kontuzji. A podziel to na liczbę zawodników. Ja akurat nie narzekam, bo udało mi się upolować Sturridge'a i się na tym wzbogaciłem, ale jak mówiłem, za mało w tej grze jest możliwości kombinowania, za dużą rolę odgrywa fart w przedsezonowym drafcie. Na marginesie - do lidera brakuje mi 52 pkt, napisałem, że 50 pkt tutaj można odrobić najszybciej w czterech kolejkach, zanegowałeś moją opinię, a mimo to odebrałeś mi szanse na zwycięstwo, czyli sam nie wierzysz, że można w tej grze szybciej odrabiać straty.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek
Redaktor

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Jetzu » 27 kwi 2016, o 17:33

W ramach ciekawostki - tak się prezentuje draft w wykonaniu moim i kilku kolegów z którymi też taką zabawę zorganizowaliśmy, aktualnie zajmuję trzecie miejsce bo w ten weekend zapomniałem dokonać zmian w składzie przed wyjazdem za granicę i nie mogłem nic zrobić już :(

(prawym na pokaż obrazek, prawda)

Obrazek
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ManiacK » 27 kwi 2016, o 18:05

licznerek napisał(a):
xabi napisał(a):Chyba jednak względnie wysoki numer w drafcie jest kluczowy, no i ci co trafili Vardy'ego i Mahreza powinni zagrać w totka.

Mentos trafił Vardy'ego, do tego miał Kane'a, a kończy na dole stawki. Marnotrawstwo. Wystarczyło zaglądać do składu regularnie i zapewne by wygrał.

Zaglądam regularnie, chyba od września utkwiłem na czwartym miejscu.

ManiacK napisał(a):No i powodzenia Timberwolf oraz Rahk, bo w sumie tylko my zostaliśmy na placu boju o 1 miejsce.
Patrząc po niektórych kolejkach w sumie trudno się zgodzić z @up, że nie można jakichś strat szybko odrobić ani że nie można dobrze punktujących zawodników dorwać w trakcie. Trzeba mieć po części szczęście, jak i dobrego nosa, zwłaszcza że tu nie ma minusowych punktów za ilość transferów. Jedynie, co mogłoby nieco poprawić sytuację w tym względzie byłoby obniżenie ilości graczy w kolejnej edycji o te 1-3 miejsca.

Takie okazje są raz na miesiąc i trafiają się z powodu kontuzji. A podziel to na liczbę zawodników. Ja akurat nie narzekam, bo udało mi się upolować Sturridge'a i się na tym wzbogaciłem, ale jak mówiłem, za mało w tej grze jest możliwości kombinowania, za dużą rolę odgrywa fart w przedsezonowym drafcie. Na marginesie - do lidera brakuje mi 52 pkt, napisałem, że 50 pkt tutaj można odrobić najszybciej w czterech kolejkach, zanegowałeś moją opinię, a mimo to odebrałeś mi szanse na zwycięstwo, czyli sam nie wierzysz, że można w tej grze szybciej odrabiać straty.

No wiadomo, że dużo zależy też od szczęścia, chociaż będąc szczerym już przy pierwszym doborze składów na pewno nie tylko ja się dziwiłem niektórymi decyzjami w kwestii tego, kto kogo wziął, ale weźmy też pod uwagę, że o ile nie pod koniec może nie, ale od startu przez dłuższy czas można było nieco manewrować składem i jak ktoś miał nosa, to mógł na resztę sezonu nieźle przyfarcić (np. dorwać Walkera, Arnautovica itd.).
Do tego wg mnie pilnowanie dostępnych zawodników to nie wszystko, na bieżąco trzeba być z kontuzjami w danych klubach, gdzie z góry wiadomo np. kto kogo zastępuje czy łapanie okazji, gdy jakiś niewybrany zawodnik łapie formę (w moim przypadku np. przez moment szalał Lennon, świetnie mi się trafiło z Antonio z WHU czy póki miał kontuzję Vertonghen, to Wimmer w TTH).

W tym momencie masz stratę 78p, nie wiem gdzie widzisz te 50p. Już pomijając jednak tą różnicę i przechodząc do tego, że Cię wykluczyłem, to jednak patrząc na kolejki i skład, może dlatego Cię pominąłem, nie mówiąc już jednak o tej sporej różnicy punktowej. Ale względem niej, jeśli Timberwolf pamięta, to niech napisze tu jak w pewnym momencie z ogromnej mojej przewagi zbliżył się nawet na bodaj 20 parę punktów.
Ponadto ta gra ma to do siebie, że jednak o wiele większy wpływ tu ma szczęście i nos do decyzji na jednak więcej niż parę kolejek w przód, tu jednak trzeba trochę więcej pomyśleć nad potencjalnymi ruchami, a jak wspominałem - jakby graczy było nieco mniej, to i wtedy jeszcze więcej myślenia od strony graczy można by było wymagać.
Tak nawiasem, jeszcze pamiętam jak Arx był dosyć nisko w tabeli, ale nieźle wykorzystał swoją pozycję w tabeli do tego, by mieć pierwszeństwo względem osób wyżej w tabeli przy transferach jak ktoś przychodził do ligi (Martial, Pedro) i może o laury nie walczy, ale na 5 miejsce się wspiął, a graczy jednak jest 14 (szkoda tylko, że niektórzy już zrezygnowali z zabawy i trudno w sumie ich liczyć do tej 14, ale no tylu jest w tabeli, to powiedzmy, że ich składy coś tam grają i punktują mimo wszystko).

Jetzu napisał(a):W ramach ciekawostki - tak się prezentuje draft w wykonaniu moim i kilku kolegów z którymi też taką zabawę zorganizowaliśmy, aktualnie zajmuję trzecie miejsce bo w ten weekend zapomniałem dokonać zmian w składzie przed wyjazdem za granicę i nie mogłem nic zrobić już :(

No nie powiem - ciekawe niektóre wybory w pierwszych pickach i dziwią niektóre nazwiska widoczne dopiero w dalszych.
Przy mniejszej ilości graczy (choć wg mnie te 10 tutaj na forum to powinno być minimum) widać sporo szerszy zakres w możliwych zmianach, przez co można coś działać w trakcie sezonu czy raczej ja tylko sobie ubzdurałem, że tak by to mogło działać? xd
ManiacK

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Jetzu » 27 kwi 2016, o 18:16

Według mnie ósemka jest optymalna, masz sporo graczy i jednak pole do manewru na rynku wolnych agentów, co też może zaważyć o pozycji w tabeli na koniec sezonu.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ManiacK » 27 kwi 2016, o 18:29

Jetzu napisał(a):Według mnie ósemka jest optymalna, masz sporo graczy i jednak pole do manewru na rynku wolnych agentów, co też może zaważyć o pozycji w tabeli na koniec sezonu.

Ja w mniejszej ilości niż 10, tak jak podałeś np. w 8 widzę jeden, ważny aspekt:
• więcej dobrych zawodników w drużynie, to większe możliwości w transferach między graczami.

Teraz przy 14 trudno dobrać sobie np. wymianę po 2 zawodników lub więcej, bo zawsze ktoś uzna, że przeciwnik np. więcej zyskuje na Twoim lepszym od jego napastniku niż Ty na jego lepszym od Twojego pomocniku itd. Ale to się jeszcze pomyśli jak w ogóle będą chcieli grać znowu, z mojej strony np. nie widzę problemu rozegrania jeszcze raz takiej ligi w kolejnym sezonie, jestem tylko ciekaw frekwencji wśród innych.
ManiacK

Postprzez Timberwolf » 27 kwi 2016, o 19:14

ManiacK napisał(a):W tym momencie masz stratę 78p, nie wiem gdzie widzisz te 50p. Już pomijając jednak tą różnicę i przechodząc do tego, że Cię wykluczyłem, to jednak patrząc na kolejki i skład, może dlatego Cię pominąłem, nie mówiąc już jednak o tej sporej różnicy punktowej. Ale względem niej, jeśli Timberwolf pamięta, to niech napisze tu jak w pewnym momencie z ogromnej mojej przewagi zbliżył się nawet na bodaj 20 parę punktów.

Tak było, w pewnym momencie fajnie punktowała mi obrona, a maszynki Maniacka, czyli Ighalo i spółka się zacięły.

Osobiście po tym co zobaczyłem uważam, że draft jest ważny, ale elastyczność w trakcie sezonu i śledzenie rynku jest jeszcze ważniejsze. Sam miałem świetny początek dzięki dobremu draftowi, ale już po 5-6 kolejkach przez kontuzje wypadło mi większość pierwszych picków: Alexis, Payet, Callum Wilson i Diafra Sakho. W rezultacie szybko zacząłem trafić, bo nieumiejętnie ich zastąpiłem, plus kilka bezsensownych wymian (Xabi93, do teraz nie wiem co mnie podkusiło, żeby wymienić Yayę na Depaya xDDD) sprawia, że praktycznie cały sezon gram bez żadnego regularnie punktującego napastnika, a często bez żadnego chociażby regularnie grającego.

Ogólnie wg mnie liga mimo tych kilku nieaktywnych graczy jak najbardziej wypaliła, chociaż zgadzam się, że zredukowanie liczby przeciwników do powiedzmy 10 znacznie by zdynamizowało rozgrywkę.
"Nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo..." - Angus Young
Timberwolf

Postprzez licznerek » 28 kwi 2016, o 01:12

ManiacK napisał(a):W tym momencie masz stratę 78p, nie wiem gdzie widzisz te 50p. Już pomijając jednak tą różnicę i przechodząc do tego, że Cię wykluczyłem, to jednak patrząc na kolejki i skład, może dlatego Cię pominąłem, nie mówiąc już jednak o tej sporej różnicy punktowej.

Przypisałem sobie dorobek Rakha, Ty go z grona kandydatów nie wykluczasz, więc wszystko się zgadza, kajam się.

Mógłbym się pisać na grę w mniejszym gronie, wtedy byłyby większe możliwości na łapanie okazji, np. na wspomnianego wyżej Wimmera też się nieskutecznie zasadzałem.
licznerek
Redaktor

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Alter » 28 kwi 2016, o 10:08

Mnie trochę zaskoczył fakt, że było tak mało bezpośrednich wymian między nami. Chyba cztery pozycje w FPL to za mało, żeby istniała możliwość wymiany win-win dla dwóch graczy. orientuje się ktoś, jak to jest w futbolu amerykańskim? tam też się gra w fantasy i te wymiany są chyba częściej używane. ile tam jest pozycji?

Anyway, ja jeszcze czasem zaglądam. Dłuuugo byłem trzeci od końca, potem trochę podskoczylem i teraz się z kimś jeszcze ścigam. Za rok też można, i 8 graczy to dobry pomysł. Nawet jak parę osób zrezygnuje, to będzie więcej dostępnych picków i gra będzie trochę bardziej nagradzala pomysłowość, a mniej farta przy drafcie.

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ManiacK » 30 kwi 2016, o 22:36

licznerek napisał(a):
ManiacK napisał(a):W tym momencie masz stratę 78p, nie wiem gdzie widzisz te 50p. Już pomijając jednak tą różnicę i przechodząc do tego, że Cię wykluczyłem, to jednak patrząc na kolejki i skład, może dlatego Cię pominąłem, nie mówiąc już jednak o tej sporej różnicy punktowej.

Przypisałem sobie dorobek Rakha, Ty go z grona kandydatów nie wykluczasz, więc wszystko się zgadza, kajam się.

I pomyśleć, że jakby Ozil i Iwobi się postarali, to byś przed jutrzejszą serią meczy wyprzedził pewnie Timberwolfa XD
Siadło Ci niemiłosiernie, i że niby nie można odrobić jakiejś przewagi 8)
ManiacK

Postprzez licznerek » 30 kwi 2016, o 23:05

Mocno się zdziwiłem, widząc ten wynik, ale wychodzi jedna prawidłowość - jak na coś narzekam, to idzie dobrze, jak zacznę chwalić, to będzie lipa. :D

Walka o te drugie miejsce będzie ciekawa, ale warto też dodać, że u Rakha zostało aż siedmiu zawodników, więc może nadrobić względem mnie.
licznerek
Redaktor

Postprzez ManiacK » 9 maja 2017, o 18:57

Wyjdę na pesymistę (chociaż wg mnie na realistę) i mogę stwierdzić, że Top1 w pierwszej lidze już znamy /35p raczej ciężko byłoby odrobić, zwłaszcza że u Ciebie też spora część zawodników gra 2 mecze w kolejce/.
Jak wygląda sytuacja w drugiej, no i w sumie kto w pierwszej i drugiej dalej się bawi, albo chociażby raz w tygodniu wejdzie zmienić skład pod daną kolejkę? :D i jak ogólnie ocenilibyście tę edycję w draft fantasy, jakieś przemyślenia (np. co do ilości graczy), uwagi, możliwe rzeczy do poprawy przed kolejną edycją?

Szczerze mówiąc o ile tu nie ma za bardzo co do roboty na dłużej niż 20-30min na tydzień, to wciąga ta rywalizacja, obmyślanie ruchów transferowych na dalej niż 1/2 kolejkę wprzód, ustawianie składu pod kolejkę itd.

Na pewno Arx dużo zyskał na postawieniu w defensywie Courtisa i Cahilla, zwłaszcza ten drugi odpłacił się w golach należycie, już nie licząc czystych kont (bo i na tym ja zyskałem vide Luiz). Swoje też zrobiła zabójcza forma trójki napastników, mimo że Kane'a już nie masz, a Defoe i zwłaszcza Rondon osłabli ostatnio, to swoje ile trzeba nabili wcześniej, w końcówce robotę robi jednak głównie odpowiednia wymiana zawodników pod mecze.

Szkoda, że za bardzo nie istniała wymiana między graczami, ale co się dziwić xd nikt nie chce stracić, mało kto chce zaryzykować, zwłaszcza jak jeszcze sporo kolejek do końca, a pod końcówkę też nikt się nie zdecyduje na wymiany, bo i po co.
ManiacK

Postprzez 1010Arx » 9 maja 2017, o 19:31

Ja z kolei nie chce wyjść na jakiegoś buca, ale nieskromnie muszę sie zgodzić, ze może być już za późno na odrobienie straty. Jeszcze 2 kolejki temu i na początku ostatniej, kiedy to pierwszego dnia City zapunktowało Ci bardzo dobrze, pomyślałem sobie "no nie, naprawdę przegram pod sam koniec" :P Teraz wygląda to już na bardzo ciężkie zadanie, ale właśnie ta wspominana przez Ciebie podwójna kolejka może jeszcze namieszać. Przy odrobinie szczęścia, jeśli zapunktowaliby odpowiedni zawodnicy to 35 pkt na praktycznie 3 kolejki, nie jest wynikiem niemożliwym, choć mało prawdopodobnym :)

Z góry jednak, już teraz, niezależnie od tego kto wygra, dziękuję Ci za walkę przez cały sezon. Dobrze się bawiłem i gdyby ktoś przed sezonem dał mi wybór: iść z kimś łeb w łeb i przegrać na koniec, czy prowadzić samodzielnie przez cały sezon i wygrać ze sporą przewagą to zdecydowanie wybrałbym pierwszą opcję. Wiec tak czy siak po sezonie będę szczęśliwy, bo zabawa była przednia, a o żadne nagrody przecież nie gramy.

Co do ilości osób. Jak dla mnie 10 osób to optymalna liczba. Przy 12 w poprzednim roku ciężko było wymienić jakiegoś zawodnika. Wiele osób trzymało w zespole albo rezerwowych grających co jakiś czas, albo nawet kontuzjowanych, bo i tak nie było nikogo innego do wyboru. Przy 10 osobach jest trochę manewrów i praktycznie co kolejka ktoś dokonywał jakiś transferów. Co do rzeczy do poprawienia, to raczej nic co by zależało od nas. Tak jak napisałeś, szkoda ze jest tak mało transferów między graczami. Lecz to jednak sami twórcy zabawy powinni coś kombinować, a nie gracze.

Edit: Pozostałym graczom również dziękuję :) Zwłaszcza, ze widzę po punktacji, transferach i na chacie, że wcale nie odpuściliście, co też dodaje smaczku całej zabawie. Oby w przyszłym roku była równie przednia, jeśli sie do niej załapię.
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Esiu » 9 maja 2017, o 20:42

Ależ wam zazdroszczę Panowie. W drugiej lidze chyba tylko jeszcze ja tam wchodzę w ogóle chociaż szczerze przyznaje, że odkąd uzyskałem przewagę 200 pkt i reszta graczy przestała nawet zmieniać pierwszą jedenastkę to też mi się odechcialo i były tygodnie, że też nic nie robiłem.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku zalapie się do Was do 1 ligi bo ta forma fantasy wygląda na bardzo ciekawą. Zresztą chyba nawet taka była umowa, że zwycięzca awansuje do 1 ligi :D , także mam nadzieję, że w sierpniu będę mógł pobawić się z Wami :)
Esiu

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez licznerek » 22 maja 2017, o 23:33

Koniec sezonu. Nowy format z mniejszą ilością graczy się sprawdził. Z racji tego, że więcej zawodników było do wzięcia, można było więcej kombinować ze składem i było ciekawiej niż w poprzednich rozgrywkach. Ja ze swojego trzeciego miejsca jestem w miarę zadowolony. Udało mi się przed sezonem wziąć Hazarda, Alliego i Firmino i to moje najlepsze wybory. Zawiodłem się Pogbą, którego trzymałem do przedostatniej kolejki włącznie, a ogółem Francuz zapunktował na poziomie Darrena Fletchera. Byłem przekonany, że w ostatniej kolejce Mourinho da mu odpocząć przed finałem Ligi Europy, ale temu siwemu capowi coś poprzewracało się we łbie i wystawił Pogbę, a ten zdobył dziewięć punktów. Na szczęście zmiana mi się opłaciła, bo kupiony za niego Andre Ayew ugrał dziesięć oczek. Generalnie w pomocy robiłem najmniej zmian, we wrześniu zmieniłem Oscara na Chadliego i prócz wymiany Pogby na Ayew w ostatniej kolejce to była moja jedyna roszada. Poszczęściło mi się z Kanem, którego wyjąłem w marcu. Przemęczyłem się niecały miesiąc bez niego, a jak wrócił to strzelił dziesięć goli i dołożył trzy asysty.

Dzięki wszystkim za grę, gratulacje dla Arxa i Mańka.
licznerek
Redaktor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności