FPL draft league - informacje

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

FPL draft league - informacje

Postprzez Alter » 26 lip 2015, o 14:48

***stan na 29.07.2015***
tutaj robimy draft
Plan na następne dni:
Musimy trochę przyśpieszyć tempo, więc przez następne parę dni dwa razy dziennie (około 11 i późnym wieczorem) będę uzupełniał składy z list, które mi przyślecie na PW.

Zobowiązuję was do przysyłania mi codziennie list do draftu złożonych z co najmniej sześciu piłkarzy. Gdy się tu zaloguję z intencją uzupełniania, będę otwierał kolejno wasze listy i wybierał wolnego piłkarza z najwyższą pozycją, a zatrzymam się w jednym z czterech przypadków: gdy dojadę do ostatniej (14.) drużyny, gdy dojadę do pierwszej drużyny, gdy przydzielę całej czternastce po piłkarzu, lub gdy dojdę do osoby, na której liście sześciu zawodników nie będzie już nikogo wolnego. Umówmy się, że przydzielam wam maksymalnie jednego piłkarza z każdej listy, więc jak macie ochotę na jakiegoś obrońcę Arsenalu, to możecie tam wpisać czterech bez obaw, że wszyscy wam wejdą do teamu. No chyba, że - i to adresuję do osób ze skraju listy - zaznaczycie, że chcecie jej użyć więcej niż raz, np. jak ktoś jest drugi i wie, że zaraz lecimy z końca do początku a potem zawracamy. Możecie też przesłać dwie osobne listy na dwa picki - np. jedną z bramkarzami, drugą z pomocnikami. Wtedy nie zatrzymuję się po spełnieniu warunku 1. lub 2., tylko warunku 3., więc pójdzie sprawniej.

Jeśli ktoś nie przyśle mi listy, to przydzielę mu dostępnego gracza z najwyższym ratingiem - chyba, że wcześniej mnie uprzedzi i wskaże inne miejsce, z którego mam draftować - np. obrońcy z wysokim ratingiem, albo jakąś starszą listę.

W ten sposób będziemy robić przynajmniej jedną kolejkę dziennie. Myślę, że to wystarczy - jak nie, to skończymy draft na stronce - każdy wbije te 11 czy ileś kolejek i potem jednorazowo resztę rozdzielimy. Ewentualnie, jak się okaże, że nie jesteśmy w stanie współpracować, ustalę draft na arbitralną godzinę blisko deadline'u - jak komuś nie będzie pasowało to zrobi pick list albo się wypisze (myślę, że nie dojdzie do tego).

Jeszcze uzupełnienie: jeśli ktoś dostanie przydział po ratingu i jest z niego niezadowolony, to w swojej kolejce może z niego zrezygnować i wybrać kogoś wolnego. Żeby nie było.
Ostatnio edytowano 29 lip 2015, o 16:12 przez Alter, łącznie edytowano 2 razy

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: FPL draft league

Postprzez Alter » 27 lip 2015, o 07:06

Dwie osoby jeszcze nie dołączyły do ligi, czekam. W międzyczasie upewnijcie się, że wasze personalia na stronie ligi wskazują jakoś na nick z forum.

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Flymf » 27 lip 2015, o 11:31

Jeśli się nie mylę to z ustaleniem składu mamy czas do 8 sierpnia 12:45 ?
Obrazek
Flymf

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez xabi » 27 lip 2015, o 13:25

Draft zaczniemy dzis albo jutro pewnie, powinniśmy skończyć wczesniej
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Flymf » 27 lip 2015, o 15:28

Ja już czuję dreszczyk emocji i nie mogę się doczekać :D Zdecydowanie więcej zabawy kiedy tylko jedyna drużyna może mieć jednego zawodnika.
Obrazek
Flymf

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Alter » 27 lip 2015, o 15:44

Dalej czekam na dwie osoby.
Zrobimy to w spreadzie, do którego będziecie dodawać komentarze, a ja będę to wpisywał na stałe kilka razy dziennie. Jeśli ktoś nie będzie mógł się doczekać swojej tury albo nie będzie pewien, czy będzie w stanie szybko zgłosić wybór, będzie mógł zostawić tam kilka swoich wybranych picków albo wysłać mi (albo komuś innemu) na PW.
Jak ktoś się boi podszywu, to może przy wypełnianiu spreada pisać mi jednocześnie PMki.
Zaraz wyślę wam link do spreada. Wieczorem (umówmy się, że o 00:00) zamykam skład, robię losowanie i publikuję tu wyniki tutaj - wtedy już możecie się wpisywać.

//wysłane. jak ktoś nie dostał to krzyczeć!

Postprzez 1010Arx » 27 lip 2015, o 16:08

Skoro nadal potrzeba dwóch osób to może ja się zdecyduje :)
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez bytoviacy » 27 lip 2015, o 16:17

Proponuję, aby podczas wybierania zawodników przy nazwisku wpisać w nawiasie pozycję i klub zawodnika. Ułatwiłoby to szukanie czy dany zawodnik jest jeszcze dostępny czy już nie.

przykład:
Martin Skrtel (Obrońca, Liverpool FC)
Obrazek
"Jest wielkim piłkarzem na prawej stronie pomocy, dobrym na lewej i efektywnym na każdej innej pozycji. W środku jest jednak najlepszy i to cała różnica." Ian Rush o Stevenie Gerrardzie
bytoviacy

Postprzez MenToS » 27 lip 2015, o 16:31

A nie można zrobić normalnego draftu? Taki jak jest na stronie. Mniej pierdzielenia się z tym. Umawiamy się na daną godzinę (założyciel ustala) i wtedy sobie wybieramy tych piłkarzy.. Po co komplikować? :P
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”
MenToS

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Flymf » 27 lip 2015, o 16:32

MenToS napisał(a):A nie można zrobić normalnego draftu? Taki jak jest na stronie. Mniej pierdzielenia się z tym. Umawiamy się na daną godzinę (założyciel ustala) i wtedy sobie wybieramy tych piłkarzy.. Po co komplikować? :P

Też bym tak wolał, ale pewnie nie wszystkim będzie pasować :), a chyba też chcemy być w miarę fair w stosunku do wszystkich
Obrazek
Flymf

Postprzez FreddieMercury » 27 lip 2015, o 16:39

Cześć, mógłby mi ktoś pomóc ? Bo nie mogę za Chiny Ludowe odgadnąć o co chodzi. Mam tą listę excela i teraz mam zrobić własną ze swoimi zawodnikami ? Czy w tym gotowym arkuszu od Atlera mam prosić o edycje i w wybranej druzynie wpisać swoich zawodników ? I czy to mogą być dowolni zawodnicy, czy tacy ktorych nie mają inni gracze ?
FreddieMercury

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez xabi » 27 lip 2015, o 16:58

Gdybyśmy mieli robić tam na stronie to byłby problem żeby znaleźc termin który by wszystkim pasował, zbyt wielu ludzi bierze udział, tak to każdy będzie mógł dokonać wyboru kiedy akurat wbije na forumka.

I ogólnie proponuje pisać swoje wybory na forum, w tym temacie (albo załóżmy oddzielny do samych wyborów) a spreada w excelu niech edytuje tylko Alter.

Ile czasu na pick? Proponuję 6, maksymalnie 12 godzin od ostatniego wyboru, jak ktoś wie że go nie będzie dłużej to niech informuje i wysyła komuś kilka potencjalnych wyborów na pm (ale ogólnie bez przedłużania, jak ktoś może wcześniej to niech wybiera od razu, zapas tylko na wypadek nieobecności przez cały dzień czy coś)

Also, jak ktoś się jednak spóźni z wyborem i nie poinformuje to co wtedy? Wybiera następna osoba a spóźnielski dopiero jak wróci, dobieramy mu najlepszego dostępnęgo zawodnika na stronie czy gagatek dostaje Lovrena albo Aly'ego Cissoko?
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez tachi » 27 lip 2015, o 17:07

Hej. Wypełniłem formularz ale nic jeszcze na PW nie dostałem ;)
tachi

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Wietor » 27 lip 2015, o 17:07

xabi93 napisał(a):Gdybyśmy mieli robić tam na stronie to byłby problem żeby znaleźc termin który by wszystkim pasował, zbyt wielu ludzi bierze udział, tak to każdy będzie mógł dokonać wyboru kiedy akurat wbije na forumka.

I ogólnie proponuje pisać swoje wybory na forum, w tym temacie (albo załóżmy oddzielny do samych wyborów) a spreada w excelu niech edytuje tylko Alter.

Ile czasu na pick? Proponuję 6, maksymalnie 12 godzin od ostatniego wyboru, jak ktoś wie że go nie będzie dłużej to niech informuje i wysyła komuś kilka potencjalnych wyborów na pm (ale ogólnie bez przedłużania, jak ktoś może wcześniej to niech wybiera od razu, zapas tylko na wypadek nieobecności przez cały dzień czy coś)

Also, jak ktoś się jednak spóźni z wyborem i nie poinformuje to co wtedy? Wybiera następna osoba a spóźnielski dopiero jak wróci, dobieramy mu najlepszego dostępnęgo zawodnika na stronie czy gagatek dostaje Lovrena albo Aly'ego Cissoko?

Wszystko brzmi fair, również ostatni akapit (proponowałbym pominięcie kolejki w takim wypadku, potem wybór 2 nazwisk). Umówienie się na 1 godzinę będzie niemożliwe, każdy ma swoje obowiązki i pracuje w innych godzinach.
Wietor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Flymf » 27 lip 2015, o 17:07

xabi93 napisał(a):

Dostajesz dostępnego zawodnika z najwyższym ratingiem
Obrazek
Flymf

Następna strona

Powrót do Różności