PlayStation 4

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: PlayStation 4

Postprzez paranormalnY » 1 lut 2015, o 12:22

Na tosterze nic takiego jak spolszczenia, łatki, modyfikacje nie przejdzie. Jedynie na PC.
love the game hate the business
paranormalnY

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez liver5886 » 2 lut 2015, o 15:18

Panowie czy ktoś gra w Drive Club na ps4? Szukam klubu do ścigania, najlepiej z fanami The Reds.:)
Kto nie ma wrogów, nie ma własnego zdania!
Obrazek
liver5886

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez sijdn » 11 lut 2015, o 04:32

Witam. Mam niezły zawrót jeśli chodzi o Playstation 4 a mianowicie o wydajność konsoli. Może mi ktoś napisać czy PS4 jest na prawdę dobrą konsolą czy nie spełnia wymagań. Chodzi mi tu bardziej o gry gdzie konsola wyświetla obraz w 1080p, FULL HD. Dlaczego np. GTA V nie ma 60 fps, dlaczego nowy Battlefield Hardline będzie chodził w 900p oraz 60fps zamiast 1080p i 60 fps. Z czego to wynika? Czy konsola tak na prawdę nie spełnia oczekiwań czy co? Nie rozumiem tego bardziej, ponieważ COD Advance Warfare chodzi w 1080p + 60fps. czyli tak jak powinny chodzić wszystkie gry. Czy ta konsola po prostu jest za słaba na wyświetlanie FULL HD wraz z 60fps? Najnowsza odsłona COD chodzi jak napisałem wcześniej w 1080p i 60fps. Skoro konsola byłaby za słaba to by tak COD AW nie wyświetlała. Dlaczego tak jest? jaka przyczyna?
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly
sijdn

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Flymf » 11 lut 2015, o 08:13

Jak szukam nowej gry, na PS4. Co polecacie ? Ograłem już TLoU i jak dla mnie gra jest świetna, GTA V tak samo. Grałem też w Infamous, Shadow of Mordor(kompletnie mi sie nie spodobała) no i w Raymana :D. Szukam czegoś nowego, co znowu by mnie wciągnęło na jakiś czas.
Obrazek
Flymf

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

PlayStation 4

Postprzez notabene » 11 lut 2015, o 08:25

Flymf napisał(a):Jak szukam nowej gry, na PS4. Co polecacie ? Ograłem już TLoU i jak dla mnie gra jest świetna, GTA V tak samo. Grałem też w Infamous, Shadow of Mordor(kompletnie mi sie nie spodobała) no i w Raymana :D. Szukam czegoś nowego, co znowu by mnie wciągnęło na jakiś czas.

Powiem Tobie kolego szczerze, ze ja osobiscie okolo 5-6 miesiecy szukam jakiejs dobrej gierki na PS4, lecz jakos nic nie jest w stanie przykuc mojej uwagi. Nie wiem czy sie ze mna zgodzicie, ale uwazam, ze akurat rynek gier na PS4 poki co jest ubogi w duzym stopniu.
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."
notabene

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Machel » 11 lut 2015, o 09:18

Hmmm, dobrych gier jest cała masa. Tak na szybko:

- valiant hearts the great war (genialny indyk)
- Transistor (w lutym darmówka w PL+)
- Tales from the Bordearlands
- Life is Strange
- Dying Light (wrocławskiego Techlandu)
Obrazek
Machel

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 11 lut 2015, o 09:49

Machel napisał(a):Hmmm, dobrych gier jest cała masa. Tak na szybko:

- valiant hearts the great war (genialny indyk)
- Transistor (w lutym darmówka w PL+)
- Tales from the Bordearlands
- Life is Strange
- Dying Light (wrocławskiego Techlandu)

Valian to rzeczywiście indyk... :shock:

Reszta jest na PC więc na PS4 nic ciekawego. Strasznie marne te gry na konsole.
Szpieg1
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Steady » 11 lut 2015, o 10:16

Witam. Mam niezły zawrót jeśli chodzi o Playstation 4 a mianowicie o wydajność konsoli. Może mi ktoś napisać czy PS4 jest na prawdę dobrą konsolą czy nie spełnia wymagań. Chodzi mi tu bardziej o gry gdzie konsola wyświetla obraz w 1080p, FULL HD. Dlaczego np. GTA V nie ma 60 fps, dlaczego nowy Battlefield Hardline będzie chodził w 900p oraz 60fps zamiast 1080p i 60 fps. Z czego to wynika? Czy konsola tak na prawdę nie spełnia oczekiwań czy co? Nie rozumiem tego bardziej, ponieważ COD Advance Warfare chodzi w 1080p + 60fps. czyli tak jak powinny chodzić wszystkie gry. Czy ta konsola po prostu jest za słaba na wyświetlanie FULL HD wraz z 60fps? Najnowsza odsłona COD chodzi jak napisałem wcześniej w 1080p i 60fps. Skoro konsola byłaby za słaba to by tak COD AW nie wyświetlała. Dlaczego tak jest? jaka przyczyna?

PS4 jest DOBRĄ konsolą. Problem z 1080p/60 FPS jest taki, że przed premierą konsoli wszyscy huczeli, że to będzie standard w każdej produkcji, a to był zwykły marketingowy bełkot. Cholernie ciężko jest tak zoptymalizować grę, aby utrzymywała taką rozdzielczość i STAŁE, płynne 60 klatek, zwłaszcza przy multiplatformach. EA jest zwyczajnie leniwe i nie chce im się dłubać przy Hardline, aby było nie wiadomo jak super, ponieważ gra i tak sprzeda się na wszystkich konsolach i na PC, zwracając im kilkakrotnie koszty produkcji. Mają to w pompie. Co innego, jeśli chodzi o tytuły na wyłączność Sony. Wystarczy odpalić TLoU Remastered i oczy cieszą się piękną grafiką w 1080p/60 FPS. W większości gier i tak jest stałe 30 klatek, a wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze: jak już wcześniej wspomniałem, koszty. Po drugie, gra, która działałaby w 60FPSach, ale okazyjnie zaliczałaby spadki do 30, powodowałaby gorszy odbiór niż taka, która ma płynne i stałe 30FPS. Te wszystkie dyskusje w Internecie o FPS to bujda. Owszem, widać różnicę między 60 a 30 FPS, ale do komfortowej rozgrywki na PS4 w zupełności wystarcza 30. Za chwilę wychodzi The Order 1886, który prezentuje najlepszą grafikę, jaką do tej pory widzieliśmy na konsolach, tak więc niech to będzie argument za tym, że PS4 to dobra maszynka do grania ;)
Red is not a colour. Red is a power!
Steady

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Anty » 11 lut 2015, o 11:10

Flymf napisał(a):Jak szukam nowej gry, na PS4. Co polecacie ? Ograłem już TLoU i jak dla mnie gra jest świetna, GTA V tak samo. Grałem też w Infamous, Shadow of Mordor(kompletnie mi sie nie spodobała) no i w Raymana :D. Szukam czegoś nowego, co znowu by mnie wciągnęło na jakiś czas.

nie wiem, czy możesz polegać do końca na mojej opinii, jako że w Cień Mordoru grałem dniami i nocami ;) - ale jeśli zależy Ci na typowych singlówkach, nie sportowych, arkadowych sieciówkach typu UFC, Wolfenstein: the New Order jest tym, czego Ci trzeba.
Obrazek
Anty

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Flymf » 11 lut 2015, o 17:14

Anty napisał(a):

nie wiem, czy możesz polegać do końca na mojej opinii, jako że w Cień Mordoru grałem dniami i nocami ;) - ale jeśli zależy Ci na typowych singlówkach, nie sportowych, arkadowych sieciówkach typu UFC, Wolfenstein: the New Order jest tym, czego Ci trzeba.

Pewnie dzisiaj z braku innych tytułów, spróbuje znowu pograć w SoM - mimo wszystko odpycha mnie wrażenie że cała filozofia gry sprowadza się do polowania na kolejnych Orków - ja robię coś nie tak, czy to cała gra rzeczywiscie tak wygląda ze biegasz i polujesz na kolejne cele?

Ogólnie to chyba mój największy problem, że odrzucają mnie gry które albo mają słabą fabułę. Z nadchodzących premier chyba skuszę się na The Order 1886, które wygląda zacnie. Myślałem nad nowym Dragon Age, ale znowu -podobno fabuła jest cienka.
Obrazek
Flymf

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez wiktorYNWA » 24 lut 2015, o 16:33

Witam,
zakupiłem niedawno PS4 i mam problem z wykupieniem play station plus. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy można to zrobić z kontem podrzędnym i jeśli tak to jak? :D
"Nie mamy tu żadnych podziałów. Państwem dla zawodników jest Liverpool FC, a ich językiem futbol" ~ Gerard Houllier
wiktorYNWA

Postprzez Szpieg1 » 24 lut 2015, o 16:46

Steady napisał(a):

PS4 jest DOBRĄ konsolą. Problem z 1080p/60 FPS jest taki, że przed premierą konsoli wszyscy huczeli, że to będzie standard w każdej produkcji, a to był zwykły marketingowy bełkot. Cholernie ciężko jest tak zoptymalizować grę, aby utrzymywała taką rozdzielczość i STAŁE, płynne 60 klatek, zwłaszcza przy multiplatformach. EA jest zwyczajnie leniwe i nie chce im się dłubać przy Hardline, aby było nie wiadomo jak super, ponieważ gra i tak sprzeda się na wszystkich konsolach i na PC, zwracając im kilkakrotnie koszty produkcji. Mają to w pompie. Co innego, jeśli chodzi o tytuły na wyłączność Sony. Wystarczy odpalić TLoU Remastered i oczy cieszą się piękną grafiką w 1080p/60 FPS. W większości gier i tak jest stałe 30 klatek, a wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze: jak już wcześniej wspomniałem, koszty. Po drugie, gra, która działałaby w 60FPSach, ale okazyjnie zaliczałaby spadki do 30, powodowałaby gorszy odbiór niż taka, która ma płynne i stałe 30FPS. Te wszystkie dyskusje w Internecie o FPS to bujda. Owszem, widać różnicę między 60 a 30 FPS, ale do komfortowej rozgrywki na PS4 w zupełności wystarcza 30. Za chwilę wychodzi The Order 1886, który prezentuje najlepszą grafikę, jaką do tej pory widzieliśmy na konsolach, tak więc niech to będzie argument za tym, że PS4 to dobra maszynka do grania ;)

Lepiej, żeby The Order 1886 nie wychodziło na PC . Więcej grania mniej oglądania i mniej QTE ! Nie tylko grafika się liczy. Strasznie słabiutka gra.
Jak takie będą exclusivy na Sony to nie wróżę przyszłości konsoli Sony.
Szpieg1
Moderator

Postprzez ziaja » 24 lut 2015, o 18:11

Szpieg1 napisał(a):Lepiej, żeby The Order 1886 nie wychodziło na PC . Więcej grania mniej oglądania i mniej QTE ! Nie tylko grafika się liczy. Strasznie słabiutka gra.
Jak takie będą exclusivy na Sony to nie wróżę przyszłości konsoli Sony.

Chyba nie wiele grałeś w Exclusivyów od Sony, bo w 90% one są po prostu świetne i jedne z najlepszych gier serii. TLOU, Uncharted, God of War i wiele innych. Na prawdziwe Eksy dopiero PS4 czeka. Uncharted już się robi, Infamous second son jest dobrą produkcja, ale jeszcze to nie jest to.
Obrazek
ziaja
Redaktor

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 24 lut 2015, o 18:49

To czekajcie sobie dalej jeszcze z 2 lata to wyjdą 3-4 gry (w tym czasie na PC wyjdzie cała reszta, która także wyjdzie na konsolach) - kiedy miało premierę PS4 ? Na dodatek za 2 lata konsola nie będzie już taka świeża i pierwszy lepszy komp za 1500 zł będzie szybszy 3-krotnie...

The Order miało być fantastyczne, pokaz możliwości, świetna gra - i klapa po całości.

Uncharted grałem - nawet fajna gra ale na raz, przeszedłem praktycznie z przysiadu, wciągająca (oczywiście) ale nie wróciłbym do niej drugi raz więc za 250zł 8-10h rozgrywki (w zależności od ogarnięcia, mi zajęło koło 9h) to niewiele .
The last of Us według mnie przereklamowane - grałem, co z tego, że ładna grafika jak to bardziej interaktywny film, nie dałem rady wygrać całej bo mnie osobiscie znudziła, na dodatek troszkę denerwował mnie interfejs - nie wiem skąd takie wysokie oceny... Nawet nie wiem w jaka to kategoria bo jeśli oceniać w kategoriach np. gry przygodowej to jest daleko w tyle, film fabularny ? Ok..

Poza tym nie mówmy o PS3 bo napisałem o PS4 i bublu jakim jest Order 1886.

Moje osobiste zdanie co do exclusivów jest takie, że nie jest to na rękę graczom ani osobom robiącym grę - raz , że nie wszyscy zagrają - dwa, że na PC sprzedaż wcale nie spada (dzięki cyfrowej dystrybucji wręcz rośnie i osoby wieszczące upadek PCtom muszą obejść się ze smakiem..). Mimo wszystko zauważyłem, ze Microsoft już nie olewa tak PCtów i nie stara się na siłę promować excl, a Sony jak Sony. Kilka gier, a reszta to te łupanki z panienkami o walorach głównie estetycznych, gry które tylko Japończycy rozumieją itd....

Ostatnimi czasy Sony uciekło z pod topora zagłady ale nie wiem czy im się to uda w najbliższych latach, przyśpieszenie wydania nowych konsol spowodowało przyrost ale to typowy fejm na dany moment.

Tak naprawdę wspieranie przez Sony gier Indie jest jakimś tam pomysłem. Sam nie jestem jakimś wielkim fanem "gier niezależnych" ale dobrze, że coś się dzieje i mam nadzieję, ze Sony nie przywłaszczy sobie kilku jako excl. bo szkoda by marnować dobre gry.

Edit:
Oczywiście, że każdy lubi co innego ale na PC też się znajdą takie "filmy interaktywne" , kiedyś takowymi były przygodówki i hejtu na nie nie było bo każdy wiedział w co gra. Teraz nowe gry pod płaszczykiem gier niby akcji (QTE x 1000) i później klapa na całej linii bo każdy spodziewał się rozległej fabuły, dużych możliwości interakcji, otwartego świata itd.

Ja jestem fanem gier, które mają A) dobrą fabułę B) wyraziste postacie C) najlepiej otwarty świat nieograniczony przez niewidzialną scianę D) duże możliwości rozwijania postaci E) masa wyborów wpływających na bohatera/bohaterów oraz przede wszystkim świat gry oraz co najważniejsze - zwroty akcji ,niespodzianki itd.
Być może dlatego mam spore wymagania co do gry , którą kupuję celem wejścia , jakby odpłynięcia w wirtualnym świecie, a nie , mocowaniu się z interfejsem, nudzeniu się i oglądaniu bo obejrzeć to mogę serial..

Według mnie Sony udało się na pewno jedno . Final Fantasy - tego chyba zazdroszczę najbardziej jako gracz głównie PCtowy bo na konsoli nie gram zbyt często (po prostu wolałem PC, pad jak dla mnie głównie do FIFY).

Edit 2 : Jak śledzisz losy Sony to mało brakowało mówiąc o upadku...

Edit 3 : No hello jakie instalacje ? Na konsoli też jakby się instaluje bo ściąga dodatkowo kilka giga danych/łatek itd oraz konfiguruje więc jeśli chodzi o komfort z grania to nie widzę różnicy. Instalacja obecnie to kliknięcie 2 przycisków i zrobienie sobie herbaty - powrót i granie.
Co do pracy też pracuję na komputerze :)

Edit 4: Fable jest ok ale nie pomyślałem o nim w kategoriach Exclusive - poza tym masz komputer - zawsze możesz odpalić :)
Ostatnio edytowano 24 lut 2015, o 19:25 przez Szpieg1, łącznie edytowano 6 razy
Szpieg1
Moderator

Postprzez ziaja » 24 lut 2015, o 19:02

Szpieg1 napisał(a):
Poza tym nie mówmy o PS3 bo napisałem o PS4 i bublu jakim jest Order 1886.

Oczywiście, że jest bublem. Przegrali z promocją gry, tak to jest jak wmawia się, że trailer jest Gameplayem, a na reklamę wydaje się większe fundusze niż gra. Należy zwrócić uwagę na fakt, że producent który tworzył tą grę, stworzył nie wielką ilość gier i jak już to na konsole przenośne. Oczywiście nie rozgrzeszam ich. Pomysł mieli świetny, ale może po prostu studiu najwyraźniej w świecie było do dupy.
Ja znowu Uncharted przeszedłem wielokrotnie każdą z części, podobnie z The Last of Us. Mi konsola sprawia przyjemność z grania od początku jej posiadania choć nie mam jeszcze zbyt wielu tytułów to jestem bardzo z niej zadowolony.
Wszystko zależy od typu gracza. Jedni wolą taki interaktywny film jak ty to nazywasz, a inni wolą napierdzielanki gdzie aż pad się przegrzewa.

Oczywiście, że PC nie upadną bo są większością jednak. I tak jak powiedziałeś dystrybucja cyfrowa ma się dobrze. Ale również mogę powiedzieć, że konsole też nie upadną. Bo ludzie pragną też komfortu gry. Mi już dawno przestała przeszkadzać słabsza grafika w konsolach, chociaż na ps4 nie narzekam to na ps3 było o lata świetlne w tyle za pc-tami, to nadal odczuwałem większy komfort z gry na konsoli.I gdyby tylko zależało mi na grach i parciu na wygląd to bym wybrał kupno nowego PC'ta. Ale wolę sobie usiąść w fotelu i pograć na dużym telewizorze bez zabawy w miliony instalacji. Może to będzie czysta abstrakcja, ale już przegrałem tyle na konsolach, że lepiej mi się na padzie gra w strzelanki niż myszką. Więc to kolejna rzecz dla mojej komfortu.
Może dlatego, że pracuje przy komputerze cały czas i nie widzi mi się jeszcze przy nim odpoczywać.

EDIT:
Widzisz ja np. Fanem Finala nie jestem znowu, tym bardziej ostatnich serii, choć grałem to często jakoś się bardziej nudziłem niż cieszyłem. Gra np. nie wzbudzała we mnie takich emocji jak np. Fable które zazdroszczę użytkownikom pc'ta i Xbox'ów

EDIT 2: Wiem, że Sony o mało nie upadło. Dlatego PS4 wydaje się być punktem zwrotnym, bo konsole cieszą się dużą popularnością i tak samo gry na PS4. Z Ps3 było trochę gorzej, bo miało rok później premierę niż X360 do tego czasu Xbox zdołał zdominować rynek. Dziś już nie ma takiego problemu, bo dwie konsole miały premierę w tym samym czasie, a większa popularnością cieszy się PS4. A przed ps4 był strzał w stopę w postaci Vity gdzie firma poniosła ogromne straty finansowe.

EDIT 3: Ostatnio jak instalowałem na PC'cie grę to pieprzyłem się z instalacją niemiłosiernie. Ale to mniejsza o to. W każdym razie ja się do PC'tów nigdy już nie przekonam. Wystarczy, że mi komputer służy do pracy, a odpoczynek przy nim mnie męczy. I jeśli o komfort grania, ty nie widzisz różnicy. Ja np. tak szczególnie, że nie męczę tak moich pleców czy wzroku.

EDIT 4: Raczej tak można myśleć, bo jednak na Playstation nigdy nie wyjdzie, a moja przygoda z Fable zaczęła się jeszcze z X360 gdzie była to gra wyłącznie na X360. Co prawda teraz jest i na PC. I wielokrotnie próbowałem grać na pc'cie, z podłączonymi padami to się przy tym męczyłem.
Obrazek
ziaja
Redaktor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności