Życie w Liverpoolu

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, RedFirmino, Szpieg1, Gonzo, AirCanada, Daniel

Re: Życie w Liverpoolu

Postprzez BartekLfc1993 » 14 paź 2014, o 02:41

Ja z kolei pracowałem na magazynie B&M i szczerze Ci nie polecam. Nie pchaj się w magazyny bo własnie tam jest najwięcej Polaczków ,i innych Słowaków. Musiałem zabrać się tam za robotę ,bo po maturze (a co tam!) poleciałem w ciemno i 3 tygodnie szukałem pracy. Mój angielski najgorszy nie jest, ale szukaj czegoś gdzie będziesz rozmawiał z ludźmi (po angielsku rzecz jasna). Było to rok temu, teraz nie wiem jak jest...wróciłem do Polski bo mam studia ,ale myśle że jaśli jak ktoś chce to da rade! Pozdro ;)
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
BartekLfc1993

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez jon » 14 paź 2014, o 03:16

Zash napisał(a):Do wszystkich przebywających w Liverpoolu, macie może albo znacie jakiś polaków wynajmujących mieszkania zależy mi na mieszkanku z 2 pokojami i łóżkami albo jeden bedroom i living w którym można by było rozłożyć kanapę i spać.
Z góry uprzejmie dziękuję.

Na stronie zbiornik.pl znajdziesz kolego trochę kontaktów.
Wiem, że jest to strona o ruch...u, ale zawsze można przecież to jakoś fajnie połączyć ;)
Pozdro!
jon
jon

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Master » 14 paź 2014, o 10:20

Szelma napisał(a):Zwroc tez uwage na zarobki, bo te w Lpool sa niskie, bardzo niskie. Co z tego, ze wynajem tani, jak zarobki z dupy.

Na Merseyside dało się wyżyć i za 5.95f za godzine pracujac po nieco ponad 30 godzin tygodniowo, i mówię tu o spokojnym opłaceniu mieszkania, żarciu i nawet zostawało na przyjemności jeszcze w 2007 roku.

Wiadomo, inflacja zrobiła swoje etc. ale z minimalną jest w stanie się spokojnie na Merseyside wyżyć, szczególnie jak mieszkasz z kimś i dzielisz koszty na pół.

6.50 jest teraz minimalna, jak się orientuję, więc lepiej niż z tego, co piszesz w Londynie. Ja w nowej pracy ze swoimi 9 funtami na godzinę i biurową pracą po nie narzekam w tej chwili. Kwestia tego, jak sobie planujesz wydatki :-)
Obrazek
The only reason why I am successful is because I have stayed true to myself.
Make a difference, no matter what role you play - Lindsey Stirling
Master

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Hills » 16 paź 2014, o 18:26

Tak jak wspomniał Radek - mimo zarobków można spokojnie w Liverpoolu wyżyć za najniższą krajową.
Hills
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez MalyLFC » 16 paź 2014, o 18:31

A wie ktoś może jak wygląda z pracą okresową w Liverpoolu dla studentów ? Za rok czekają mnie 4 miesiące wolnego i nie ukrywam, że chciałbym np. przez dwa popracować gdzieś na Wyspach, żeby zarobić niezłe pieniądze i przy okazji podszkolić język. Jeśli do tego wszystkiego udało by mi się ogarnąć robotę w Liverpoolu to byłoby pięknie. Póki co pytam jednak bardziej z ciekawości.
MalyLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Hills » 16 paź 2014, o 18:43

U mnie w firmie na okres wakacyjny przyjmowani są ludzie na kontrakt 3 miesięczny do pickowania pomidorów - zrywasz sobie do kosza w szklarni małe pomidorki i ważysz. Jeżeli uzbierasz ponad dzienną formę to masz tam ileś premii. Tego lata przyleciał do mnie szwagier który wciąż się uczy i sobie chwalił tą robotę. Wiesz - jak ktoś chce tylko dorobić to praca jest wypas.
Hills
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez stu94 » 16 paź 2014, o 20:26

A byłbyś w stanie coś w związku z tym ogarnąć ? Studiuje i też by mi sie przydała taka praca podszkolić jezyk bezcenne a do tego blisko ukochanej druzyny marzenie...
stu94

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Master » 16 paź 2014, o 20:38

Myślę, że ogarnianie pracy na wakacje w październiku trochę mija się chwilowo z celem. Mam rację?
Obrazek
The only reason why I am successful is because I have stayed true to myself.
Make a difference, no matter what role you play - Lindsey Stirling
Master

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Hills » 16 paź 2014, o 20:54

stu94 napisał(a):A byłbyś w stanie coś w związku z tym ogarnąć ? Studiuje i też by mi sie przydała taka praca podszkolić jezyk bezcenne a do tego blisko ukochanej druzyny marzenie...

Tzn kiedy? Teraz?

Pomidory i ogólnie szklarnie najwięcej działają w okresie wakacyjnym, obecnie zbierane są resztki.
Hills
Moderator

Postprzez Zash » 16 paź 2014, o 20:57

Damn...byłem dzisiaj w Everton Park i muszę powiedzieć że widok się rozciąga stamtąd nieziemski.
Polecam każdemu kto będzie w Liverpoolu.
A na hotel dalej czekam :/
^^
Zash

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez stu94 » 16 paź 2014, o 22:49

nie nie chodzi mi o przyszle wakacje
stu94

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez tyszek » 29 mar 2017, o 14:06

Witam :)
Czy ktoś na tym forum mieszkający w Liverpoolu pracuje w tamtejszej straży pożarnej? Albo ma tam kolegę, którego mógłby o co nie co podpytać? Wiem, że można znaleźć takie informacje w internecie, ale przeczytałem, że
"W Wielkiej Brytanii każde hrabstwo ma własną straż pożarną niezależną od innych jednostek. Z innymi zasadami, strukturami i ekwipunkiem. W Anglii i Walii takich jednostek jest 49. W związku z tym kandydaci do pracy w straży możliwości zatrudnienia powinni szukać stosownie do miejsca zamieszkania."
Chciałbym zadać kilka pytań na pw, jeśli ktoś takowy się znajdzie i chciałby pomóc
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - Jamie Carragher
tyszek

2 years of membership2 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Różności