Życie w Liverpoolu

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Życie w Liverpoolu

Postprzez Zash » 25 wrz 2014, o 13:15

Witaj czerwona braci.
Tworzę ten temat z nadzieją że może znajdzie się jakaś dobra dusza która pomoże mi troszeczkę, poratuje informacjami. Mieszkam obecnie w Londynie jednak jeśli porównać Londyn i Liverpool jeśli chodzi o ceny wynajmu mieszkań to jest to niebo a ziemia. W obecnej chwili właśnie sytuacja finansowa sprawia że musiałbym zmienić miejsce zamieszkania na jakieś mniejsze miasto niż stolica jednak wiem że tutaj mam większe szansę na pracę (Obecnie pracuje jako porter w hotelach przy stadionie Chelsea -_-). I właśnie jakby ktoś wiedział, miał rozeznanie jakiekolwiek w rynku pracy w Liverpoolu, jak ciężko jest znaleźć pracę kogo najczęściej tam potrzebują itd. (przeglądam gumtree jeśli chodzi o oferty pracy) bo co innego przeszukiwać strony z ofertami a mieszkać na miejscu i czasem widzieć ogłoszenie naklejone gdzieś na szybie.
Z góry wielkie dzięki.
^^
Zash

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Re: Życie w Liverpoolu

Postprzez Master » 25 wrz 2014, o 14:33

Z pracą na północy kraju jest obecnie ciężko. Studenci powracali na zajęcia na uczelniach, to i nawet dorywcze roboty ciężko złapać.

Próbuj pisać maile do oddziałów hoteli, skoro robisz jako portier, zawsze przychylniej patrzą na kogoś z doświadczeniem.

Gumtree, indeed, totaljobs, monster - te wyszukiwarki z pracą sobie sprawdź i działaj. Bez chęci nic nie będzie ;)

Jeśli chodzi o wynajmy mieszkań czy pokoi, to ponownie Gumtree się kłania, za cenę pokoju w Londynie tutaj jesteś w stanie wynająć spokojnie mieszkanie w okolicach centrum miasta.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Obrazek
The only reason why I am successful is because I have stayed true to myself.
Make a difference, no matter what role you play - Lindsey Stirling
Master

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Zash » 25 wrz 2014, o 15:27

Z cenami to wiem bo tez już oblookane wszystko i właśnie widziałem że za mniej niż tutaj daje za pokój dwójkę (145 funtów tygodniowo) to mniejsze mieszkanko z pokojem i living roomem na spokojnie można znaleźc. No nic to zostaje tak jak mówisz porozsyłać maile tudziez nawet podzwonić po agencjach pracy czy czegos nie mają.
Wielkie dzięki ;)

Edit:
Z tym doświadczeniem to na razie cieniutko bo dopiero od 7 sierpnia jestem w UK a od 8 pracuję. Także jak widać chęci są i to duże :P
^^
Zash

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Szelma » 25 wrz 2014, o 15:41

Zwroc tez uwage na zarobki, bo te w Lpool sa niskie, bardzo niskie. Co z tego, ze wynajem tani, jak zarobki z dupy.
Szelma

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Zash » 25 wrz 2014, o 15:43

Obecnie zarabiam 6,31 na godzie co jest raczej stawką minimalną w uk.
^^
Zash

Postprzez Szelma » 25 wrz 2014, o 15:46

Oj, to jak na Londek, to mozna powiedziec, ze nic nie zarabiasz. Juz sie nie dziwie, ze chcesz z tamtad uciekac.
Szelma

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Zash » 25 wrz 2014, o 15:56

I właśnie patrząc po ofertach to porównuje z tym co zarabiam obecnie ;) Poza tym nie jestem sam tutaj także z dwoch pensji będzie trochę inaczej
^^
Zash

Postprzez Szelma » 25 wrz 2014, o 16:54

Na pewno zycie w Lpool jest wolniejsze, choc atrakcji nie brakuje. Ja siebie w londynie nie wyobrazam w ogole, sam Lpool jest dla mnie za duzy, wole male miasteczka blisko jakiejs dzikiej natury. Wiem wiem w uk tego mnie ma, ale namiastki sa, Walia, Cumbria. A z Lpool jest dosc blisko i dosc czesto mozna wyskoczyc polazic po pagorkach.
Szelma

Postprzez truestoryPL » 25 wrz 2014, o 17:35

Jeżeli mogę Ci cos doradzić, to sam jakiś czas temu mieszkając pod Liverpoolem chciałem przeprowadzić sie do Live. Wylądowałem w Birmingham, miasto do ładnych nie należy, dużo ciapkòw, ale pracy nie brakuje raczej. Znając angielski ciężko czegos nie znaleźć. Sam zarabiam 8 funtów co nie jest jakimś rarytasem, ale jeśli interesowała by Cie praca Na produkcji to Land Rover otwiera nowa hale , a tam zarabiasz około 400 funtów tygodniowo. Rekrutacją zajmuję sie agecja mpower bodajże, ale po 6 miesiacach Land Rover musi dać Ci kontrakt. Mieszkanie wynajmuj za 450 funtów (1 sypialnia ). Sory za OT ale może komuś pomoże ( jeśli nie proszę o skasowanie )
truestoryPL

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Zash » 25 wrz 2014, o 17:47

Truestory wielkie dzięki, może właśnie ratujesz mój zadek ;)
^^
Zash

Postprzez Master » 25 wrz 2014, o 18:54

Zash, zawsze to doświadczenie. Za minimalną jesteś w stanie wyżyć całkiem dobrze na liverpoolskich warunkach.

Ja za 7 funtów tygodniowo w biurze podróży byłem spokojnie opłacić mieszkanie z dwoma sypialniami, kuchnią i salonem, a na jedzenie wcale dużo nie idzie, więc ta północ nie jest taka zła, jeśli tylko się gdzieś załapiesz.

Hotele często dają ogłoszenia na gumtree, ale sprawdź też simlyhotejobs.com ; caterer.com czy reed.co.uk czy 1job.co.uk

Powodzenia i w razie pytań pisz na PW.
Obrazek
The only reason why I am successful is because I have stayed true to myself.
Make a difference, no matter what role you play - Lindsey Stirling
Master

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Zash » 2 paź 2014, o 11:54

Do wszystkich przebywających w Liverpoolu, macie może albo znacie jakiś polaków wynajmujących mieszkania zależy mi na mieszkanku z 2 pokojami i łóżkami albo jeden bedroom i living w którym można by było rozłożyć kanapę i spać.
Z góry uprzejmie dziękuję.
^^
Zash

Postprzez Zash » 12 paź 2014, o 16:53

Na szczęście byla dobra dusza w agencji w której jestem zatrudniony bo i ogarnęła mi prace i dom do wynajęcia.. Ogólnie mieszkam parę 5-10 minut od stadionu.
Dzisiaj byłem w Stanley Park....i wow jak tam pięknie.
Miasto szału w sumie nie robi.... Najładniejsze nie jest ale ma swój urok ;)
^^
Zash

Postprzez Hills » 13 paź 2014, o 21:17

Szelma napisał(a):Zwroc tez uwage na zarobki, bo te w Lpool sa niskie, bardzo niskie. Co z tego, ze wynajem tani, jak zarobki z dupy.

Owszem, zarobki są niższe, ale ceny za życie również, więc bilans nie wychodzi wcale najgorzej. Ja mieszkam nieopodal Liverpoolu (jeszcze! mam nadzieję, że już w grudniu będę mieszkał na swoim 2km od Anfield) i zarabiam 7f na godzinę, overtime niecałe 10f. Czy źle? Nie uważam, lecz nie ukrywam, że będę szukał czegoś lepszego. Obecnie jestem operatorem maszyny, będę chciał wskoczyć na jakiś wózek widłowy, mam na to papiery w języku angielskim.

Warunek jest prosty - chcesz dobrze zarabiać? Naucz się języka. Spora liczba osób nie kuma kompletnie nic i właśnie na nich Anglia żeruje najbardziej. Węgrzy, Litwini, Rumuni, Bułgarcy - dla wielu 6,50 jest marzeniem, więc robią za tą kasą i angielskiego im nie trzeba. Mój inglisz nie jest powalający, ale codziennie się uczę i efekty tego są, bo douczany jestem na stock supervisor, co równa się z pracą w biurze wyłącznie z angolami.

Powodzenia! Jak się już przeniosę do Liverpoolu to może skoczymy na jakiegoś browarka? ;)
Hills
Moderator

Postprzez Zash » 13 paź 2014, o 23:19

Chętnie się umowie ze wszystkimi zdolnymi do tego (25 wtf lat o.O) i chętnymi.

Co do angielskiego to zawsze przez polski system nauczania myślałem ze mam bardzo dobry jednak po przyjeździe tutaj dochodzę do wniosku ze jest co najwyżej niezły niby się dogadam załatwię co trzeba ale jak załapie zwieche bo jedno jakies głupie słówko mi wypadnie z głowy...najgorzej ze często lubi wypadać.
Niby w poprzednim hotelu kierowniczka na consierge'a mnie chciała dać ale ja jakoś nie mam teraz takiej wiary w swój angielski tym bardziej tutaj w Liverpoolu często jak próbuje cos "podsłuchać" z rozmowy przechodniów to mam zonk...tan ich akcent i w ogóle....na ale jakby nie patrzeć jestem tu dopiero dwa miesiące...takze mam nadzieję ze będzie lepiej ;)
^^
Zash

Następna strona

Powrót do Różności