Urlop

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Urlop

Postprzez notabene » 23 mar 2014, o 16:51

Witajcie!

Chce wyjsc do Was z propozycja zalozenia tematu, ktory dotyczy nas wszystkich. Praktycznie kazdy z nas w ciagu roku decyduje sie na urlop. Poczawszy od zwyklego wyjazdu do rodziny poza miasto, do zwiedzania miejsc, w ktorych nas jeszcze nie bylo.

Chcialbym abysmy w tym temacie mogli bez problemu wymianiac swoje doswiadczenia, przemyslenia, opinie oraz zastrzezenia co do podanego przez nas miejsca pobytu, tak aby wszyscy bez problemu mogli znalezc dla siebie potrzebne wiadomosci.

Nie zawsze wszystko jest tak jak mozna przeczytac w pieknie ozdobionych gazetkach, ktore maja za wszelka cene przyciagnac jak najwieksza ilosc turystow. Czasami pewne miejsca zmeiniaja sie nie do poznania, czasami czegos juz nie ma, albo cos o wiele lepszego zostalo zbudowane, dlatego uwazam, ze dobrze by bylo informowac sie z niezaleznego zrodla, ktore nie ma na celu za wszelka cene jak najpiekniej opisac docelowe miejsce naszego pobytu.

Licze, ze temat sie przyjmie, i pozdrawiam serdecznie. :)
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."
notabene

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Urlop

Postprzez notabene » 23 mar 2014, o 16:57

A wiec nawiazujac do nowo powstalego tematu...

W maju mamy zamiar z moja narzeczona na kolejna nasza rocznice wybrac sie do miejsca w ktorym nas jeszcze nie bylo. Wybor padl juz kilka miesiecy temu, ze w tym roku chcielibysmy odwiedzic miejscowosc Split w Chorwacji.

Chorwacja, ktora co roku kusi wiele milionow turystow, ktora ma niezmiernie duza ilosc niesamowitych atrakcji, ktorymi mozemy sie rozkoszowac podczas pobytu, oraz ktora ciagle uchodzi za przystepna, w porownaniu do innych krajow.

Chcialbym sie zwrocic do osob ktore w niedalekiej przeszlosci odwiedzily ten piekny kraj, i opisaly w kilku zdaniach swoje przemyslenia po pobycie, oraz pomogly mi w kilku tematach, ktore chcialbym przed podroza zglebic, oraz odpowiedzialy mi na kilka pytan...

- Jaki jest koszt taksowki powiedzmy za 25 km?
- Co nalezy koniecznie zobaczyc w Splicie?
- Na co trzeba uwazac, oraz czego nalezy unikac?
- Jakie potrawy warto jest sprobowac? Jakie restauracje nalezy odwiedzic, a jakie unikac?
- Jaka panuje pogoda w maju? Mozna wtedy bez problemu sie kapac?
- Sa jakies niebezpieczenstwa, na ktore trzeba uwazac?
- Jakie sa ceny poszczegolnych rzeczy, typu jedzenie, picie, zwiedzanie atrakcje. Orientacyjna „dniowka“ gdyby zdecydowac sie 3 razy dziennie probowac roznych potraw, oraz wliczajac rozne atrakcje mogla by byc realnie podana?

Bylbym bardzo wdzieczny, gdyby ktos odpowiedzial mi chociaz na kilka pytan, lub dodal cos od siebie.

Pozdrawiam serdecznie!
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."
notabene

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Re: Urlop

Postprzez gekeer » 23 mar 2014, o 17:16

Kopalnią wiedzy, z której ja korzystałem przed wyjazdem jest
http://www.cro.pl/forum/
gekeer

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez xMariuszx » 23 mar 2014, o 17:39

Nie znam sie na atrakcjach Splitu, ale jesli chcesz jechac do Chorwacji w maju to musisz liczyc sie z tym, ze w morzu sie nie pokapiesz. Wieja tam mocne wiatry, w szczegolnosci przed i po sezonie. Ponadto plaza jest raczej kamienista i waska, a w morzu sa jezowce, takie zwierzatka z kolcami, wiec trzeba zakladac specjalne buty, ale to pewnie juz wiesz.
Oczywiscie, jesli trafisz na dobra pogode to moze byc calkiem fajnie, bo Adriatyk to bardzo cieple morze i przynajmniej w Chorwacji jest ono bardzo czyste.
Nie potrafie odpowiedziec na pierwsze dwa pytania, ale na pewno musisz uwazac na jezyk i to nasz jezyk. W chorwackim nasze ladne okreslenia to u nich wulgaryzmy. Ja, w pewnym sklepie naduzywalem slowa " urocze" i pani prychala i burczala na mnie.
Burek to typowo chorwackie jedzenie, to cos w stylu nalesnika np z miesem.
Ja w Chorwacji bylem w 2008 roku i moglo sie wiele zmienic od tego czasu, ale ogolnie to ceny w sklepach byly raczej przystepne, a 1 kuna chorwacka kosztuje kolo 50 groszy chyba.
W kazdym razie, kiedy pierwszy raz zobaczylem Chorwacje, a konkretnie Dalmacje to mialem mieszane uczucia, morze wygladalo jak jezioro, bo wyspy je otaczaly, ale z czasem polubilem to miejsce, nie jest zle.
xMariuszx

Postprzez Frydzio » 15 paź 2014, o 12:35

Witam, szukam ze znajomymi czegoś ciekawego w Zakopanem na okres Sylwestra. Interesuje Nas jakiś w miarę cenowo ogarnięty hotel. Rok temu mieliśmy 100zł za dobę, w fajnym hotelu, ale dość daleko od centrum miasta. Szukamy czegoś w podobnej cenie. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie propozycje, niektórzy na pewno mają większe doświadczenia z Zakopanego niż ja. :) Przy okazji byłbym bardzo szczęśliwy za każde opcje ciekawego spędzenia czasu już na miejscu lub odwiedzenia ciekawych lokali :)
Obrazek
"- Możesz spalić mi dom tak, że studia nie odzyskam, wtedy następną płytę nagram, ku***, na skrzypcach."
http://www.lastfm.pl/user/Frydzio7
Frydzio

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez CRX2 » 15 paź 2014, o 12:40

Sprawdzałeś airbnb.pl? Może znajdziesz coś ciekawego.
CRX2

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Czosnek » 12 sie 2018, o 06:55

Witam,

Wraz ze znajomymi planujemy wyjechać gdzieś na kilka dni we wrześniu. Jesteśmy studentami, w związku z tym szukamy fajnego miejsca gdzie o tej porze, można w dzień wypocząć, a wieczorem wyskoczyć na jakąś imprezę :D. Pytanie do was czy ktoś zna takie miejsce, gdzie jest w miarę sporo ludzi w podobnym wieku oraz jest gdzie potańczyć i się napić nawet w środku tygodnia? Interesuje nas Polska lub bałkański kierunek (Chorwacja/Czarnogóra/Albania)
Obrazek
Czosnek

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ebson » 12 sie 2018, o 11:50

Jeśli przez imprezowanie rozumiesz pójście do dyskoteki lub podobnych miejsc to z tych które wymieniłeś to zdecydowanie Chorwacja. Rok temu byłem w Albanii i było super, polecam wszystkim, ale wydaje mi się, że ty szukasz czegoś innego :)
W Polsce to nie wiem co Ci doradzić. W Mielnie napewno poimprezujesz, ale nie wypoczniesz :D Choć Polski nie mam za bardzo obcykanej także ktoś bardziej obeznany musiałby Ci doradzić.
ebson

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 12 sie 2018, o 12:34

O, nawet nie widziałem takiego tematu nigdzie.

A gdzie znow wybrać się z dziewczyna na lasta, aby wypocząć i nie siedzieć zamkniętym w kurorcie?
Albo jakich krajów, miast omijać?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Postprzez Ralf088 » 12 sie 2018, o 12:51

A skoro juz taki temat jest, nie chce zakladac kolejnego, a związane jest to trochę z Urlopem. Ktoś mieszka z okolic Rzeszowa/Krakowa? Planuje jechac do Zakopanego, ale nie chce sie pchac przez tą Zakopianke, bo nie widzi mi się stanie w korku;/ Ma ktoś jakieś doświadczenie którędy najlepiej sie wybrać? Planuje na Nowy Sącz, tak żeby wjechać na sam koniec tej nieszczęsnej Zakopianki ;/
Ralf088

Postprzez Django » 12 sie 2018, o 13:10

Ralf088 napisał(a):A skoro juz taki temat jest, nie chce zakladac kolejnego, a związane jest to trochę z Urlopem. Ktoś mieszka z okolic Rzeszowa/Krakowa? Planuje jechac do Zakopanego, ale nie chce sie pchac przez tą Zakopianke, bo nie widzi mi się stanie w korku;/ Ma ktoś jakieś doświadczenie którędy najlepiej sie wybrać? Planuje na Nowy Sącz, tak żeby wjechać na sam koniec tej nieszczęsnej Zakopianki ;/

Mieszkam po przeciwnej stronie kraju, ale swego czasu dużo jeździłem w tamtych rejonach.

W zasadzie są do wybory trzy główne trasy:
1 - Najszybsza - A4 do Krakowa później w dół 7/S7, 47 do Zakopanego (najbardziej korkuje się, czy też zwalnia DK47 - nie dotyczy weekendów)

2 - Optymalna - Albo 94 do Pilzna, później w dół 73 do Jasła i 28 na Rabkę;
- Albo 19 do okolic Krosna i dalej 28 na Jasło i przebieg jak wyżej (w obu przypadkach ostatnie 30 km
Zakopianki zaliczysz) - trasa dla cierpliwych z ładnymi widokami
3 - Zagraniczna - 19 w doł do Dukli, później 992 do przejścia granicznego Ożenna/Niżna Polianka i przez Słowację drogą 77 przez Bardejow, Lubowla, Biała Spiska, później 66 i wjeżdżasz do Polski przez Jaworzynę Tatrzańską.

Nie znam kompletnie trasy przez Słowację. Mam nadzieję, że pomogłem.
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 12 sie 2018, o 13:11

HappyBlancik napisał(a):O, nawet nie widziałem takiego tematu nigdzie.

A gdzie znow wybrać się z dziewczyna na lasta, aby wypocząć i nie siedzieć zamkniętym w kurorcie?
Albo jakich krajów, miast omijać?

Kreta wydaje się być ciekawą miejscówką. Nie jest znowu najdroższa, a w części zachodniej (Hania), zachodnio centralnej (Rethymno) sporo miejsc do zwiedzania: Już same miejscówki Hania czy Rethymno, Wąwóz Samaria, Laguna Balos, Elafonisi (choć to trochę daleko), Wąwóz Kourtaliotiko, Plaża Preveli - a to tylko strona zachodnia.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Postprzez tratwa1 » 26 sie 2018, o 14:09

Ja proponować mogę Legnicę. To też bardzo fajna miejscówka! :)
tratwa1

1 year of membership

Postprzez raf » 26 sie 2018, o 17:26

Czosnek napisał(a):Witam,

Wraz ze znajomymi planujemy wyjechać gdzieś na kilka dni we wrześniu. Jesteśmy studentami, w związku z tym szukamy fajnego miejsca gdzie o tej porze, można w dzień wypocząć, a wieczorem wyskoczyć na jakąś imprezę :D. Pytanie do was czy ktoś zna takie miejsce, gdzie jest w miarę sporo ludzi w podobnym wieku oraz jest gdzie potańczyć i się napić nawet w środku tygodnia? Interesuje nas Polska lub bałkański kierunek (Chorwacja/Czarnogóra/Albania)

W Polsce Chałupy dają radę. Biby będziesz miał codziennie, ludzie to mix studenciaków i bananowych kajtowców. Na Bałkanach się nie znam, ale w Europie polecam Budapeszt - ceny przystępne, otwarci ludzie, policja, która udaje, że turyści nie istnieją i zajebiste kluby w każdym klimacie.
raf
Redaktor

Postprzez Nicco » 3 cze 2019, o 12:24

Witam, w wakacje planuję wybrać się z moją kobietą na jakiś wyjazd kilkudniowy na terenie Polski. Jako że nie przepadam za plażami pełnymi spoconych ludzi, a w góry jeżdżę często, pomyślałem o Mazurach. Nigdy nie byłem.

Czy którychś z was był kiedykolwiek lub bywa i mógłby polecić jakieś konkretne miejsce. Lub gdzie warto pojechać, może coś zwiedzić czy zobaczyć.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
Nicco

Następna strona

Powrót do Różności