Fan LFC robi film

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Fan LFC robi film

Postprzez freezer » 13 lis 2013, o 15:22

Cześć!

Od lat śledzę najlepszą stronę o LFC, (która pożera mnóstwo mojego czasu, lecz nie żałuję ani chwili! :) ) ale dopiero teraz postanowiłem się odezwać na forum.

Piszę do Was, ponieważ potrzebuję pomocy.
W moim sercu, zaraz obok mojej lubej i LFC (czasem zastanawiam się czy kolejność nie jest odwrotna :) ) jest robienie filmów. Mam dosyć tego, co serwuje nam rodzima kinematografia. Albo kretyńskie komedie romantyczne, albo nadmuchane patosem dramaty. Jestem studentem katowickiej szkoły filmowej (WRiTV) i postanowiłem zrobić coś nowego. Napisałem scenariusz. Zebrałem ekipę. Zupełnie za darmo zgodzili się zagrać w tym filmie Piotr Cyrwus (aka RYSIEK Z KLANU ) oraz Jan Peszek. Smaczku dodaje fakt, że realizujemy ten projekt w angielskiej wersji językowej. Gatunek: sci-fi, sensacja, dramat

Zrealizowaliśmy 4 dni zdjęciowe i skończyła nam się kasa. Zbieramy, aby ukończyć film.

Poczytajcie proszę o filmie na: http://polakpotrafi.pl/projekt/dzien-wstaje-ja-upadam
Jeżeli uznacie, że moja (a w zasadzie "nasza" bo mnóstwo osób pomaga przy tym projekcie) inicjatywa jest ciekawa, możecie udzielić dotacji (naprawdę, każde 1zł się liczy!), jeżeli nie możecie sobie pozwolić na wsparcie finansowe, to proszę, użyjcie facebooka i zachęćcie znajomych. Zróbmy razem dobry film!

nasz fanpage na FB: https://www.facebook.com/dzienwstajejaupadam2013

Z góry dziękuję za pomoc,
You'll never walk alone!
freezer

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Re: kibic LFC robi film!

Postprzez Boobarectah » 14 lis 2013, o 23:15

Wpłaciłem i trzymam kciuki! Zapowiada się SUPER!

You'll never walk alone!
Boobarectah

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Re: Fan LFC robi film

Postprzez Gerrinzo7 » 14 lis 2013, o 23:41

Nie ma to jak z drugiego konta napisac komentarz, ktoey ma miec na celu zachecenie innych. Fuck logik.

@e Pomijajac to powodzenia w tym filmie. Jezeli to nie fake to 'upiecz cos tej màki'. ;)
Obrazek
YNWA!:)
Gerrinzo7

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez DrGonzo » 13 gru 2016, o 20:26

Przeszukiwałem forum i przypadkiem znalazłem ten temat. Więc Kotala dał kasę na ten film... ciekawe. ;-) Można gdzieś go zobaczyć?

PS. Gratuluję doprowadzenia tego przedsięwzięcia do końca. Zachęcenie tak znakomitych aktorów do zagrania w filmie (nie wiem jak ty ich przekabaciłeś, żeby zrobili to za darmo), zdobycie funduszy itp., musiało być bardzo trudne. Szacun.
DrGonzo

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 13 gru 2016, o 20:40

Gdzie można obejrzeć film ?
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

Postprzez steferdLFC » 13 gru 2016, o 20:45

Przecież to padło, rzekomo z powodu problemów finansowych. Z tym gościem nie ma kontaktu.
"Pain is temporary, pride is forever"
LEGE ARTIS
steferdLFC

Postprzez DrGonzo » 13 gru 2016, o 20:56

Aha... Bo na filmwebie ten film jest: http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84+w ... 13-697425#. Napisali, że miał premierę w 2013 r., zamieścili trailer itp. Znalazłem też stronę www tego projektu, na której była informacja o wsparciu finansowym ze strony Chorzowa.

EDIT: No, ale zobaczyć to się tego chyba w internetach nie da. Musiałby chyba autor udostępnić. ;-)
Ostatnio edytowano 13 gru 2016, o 21:05 przez DrGonzo, łącznie edytowano 1 raz
DrGonzo

Postprzez patrryykk » 13 gru 2016, o 21:02

Chwila szukania i znajduje to:

http://www.imdb.com/title/tt5154936/

Może nie do końca to upadło :)
patrryykk

Postprzez MarcelB » 13 gru 2016, o 21:21

Informacja na stronie PolakPotrafi z 18.06.2016

Cześć!

Przede wszystkim dziękujemy raz jeszcze za wsparcie oraz cierpliwość, wiemy, że to strasznie długo trwa. Za długo. Wiemy także, że nie informowaliśmy Was regularnie. Nie bedziemy się tłumaczyć brakiem rąk do pracy. Po prostu i szczerze: Przepraszamy i dziękujemy, że jesteście.

Podczas kiedy finalne prace nad naszym średniometrażowym filmem (nareszcie!) dobiagają końca, w naszych głowach kiełkował pewien pomysł, który dzisiaj chcielibyśmy oficjalnie ogłosić: “DZIEŃ WSTAJE. JA UPADAM.” będzie filmem pełnometrażowym! Doszliśmy do wniosku, że trzeba pójść za ciosem i mierzyć najwyżej jak się da. Chcemy, aby film zobaczyło możliwie najszersze grono odbiorców, a ta decyzja to umożliwia. Jednak jest to słodko-gorzka wiadomość. Czeka nas jeszcze sporo pracy, a także kilka dni zdjęciowych, aby przejść ze średniego metrażu (jaki ma teraz obecnie nasz film) na wersję kinową (około 90minut). Także jeszcze kawałek drogi przed nami, ale widać już szczyt na horyzoncie! :)

Aktualnie, reżyser, Michał Friedrich kończy prace nad przebudową scenariusza. Rozwijane są wątki, a losy niektórych postaci na pewno zaskoczą. Równolegle trwają rozmowy z aktorami oraz prace przygotowujące kolejne dni zdjęciowe (ruszamy jeszcze w te wakacje!).

Dla wspierajacych nas na portalu Polak Potrafi – będziemy realizować obiecane nagrody już teraz, jednak kilka z nich będziemy mogli wysłać dopiero po ukończeniu kinowej wersji filmu. Będziemy się z Wami kontaktować.

Do zobaczenia w kinach!
A wcześniej na planie zdjęciowym, lub tutaj, na Polak Potrafi! :)

Bądźcie pozdrowieni,

Zespół
Dzień wstaje. Ja upadam.
MarcelB

Postprzez DrGonzo » 13 gru 2016, o 21:45

MarcelB - W takim razie kiepsko to widzę. Nie, żebym źle życzył autorom, ale obserwowałem już wiele takich projektów, które były realizowane na przestrzeni wielu lat, zmieniał się w nich scenariusz, format filmu itp. i ostatecznie w ogóle nie zostały doprowadzone do końca. Poza tym... Dokręcanie scen po czterech (lub więcej) latach? No, nie wiem...

Z tego co wyczytałem, jest to pierwszy poważny film tego reżysera, więc ja na jego miejscu zadowoliłbym się tym co już udało się osiągnąć i skończył na tej krótkometrażówce. Zwłaszcza, że to bardzo młody chłopak. Większość ludzi w jego wieku nie porywa się na coś takiego. Jeśli film okaże się klapą (przede wszystkim pod względem artystycznym, bo to chyba nie jest produkcja skierowana na masowego widza, więc wielki sukces komercyjny raczej nie jest możliwy) to może mu być bardzo ciężko w dalszej karierze.

Dziwię mu się również, mając na uwadze względy artystyczne. Przede wszystkim między dwudziestym a trzydziestym, trzydziestym piątym rokiem życia, dojrzałość, sposób patrzenia na sztukę, stosowane środki wyrazu itp. u wielu twórców ewoluują non stop. Lepiej skończyć jeden projekt i zacząć następny, zdobywając nowe doświadczenia i próbując nowych rzeczy. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Ale oczywiście życzę powodzenia. :-)
DrGonzo

Powrót do Różności