Wędkarstwo

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Wędkarstwo

Postprzez deebo » 13 lip 2015, o 21:27

z własnego doświadczenia to raz w życiu miałem taką sytuację i akurat trafiła się opcja nr 2, strażnik powiedział, że kolega ma mi oddać wędkę i nie łapać :) więcej takich sytuacji nie miałem bo kontrole nie są zbyt częste...
life is too short to dance with fat chicks ;)
Obrazek
deebo

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 15 lut 2016, o 03:07

Rozpoczął ktoś już sezon wędkarski? Jak efekty? Jako, że szczupły jest teraz w okresie ochronnym, biorę się za pasiaki. Spinningował już ktoś w poszukiwaniu okoni w tym roku?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez SlawekLFC » 9 lip 2016, o 16:12

Jako że sezon w pełni podbijam pytanie kolegi o wyniki tegorocznych połowów.

U mnie trafiło się kolejno 2 karpie, kilkanaście linów, kilkanaście okoniastych w tym kilka 30+, szczupły, węgorz 63 cm, kilkanaście łopat, karach w tym kilka 30+, i parę płotek/wzdręg, tu akurat bez rekordów :D

A jak u was?

Muszę przyznać że chyba nie ma nic fajniejszego na lato niż yerba mate , starorzecze, 2 kije i kilka rosówek :D
Ewangelia wg. Świętego Mateusza 10:33 "kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie"

http://www.youtube.com/watch?v=8nWCsVudn5U

STOP MORDOWANIU DZIECI
SlawekLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Jack92 » 9 lip 2016, o 17:02

Ja właśnie od kilku tygodni zacząłem łowić, mam już kartę wędkarską i tak dalej, długoooo z tym zwlekałem.

Wisłę mam 15 minut rowerem ode mnie więc na nią chodzę. Jakie waszym zdaniem są najlepsze przynęty na Wiśle? Mady, robaki czy coś innego?
Jack92

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez SlawekLFC » 9 lip 2016, o 17:19

Hmm łowić można na wszystko co natura dała :)

Zaczynając od mięska, czyli mady, białe i kolor, pinki, ochotka, rosówki, dendrobena, wątróbka, żywiec, i pszenno - roślinne, czyli kukurydza, fasola, groch, pęczak, ciasto, pszenica.

W zależności od pory roku, miejsca na łowisku i oczywiście ryb na jakie się nastawiasz. Ogólnie dobrze jest tak zamaskować haczyk by czujna ryba nie ukuła się przy podbieraniu pokarmu.

Osobiście nie mam przekonania do całej chemii jaka ostatnia podbija rynek, czyli peletów, kulek proteinowych, wsypywania kilogramów zanęty, itp itd.

Ja łapie na "sucho" i sprawia mi w ten sposób złowiona ryba większą satysfakcję niż na chemię :D

P.S. jak jest wisła to muszą być i liczne starorzecza. Polecam od czasu do czasu spokojną zasiadkę ze spławikiem na jakimś linowo-karasiowym łowisku :)
Ewangelia wg. Świętego Mateusza 10:33 "kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie"

STOP MORDOWANIU DZIECI
SlawekLFC

Postprzez krzysiekoln » 9 lip 2016, o 17:31

SlawekLFC napisał(a):kilkanaście okoniastych w tym kilka 30+

Nie bardzo rozumiem co to oznacza?
krzysiekoln

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ManiacK » 9 lip 2016, o 17:47

krzysiekoln napisał(a):

Okonie 30+ cm?
ManiacK

Postprzez krzysiekoln » 9 lip 2016, o 18:45

Sandacz pospolity, sandacz (Sander lucioperca) – gatunek ryby okoniokształtnej z rodziny okoniowatych (Percidae).

Autor byl nieprecyzyjny, ja w tym roku tylko 2 sandacze i to tez male okolo 60, kolega w tym czasie byl w Szwecji na 7 dni i codziennie lowil po kilkadziesiat sandaczy.
Braly jak w Polsce okonie, jak sie trafia w lawicy, z tym ze rybki mialy przewaznie 40-60cm, a najwieksze ponad 80cm. Jak tylko bedzie wolne miejsce to tez sie wybiore w przyszlym roku, bo za 1500 z transportem i zarciem, a ryb drapieznych mozna zlowic tyle, ile w Polsce nie zlowi sie przez wiekszosc zycia niestety .
Taki mamy klimat ;]

@down
Wiem co to 30+, jednak okoniaste moga byc pomylone z okoniowatymi, dlatego wspomnialem o sandaczach, ktore do okoniowatych wlasnie naleza, a nigdy nie spotkalem sie z okresleniem okoniastych

Mentalnosci polskiej sie nie zmieni, bo nawet na lowiskach specjalnych z obowiazujaca zasada catch and release ludzie probuja rybe zlowiona przemycic, a drobne klusownictwo jest pewne jak, bylo i pewnie jeszcze dlugo bedzie :)
Ostatnio edytowano 9 lip 2016, o 20:00 przez krzysiekoln, łącznie edytowano 1 raz
krzysiekoln

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez SlawekLFC » 9 lip 2016, o 19:13

krzysiekoln napisał(a):

Okoniastych, czyli okoni :) popularnych pasiaków :D

A 30+ znaczy, ponad 30 cm :)

A co do łowisk w Polsce to wiadomo, żeby dorównać poziomem skandynawii, czy wielkiej brytanii, trzeba nie tyle zarybić łowiska, co zmienić myślenie ludzi i regulamin pzw, bo ryby małe są, dać mi dorosnąć, wytrzeć się, i cieszyć połowem :) u nas wiadomo jak jest, Sandacz jaki by nie był zawsze kończy na talerzu u mięsarzy, itp itd, można by wymieniać bez końca. Ja mam inne marzenia, mniejsze i pewnie prostsze do realizacji. Doczekać czasu kiedy przyjdę na CZYSTE łowisko i nie będę musiał siedzieć w śmieciach...

STOP MORDOWANIU DZIECI
SlawekLFC

Postprzez deebo » 9 lip 2016, o 21:12

Czołem!

A'propos Szwecji. Macie jakieś miejscówki godne polecenia? Szczupak/sandacz, jezioro najlepiej średniej wielkości. Planuję jechać w przyszłym roku, ale najpierw muszę wymyślić miejsce. W zeszłym roku byliśmy niedaleko Osby, ale szału nie było, zarówno ilościowo jak i wielkościowo.

Jeśli macie jakieś konkretne namiary na sprawdzonego Szweda to chętnie przygarnę.

Pozdrawiam
life is too short to dance with fat chicks ;)
Obrazek
deebo

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Chinaski » 10 lip 2016, o 02:54

deebo napisał(a):Czołem!

A'propos Szwecji. Macie jakieś miejscówki godne polecenia? Szczupak/sandacz, jezioro najlepiej średniej wielkości. Planuję jechać w przyszłym roku, ale najpierw muszę wymyślić miejsce. W zeszłym roku byliśmy niedaleko Osby, ale szału nie było, zarówno ilościowo jak i wielkościowo.

Jeśli macie jakieś konkretne namiary na sprawdzonego Szweda to chętnie przygarnę.

Pozdrawiam

Podllaczam sie do pytania. Czy ktos moze polecic jakas dobra miejscowke na karpie w szewecji?
Chinaski

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 9 sie 2016, o 03:56

Wędkarze i wędkarki!

Jeziora, stawy w okolicach Poznania, gdzie mogę zapolować na Karaśka albo Linka?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Poprzednia strona

Powrót do Różności