Wędkarstwo

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Wędkarstwo

Postprzez HappyBlancik » 3 sie 2013, o 00:06

Nigdzie nie widziałem podobnego tematu do owego sportu, tudzież postanowiłem taki założyć. Napewno na forum znajdą się ludzie wędkujący, więc myślę że temat się przyda.
Można zamieszczać tutaj wszystkie 'niuanse' dotyczące wędkarstwa, wasze sposoby na złowienie dużej ryby a przede wszystkim wasze małe rekordy ; )
Więc jak Panie i Panowie? ilu was tutaj jest? czym jest dla was wędkowanie?

pozdrawiam
Obrazek
"Czas nie leczy ran, on tylko przyzwyczaja do bólu"
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Re: Wędkarstwo

Postprzez macios89 » 3 sie 2013, o 00:55

Hmm, że też nie pomyślałem żeby założyć taki temat :)
Uwielbiam wędkować, zawsze podczas urlopu jak jadę w rodzinne strony to właśnie po to żeby pójść nad stawik i posiedzieć " nad spławikiem" ;)
Największa zdobycz to w lipcu mi się trafiła: karp 65cm i 5,5 kg :)

;)
- Jeśli poddajesz się po pierwszym meczu półfinałowym, to nie powinieneś grać w piłkę nożną. - Steven Gerrard
macios89

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez bartolini » 3 sie 2013, o 08:45

Witam.Czy wedkujecie na rzece wiśle?.Jakie macie wyniki w tym roku ? Czy to tylko u mnie jest tak zle.. :dry:
bartolini

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 3 sie 2013, o 09:21

Aktualnie bawię się tylko spinningiem, wczoraj nad rzeką Wartą w godzinkę upolowałem 4 szczupaki i okonia, jednakże jeszcze trzy spadły tuż pod nogami. Jak tam u was panowie? Czym spinningujecie? Gdzie? jakie wyniki? jakie metody?
Obrazek
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez rafalqu » 3 sie 2013, o 10:40

Ja dopiero uczę się, ale próbuje , próbowałem spławik,grunt.
Teraz muszę dokupić sprzęt - kołowrotek i żyłka a później jeszcze podstawki.

Jakie kołowrotki macie , polecacie w przystępnej cenie ?
Obrazek
rafalqu

Postprzez Ultrasow » 3 sie 2013, o 11:20

Póki są wakacje staram się szukać sensownych miejsc na Pomorzu gdzie może być ryba. Ciężko jednak o takie. Spinninguje i byłem już z 5 razy na rybach ale efekty nie powalają. Prawie 30cm okoń i 40cm Szczupak to najlepsze połowy, choć gigantyczny szczupak(około metrowy) przy samym brzegu mi się zerwał:/ Próbowałem na Martwej Wiśle ale łowienie tam z brzegu grozi tylko i wyłącznie zahaczeniem i zerwaniem sprzętu spinningowego. We wtorek pojadę znów na łowisko gdzie udało mi się tego okonia i szczupaka złowić. Poleca ktoś jakieś skuteczne przynęty spinningowe? Oprócz salmo sliderów bo już zamówiłem 2 sztuki.
Ultrasow

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez PatrykOwenFan » 3 sie 2013, o 15:52

bartolini napisał(a):Witam.Czy wedkujecie na rzece wiśle?.Jakie macie wyniki w tym roku ? Czy to tylko u mnie jest tak zle.. :dry:

Ja od kilku tygodni polowałem na Wiśle na szczupaka ale bezskutecznie, ale zakupiłem już sprzęt do łowienia z gruntu i mam nadzieję że w końcu coś się wyjmie;) Ostatnio mnie dobił jeden koleś, stał jakieś 20-30 metrów ode mnie i w ciągu 3h złapał chyba z 10 szczupaków. 3-4 rzuty na blachę i jeb ryba a ja nic. Także nie łam się, na Wisłę to trzeba iść z jakimś doświadczonym wędkarzem bo rzeka to nie staw że wystarczy rzucić i czekać aż spławik zanurkuje.Kilka rad od kogoś starszego zawszę się przyda.

Co do rekordów to największy okaz jaki złapałem to 40cm okoń i 1,5kg karp. A więc bez rewelacji ;) Jednak każdy wędkarz wie że w tym sporcie nie chodzi o ilość i wielkość :D
PatrykOwenFan

Postprzez HappyBlancik » 3 sie 2013, o 18:01

Łowiłem nad Wartą na blaszkę i tylko mniejsze okonie, na woblerka to samo, najlepszy efekt przyniosły mi gumki, za którymi nigdy nie przepadałem, głównie jasne - żółtawe, białe. Co 5-6 rzutów miałem szczupaka. Owszem, metrowce to nie były, ale zabawa fajna. Polecam!
Jaką porą biorą wam najlepiej owe żarłacze z naszych polskich rzek?
Obrazek
HappyBlancik

Postprzez HappyBlancik » 3 sie 2013, o 18:06

rafalqu napisał(a):Ja dopiero uczę się, ale próbuje , próbowałem spławik,grunt.
Teraz muszę dokupić sprzęt - kołowrotek i żyłka a później jeszcze podstawki.

Jakie kołowrotki macie , polecacie w przystępnej cenie ?

generalnie mam kolowrotek shimano, który zakupiłem jakieś 6 lat temu a do teraz śmiga jak nowy!
Obrazek
HappyBlancik

Postprzez HappyBlancik » 9 lip 2015, o 13:00

Jest tutaj jakieś wędkarz z Poznania lub okolic? Szukam jakiegoś miejsca, aby wybrać się na rybki, bo ostatni raz byłem w zeszłe wakacje. Był ktoś ostatnio na Strykowie albo w Ślesinie? Jak tam z rybą? Jeździłem tam za małolata i zawsze kończyłem z siatką pełną ryb, które oczywiście lądowały na koniec wędkowania w ich naturalnym środowisku.
Obrazek
HappyBlancik

Postprzez krzysiekoln » 9 lip 2015, o 13:59

Jedz nad odre, tam jest zawsze sporo ryby, a od Poznania przeciez nie tak daleko ;]
krzysiekoln

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 11 lip 2015, o 15:47

krzysiekoln napisał(a):Jedz nad odre, tam jest zawsze sporo ryby, a od Poznania przeciez nie tak daleko ;]

A jakiś konkretny odcinek Odry, albo chociaż jakaś miejscowość?
Obrazek
HappyBlancik

Postprzez HappyBlancik » 13 lip 2015, o 20:52

Sory, że post pod postem, ale potrzebuję odpowiedzi.
Mam kartę wędkarską, jestem po 18stce, rok w rok opłacam składki. Jak dobrze wiem, mogę łowić na dwie wędki.
Pytanie : Czy będąc z kumplem, który chce nauczyć się łowić, mogę dać mu jedną wędkę do Jego dyspozycji, gdy siedzę obok i łowię na swoją? (kolega także po 18stce)
Obrazek
HappyBlancik

Postprzez deebo » 13 lip 2015, o 21:06

HappyBlancik napisał(a):Sory, że post pod postem, ale potrzebuję odpowiedzi.
Mam kartę wędkarską, jestem po 18stce, rok w rok opłacam składki. Jak dobrze wiem, mogę łowić na dwie wędki.
Pytanie : Czy będąc z kumplem, który chce nauczyć się łowić, mogę dać mu jedną wędkę do Jego dyspozycji, gdy siedzę obok i łowię na swoją? (kolega także po 18stce)

niestety nie możesz - wg przepisów <14 lat można coś takiego zrobić. W praktyce to wygląda tak, że zależy na jakiego strażnika trafisz. Jeden przymnkie oko, drugi powie że macie tak nie robić a trzeci bez gadania pierdyknie mandat :)
life is too short to dance with fat chicks ;)
Obrazek
deebo

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 13 lip 2015, o 21:14

deebo napisał(a):
HappyBlancik napisał(a):Sory, że post pod postem, ale potrzebuję odpowiedzi.

niestety nie możesz - wg przepisów <14 lat można coś takiego zrobić. W praktyce to wygląda tak, że zależy na jakiego strażnika trafisz. Jeden przymnkie oko, drugi powie że macie tak nie robić a trzeci bez gadania pierdyknie mandat :)

A z własnego doświadczenia co mi powiesz od siebie? (w razie jakbym dostał mandat to podam Twoje dane :lol: )
A tak na poważnie, to po prostu kolega kupił sobie już nie taniego bacika, mega się podjarał na łowienie, a karty nie ma sensu wyrabiać, bo nie wie, czy wędkarstwo mu się wkręci czy też nie, a i tak już trochę wydał na sprzęt.
Obrazek
HappyBlancik

Następna strona

Powrót do Różności