Mój rower

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Mój rower

Postprzez Jack92 » 23 gru 2013, o 10:41

Ja mogę Ci napisać tylko jedno - nie kupuj z super marketów. Jedynie w sklepach rowerowych szukaj rowerów. :)

Tutaj masz fajną stronę - http://wrower.pl/porady/jaki-rower-kupic,2040.html
Jack92

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Torres09 » 23 gru 2013, o 11:05

S47 napisał(a):Witam.!
Chciałbym poradzić się co do kupna roweru (nie znam się na rowerach kompletnie).
Kwota którą uzbierałem to 1000zl i chciałbym się tej ceny trzymać, poleci ktoś jakąś firmę?
Interesuje mnie rower trekkingowy głownie będę jeździł szosą ale lasami zapewne też mi się zdarzy...

A co ty na to? http://allegro.pl/rower-merida-matts-40-26-polecam-bcm-i3820864319.html? Może to nie rower trekkingowy, ale zapewniam że spisuje się równie dobrze na szosie jak i w terenie. Jak ci się nie spieszy możesz policytować:) może trafisz jakąś okazje bez ceny minimalnej:)
(żeby nie było, to nie moja aukcja, ale sam używałem przez jakiś czas taki rower i mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu)
Obrazek
Obrazek
Torres09

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez S47 » 31 gru 2013, o 10:11

Jednak uzbieralem pare grosza więcej na rower i zastanawiam sie nad dwoma...nie znam sie zbytnio moze ktoś by mi doradził który lepszy i wgl??
mianowicie interesuje mnie :
http://www.unibike.pl/visiongts.html
oraz
http://www.kross.pl/pl/2014/trekking/trans-atlantic
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.
S47

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez swiader92 » 31 gru 2013, o 12:42

S47 napisał(a):Jednak uzbieralem pare grosza więcej na rower i zastanawiam sie nad dwoma...nie znam sie zbytnio moze ktoś by mi doradził który lepszy i wgl??
mianowicie interesuje mnie :
http://www.unibike.pl/visiongts.html
oraz
http://www.kross.pl/pl/2014/trekking/trans-atlantic

Z tych co podałeś lepszy byłby unibike. W krossie przednia przerzutka to jakieś nieporozumienie. W takiej cenie można polecić jeszcze taki. Sam kupowałem na tej stronie. Dodatkowo będziesz miał wysyłkę za free + 140 zł na akcesoria.
swiader92

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez S47 » 31 gru 2013, o 12:55

dzieki za porade ! a jak to wyglada przy zakupie roweru przez internet z serwisem?
S47

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez swiader92 » 31 gru 2013, o 13:01

S47 napisał(a):dzieki za porade ! a jak to wyglada przy zakupie roweru przez internet z serwisem?

Tutaj możesz poczytać o reklamacji i serwisie. Zauważyłem, że został tylko rozmiar M ale nie wiem jakiego Ty potrzebujesz.
swiader92

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez S47 » 5 mar 2014, o 10:25

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy orientuje sie ktoś czy ten rower jest wart tej ceny czy płace głownie za firme?
http://www.unibike.pl/flashgtseq.html
S47

Postprzez michall » 5 mar 2014, o 10:49

W tej cenie można zazwyczaj dostać lepsze przerzutki, ale za to piasty masz tutaj nie nonamy tylko shimanochy, do tego niezłe opony. Dość ciężki, ale jeśli jest ważony razem z bagażnikiem, błotnikami i pompką to w normie, możesz się o to dopytać (lepsze modele waży się też bez pedałów, ale ten raczej nie), stop aluminium nienajlepszy, ale w porządku. Myślę, że można znaleźć lepsze okazje, ale generalnie jest ok, jeśli nie zależy Ci na pompce i bagażniku, to można w tej cenie poszukać czegoś lepszego, albo jeśli potrzebujesz to kupić coś tańszego i dokupić akcesoria, bo nie sądzę, żeby ta pompka była dobra, a czasem sobie za takie dodatki sporo liczą.

W ogólności nie płacisz za firmę, zwykła cena za taki rower, a unibike robi całkiem przyzwoite ramy w tej półce cenowej.

Ciężko mi tak na szybko coś dać, poszukam i może wrzucę jeśli znajdę coś ciekawego. Ale to raczej może być coś w stylu lepsze przerzutki, ale za to gorsze opony.
Ostatnio edytowano 5 mar 2014, o 16:43 przez michall, łącznie edytowano 1 raz
michall

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez S47 » 5 mar 2014, o 12:09

michall napisał(a):W tej cenie można zazwyczaj dostać lepsze przerzutki, ale za to piasty masz tutaj nie nonamy tylko shimanochy, do tego niezłe opony. Dość ciężki, ale jeśli jest ważony razem z bagażnikiem, błotnikami i pompką to w normie, możesz się o to dopytać (lepsze modele waży się też bez pedałów, ale ten raczej nie), stop aluminium nienajlepszy, ale w porządku. Myślę, że można znaleźć lepsze okazje, ale generalnie jest ok, jeśli nie zależy Ci na pompce i bagażniku, to można w tej cenie poszukać czegoś lepszego, albo jeśli potrzebujesz to kupić coś tańszego i dokupić akcesoria, bo nie sądzę, żeby ta pompka była dobra, a czasem sobie za takie dodatki sporo liczą.

W ogólności nie płacisz za firmę, zwykła cena za taki rower, a unibike robi całkiem przyzwoite ramy w tej półce cenowej.

Dzięki!
Jest ważony razem z bagażnikiem, na którym mi zależy a mógłbyś mi w takim razie podać przykłady rowerów w tej cenie które byłyby lepsze ?
S47

Postprzez furja86 » 20 mar 2016, o 19:11

Witajcie koleżanki i koledzy,

szukałem na forum i znalazłem wątek na temat rowerów.

Szykuje się do zakupu roweru dla siebie i swojej kobiety, budżet to około 3 tyś zł za II rowery.

Szukam roweru górskiego ze względu na fakt iż w takim rejonie mieszkam, musi być to coś wytrzymałego co nie rozleci się w 1 sezon.

Ja.
180cm wzrostu
105 kg wagi

Ona
160cm wzrostu
60 kg wagi.

Może znajdzie się tutaj ktoś kto siedzi w temacie rowerów, osprzętu rowerowego.

Szperam od II dni, wstępnie orientuje się co jest lepsze co gorsze ale wolałbym aby wypowiedział się ktoś kto siedzi w temacie.

dzięki za pomoc.
furja86

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Dexter » 20 mar 2016, o 19:42

furja86 napisał(a):...

http://www.kross.pl/pl/2013/mtb/hexagon-x6

Kross Hexagon x6

3 lata temu wstąpiłem do rowerowego, przeszedłem cały sklep(czy może małą halę, nazwać jak się podoba), gdzie na końcu go dojrzałem, czarno-żółtego, od razu wiedziałem, że go kupię. Wsiadłem, żeby przetestować i był idealny. Do tego czasu się na nim niesamowicie wygodnie jeździ i gdzie zazwyczaj coś z początku przykuwa Twoją uwagę, z czasem traci sympatię w oku, w tym przypadku jest zupełnie inaczej - z dnia na dzień czuję, że jest coraz lepszy, można powiedzieć, że bardzo się z nim zżyłem. Nie wyobrażam sobie jeździć na innym, najlepszy bicykl.

Troszkę wystaje po za Twoją kreskę finansową, lecz efekt będzie warty.
Dexter

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez 007 » 29 lip 2018, o 18:18

Posiadam rower crossowy z fabrycznymi oponami w rozmiarze 28' 700x38c i z racji tego, że rzadko zjeżdżam z asfaltu, to chciałbym zrobić z niego pseudo szosówkę - zmienić pedały, założyć lemodnkę i przede wszystkim wsadzić węższe opony z bieżnikiem slick. Moje pytanie - jaką najwęższą oponę (i dętki) mogę założyć na fabrycznych obręczach które mam, tak żeby to się udało i miało ręce i nogi? Robił ktoś taką przeróbkę? Mile widziane konkretne rozmiary, ewentualnie konkretne modele sprawdzonych opon, które mógłbym zainstalować ;) Z góry dzięki!
007

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez ControL » 3 cze 2019, o 20:59

Siema. Szukam dla siebie roweru, ale przyznam szczerze, że nie mam obeznania w temacie. Rower wykorzystuję do rekreacyjnych wypadów z dziewczyną nad jakiś zbiornik wodny itp. Raczej taki niedzielny kierowca. Jeżeli chodzi o trasę to głównie jest to połączenie asfaltu z jakimiś niewymagającymi leśnymi ścieżkami. Słyszałem wiele dobrego o rowerach typu cross. Jest ktoś w stanie polecić mi jakiś model? Wcale nie musi być z tego roku. Przedział tak powiedzmy 500-700 zł. Ewentualnie jeżeli ktoś ma coś odrobinę droższego, a wartego swojej ceny to będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"
ControL

Postprzez Przemko » 22 lip 2019, o 15:50

Podbijam pytanie wyżej, mam dokładnie taki samy problem, te same kategorie i budżet powiedzmy do 1000 zł. Jest w stanie ktoś coś polecić, lub napisać na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać?
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez error71 » 22 lip 2019, o 17:42

Sam kupowałem rower dla siebie 3 miesiace temu, nie chcialem bawic sie w uzywki, wiec troche poczytalem i znalazlem nowy rower w cenie do 1000zl. Poki co jestem zadowolony, jest to rower do miasta, glownie na dojazdy do pracy, wiec spelnia moje oczekiwania. Polecam

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy- ... 77732.html
Beside the Hillsborough Flame
I heard the Kopite mourning
Why so many taken on that day
Justice has never been done
But the memory will carry on
There'll be glory 'round the fields of Anfield Road
error71

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności