Mój rower

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Mój rower

Postprzez otiLFC » 11 lip 2013, o 19:38

Do specjalistow :D. W najblizszym czasie chcialby sobie kupic jakas szosowke. Co sadzice o rowarach marki "Scott" ? Wypatrzylem sobie jeden z modeli (SCOTT Speedster 60 2013) i chcialbym wiedziec jak z wytrzymaloscia na dlugie intensywne jazdy. http://www.scott-sports.com/gb/en/products/227904019/bike-speedster-60-14-xxs47/

Z gory dzieki za pomoc :D
otiLFC

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez swiader92 » 11 lip 2013, o 20:54

Mam problem ze swoim rowerkiem. Mianowicie jakiś czas temu wymieniłem przednią przerzutkę przez co musiałem rozpiąć łańcuch. Do tego celu kupiłem oczywiście skuwacz i wszystko zrobiłem tak jak należy ale łańcuch mi się rozpina. Wczoraj wyjechałem z domu i po 100 metrach mi się rozleciał. Po spięciu sprawdzałem go (wyginałem w pionie i w poziomie, zakręciłem kilka razy pedałami i wszystko było ok). Dzisiaj jeszcze raz go spiąłem i dalej to samo. Po 100 metrach wracałem do domu na pieszo :D . Proszę o jakieś rady.

P.S. I co sądzicie o spinkach do łańcuchów? Może po prostu sobie to kupię i zepnę. Kosztuje to koło 5 zł.

EDIT: Ogniwo rozpada się w tym samym miejscu. tam gdzie był rozkuwany. Jak dla mnie faktycznie te nity się wyrobiły i dlatego się rozpina. Jutro skoczę po spinkę i dam znać jak będzie śmigać rowerek. :)
Ostatnio edytowano 11 lip 2013, o 23:19 przez swiader92, łącznie edytowano 1 raz
swiader92

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez diablinadali » 11 lip 2013, o 22:38

otiLFC napisał(a):Do specjalistow :D. W najblizszym czasie chcialby sobie kupic jakas szosowke. Co sadzice o rowarach marki "Scott" ? Wypatrzylem sobie jeden z modeli (SCOTT Speedster 60 2013) i chcialbym wiedziec jak z wytrzymaloscia na dlugie intensywne jazdy. http://www.scott-sports.com/gb/en/products/227904019/bike-speedster-60-14-xxs47/

Za specjalistę się nie uważam, ale skoro już się tak rozszalałem w tym temacie, to się wypowiem :lol:
SCOTT zawsze był kopciuszkiem ze względu na fakt, że niemal zawsze dominował nad nim KELLYS i GIANT. Co tu dużo mówić, rower z wyższej półki. O trwałości tutaj nie ma co mówić, kupujesz w sklepie, dają Ci gwarancję i nawet jesli coś się stanie to serwis masz za free. Poza tym taki sprzęt niemal się nie psuje jeśli regularnie dokonujesz regulacji i konserwacji. No chyba, że nie wyrobisz na zakręcie jadąc zjazdem 60km/h, to wtedy jest spore prawdopodobieństwo, że coś jednak się rozleci, czego nikomu nie życzę :D
Ze swojej strony w tym przedziale cenowym polecałbym zastanowić się nad kilkoma opcjami:
http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bik ... 060/64115/ - na allegro nówkę ktoś wystawił za nieco ponad 2000zł
http://allegro.pl/ramaset-ridley-orion- ... 84609.html
i coś o czym sam dopiero niedawno usłyszałem:
http://allegro.pl/szosa-jamis-nova-prze ... 49424.html
także gdybys zakupił opcję nr 3 to czekałbym na relację jak sprawuje się maszyna :D

swiader92 napisał(a):Mam problem ze swoim rowerkiem. Mianowicie jakiś czas temu wymieniłem przednią przerzutkę przez co musiałem rozpiąć łańcuch. Do tego celu kupiłem oczywiście skuwacz i wszystko zrobiłem tak jak należy ale łańcuch mi się rozpina. Wczoraj wyjechałem z domu i po 100 metrach mi się rozleciał. Po spięciu sprawdzałem go (wyginałem w pionie i w poziomie, zakręciłem kilka razy pedałami i wszystko było ok). Dzisiaj jeszcze raz go spiąłem i dalej to samo. Po 100 metrach wracałem do domu na pieszo :D . Proszę o jakieś rady.

P.S. I co sądzicie o spinkach do łańcuchów? Może po prostu sobie to kupię i zepnę. Kosztuje to koło 5 zł.

A zauważyłeś czy łańcuch rozlatywał się mniej więcej na tych samych ogniwach? Bo jesli tak, to źle spinasz łańcuch i to jest powodem powtarzania się awarii. A jeśli nie sprawdzałeś, to zaznacz sobie czymś ogniwo, które skuwasz, przejedź się te 100m i jak się rozpadnie to zobacz czy to jest to samo :) tak czy siak, zawsze wydawało mi się, że spinka do łańcucha to podstawa w momencie kiedy po założeniu nowego łańcucha rozkuwa się go po jakimś czasie. Z tym, że zakładając spinkę musisz jedno z ogniw wykuć, żeby spinka pasowała. Załóżmy, że łańcuch tworzą ogniwa + i -. Następuje to naprzemiennie, czyli +-+-+-+-+-+-+ i rozkuwając łańcuch masz +-+-+ -+-+-+-+, więc żeby wmontować spinkę (s), musisz usunąć parzyste ogniwo, np. +-+-+-s-+-+-+. Tak czy siak, spinka to podstawa. Ja wyznaję zasadę, że raz założony łańcuch po rozkuciu nie powinien być skuty tak samo, bo nit w tym miejscu jest już nieco wymodelowany, więc lepiej zastosować spinkę. Koszt zwykłej spinki 7-9 rzędowej to 4zł.

Edit
otiLFC napisał(a):Dzieki. I jeszcze jedna sprawa. Jezeli kupywalbym rower od Scotta to sprzedaja go bez pedalow. Jest to obojetne jakie pedaly kupie do niego czy musza to byc jakies pedaly od Scotta ( probowalem szukac pedalow od Scotta ale nic nie znalazlem). Albo czy jest jakas firma ktora dla nich pedaly produkuje?

Do tego typu rowerów używa się SPDków, a do nich obowiązkowe są specjalne buty (z blokami w podeszwie), co nie wszystkim pasuje z racji komfortu czy chociażby samej ceny obuwia, dlatego rowery w gruncie rzeczy sprzedają bez pedałów. Dodatkowym jest czynnik modelowy pedał - obuwie. To co jest na topie teraz, nie będzie na topie za pół roku, więc dla potrzeb chwili kupujący nabywa pedała i obuwie zaraz po zakupie roweru i to takie, jakie w danym momencie według jego uznania będzie dla niego najlepsze. Tu masz link do SPDków SCOTTa:
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=2390
Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jak jest z ich trwałością, ale zdecydowana większość osób mimo wszystko używa SPDków Shimano. Przemawia za nimi jakość wykonania, trwałość, dostępność części i możliwość wymiany niektórych ich zużytych elementów zamiast kupowania nowych pedałów. Polecam poczytanie w wolnej chwili lekturki o SPDkach: http://www.rowerowe-porady.pl/buty-i-pedaly-spd/ Na allegro masz w brud aukcji z butami i pedałami SPD Shimano.
Ostatnio edytowano 12 lip 2013, o 11:14 przez diablinadali, łącznie edytowano 1 raz
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez otiLFC » 12 lip 2013, o 10:13

diablinadali napisał(a):
otiLFC napisał(a):Do specjalistow :D. W najblizszym czasie chcialby sobie kupic jakas szosowke. Co sadzice o rowarach marki "Scott" ? Wypatrzylem sobie jeden z modeli (SCOTT Speedster 60 2013) i chcialbym wiedziec jak z wytrzymaloscia na dlugie intensywne jazdy. http://www.scott-sports.com/gb/en/products/227904019/bike-speedster-60-14-xxs47/

Za specjalistę się nie uważam, ale skoro już się tak rozszalałem w tym temacie, to się wypowiem :lol:
SCOTT zawsze był kopciuszkiem ze względu na fakt, że niemal zawsze dominował nad nim KELLYS i GIANT. Co tu dużo mówić, rower z wyższej półki. O trwałości tutaj nie ma co mówić, kupujesz w sklepie, dają Ci gwarancję i nawet jesli coś się stanie to serwis masz za free. Poza tym taki sprzęt niemal się nie psuje jeśli regularnie dokonujesz regulacji i konserwacji. No chyba, że nie wyrobisz na zakręcie jadąc zjazdem 60km/h, to wtedy jest spore prawdopodobieństwo, że coś jednak się rozleci, czego nikomu nie życzę :D
Ze swojej strony w tym przedziale cenowym polecałbym zastanowić się nad kilkoma opcjami:
http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bik ... 060/64115/ - na allegro nówkę ktoś wystawił za nieco ponad 2000zł
http://allegro.pl/ramaset-ridley-orion- ... 84609.html
i coś o czym sam dopiero niedawno usłyszałem:
http://allegro.pl/szosa-jamis-nova-prze ... 49424.html
także gdybys zakupił opcję nr 3 to czekałbym na relację jak sprawuje się maszyna :D

Dzieki. I jeszcze jedna sprawa. Jezeli kupywalbym rower od Scotta to sprzedaja go bez pedalow. Jest to obojetne jakie pedaly kupie do niego czy musza to byc jakies pedaly od Scotta ( probowalem szukac pedalow od Scotta ale nic nie znalazlem). Albo czy jest jakas firma ktora dla nich pedaly produkuje?
otiLFC

Postprzez Sky » 16 lip 2013, o 00:28

Witam.

Mam praktycznie identyczny problem jak twórca tego tematu. Poszukuję roweru do 800 zł. Będzie on w ramach prezentu dla młodego człowieka zza granicy który będzie go użytkował w Polsce (ok. 1 miesiąc na rok). Nie chciałbym kupować mu ścierwa za 300 zł bo nie w tym rzecz. W tych cenach znalazłem głównie Grandy i Meridy (niektóre te same, co podawali przedmówcy). Znacie jakieś inne równie solidne marki? Kross i inne niestety odpadają... Nie ta półka cenowa.

Rower będzie używany w mieście i jak już pisałem mało używany. Może mi ktoś doradzić w tej kwestii? Nie znam sie na rowerach ani nie znam ludzi w tym siedzących (mój avatar o niczym nie świadczy, może tylko o tym, że lubię TDF :) ).
Sky

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez xxx » 16 lip 2013, o 00:32

http://romet.strefamarek.allegro.pl/cla ... _Romet2_ms

Na Allegro jakieś promocje rowerów są :D Romet to chyba całkiem solidna firma :)
xxx

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Sky » 16 lip 2013, o 10:58

Trochę nie sprecyzowałem mojej wypowiedzi. Chodzi mi raczej o rowery MTB bo takie podobają mi (i może przyszłemu właścicielowi) najbardziej. Dodam, że przyszły właściciel ma 11-12 lat i jakieś 160 cm.
Sky

Postprzez thevoice » 16 lip 2013, o 11:33

otiLFC napisał(a):Dzieki. I jeszcze jedna sprawa. Jezeli kupywalbym rower od Scotta to sprzedaja go bez pedalow. Jest to obojetne jakie pedaly kupie do niego czy musza to byc jakies pedaly od Scotta ( probowalem szukac pedalow od Scotta ale nic nie znalazlem). Albo czy jest jakas firma ktora dla nich pedaly produkuje?

Obojętnie jakie - pedały zwykle mają ten sam gwint. Oczywiście do takiej już ciut lepszej 'szosy' dobrze sprawić sobie komplet pedały+buty (jakieś wpinane Shimano przykładowo) - o wiele większa radość z jazdy gwarantowana! :)
thevoice

Postprzez michall » 16 lip 2013, o 12:08

To zależy do czego ta szosa będzie używana, jeśli sporo do jazdy po mieście to moim zdaniem lepsze rozwiązanie to platformy + pasy, do tego można doszyć "pokrowce" ze skóry, żeby nie niszczyły butów. Jeśli przede wszystkim do sportu to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie to zatrzaski. Ja sam mam pedały z noskami, ale mam zamiar sprawić sobie platformy z paskami i zatrzaskowe, których używałbym też do MTB, ale większość czasu pewnie spędzałyby na półce.

Co do roweru do 800zł to dla dzieciaka MTB jest chyba najlepszym rozwiązaniem, tylko masz świadomość tego, że za 2 - 3 lata ten rower będzie zbyt mały dla niego? Ja bym się rozejrzał za jakimś używanym Krossem - porządne, niedrogie rowery. Jeśli miałbyś szczęście to mógłby się znaleźć też np. jakiś Author czy Unibike, skłaniałbym się do pierwszej firmy - sztywniejsze ramy.
michall

Postprzez Sky » 16 lip 2013, o 12:33

Właśnie tu jest największa bolączka. Łatwo jest wydać 8 stów na rower ale co jak za parę lat z niego wyrośnie? Myślałem już nad rowerem z dość dużą ramą dla niego by teraz mógł sobie pośmigać na w miarę opuszczonym siedzeniu a za 2-3 lata sobie je podnieść.
Sky

Postprzez Venom » 16 lip 2013, o 12:42

Pany kompletnie sie na tym nie znam. Jaki polecacie licznik na maszynę?
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."
Venom

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez michall » 16 lip 2013, o 12:45

Można tak zrobić, ale 18 cali rama to maksymalny rozmiar, mi w MTB dobrze jeździ się na mniejszych ramach i przy moim wzroście - 185cm, najlepszy wydaje mi się rozmiar 18 cali, ale do jazdy po mieście nawet 21 byłoby spoko.

Ja mam licznik w dwóch rowerach sigma speedmaster 5000, mój brat też ma, tani, tylko najpotrzebniejsze funkcje, ale wystarcza (chyba, że chcesz mieć też kadencję, ale to też można z niego zrobić przy odrobinie sprytu i obliczeń) i praktycznie niezniszczalny, nie boi się wody upadków, więc trzeba się postarać, żeby go zepsuć. W sklepach stacjonarnych ok. 40zł na allegro poniżej 30.
michall

Postprzez swiader92 » 16 lip 2013, o 13:24

Venom napisał(a):Pany kompletnie sie na tym nie znam. Jaki polecacie licznik na maszynę?

Najbardziej chwalone są liczniki firmy Sigma, sam mam taki i jestem zadowolony. Wiele osób ma tej firmy i nie słyszałem żeby narzekał ktoś ale to jest trochę wyższa półka cenowa. Jeśli szukasz czegoś tańszego to mogę polecić ci taki: - http://allegro.pl/licznik-kellys-kcc-9-funkcji-model2013-wysylka-0-i3385744660.html. Kumpel ma taki od dłuższego czasu i też jest zadowolony natomiast nie wiem jak z dokładnością pomiaru w tych Kellys'ach.
swiader92

Postprzez Venom » 17 lip 2013, o 14:44

dzieki serdeczne
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."
Venom

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez S47 » 23 gru 2013, o 09:42

Witam.!
Chciałbym poradzić się co do kupna roweru (nie znam się na rowerach kompletnie).
Kwota którą uzbierałem to 1000zl i chciałbym się tej ceny trzymać, poleci ktoś jakąś firmę?
Interesuje mnie rower trekkingowy głownie będę jeździł szosą ale lasami zapewne też mi się zdarzy...
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.
S47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności