Telewizory

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Telewizory

Postprzez paveub » 9 kwi 2018, o 12:59

Cześć, witam

Moim zdaniem telewizor warto wymienić na 4k.
Niektorzy powiedzą po co skoro i tak jest mało materiałów dostępnych w tej rozdzielczości.
Oferta netflixa jest coraz bogatsza w 4k. Jeżeli posiadasz ps4 i nadmiar gotówki to możesz zainwestować w ps4 pro. Różnica w grafice jest widoczna aczkolwiek czekałbym na premierę ps5. Wersja Pro również jest za słaba na odtwarzanie gier w 4k ale nadrabia to softwarem ( upscaling) i nie posiada odtwarzacza płyt 4k. Jeżeli chodzi o mundial w 4k to mało prawdopodobne, może jakieś pojedyncze mecze. Widziałem że nc+ plus sporadycznie transmituje mecze w 4k, ale z tego co się orientuję będziesz potrzebował nowego dekodera od nich.

Pozdrawiam
paveub

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Wrubel84 » 9 kwi 2018, o 14:54

Moim zdaniem telewizory 4k to coś w rodzaju blue-ray. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt, aby oglądać. Dwa - trzy programy jakie proponuje tv cyfrowa to trochę mało, aby inwestować w taki telewizor. Oczywiście jak kogoś stać i lubi gadżety to owszem, ale równie dobrze można zadać sobie pytanie czy tv 3D mają obecnie bardzo duże uznanie ? Czy są często oglądane filmy w tej wersji ? Można wymieniać i porównywać w nieskończoność ... smart tv, 42' czy 60', wklęsły czy prosty itd itd. Zależy kto co lubi i na co kogo stać.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez S47 » 9 gru 2018, o 18:53

Witam, poleci ktoś jakiś tani soundbar do 300zl? Szukam czegoś z bluetooth i wejściem HDMI. Za tą cene to raczej nie na imprezy, tylko do oglądania filmów.
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.
S47

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Flymf » 9 gru 2018, o 20:25

S47 napisał(a):Witam, poleci ktoś jakiś tani soundbar do 300zl? Szukam czegoś z bluetooth i wejściem HDMI. Za tą cene to raczej nie na imprezy, tylko do oglądania filmów.

Obawiam się że w tej cenie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Coś sensownego można poszukać od 800~ zł.
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Zicku » 20 sty 2019, o 12:09

Witam,
nie wiem czy dobry temat, ten wdaje się pokrewny. Planuje kupno czegoś grającego pod telewizor z funkcja bluetootha np do komunikacji z laptopem. Lepiej kupić soundbar czy kino domowe? Filmy, trochę muzyki. Cena 1000zł +/- 200. Pan w MediaMarkt mnie nastraszył, że w takiej cenie to się nie opłaca, że muzyki to się nie da wcale słuchać. Nie wiem czy chciał mnie naciągnąć na lepszy model czy faktycznie jest straszna kaszana. Na tą chwilę mam wzmacniacz unitry i altusa 75(jednego!) i jest to dla mnie wystarczające. Mieszkam w bloku, głośno słucham na słuchawkach.
Pozdrawiam
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 20 sty 2019, o 12:46

Zicku napisał(a):Witam,
nie wiem czy dobry temat, ten wdaje się pokrewny. Planuje kupno czegoś grającego pod telewizor z funkcja bluetootha np do komunikacji z laptopem. Lepiej kupić soundbar czy kino domowe? Filmy, trochę muzyki. Cena 1000zł +/- 200. Pan w MediaMarkt mnie nastraszył, że w takiej cenie to się nie opłaca, że muzyki to się nie da wcale słuchać. Nie wiem czy chciał mnie naciągnąć na lepszy model czy faktycznie jest straszna kaszana. Na tą chwilę mam wzmacniacz unitry i altusa 75(jednego!) i jest to dla mnie wystarczające. Mieszkam w bloku, głośno słucham na słuchawkach.
Pozdrawiam

1000 zł za kino domowe to faktycznie bardzo średnio. Kupisz coś, ale szału nie będzie.
Soundbar za 1000 zł jest natomiast bardzo fajną opcją i dostaniesz dobry sprzęt w tej cenie.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez ElFirmino » 20 sty 2019, o 13:04

Zicku napisał(a):Witam,
Pozdrawiam

Na pewno nie kupuj soundbar'a, bo to tragedia. Najlepiej kino domowe/stereo, dobre kolumny ma Taga i Quadral, nie wiem jak one teraz stoją cenowo, ale musiałbyś się przygotować na 1000-1200 za parę plus cena wzmacniacza. Zdecydowanie odradzam popularnych Voice Kraft, bo to chiński bubel i nie mają nawet 1/4 deklarowanej mocy. Całkiem dobre są też kolumny marki Koda, za około 1000 dorwiesz zestaw kinowy z amplitunerem, mocy nie powinno brakować. Aaa.. jeszcze Magnat, mają ciekawe kolumny za 500zł/szt. https://m.ceneo.pl/26550090;pla?se=PgTXT37ZcB8mtJN7g7gSJfUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMIjubV45n83wIVjOd3Ch3IIgFFEAkYASABEgLbfvD_BwE#tab=spec mam subwoofer tej marki i polecam, tylko do nich przydałby się spory wzmacniacz. Co do bluetooth to wystarczy kupić przejściówkę aux-transmiter bluetooth, nie jest to drogie.
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 4 mar 2019, o 20:38

Witajcie,
Ile trzeba uszykować na jakiś sensowny 55/65 cali? W zasadzie to wielkich wymagań nie mam - fifa i ukryta prawda ;)
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez pdg90 » 4 mar 2019, o 21:11

HappyBlancik napisał(a):Witajcie,
Ile trzeba uszykować na jakiś sensowny 55/65 cali? W zasadzie to wielkich wymagań nie mam - fifa i ukryta prawda ;)

Ostatnio zmagałem się z tym samym problemem :) Ostatecznie zdecydowałem się na Sony Kd-55XF9005. No i mam podobne wymagania - tylko bez ukrytej prawy :D
pdg90

Postprzez zawad2 » 4 mar 2019, o 21:30

HappyBlancik napisał(a):Witajcie,

Z reguły pytanie stawia się odwrotnie, "mam 4 tys do wydania, co kupić ?"
Daje to dużo lepsze efekty, przy ewentualnych odpowiedziach.
zawad2

1 year of membership

Postprzez Kartas » 4 mar 2019, o 21:42

Ciężko powiedzieć dokładnie, ale od 3500 + do powiedźmy 5500 zł w zależności od wielkości, marki, częstotliwości odświeżania itd..Jako, że TV to nie zakup butów a sprzęt na lata to trzeba rozglądać się za tymi większymi i z częstotliwością HZ 120 bo na pewno sport, szybkie sceny akcji itd będziesz oglądał a to tylko na takim TV a nie przy 60 HZ bo to nie będzie dobrze wyglądało :)
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019
Kartas

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ircek » 4 mar 2019, o 22:47

[email protected] ma rację , jeśli sprzet ma być do oglądania sportu, to musi być matryca natywna 100-120MHz nie patrzeć na odświeżanie podawane przez producentów. Najważniejsza jest matryca.
Proponuję założyć wątek na tym forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum379.html i tam podpowiedzą osoby, które mają dużą wiedzę. Najbardziej bym brał pod uwagę podpowiedzi użytkownika "Ludwik XVI" gość nie jest powiązany z żadnym sklepem nie handluje, więc nie wciska, że najlepszymi modelami są te, które są u niego w sklepie ;), co innego gość "LOCOLOCO" wiedzę ma też dużą, jednak preferuje w podpowiedziach, te modele , którymi handluje, więc nie do końca jest wiarygodny.
ircek

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 5 mar 2019, o 00:17

Dzięki wielkie, nie wiedziałem, że jest stronka/forum z telewizorami.

Trochę poszperałem na tej elektrodzie, 4-5k trzeba wydać i znajdzie się już coś fajnego, właśnie z 120MHz.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Postprzez Malypablo » 5 mar 2019, o 01:01

Samsung z serii 80xx 55 cali ma 120 Hz, ostatnio można było go wyrwać za 3000. Niedawno też szukałem i po przeczytaniu trochę internetu padło na ten model z którego jestem zadowolony.
Malypablo

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez xMariuszx » 19 kwi 2019, o 16:01

Czy moglibyście polecić mi telewizor dobrej jakości w stosunku do ceny za około 2-2,5 tysiąca?
Zastanawiam się nad samsungiem UE43NU7472.
Ktoś kupował niedawno telewizor, może coś doradzić? :D
Dzięki za pomoc ;)
xMariuszx

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności