Telewizory

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Telewizory

Postprzez Qwerty » 18 sty 2015, o 22:05

Musisz szukać telewizora z najmniejszą wartością "input lag", jeśli zależy ci głównie na graniu. Patrz na to, a nie czytaj komentarzy, żeby brać najtańszy, bo to śmieszne.

Sprawdź Toshiba 40L5435 lub Panasonica x cali AS500 lub AS600.
Qwerty

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez MojNick » 18 sty 2015, o 22:28

Qwerty dobrze prawi. Natywna matryca 100Hz i jak najniższy imput lag to powinny być główne czynniki, na które zwrócić powinieneś uwagę. Polecam wybrać się na forum tematyczne w tej sprawie, od siebie polecam forum hdtv.com.pl - gwarantuję Ci, że znajdziesz tam najlepszy TV dla siebie.
MojNick

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Kurdt » 18 sty 2015, o 22:44

Dobra, to ja tu z innej beczki: czy ktoś ma w użyciu telewizor Philipsa z systemem Ambilight (3 generacja raczej)? Rok temu poskąpiłem i po zjaraniu starej Toshiby kupiłem plazmę z LG (hje, hje, mój błąd) i teraz żeby przekonać żonę na wymianę potrzebuję znaleść jakiś selling ficzer w nowym pudle. Idea Ambilight się i mnie i jej bardzo podoba, ale w żadnym lokalnym Saturnie/MM nie mają takiego cuda na demo. Celowany rozmiar to 55", za telewizorem jest przestrzeń i jednolity szary kolor.

Opinie, ktoś coś? Jak długo te diody świecą, i czy faktycznie efekt jest taki jak pokazują na stronie producenta?
Groove is in the heart.

http://www.twitter.com/bartekryt
Kurdt

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez MojNick » 18 sty 2015, o 23:32

Efekt jest mega, to na pewno. Ale dla mnie ambilight ma moc w wersji trójstronnej gdy stoi, bądź czterostronnej gdy wisi na ścianie. Miałem w wersji dwustronnej z zeszłorocznej serii i efekt powalał, ale brakowało mi tego czegoś na górze, nad ekranem, pod nim się gubiło, gdyż telewizor stał. Co do efektu na ścianie to kolor nie robi zbytnio różnicy, natomiast ważne jest, jak duża jest ta przestrzeń u Ciebie między ścianą a TV. Ja ostatecznie Philipsa zwróciłem w ciągu kilku dni, gdyż rozbiłem samochód i potrzebowałem pilnie kasy, a dzięki 10 dniom na zwrot było to dla mnie mega rozwiązanie. Czy kupie następny też z tym? Pewnie tak, choć ciężko przeboleć menu działającego z prędkością światła (serio, czasami trzeba mieć cierpliwość, nawet przy durnej zmianie kanałów). Na placu boju są jednak u mnie inne konstrukcje, a jeden z faworytów to sony seria w 829 - obraz poezja!

Pooglądaj YT jeżeli chcesz zobaczyć ambilight w ciemnościach. TV w sieciach typu MM/saturn raczej nie spotkasz z powodu polityki philipsa, ale jest dostępny w mediaexpert. Natomiast w sklepie nie ma jak ocenić działania systemu przy tak mocnym świetle sklepowym.
MojNick

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Sparrow » 19 lut 2015, o 19:45

SIema, chcę kupić tv do 2000 zł. Znalazłem Philipsa 42PFH6309/88(http://www.philips.pl/c-p/42PFH6309_88/ ... techniczne). Może ktoś coś napisac więcej o tym dwustronnym ambilight? Czy w pasywnym 3D rzeczywiście obraz jest taki beznadziejny? No i ostatnie pytanie, głupie, ale jestem laikiem w tym temacie, w telewizorze 3D mogę oglądać filmy(cokolwiek) w 2D czy tylko 3D?
Sparrow

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez donte » 19 lut 2015, o 20:29

Mam ten telewizor. Ambilight sprawdza się świetnie podczas nocnych seansów, gdyż obraz nie męczy tak bardzo oczu. Ponadto efekty świetlne genialnie polepszają dynamikę odbioru. Co do pasywnego 3D - filmy HD 3D wyglądają świetnie nawet na pasywnym, co do tego nie mam wątpliwości. Możesz także w zwykłym programie/filmie 2D wymusić 3D, jednakże prezentuje się to średnio, ot taki bajer. Ogólnie po 2 latach użytkowania stwierdziłem, że technologia 3D nie ma w domowym mirze najmniejszego sensu. Co więcej, w ogólnoświatowych trendach także wymiera.
Jeśli chodzi o samą jakość obrazu - telewizor posiada świetną matrycę, więc będziesz bardzo zadowolony.
donte

Postprzez Sparrow » 20 lut 2015, o 23:26

A wiesz może jak ambilight 2 sprawdzi się na żółtej ścianie? Poniżej dodaje 4 zdjęcia ściany, na której tv ma być założony, oczywiście flagę ściągne i pójdzie, gdzie indziej(2 zdjęcia z lampą błyskową, 2 z oświetleniem przez lampkę biurkową.
Spoiler:

Btw zdecydowałem się ostatecznie na ten bo ma 40 cali a nie 42, 2 cale w małym pokoju myślę, że robią różnicę.

Ok, dzięki. pal licho ze zdjęciami w takim razie. Jaka wg Ciebie powinna być minimalna ogległość tv od ściany przy tej technologii?
Ostatnio edytowano 20 lut 2015, o 23:31 przez Sparrow, łącznie edytowano 1 raz
Sparrow

Postprzez donte » 20 lut 2015, o 23:29

Możesz dostosowywać Ambilight wedle koloru ściany jak i odległości od niej.
PS. Zdjęcia nie działają.
donte

Postprzez djdafy » 21 lut 2015, o 10:14

Witam.

W ostatnich dniach dostałem od znajomego kino domowe. Jest to kino marki Panasonic, które zamierzam obecnie podłączyć do mojego telewizora.

Telewizor jaki posiadam to 40 calowy Samsung, konkretniejsza nazwa modelu to UE40H6400.

Do ów telewizora podłączony mam dekoder nc+ oraz konsolę PS3.

Teraz pytanie - w jaki sposób powinienem podłączyć telewizor z kinem domowym aby uzyskać dźwięk 5.1 z dekodera oraz PS3? Telewizji analogowej nie używam, także zależałoby mi właśnie na dźwięku cyfrowym. Domyślam się, że powinienem to zrobić poprzez wejście optyczne w telewizorze i kinie domowym. Co wtedy z dekoderem i konsolą? Czy dźwięk z tych urządzeń również będzie przesyłany poprzez telewizor do kina domowego?

Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni temat do zadania tego pytania.

Z góry dzięki za pomoc :)
djdafy

Postprzez ircek » 21 lut 2015, o 11:50

Ja mam kino domowe LG podłączone z dekoderem NC+ przez optyka. Wtedy mam dźwięk 5.1 ,ale muszę wyciszać głośniki w TV i cały głos puszczam przez kino domowe.

Co do konsoli to, nie posiadam i nie mogę podpowiedzieć
ircek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez djdafy » 21 lut 2015, o 14:42

Pisząc poprzedniego posta nie sprawdziłem dokładnie tego, co otrzymałem.

W czym jest problem? Ano w tym, że ów odtwarzacz DVD nie posiada wejścia optycznego :(

Model to Panasonic SA-HT75.

Zdjęcie tyłu i wszystkich wejść/wyjść: http://www.todomercado.com/tm/aviso/img ... edades.jpg

Co w takim wypadku powinienem zrobić?

Dzięki jeszcze raz! :)
djdafy

Postprzez ircek » 21 lut 2015, o 15:24

A próbowałeś przez złącza cinch ?

jesli tu nikt nie pomoże, to myślę, ze warto założyć temat na elektroda.pl tam uzyskasz profesjonalna podpowiedź :D
ircek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez djdafy » 21 lut 2015, o 19:50

Tak, niestety żadna z opcji nie chce działać. Próbowałem Chinch TV -> Chinch amplituner i nic. Jedyne co udało mi się podłączyć, to dekoder prosto do kina domowego kablem Euro -> Chinch, jednak przy takiej konfiguracji w kinie domowym mam tylko dźwięk z nc+.
djdafy

Postprzez Qwerx » 22 mar 2015, o 19:22

Witam :D
mam pytanie: który z tych telewizorów jest lepszy, bardziej opłacalny etc. : Samsung UE40H5500, czy LG 42LB5800 :?:
Może jest tu ktoś kto się zna, albo miał doczynienia :wink:
Qwerx

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 7 wrz 2016, o 15:47

Odkopuję temat bo może ktoś coś, na forum hdtv odpisują głównie goście ze sklepów...

Szukam telewizora od 55 do 60 cali w cenie MAX 3500 zł
Wymagania:
1. Rozsądny dźwięk i full hd (4k i 3d całkowie zbędne)
2. Matryca jak najmniej błyszcząca
3. Android (choć niekoniecznie, może być po prostu jakaś starsza wersja smart tv)

Jakieś pomysły ?
Mam na oku takie:
LG55lf6311V
LG55LF652V
oraz Samsung ue55j5500

A i od razu zaznaczę czemu 55 cali, odległość od miejsca gdzie będzie stał TV do kanapy to ok. 4 metry. Stąd taka decyzja, nie wiem czy 50 cali starczy.
Szpieg1
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności