Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez edwardo » 14 cze 2018, o 17:23

Fiat Bravo 1.4, hyundai sonata 2.0 2.4

Jakich gabarytów ma być ten samochód?
Ostatnio edytowano 14 cze 2018, o 17:40 przez edwardo, łącznie edytowano 1 raz
edwardo

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ar90 » 14 cze 2018, o 17:33

Mam Forda Mondeo ( Focus to właściwie to samo) i mogę tylko pochwalić, super się tym jeździ, fordy w zasadzie są mało awaryjne, czasem zawodzi jakiś element elektroniki, ale rzadko coś poważnego, także jeżeli jesteś Lordem to jeździsz Fordem :)
ar90

1 year of membership

Postprzez diablinadali » 26 cze 2018, o 18:02

Witajcie,
Krótka piłka - opłaca się sprowadzić auto zza zachodniej granicy?
Wiadomym jest, że wybór aut używanych chociażby w Niemczech, jest nieporównywalnie większy niż w Polsce, ale zastanawiam się jak jest z opłacalnością takiej operacji. Teoretycznie bardzo podobne auto mogę kupić taniej za Odrą niż w Polsce, ale czy jest to na tyle duża różnica w cenie, by opłacało się sprowadzić auto pomimo późniejszych dodatkowych opłat (tłumaczenia, akcyza, rejestracja)?
Jeśli ktoś miał do czynienia ze sprowadzeniem auta albo posiada wiedzę (lub kontakty), to prosiłbym o parę wskazówek.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez zawad2 » 26 cze 2018, o 18:40

diablinadali napisał(a):Witajcie,
Krótka piłka - opłaca się sprowadzić auto zza zachodniej granicy?
Wiadomym jest, że wybór aut używanych chociażby w Niemczech, jest nieporównywalnie większy niż w Polsce, ale zastanawiam się jak jest z opłacalnością takiej operacji. Teoretycznie bardzo podobne auto mogę kupić taniej za Odrą niż w Polsce, ale czy jest to na tyle duża różnica w cenie, by opłacało się sprowadzić auto pomimo późniejszych dodatkowych opłat (tłumaczenia, akcyza, rejestracja)?
Jeśli ktoś miał do czynienia ze sprowadzeniem auta albo posiada wiedzę (lub kontakty), to prosiłbym o parę wskazówek.

Ponieważ część kosztów jest stała, zapewne nie bez znaczenia jest kwota jaką chcesz przeznaczyć.
zawad2

1 year of membership

Postprzez darthmalak » 26 cze 2018, o 18:53

Znajomy który sprowadzal swego czasu auta z Niemiec stwierdził, że rynek jest juz bardzo "przetrzebiony". Albo lowisz okazje sprawdzajac oferty codziennie albo jestes gotow zaplacic za samochod wiecej niz w kraju. Mi tak auto znalazl 2.5 roku temu. Sprowadzilem Mazde 3 - bardzo fajny zadbany egzemplarz. Po wszystkich oplatach wyszlo mnie to drożej niż porównywalny egzemplarz w kraju. Kupilem samochod od drugiego wlasciciela - sprzedawca prywatny.
darthmalak

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez diablinadali » 27 cze 2018, o 09:22

darthmalak napisał(a):Znajomy który sprowadzal swego czasu auta z Niemiec stwierdził, że rynek jest juz bardzo "przetrzebiony". Albo lowisz okazje sprawdzajac oferty codziennie albo jestes gotow zaplacic za samochod wiecej niz w kraju. Mi tak auto znalazl 2.5 roku temu. Sprowadzilem Mazde 3 - bardzo fajny zadbany egzemplarz. Po wszystkich oplatach wyszlo mnie to drożej niż porównywalny egzemplarz w kraju. Kupilem samochod od drugiego wlasciciela - sprzedawca prywatny.

Sporo zacząłem czytać o sprowadzaniu aut z Niemiec i jest dużo opinii, że za cenę zakupu w Polsce, można nabyć lepiej wyposażony egzemplarz z Niemiec. Różnica polega na tym, że część aut z lepszym wyposażeniem nie była dostępna na polskim rynku. Tylko właśnie pozostaje kwestia kwoty końcowej.

To może ktoś podpowie, co mam doradzić młodszemu bratu. Chce kupić pierwsze auto i dać za nie 8 tys. Uparł się na Toyotę Corollę e12, ale w tej cenie rzadkością jest dobry egzemplarz w hatchbacku 4/5 drzwiowy. Będzie w 80% jeździł po mieście, więc pewnie benzyniak o pojemności 1.4 - 1.8 max, żeby w razie trasy mógł też zebrać się przy wyprzedzaniu. Macie pomysł jakie auto mógłbym mu podrzucić pod rozwagę?
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ControL » 3 lip 2018, o 00:19

Czy któryś z użytkowników forum jeździ aktualnie bądź jeździł samochodem Dacia Logan lub Logan MCV? Ewentualnie Sandero?
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"
ControL

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Patryko92LFC » 3 lip 2018, o 08:10

ControL napisał(a):Czy któryś z użytkowników forum jeździ aktualnie bądź jeździł samochodem Dacia Logan lub Logan MCV? Ewentualnie Sandero?

Ja akurat serwisuje Dacie i Renault :) co potrzeba ?
Patryko92LFC

1 year of membership

Postprzez Django » 3 lip 2018, o 10:10

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów jeździ(ł) Toyotą: Auris, Corollą czy jak się okazuje też Avensis T27 i miał problem wałków pośrednich kolumny kierowniczej?
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Norbert123 » 20 lip 2018, o 11:38

zna ktos jakies dobre preparaty do czyszczenia i renowacji skory w samochodzie ?
You'll never walk alone...
Norbert123

Postprzez dam4an » 20 lip 2018, o 12:51

Czy ktoś z was spotkał się z problemem w BMW X3 E83 2007r , że same włączają się wycieraczki? Przez komputer diagnostyczny nie da się tego ogarnąć, dodatkowo manetka od wycieraczek nie chodzi tak jak trzeba, tzn spryskiwacze działają na raz i przedni i tylny i trzeba ją odepchnąć a nie ciągnąć do siebie, zaznaczę że na szybie jest umiejscowiony czujnik deszczu
Obrazek
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę." - Bill Shankly.
dam4an

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 23 lip 2018, o 17:39

Ogarnia ktoś sprawy w związku z odszkodowaniami z AC?

Szpieg1
Moderator

Postprzez PonuryGrabarz » 14 sie 2018, o 13:15

Drodzy,
Jako, że sam nie znam się na samochodach to mam prośbę do forumowych speców od aut.
Planuje kupno auta i chciałbym wydać na nie max 10-12 tys - poleci ktoś model w który celować? Auto powinno być ekonomiczne, mało awaryjne i w miarę ładne:) Podobają mi się raczej mniejsze autka typu Polo czy Golf, ale mam dziecko w drodze, wiec mogą być też większe - ważne żeby do auta zmieścił się wózek. Na codzień poruszam się komunikacją, wiec auto będzie używane głównie w weekendy żeby podjechać gdzieś na zakupy czy na jakąś wycieczkę.
Auta planuje szukać za granicą.
PonuryGrabarz

Postprzez pitek552 » 14 sie 2018, o 14:46

W tej cenie i w tych kryteriach które wymieniłeś poleciłbym od siebie Renault Megane II z benzynowym silnikiem 1.6, są to bardzo pancerne jednostki nie do zajechania a osiągi ma na prawdę świetne, z niskim spalaniem komponuje się to na prawdę bardzo dobrze.
YNWA!
pitek552

2 years of membership2 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności