Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez edwardo » 14 cze 2018, o 17:23

Fiat Bravo 1.4, hyundai sonata 2.0 2.4

Jakich gabarytów ma być ten samochód?
Ostatnio edytowano 14 cze 2018, o 17:40 przez edwardo, łącznie edytowano 1 raz
edwardo

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ar90 » 14 cze 2018, o 17:33

Mam Forda Mondeo ( Focus to właściwie to samo) i mogę tylko pochwalić, super się tym jeździ, fordy w zasadzie są mało awaryjne, czasem zawodzi jakiś element elektroniki, ale rzadko coś poważnego, także jeżeli jesteś Lordem to jeździsz Fordem :)
ar90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez diablinadali » 26 cze 2018, o 18:02

Witajcie,
Krótka piłka - opłaca się sprowadzić auto zza zachodniej granicy?
Wiadomym jest, że wybór aut używanych chociażby w Niemczech, jest nieporównywalnie większy niż w Polsce, ale zastanawiam się jak jest z opłacalnością takiej operacji. Teoretycznie bardzo podobne auto mogę kupić taniej za Odrą niż w Polsce, ale czy jest to na tyle duża różnica w cenie, by opłacało się sprowadzić auto pomimo późniejszych dodatkowych opłat (tłumaczenia, akcyza, rejestracja)?
Jeśli ktoś miał do czynienia ze sprowadzeniem auta albo posiada wiedzę (lub kontakty), to prosiłbym o parę wskazówek.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez zawad2 » 26 cze 2018, o 18:40

diablinadali napisał(a):Witajcie,
Krótka piłka - opłaca się sprowadzić auto zza zachodniej granicy?
Wiadomym jest, że wybór aut używanych chociażby w Niemczech, jest nieporównywalnie większy niż w Polsce, ale zastanawiam się jak jest z opłacalnością takiej operacji. Teoretycznie bardzo podobne auto mogę kupić taniej za Odrą niż w Polsce, ale czy jest to na tyle duża różnica w cenie, by opłacało się sprowadzić auto pomimo późniejszych dodatkowych opłat (tłumaczenia, akcyza, rejestracja)?
Jeśli ktoś miał do czynienia ze sprowadzeniem auta albo posiada wiedzę (lub kontakty), to prosiłbym o parę wskazówek.

Ponieważ część kosztów jest stała, zapewne nie bez znaczenia jest kwota jaką chcesz przeznaczyć.
zawad2

1 year of membership

Postprzez darthmalak » 26 cze 2018, o 18:53

Znajomy który sprowadzal swego czasu auta z Niemiec stwierdził, że rynek jest juz bardzo "przetrzebiony". Albo lowisz okazje sprawdzajac oferty codziennie albo jestes gotow zaplacic za samochod wiecej niz w kraju. Mi tak auto znalazl 2.5 roku temu. Sprowadzilem Mazde 3 - bardzo fajny zadbany egzemplarz. Po wszystkich oplatach wyszlo mnie to drożej niż porównywalny egzemplarz w kraju. Kupilem samochod od drugiego wlasciciela - sprzedawca prywatny.
darthmalak

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez diablinadali » 27 cze 2018, o 09:22

darthmalak napisał(a):Znajomy który sprowadzal swego czasu auta z Niemiec stwierdził, że rynek jest juz bardzo "przetrzebiony". Albo lowisz okazje sprawdzajac oferty codziennie albo jestes gotow zaplacic za samochod wiecej niz w kraju. Mi tak auto znalazl 2.5 roku temu. Sprowadzilem Mazde 3 - bardzo fajny zadbany egzemplarz. Po wszystkich oplatach wyszlo mnie to drożej niż porównywalny egzemplarz w kraju. Kupilem samochod od drugiego wlasciciela - sprzedawca prywatny.

Sporo zacząłem czytać o sprowadzaniu aut z Niemiec i jest dużo opinii, że za cenę zakupu w Polsce, można nabyć lepiej wyposażony egzemplarz z Niemiec. Różnica polega na tym, że część aut z lepszym wyposażeniem nie była dostępna na polskim rynku. Tylko właśnie pozostaje kwestia kwoty końcowej.

To może ktoś podpowie, co mam doradzić młodszemu bratu. Chce kupić pierwsze auto i dać za nie 8 tys. Uparł się na Toyotę Corollę e12, ale w tej cenie rzadkością jest dobry egzemplarz w hatchbacku 4/5 drzwiowy. Będzie w 80% jeździł po mieście, więc pewnie benzyniak o pojemności 1.4 - 1.8 max, żeby w razie trasy mógł też zebrać się przy wyprzedzaniu. Macie pomysł jakie auto mógłbym mu podrzucić pod rozwagę?
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ControL » 3 lip 2018, o 00:19

Czy któryś z użytkowników forum jeździ aktualnie bądź jeździł samochodem Dacia Logan lub Logan MCV? Ewentualnie Sandero?
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"
ControL

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Patryko92LFC » 3 lip 2018, o 08:10

ControL napisał(a):Czy któryś z użytkowników forum jeździ aktualnie bądź jeździł samochodem Dacia Logan lub Logan MCV? Ewentualnie Sandero?

Ja akurat serwisuje Dacie i Renault :) co potrzeba ?
Patryko92LFC

1 year of membership

Postprzez Django » 3 lip 2018, o 10:10

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów jeździ(ł) Toyotą: Auris, Corollą czy jak się okazuje też Avensis T27 i miał problem wałków pośrednich kolumny kierowniczej?
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Norbert123 » 20 lip 2018, o 11:38

zna ktos jakies dobre preparaty do czyszczenia i renowacji skory w samochodzie ?
You'll never walk alone...
Norbert123

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez dam4an » 20 lip 2018, o 12:51

Czy ktoś z was spotkał się z problemem w BMW X3 E83 2007r , że same włączają się wycieraczki? Przez komputer diagnostyczny nie da się tego ogarnąć, dodatkowo manetka od wycieraczek nie chodzi tak jak trzeba, tzn spryskiwacze działają na raz i przedni i tylny i trzeba ją odepchnąć a nie ciągnąć do siebie, zaznaczę że na szybie jest umiejscowiony czujnik deszczu
Obrazek
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę." - Bill Shankly.
dam4an

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 23 lip 2018, o 17:39

Ogarnia ktoś sprawy w związku z odszkodowaniami z AC?

Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 14 sie 2018, o 13:15

Drodzy,
Jako, że sam nie znam się na samochodach to mam prośbę do forumowych speców od aut.
Planuje kupno auta i chciałbym wydać na nie max 10-12 tys - poleci ktoś model w który celować? Auto powinno być ekonomiczne, mało awaryjne i w miarę ładne:) Podobają mi się raczej mniejsze autka typu Polo czy Golf, ale mam dziecko w drodze, wiec mogą być też większe - ważne żeby do auta zmieścił się wózek. Na codzień poruszam się komunikacją, wiec auto będzie używane głównie w weekendy żeby podjechać gdzieś na zakupy czy na jakąś wycieczkę.
Auta planuje szukać za granicą.
PonuryGrabarz

Postprzez pitek552 » 14 sie 2018, o 14:46

W tej cenie i w tych kryteriach które wymieniłeś poleciłbym od siebie Renault Megane II z benzynowym silnikiem 1.6, są to bardzo pancerne jednostki nie do zajechania a osiągi ma na prawdę świetne, z niskim spalaniem komponuje się to na prawdę bardzo dobrze.
YNWA!
pitek552

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności