Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Samochody

Postprzez DzidekLFC » 2 wrz 2017, o 11:57

Poleca ktoś jakąś Dobrą i w miarę tanią ubezpieczalnie ? Chciałbym znaleźć ubezpieczenie w przystępnej cenie do Mojego VW Golf 4 1.4 16v
Obrazek
"Między mną a Liverpoolem trwa romans,który nigdy się nie zakończy..."
DzidekLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Ralf088 » 2 wrz 2017, o 12:01

Idziesz do punktu gdzie obliczają ubezpieczenia, i Ci tam liczą ubezpieczenie, oczywiście trzeba tak wszystko podawać żeby wyszło tanie ubezpiecznie, np. ze w przeciagu roku zrobisz mniej niż 5 tyś km czy np. ze auto będzie garażowane.
Ralf088

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Michal91 » 2 wrz 2017, o 12:02

Piciek2206 napisał(a):
Michal91 napisał(a):A z tym ubezpieczeniem to nie jest tak źle, jak możesz kogoś ze zniżkami dopisać do ubezpieczenia. Ja np. za 27-letniego 2.5 litrowego diesla płace 500zl. A za 5-litrową BMW z 91' wychodzi ok. 700zl.

Załóż sobie karte członkowską w PZM, to na auta powyżej 25lat będziesz miał -70%
http://pzm.pl/karta/

Nie wiedziałem o tym, sprawdzę. Dzięki.

@Ralf088
Nie zawsze mniejszy silnik oznacza mniejsze spalanie. Czy w przypadku Focusa II nie lepiej poszukać 1.8 (125KM) albo 1.6 115KM? Będzie lepiej jeździł przy takim samym spalaniu.
Obrazek
Michal91

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Ralf088 » 2 wrz 2017, o 12:12

Spalanie nie jest takie same, 1.8 spali dużo więcej, a 1.6 - 115 km ma zmienne fazy rozrządu, więc jeżeli coś tam się stanie to nasz portfel dobrze ucierpi.
Ralf088

Postprzez Ralf088 » 9 paź 2017, o 22:07

witam, bede chcial zrobic sobie samemu kable rozruchowe. No i chce kupic sobie 2x po 3m kabla spawalniczego no i do tego klemy, ale mam pytanie, jak ja mam odroznic to ze jeden kabel bedzie plusowy a drugi minusowy? Te kable spawalnicze sa jednego koloru.
Ralf088

Postprzez michalfc8 » 9 paź 2017, o 22:29

Może oklej np: niebieską taśma izolacyjną kabel minusowy- jakoś w takim kierunku bym poszedł :)
Obrazek
michalfc8

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Edamskiser » 9 paź 2017, o 23:09

Kable sobie moga byc tego samego koloru, wazne, zebys przy podpinaniu nie pomylil polaryzacji. Ja zawsze łączę najpierw plusy jednym kablem, a potem masy drugim. Kable mozna zrobic z dowolnego (tylko dostatecznie grubego) materialu bo tam prady rzedu 60A leca, ja w sytuacji podbramkowej rozkrecilem dwa przedluzacze.
Edamskiser

2 years of membership2 years of membership

Postprzez TheSebulPL » 24 paź 2017, o 00:39

Dobry wieczór, Czerwoni! Może ktoś z Was chciałby skorzystać z jazdy testowej samochodami Audi i Seat? :)

edit: Warszawa, Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Białystok, Szczecin, Poznań, Zielona Góra, Łódź, Lubin, Wrocław, Opole, Kielce, Gliwice, Katowice, Rzeszów, Kraków. DO WYBORU, DO KOLORU :)
TheSebulPL

Postprzez ddc17 » 24 paź 2017, o 08:53

W jakim mieście?
Our day will come
ddc17

Postprzez Danny07 » 27 paź 2017, o 18:21

Witam. Mam pewien problem. Otóż jeżdżę, czy też póki co jeździłem focusem mk2 1.8 tdci. Ostatnio zauważyłem że mój kierunkowskaz z tyłu zaczyna tykać szybciej. Niestety olałem problem, a ostatnio mój akumulator rozładował się praktycznie do zera. Ładowanie prostownikiem niewiele dało, gdyż po ponownym włożeniu akumulatora samochód nie reaguje (za prostownik też sobie nie dam ręki uciąć, gdyż swoje lata też ma, ale akumulator ładować się 20 h). Przy próbie odpalenia zegary się resetują i nic. Z pewnością skończy się to wizytą u mechanika... Chciałem zapytać, czy ktoś z was miał podobny problem? Czy ten tylni kierunkowskaz może powodować spięcie i unieruchomienie mojego pojazdu? :) Z góry pozdrawiam i dzięki za poświęcony czas.
Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.
Danny07

Postprzez michalfc8 » 27 paź 2017, o 18:40

Jak na moje to padnięty akumulator. Jak masz możliwość to podmień akumulator i wtedy będziesz mógł pomyśleć o ewentualnej wizycie :)
Obrazek
michalfc8

Postprzez HappyBlancik » 4 lis 2017, o 14:21

Witam serdecznie!

Na sprzedaż mam rewelacyjnego Mini Coopera w świetnym srebrnym kolorze z charakterystycznymi czarnymi paskami.
Auto w świetnym stanie technicznym, wszystko naprawiane na czas, w renomowanej stacji diagnostycznej.
Wyposażenie to m.in:
- sprawna i nabita klimatyzacja
- półskórzane, półkubełkowe fotele
- panoramiczny, automatycznie otwierany dach
- otwieranie i zamykanie okien i dachu z kluczyka
- i wiele, wiele innych podstawowych rzeczy jak wspomaganie itp

W tym roku wymieniana była chłodnica, pas przedni, klocki i tarcze tylne, dwa dni temu klocki i tarcze przednie, amortyzatory tył x2, tuleje wahacza, nowiutkie sprzęgło, stabilizatory i kilka innych rzeczy na nowiutkie, jedne z lepszych części.
Do tego jeszcze pierdółki jak mechanizm otwierania bagażninika, ograniczniki drzwi, linka otwierania maski, wyważanie i geometria kół itp

Świetna i regularnie sprawdzana instalacja gazowa, która idealnie się sprawuje, dzięki czemu autko jest bardzo oszczędne + książeczka serwisowa gazu

Malowane tylne nadkole u jednego z lepszych fachowców w okolicy.
Alufelgi do lekkiej renowacji - zdarł się z lekka lakier.

Dorzucam wszelakie faktury i dowody napraw, książkę serwisową gazu, opony zimowe, dwa komplety kluczyków.

W aucie już nie ma co się popsuć, gdyż większość rzeczy, które poddają się eksploatacji zostały wymienione jeszcze w tym roku, silnik BMW świetnie pracuje.
Nic, tylko jeździć i cieszyć się super samochodem, bo wrażenia 116KM przy 1050 KG masy i silniku BMW będą niesamowite!
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Poprzednia strona

Powrót do Różności