Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Samochody

Postprzez HappyBlancik » 5 sie 2017, o 23:07

MariuszMaxKolonko napisał(a):Myślałeś o czym takim jak guma w sprayu? Bardzo dobrze nadaje się do felg. Nie dużym kosztem można się pobawić nie mając obaw że źle się polakieruje.
Tutaj możesz sprawdzić jak to się robi: https://player.pl/programy-online/101-n ... 54378.html

Słyszałem, ze mega kiepska opcja bo szybko się zdziera. Kolega miał na znaczku i na grillu i po trzeciej myjce guma zeszła...
Obrazek
"Czas nie leczy ran, on tylko przyzwyczaja do bólu"
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez DonMateo » 1 wrz 2017, o 14:12

Cześć Czerwoni!
W tym miesiącu zamierzam zmienić autko. Przeglądałem masę stron, czytałem dziesiątki opinii i już prawie się zdecydowałem. Zostały 2 modele nad którymi się zastanawiam. Są to BMW e36 w sedanie lub audi a4 b5 też w sedanie. Co do wersji silnikowej to chcę benzynowe (najlepiej benzyna + Lepszy Power Gamoniu) 1.8, ostatecznie 1.6. Oczywiście w manualu. Mój budżet to max. 6 tysięcy. Jestem studentem więc dobrze by było żeby autko było jak najmniej awaryjne.
Macie jakieś doświadczenie z tymi samochodami? Które będzie rozsądniej wybrać? Dodam jeszcze że nie jestem jakimś sebixem i nie planuję katować auta do granic możliwości, czy bawić się w agro tuning. Z góry dzięki za odpowiedzi :D
"...Oh ya beauty! What a hit son, what a hit!"
DonMateo

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez mousen23 » 1 wrz 2017, o 14:24

DonMateo napisał(a):Cześć Czerwoni!
W tym miesiącu zamierzam zmienić autko. Przeglądałem masę stron, czytałem dziesiątki opinii i już prawie się zdecydowałem. Zostały 2 modele nad którymi się zastanawiam. Są to BMW e36 w sedanie lub audi a4 b5 też w sedanie. Co do wersji silnikowej to chcę benzynowe (najlepiej benzyna + Lepszy Power Gamoniu) 1.8, ostatecznie 1.6. Oczywiście w manualu. Mój budżet to max. 6 tysięcy. Jestem studentem więc dobrze by było żeby autko było jak najmniej awaryjne.
Macie jakieś doświadczenie z tymi samochodami? Które będzie rozsądniej wybrać? Dodam jeszcze że nie jestem jakimś sebixem i nie planuję katować auta do granic możliwości, czy bawić się w agro tuning. Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Ja posiadam audi a4 b5 1.9 TDI, 1998 rocznik, i spisuje się bez zarzutu, pomimo wieku, żadnej korozji, wymieniane były tylko rzeczy eksploatacyjne, odpukać jak na razie jestem bardzo zadowolony,
mousen23

Postprzez Boyka » 1 wrz 2017, o 15:30

DonMateo napisał(a): Co do wersji silnikowej to chcę benzynowe (najlepiej benzyna + Lepszy Power Gamoniu) 1.8, ostatecznie 1.6. Oczywiście w manualu.

Z doświadczenia wiem, że jeżdżenie A4 w 1.6 to katorga. 1.8 troszeczkę lepiej, ale także bez rewelacji, chociaż silnik idealnie pasuje pod LPG :)
Boyka

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez sc0user » 1 wrz 2017, o 15:58

Audi zdecydowanie. Słyszałem wiele opinii, że 1.8 dobrze współgra z gazem. Choć z BMW też nie powinno być problemu.
Co do awaryjności, to chyba bardziej zależy od konkretnego egzemplarza, to co się trafi.
Teraz troszeczkę stereotypowo, ale trzeba uważać od kogo BMW się bierze, może być zdeczka zmęczony życiem. No i raczej ciężko będzie znaleźć taką pojemność jakbyś chciał w dobrym stanie, no bo takie 1,6 1,8 to właśnie na kieszeń studenta, więc bardziej skłaniałbym się do Audi. Wybierz też sercem.
sc0user

Postprzez Michal91 » 1 wrz 2017, o 17:50

Jesli masz taki wymagania to tylko BMW E36. Za takie pieniądze już można przebierać w ofertach, co w przypadku Audi nie jest takie oczywiste. BMW jest znacznie lepiej wykonane, zarówno mechanicznie jak i wykończenie wnętrza, mimo że nie wyglada tak młodo. Jest to bardzo prosty, fajnie wykonany, dobrze przemyślany a przez to bardzo niezawodny samochód. Jedyne awarie to często z zaniedbania, bardzo rzadko się psuje. Jeśli już coś się stanie to koszty części o napraw są bardzo niskie. Wiem z doświadczenia, zarówno moja siostra i mama miały e36. Jeśli masz możliwość to kupuj 1.8, przy 1.6 (100KM) auto się bardziej męczy i pali więcej niż 1.8. Spalanie benzyny w 1.8 to średnio 6-7 litrów, w mniejszym silniku około litr więcej. BMW bardzo fajnie się prowadzi, jest zwinne i co ważne, jeśli jest w fajnym stanie, to nie tłucze, dobrze zbiera nierówności. Nie muszę oczywiście dodawać ze ma tylny napęd, co może dodatkowo dać dużo frajdy. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, chętnie pomogę. Patrząc na Twoje wymagania, e36 wydaje się idealnym wyborem.
Obrazek
Michal91

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez lingo1 » 1 wrz 2017, o 18:00

e36 to wieś i tyle, bmw- bedziesz musiał wkładać. I nie nie mam bmw ale wystarczy jak ludzie takimi zajechanymi samochodami podjeżdzają czasem z piskiem opon na parkinku czy coś, dramat.
Obrazek
lingo1

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Piciek2206 » 1 wrz 2017, o 19:27

lingo1 napisał(a):e36 to wieś i tyle, bmw- bedziesz musiał wkładać. I nie nie mam bmw ale wystarczy jak ludzie takimi zajechanymi samochodami podjeżdzają czasem z piskiem opon na parkinku czy coś, dramat.

Właśnie dlatego, jeśli kupi dobry zadbany egzemplarz z rzędową 6 i zachowa w dobrej kondycji to za pare lat jeszcze na tym aucie zarobi
Piciek2206

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez DonMateo » 1 wrz 2017, o 19:39

O rzędowej 6-ce nie myślę bo nie wypłaciłbym się za ubezpieczenie :lol: w BMW podoba mi się to że jest tam Vanos i łańcuch rozrządu. W audi jest łańcuch czy pasek?
"...Oh ya beauty! What a hit son, what a hit!"
DonMateo

Postprzez Michal91 » 1 wrz 2017, o 22:17

Audi na pasku, choć na 100% pewny nie jestem. A z tym ubezpieczeniem to nie jest tak źle, jak możesz kogoś ze zniżkami dopisać do ubezpieczenia. Ja np. za 27-letniego 2.5 litrowego diesla płace 500zl. A za 5-litrową BMW z 91' wychodzi ok. 700zl. Z tym, ze Tata który jest wpisany jako pierwszy właściciel ma wszystkie zniżki. A jeśli chodzi o komentarze ludzi, którzy twierdzą że w BMW trzeba wkładać kupę pieniędzy to albo nigdy BMW nie mieli albo kupili zajechane egzemplarze lub totalne szroty.
Obrazek
Michal91

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez SajmonLFC » 1 wrz 2017, o 22:56

Tak Audi 1.8 1.6 jest pasek rozrządu i muszę cię zmartwić e36 w silnikach 1.8 nie ma Vanosa;) i zależy czy masz motor m40 wówczas jest pasek, a przy m43 jest łańcuch więc;p. Moim zdaniem ani e36 ani a4 nie jest mało awaryjnym autem, a i koszty eksploatacji nie są jakieś niskie.
"Futbol to prosta gra, komplikowana przez idiotów."
Bill Shankly
"Problem sędziów polega na tym, że znają zasady, lecz nie znają gry."
Bill Shankly
SajmonLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Edamskiser » 1 wrz 2017, o 23:20

1.8 Tfsi (TSI) ma zla opinie, chociaz jesli chodzi o samochody z poczatkow tysiaclecia to chyba nie jest tak najgorzej, znajomy ma VW w gazie i nie narzeka, tylko ten 1l /1000km oleju bierze. Co i tak nie jest najgorszym wynikiem zwazywszy na osiagniecia najnowszych samochodow z tym silnikiem.
Edamskiser

2 years of membership2 years of membership

Postprzez SajmonLFC » 2 wrz 2017, o 01:17

1,8TSI nie wystęuje w b5 czyli w aucie którego użytkuje w b5 żadna benzyna nie ma wtrysku bespośedniego
"Futbol to prosta gra, komplikowana przez idiotów."
Bill Shankly
"Problem sędziów polega na tym, że znają zasady, lecz nie znają gry."
Bill Shankly
SajmonLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Piciek2206 » 2 wrz 2017, o 11:26

Michal91 napisał(a):A z tym ubezpieczeniem to nie jest tak źle, jak możesz kogoś ze zniżkami dopisać do ubezpieczenia. Ja np. za 27-letniego 2.5 litrowego diesla płace 500zl. A za 5-litrową BMW z 91' wychodzi ok. 700zl.

Załóż sobie karte członkowską w PZM, to na auta powyżej 25lat będziesz miał -70%
http://pzm.pl/karta/
Piciek2206

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Ralf088 » 2 wrz 2017, o 11:42

ja też jestem w kwestii szukania samochodu, i ja zdecydowałem się na Forda Focusa Mk2, po Lifcie więc po 2008 roku, w benzynie, 1.6 - 100 konny. Bardziej mi w sumie zależy na ekonomicznej jeździe niż na prędkości, bo jezdze bardziej spokojnie. Na rynku ciężko coś znaleźć, ale szukamy i mam nadzieję że do listopada auto juz bedzie stalo pod domem :D
Ralf088

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności