Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Samochody

Postprzez Norbert123 » 23 cze 2017, o 16:01

Panowie...do dzis bronilem marki Subaru, jednak po 3 latach uzytkowania Forestera I generacji, w ktorego wlozylem juz 8 tysiecy w naprawy mam po prostu dosyc :x . Dzisiaj nagle padla chlodnica, mialem ochote po wakacjach przesiasc sie w Impreze, ale jednak moje doswiadczenia z Subaru nie sa najlepsze, fakt gotowki sporo poszlo, ale komfort z jazdy i ta radocha, ktorej w zadnym innym aucie nie mialem byla tego warta :lol: , a wiec, chce po wakacjach kupic jakies nietuzinkowe autko, fajnie by bylo gdyby bylo 4x4,z silnikiem do 2.5 l wlacznie( moze byc turbo, ale nie jest to priorytet), na pewno moge powiedziec, ze Nissan odpada, nie jestem tez optymistycznie nastawiony do marek francuskich/wloskich. Chcialbym, zebym mogl takim autkiem...co tu bede ukrywac, pozapier... :roll: , mile widziane 150 koni, moze tez byc troche wiecej.
A wiec reasumujac, jakie auta polecacie ? silnik do 2.5(turbo-opcjonalnie), okolo 150 koni, 4x4/ albo naped na przod, preferowane auta o sportowym zarysie, chyba ze trafi sie jakas perelka, ktore nie sypia sie jak moj Forek co tydzien, poleci ktos cos naprawde godnego uwagi ?
Myslalem nad jakims Audi/Mazdzie, ale mechanik mi zdecydowanie odradza,poleca natomiast Toyote, od dawna wiem, ze jest to marka malo awaryjna, ale oprocz Corolli produkowanej na rynek szwajcarski nie widzialem nic ciekawego, a o Saabach nie mam zielonego pojecia, oprocz tego, ze jest w nich sporo elektroniki.
Wymagania co do auta ? nie lubie przesadzonej elektroniki, auto ma sie dobrze trzymac drogi, mocny silnik, mocna skrzynia, ktora nie padnie przy jezdzie do odciny( nie jezdze tak za czesto, ale jednak czasami kusi), dobrze by bylo gdyby nie latal na dziurach jak Peuegot/Citroen :lol: , a to ile bedzie spalac nie gra roli...przy mojej jezdzie Forek spala jakies 15l/100 takze...tutaj jest szerokie pole do popisu jesli chodzi o autka, licze na wasza pomoc :D

@zapomnialem o najwazniejszym, czyli o budzecie :lol: mysle, ze po sprzedazy Forka, bede mogl sie szarpnac na wydatek okolo 20/25 tysiecy
You'll never walk alone...
Norbert123

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Barilla » 23 cze 2017, o 18:09

150 koni w normalnym, osobowym aucie to ciężko mówić o zapierdalaniu :D
Jak chcesz faktycznie coś pośmigać to jednak celować trzeba IMO tak 200+.
Toyota od dłuższego czasu robi niestety głównie nudne, praktyczne auta które mają mało palić, mieć 700 poduszek powietrznych i rzadko się psuć. Jak chcesz poszaleć to raczej nie tędy droga.
Patrzył bym raczej za tym co Twój mechanik odradzał.
Audi S3, lub nawet zwykłe A3 z silnikiem 1.8T to całkiem fajne zgrabne auto z przyzwoitymi osiągami, w wersji S3 masz napęd na 4 kapcie chociaż trochę oszukiwany (do Subaru w kwestii 4x4 generalnie nic nie ma startu dopóki nie przejdziemy do kilka razy wyższego budżetu).
Drugi wybór to Mazda RX8 - tutaj koniecznie dokładna kontrola stanu silnika przez dobrego fachowca, jak motor zdrowy to brać, lać olej i kręcić do 9 tyś RPM ;) O blacharce nie wspominam bo to pierwsza rzecz do kontroli w każdym Japończyku. Tylko że piszesz o 4x4 lub napędzie na przód a tu jest jednak RWD - wg mnie to lepiej, tylko trzeba mieć trochę dyscypliny za kierownicą bo można się owinąć na słupie. No i to raczej auto dwuosobowe, tylne fotele traktować jako ciekawostkę, można kogoś kilometr podwieźć ale nie więcej.
Kolejna opcja od Mazdy to MX-5, ale dwumiejscowe kabrio to nie samochód dla każdego - gdybyś rozważał to wal na priv bo mam to autko już trochę czasu to mogę na dużo pytań odpowiedzieć :)
Dalej jest Honda - mi się osobiście marzyła kiedyś Integra type R - dwieście kucy z silnika 1,8 bez turbiny, odcinka powyżej 8 tyś obrotów, prowadzenie jak na auto z napędem na przód naprawdę fenomenalne. Jest ich mało na rynku, ale w większości jeżdżą nimi pasjonaci i dbają o nie więc ciężko o szrota.
BMW E46 - polecane już tutaj wielokrotnie, pod warunkiem że znajdziesz egzemplarz który nie latał bokiem po każdym rondzie. Ponownie, napęd na tył, ale zdecyduj się czy chcesz auto o sportowym zacięciu czy nie ;)
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Norbert123 » 23 cze 2017, o 18:48

@Barilla z tymi mazdami kazdy ma inne zdanie, jedni polecaja, inni odradzaja, tak samo moj mechanik, co do "kuni" uwierz mi, ze i przy 150 mozna poszalec i to calkiem niezle :) ja szalalem przy 125 koniach bez turbo i lykalem na drogach kogo i jak chcialem bez problemu, popatrze ta mazde RX8 i MX5, jesli nie ma zbyt wielu wad konstrukcyjnych. Japonce sa fajne, daja mega fun z jazdy, ale serwisanci mi odradzaja isc w tym kierunku bo znow sie wpiernicze w mega koszta...
"Obczaje" ta Honde, jak wyglada tutaj sprawa z silnikiem i skrzynia ? potrafi to auto wytrzymac naprawde agresywna jazde nawet na trasach ?
A co kupna auta, nie nastawiam sie nawet na szukanie auta w polsce, bede polowac na rynku szwajcarskim, wiec jakies "rzadkie" egzemplarze rowniez wchodza w gre
Norbert123

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez feleron » 23 cze 2017, o 19:04

Z Hondy to ja bym zainteresował się Accordem VII. 2.4 190KM myślę, że by Ci podpasował. Wysokoobrotowy V-Tec, no i według powszechnej opinii jedno z najmniej awaryjnych aut. Z tego samego powodu raczej bym odradzał mazde rx-8 :D
feleron

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Norbert123 » 23 cze 2017, o 20:29

Znajomy meczy mnie "niemcami" ktos moglby cos wiecej powiedziec o Mercedesie Ml , Audi S3 quattro/S4 biturbo, BMW X5 ? mocne i slabe strony, jak wyglada sprawa z silnikami/skrzynia/ trzymaniem sie drogi, najczestsze awarie ? wiem, ze wiele zalezy od opon i w tej kwestii sie nie pier**** i lece na bank w Pirelli, ale tak czy siak, auto musi sie ladnie trzymac drogi
Norbert123

Postprzez hyuga » 24 cze 2017, o 09:19

Norbert a napisz do czego ma sluzyc auto. Czy duzo jezdzisz, czy wozisz dzieciaki i czy potrzebujesz wiecej przestrzeni czy moze byc np. hatchback.
Obrazek
hyuga

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Norbert123 » 24 cze 2017, o 11:07

hyuga napisał(a):Norbert a napisz do czego ma sluzyc auto. Czy duzo jezdzisz, czy wozisz dzieciaki i czy potrzebujesz wiecej przestrzeni czy moze byc np. hatchback.

Jezdze sporo, glownie po miescie, ale czesto jezdze po trudnym terenie(wies-rozjezdzona ziemia na parkingach nad jeziorami) wiec wskazane auto, ktore poradzi sobie w trudnym terenie, czy tez w zaspach sniegu ( Forester nadawal sie do tego idealnie), czeste wypady na wies z zakupami, wiec wskazane jest aby autko mialo troche miejsca, dzieciaki nie sa mi potrzebne do auta :lol:
Norbert123

Postprzez hyuga » 24 cze 2017, o 12:22

Hmm... Ciekawe polaczenie - auto sportowe, ktore poradzi sobie w terenie za 25k :) Przykro mi, ale jedyne co przychodzi mi na mysl to Impreza pierwszej generacji. Za ta kwote kupisz naprawde ladny egzemplarz. Ale jesli jestes pewien, ze rezygnujesz z plejady to moge zasugerowac:

- Mazda 6 MPS (silnik turbo + naped na 4)
- Mazda 3 MPS (to co wyzej tylko hatchback)
- Audi A4/A6 3.0 tdi quatro
- Mondeo ST220 (niezniszczalne 3.0 v6, koniecznie po lifcie)
- Focus ST (silnik 2.5 turbo z volvo)

Jest tego troche, jezdzilem wszystkimi i ciezko powiedziec co by Tobie najlepiej podeszlo. Uwazam, ze jesli jestes stosunkowo mlodym kierowca to celwalbym np. w Focusa ST/Mazde 3MPS, a jesli bardziej cenisz wygode to Mondeo / Mazde / Audi.

Jak masz jakies pytania to pisz smialo :)
Obrazek
hyuga

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez S47 » 25 cze 2017, o 09:41

Witam, poleci ktoś jakieś fajne wygodne auto rodzinne do 20tys?
Myśle o Seacie Altea XL , jest ktoś z forum posiadaczem może tego Seata ?
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.
S47

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez josif » 5 lip 2017, o 11:14

W chłodnicy jest wlany koncentrat. Czy można do tego dolać Borygo czy tylko koncentrat?
in omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro
josif

Postprzez Django » 6 lip 2017, o 08:35

Norbert123 napisał(a):Znajomy meczy mnie "niemcami" ktos moglby cos wiecej powiedziec o Mercedesie Ml , Audi S3 quattro/S4 biturbo, BMW X5 ? mocne i slabe strony, jak wyglada sprawa z silnikami/skrzynia/ trzymaniem sie drogi, najczestsze awarie ? wiem, ze wiele zalezy od opon i w tej kwestii sie nie pier**** i lece na bank w Pirelli, ale tak czy siak, auto musi sie ladnie trzymac drogi

https://www.autocentrum.pl/oceny/bmw/x5/e53/ np BMW X5, o którym wspomniałeś.

---

Ja mam taki mały problemik. Mam Toyotę Avensis III. Ma przejechane 136k, z czego ja zrobiłem 127k. DO tej pory nic w zawieszeniu nie było robione. Od jakiegoś czasu, im dalej tym częściej, bardziej czuje na kierownicy niż słyszę pojedyncze puknięcie, leciutkie uderzenie, najczęściej podczas ruszania. Jak jadę po nierównościach to nie słychać nic. Byłem na stacji diagnostycznej na szarpakach i tam nic nie wyszło, nie ma absolutnie żadnych luzów (sam myślałem, że to guma od stabilizatora do wymiany). Diagnosta zalecił obserwację, ale mnie to z kolei niepokoi jak jasny huk. Ktoś miał taki problem w TOyotach czy japońcach ogólnie?
Miłośnik czeskich piw oraz szkockich whisky.
Django

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Ludwik59 » 24 lip 2017, o 10:39

Ja miałem podobny problem.. ale wszysy byli bezradni i nie mogli znalezc przyczyny tego pukania.. powiem szczerze takw moim przypadku nie swiadczyo to o niczym. Z samochodem nic sie nie stalo caly czas jest sprawy i nic wiecej sie z tym nie robi. Myślę więc ze nie warto zaprzątać sobie tym głowy.
Ludwik59

Postprzez BadBoy1920h » 1 sie 2017, o 20:34

Ktoś ma jakieś doświadczenia z Seatem Toledo 2 ? 1999r produkcji. Przymierzam się do kupna tego auta. Mogą mnie spotkać jakieś niespodzianki ? coś się często psuje ? Z czym mogę mieć problem, jak z częściami do tego auta itp.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
BadBoy1920h

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 5 sie 2017, o 10:39

Drodzy forumowicze!

W moim srebrnym Mini Cooperze felgi są strasznie zdarte (srebrne), dlatego chciałbym je nieco odnowić. Szkoda wydawać mi 600zł na jakiś zabieg, dlatego chciałbym zrobić to na własną rękę, jakimś tanim i szybkim kosztem, bo na pewno będą wyglądać lepiej niż teraz. Chciałbym przemalować je na czarno sprayem.

Pytanie do Was: malował ktoś z Was felgi sprayem? Jak wygląda efekt? Wybrać jakieś konkretne spraye? Na co uważac i jak to zrobić?
Obrazek
"Czas nie leczy ran, on tylko przyzwyczaja do bólu"
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez MariuszMaxKolonko » 5 sie 2017, o 11:34

Myślałeś o czym takim jak guma w sprayu? Bardzo dobrze nadaje się do felg. Nie dużym kosztem można się pobawić nie mając obaw że źle się polakieruje.
Tutaj możesz sprawdzić jak to się robi: https://player.pl/programy-online/101-n ... 54378.html
MariuszMaxKolonko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności