Sporty siłowe

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Sporty siłowe

Postprzez Jyuuken » 6 mar 2017, o 08:37

Hej,chcę dziś kupić suplementy i szybkie pytanie. Z jakich firm najlepiej kupować suplementy żeby były dobrej jakości? Będę zamawiać na sfd.pl lub skocze do stacjonarnego bo niedawno otworzyli :). Olimp jest ok? Sugeruje się ceną bo taniocha to chyba gorsza jakość, tak mi się wydaje.
Pozdrawiam!
Jyuuken

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Adamski13 » 6 mar 2017, o 10:34

Olimp jest raczej słaby choć ma i całkiem dobre produkty w swojej ofercie.Nie wiem jakie suple chcesz kupić ale firmą bym się zbytnio nie sugerował bo nie ma jednej firmy która ma wszystko najlepsze.
Ja BCAA kupuję z firmy ALE i jestem zadowolony
Adamski13

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Jyuuken » 6 mar 2017, o 11:42

Adamski13 napisał(a):Olimp jest raczej słaby choć ma i całkiem dobre produkty w swojej ofercie.Nie wiem jakie suple chcesz kupić ale firmą bym się zbytnio nie sugerował bo nie ma jednej firmy która ma wszystko najlepsze.
Ja BCAA kupuję z firmy ALE i jestem zadowolony

Chcę kupić Bcaa + glutamina i bialko WPI, może dodam jakiś skromny termogenik ale głównie chodzi mi o dwa pierwsze wymienione, widzę jest wiele firm i niektóre są zdecydowanie droższe tylko nie wiem czy z cena idzie też jakość. Tak do 300zl mogę na spokojnie kupić suplementy.
Jyuuken

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 6 mar 2017, o 13:26

Biorą Olimp, musisz liczyć się z tym, że placisz za facjatę Pudzianowskiego, ni jak ma się to do wyższości ich białek nad innymi. Z Izolatu Ostrowitu będziesz zadowolony - ja swego czasu leciałem na białku firmowym sfd i też było spoko. Co do BCAA kumpel mnie kiedyś zarzekał żebym brał 10:1:1, bo to najlepsze - szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy, ale jest wielki więc go posłuchałem :D kiedyś doczytam. Zamiast białka Olimpu, kup tańsze, a za różnice kup witaminy (kompleks), większy pożytek.
Obrazek
"Każdy się kiedyś wyspowiada, jak okradał czas i siebie z marzeń i z realizowania planów" - O.S.T.R.
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez rado93 » 6 mar 2017, o 14:18

Polecam produkty marki Kfd, posiadam od nich BCCA, witaminy i białeczko i jestem zadowolony. Cena też bardzo dobra.
rado93

1 year of membership

Postprzez Jyuuken » 6 mar 2017, o 14:18

PyrkaLFC napisał(a):Biorą Olimp, musisz liczyć się z tym, że placisz za facjatę Pudzianowskiego, ni jak ma się to do wyższości ich białek nad innymi. Z Izolatu Ostrowitu będziesz zadowolony - ja swego czasu leciałem na białku firmowym sfd i też było spoko. Co do BCAA kumpel mnie kiedyś zarzekał żebym brał 10:1:1, bo to najlepsze - szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy, ale jest wielki więc go posłuchałem :D kiedyś doczytam. Zamiast białka Olimpu, kup tańsze, a za różnice kup witaminy (kompleks), większy pożytek.

Odnośnie Olimpu to w sumie miał być tylko przykład bo widziałem dużo firm (activlab, sfd, olimp) i jakieś inne purple wraathy :D.
Jyuuken

Postprzez xMariuszx » 6 mar 2017, o 15:07

Firma jak firma, tu bardziej chodzi o smak, rozpuszczalnosc itp. Skład bialka jest do siebie bardzo podobny, ale osobiscie od siebie polecam izolat z BioTecha :)
a kupowanie kompleksu witamin to chyba najwieksza glupota ever xd jak ktos ma takie pomysly, to lepiej niech mi przesle ta kase na konto, niz wydaje pieniadze w bloto. Kompleksy witamin sie nie sprawdzaja, bo wiekszosc witamin/minerałow są miedzy soba antagonistami ;p Witaminy/mineraly, tylko, jak lekarz zaleci i to tą witamine, której nasz organizm ma niedobór.
xMariuszx

Postprzez NiePodpiszeSie » 6 mar 2017, o 17:07

PyrkaLFC napisał(a): Co do BCAA kumpel mnie kiedyś zarzekał żebym brał 10:1:1, bo to najlepsze - szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy, ale jest wielki więc go posłuchałem :D kiedyś doczytam.

Ja mam tylko nadzieje, że to jakiś żart ;-].

Weź się kolego od odżywek puknij mocno w głowę, nie kupuj żadnych BCAA i tym podobnych wynalazków, bo to jest jeden wielki kit dla głupków - jak zaczniesz rosnąć, to będziesz brał dalej. Co prawda nigdy się nie przekonasz, że bez tego nie byłoby żadnej różnicy, ale producentom będzie się hajs zgadzał na koncie, a i przecież Ty będziesz zadowolony, bo "działa". Jedynym w miarę mądrym rozwiązaniem jest białko, które generalnie ze względu na tryb życia itp ciężko zaspokoić w potrzebnych ilościach. Reszta to żart - jakiś czas temu (ehh, domyślam się że i dzisiaj, ale już dawno na siłowni nie byłem) modne było Vitargo zaraz po treningu - 3,5 zł za szklankę wody z cukrem, ale duży kolega i Instruktor mówili, że trzeba uzupełnić cukier a i "barmanka" fajna dupa, więc można zagadać ;-].
NiePodpiszeSie

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 6 mar 2017, o 20:13

NiePodpiszeSie napisał(a):
PyrkaLFC napisał(a): Co do BCAA kumpel mnie kiedyś zarzekał żebym brał 10:1:1, bo to najlepsze - szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy, ale jest wielki więc go posłuchałem :D kiedyś doczytam.

Ja mam tylko nadzieje, że to jakiś żart ;-].

Weź się kolego od odżywek puknij mocno w głowę, nie kupuj żadnych BCAA i tym podobnych wynalazków, bo to jest jeden wielki kit dla głupków - jak zaczniesz rosnąć, to będziesz brał dalej. Co prawda nigdy się nie przekonasz, że bez tego nie byłoby żadnej różnicy, ale producentom będzie się hajs zgadzał na koncie, a i przecież Ty będziesz zadowolony, bo "działa". Jedynym w miarę mądrym rozwiązaniem jest białko, które generalnie ze względu na tryb życia itp ciężko zaspokoić w potrzebnych ilościach. Reszta to żart - jakiś czas temu (ehh, domyślam się że i dzisiaj, ale już dawno na siłowni nie byłem) modne było Vitargo zaraz po treningu - 3,5 zł za szklankę wody z cukrem, ale duży kolega i Instruktor mówili, że trzeba uzupełnić cukier a i "barmanka" fajna dupa, więc można zagadać ;-].

A czemu to ma być żart :)? Gościu zapyla od 4-5 lat po 6 dni w tygodniu: sztuki walki, siłka, bieganie więc wierze, że wie co mówi; oczywiście, mógłbym nie sugerować się zdaniem jakiś tam autorytetów, i sprawdzać dokładnie każdą informacje na świecie, żyjąc w przeświadczeniu, że: suple to spisek i wabik na głupków, IPody i MACi to spisek i wabik na głupków, polityka FSG to spisek i wabik dla głupków i generalnie każda wartościowa rzecz za którą płaci się pieniądze to spisek i wabik dla głupków, a ja jako najbystrzejsza nieskończona inteligencja ten spisek przejrzałem i heroicznie krzyknę, że nie dam się wyr***ć na 15 zł. Mój wielki hipsterski triumf w walce z wszechobecnym spiskiem i wabikami dla głupków, w który zaangażowani są wszyscy, oprócz mnie.

Jak byś doczytał to byś wiedział, że chodzi o zrzucanie tkanki tłuszzczowej i osłone mięśnia, a nie o przyrost. Przy zrzucaniu, jeśli chcesz aby jak najmniej poszło z mięśni BCAA jest bardzo ważne (przy robieniu masy ma to mniejsze znaczenie, bo dostarczasz organizmowi aminokwasy w białku). Proporcja 2:1:1 dotyczy proporcji aminokwasów w produkcie - ten pierwszy to leucyna, który jest najistotniejszy przy budowie mięśni i nabieraniu siły(stąd znajomy, który ćwiczy 6 dni w tygodniu zalecał mi 10:1:1). Stoją za tym badania naukowe, ale oczywiście zwolennicy post prawdy powiedzą, że badania to h*j opłacone przez korporacje, bo dyrektor korpo i dyrektor labu razem latają na k***y do Vegas i w ogóle wszystko szfindel...

pierwszy link z badaniami, pozostałe z artykułami, zachęcam do lektury, bo czytanie poszerza horyzonty:

Być możesz przy odpowiednio zbilansowanej diecie te wszystkie specyfiki nie były by potrzebne - ale odpowiednia zbliansowana dieta kosztuje o wiele więcej niż proszki, które nazywasz naciąganiem. Wystarczy spojrzeć na cene dobrej wołowiny, orzechów, dobrej ryby czy produktów eko - np. jajek od kur z wolnego wybiegu. NIE UCIEKNIESZ OD CHEMI CZY CI SIĘ TO PODOBA CZY NIE chcąc nie zrujnować się finansowo. Albo wybierasz produkty naturalne, jak najmniej przetworzone (lepsze jajka, strączki, nasiona, warzywa, orzechy, owsiankę) i uzupełniasz suplami,w których masz głównie białka albo aminokwasy, albo wcinasz kurczaki na antybiotykach, sopocką czy inne mięcho z białkiem sojowym (które działa na organizm faceta jak estrogen) morszczuki, pangi i inne ryby hodowlane (które pływają we własnym gównie), łososie (różowe od zabarwiaczy) i mówisz, że pożywienie jest zdrowsze nich chemia korporacji. Niestety, ludzi jest coraz więcej i firmy muszą poradzić sobie z coraz większym zapotrzebowaniem na żywność, bo każdy chce żyć, stąd też coraz nowocześniejsze preparaty do stymulowania hodowli pożywienia. Póki jest alternatywa, wole jeść produkty jak najniej przetworzone i korzystać z supli - h*j może jestem głupkiem, który dał się zwabić.

@xMariuszx będę wdzięczny za jakieś obszerniejsze info o witaminach, albo link.
Obrazek
"Każdy się kiedyś wyspowiada, jak okradał czas i siebie z marzeń i z realizowania planów" - O.S.T.R.
PyrkaLFC

Postprzez ElFirmino » 6 mar 2017, o 21:14

Zawsze można podjechać na wieś, popytać i kupić dobre jajka za grosze. Mięsko też można kupić :).
ElFirmino

1 year of membership

Postprzez JuniorLFC » 6 mar 2017, o 21:39

Witam Panowie,
Mam lat 19, mierzę 191cm i ważę 74kg. Chciałbym nabrać masy mięśniowej... no po prostu przytyć, a jestem zielony jeśli chodzi o siłownie (co prawda miałem ze 2/3 podejścia ale zapał kończył się po max miesiącu). Może potraficie mi pomóc w jakikolwiek sposób? Jakiś dobry kanał na yt co i jak robić, jakaś strona z dietą? Czy warto zakupić jakieś odżywki?
Pozdrawiam i dziękuje za najmniejsze rady ;)
Obrazek
Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy. ~ Steven Gerrard
JuniorLFC

Postprzez grunwald » 6 mar 2017, o 22:13

JuniorLFC napisał(a):Witam Panowie,
Mam lat 19, mierzę 191cm i ważę 74kg. Chciałbym nabrać masy mięśniowej... no po prostu przytyć, a jestem zielony jeśli chodzi o siłownie (co prawda miałem ze 2/3 podejścia ale zapał kończył się po max miesiącu). Może potraficie mi pomóc w jakikolwiek sposób? Jakiś dobry kanał na yt co i jak robić, jakaś strona z dietą? Czy warto zakupić jakieś odżywki?
Pozdrawiam i dziękuje za najmniejsze rady ;)

https://www.youtube.com/user/WarszawskiKoks
I w sumie tylko do nich bym się ograniczył, szczególnie w pierwszym roku, dwóch treningu. Pomogą w każdym aspekcie - dieta, trening, suplementy. Możesz ich traktować na razie jak wyrocznie - na pewno będzie z tego więcej pożytku niż z błądzenia po Karmowskich i innych śluzach podskórnych. Reszta wstępuje na grunty, które przeczą aktualnej wiedzy medycznej i u niektórych osób może się to skończyć kłopotami ze zdrowiem. Później poznasz swoje ciało i dojdzie trochę rozsądku na tyle, byś był w stanie filtrować informacje.

Ode mnie:
1. 55cm w łapie i wygląd terminatora nie jest równoznaczny z byciem guru.
2. zdrowie przede wszystkim
3. trenerzy personalni w sieciówkach to zło (w większości)
4. najważniejsza jest konsekwencja, a nie napierdalanie co 2 tygodnie do porzygu
5. treningi na początku są ciężkie i nużące - satysfakcja i jakikolwiek fun z siłowni przychodzi z czasem.

Rośnij ;)
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

Postprzez Anty » 7 mar 2017, o 14:34

Serio są jeszcze ludzie, którzy słuchają trenerów po soku z gumijagód, wrzucającym do rozpiski takie kwiatki, jak interwały bezpośrednio po treningu siłowym?
Obrazek
Anty

Postprzez NiePodpiszeSie » 7 mar 2017, o 17:40

PyrkaLFC napisał(a):
A czemu to ma być żart :)? Gościu zapyla od 4-5 lat po 6 dni w tygodniu: sztuki walki, siłka, bieganie więc wierze, że wie co mówi; oczywiście, mógłbym nie sugerować się zdaniem jakiś tam autorytetów, i sprawdzać dokładnie każdą informacje na świecie, żyjąc w przeświadczeniu, że: suple to spisek i wabik na głupków, IPody i MACi to spisek i wabik na głupków, polityka FSG to spisek i wabik dla głupków i generalnie każda wartościowa rzecz za którą płaci się pieniądze to spisek i wabik dla głupków, a ja jako najbystrzejsza nieskończona inteligencja ten spisek przejrzałem i heroicznie krzyknę, że nie dam się wyr***ć na 15 zł. Mój wielki hipsterski triumf w walce z wszechobecnym spiskiem i wabikami dla głupków, w który zaangażowani są wszyscy, oprócz mnie.

Jak byś doczytał to byś wiedział, że chodzi o zrzucanie tkanki tłuszzczowej i osłone mięśnia, a nie o przyrost. Przy zrzucaniu, jeśli chcesz aby jak najmniej poszło z mięśni BCAA jest bardzo ważne (przy robieniu masy ma to mniejsze znaczenie, bo dostarczasz organizmowi aminokwasy w białku). Proporcja 2:1:1 dotyczy proporcji aminokwasów w produkcie - ten pierwszy to leucyna, który jest najistotniejszy przy budowie mięśni i nabieraniu siły(stąd znajomy, który ćwiczy 6 dni w tygodniu zalecał mi 10:1:1). Stoją za tym badania naukowe, ale oczywiście zwolennicy post prawdy powiedzą, że badania to h*j opłacone przez korporacje, bo dyrektor korpo i dyrektor labu razem latają na k***y do Vegas i w ogóle wszystko szfindel...

pierwszy link z badaniami, pozostałe z artykułami, zachęcam do lektury, bo czytanie poszerza horyzonty:

Być możesz przy odpowiednio zbilansowanej diecie te wszystkie specyfiki nie były by potrzebne - ale odpowiednia zbliansowana dieta kosztuje o wiele więcej niż proszki, które nazywasz naciąganiem. Wystarczy spojrzeć na cene dobrej wołowiny, orzechów, dobrej ryby czy produktów eko - np. jajek od kur z wolnego wybiegu. NIE UCIEKNIESZ OD CHEMI CZY CI SIĘ TO PODOBA CZY NIE chcąc nie zrujnować się finansowo. Albo wybierasz produkty naturalne, jak najmniej przetworzone (lepsze jajka, strączki, nasiona, warzywa, orzechy, owsiankę) i uzupełniasz suplami,w których masz głównie białka albo aminokwasy, albo wcinasz kurczaki na antybiotykach, sopocką czy inne mięcho z białkiem sojowym (które działa na organizm faceta jak estrogen) morszczuki, pangi i inne ryby hodowlane (które pływają we własnym gównie), łososie (różowe od zabarwiaczy) i mówisz, że pożywienie jest zdrowsze nich chemia korporacji. Niestety, ludzi jest coraz więcej i firmy muszą poradzić sobie z coraz większym zapotrzebowaniem na żywność, bo każdy chce żyć, stąd też coraz nowocześniejsze preparaty do stymulowania hodowli pożywienia. Póki jest alternatywa, wole jeść produkty jak najniej przetworzone i korzystać z supli - h*j może jestem głupkiem, który dał się zwabić.

@xMariuszx będę wdzięczny za jakieś obszerniejsze info o witaminach, albo link.

Żartem jest, że jak ktoś ma wyniki, to łykasz wszystko co powie jak młody pelikan bez sprawdzenia - to raz.
Dwa - te Ipody itp. pominę, bo nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz. Skąd Ci się to wszystko wzięło - nie ma pojęcia. W każdym razie psycholog z Ciebie marny.

Nie będę Ci też tłumaczył, że sfd sprzedaje suplementy, więc nie będzie wrzucać "artykułów", które będą generować spadki sprzedaży, a nie wzrosty. Ale pewnie to moja podejrzliwość w spisek, a nie proste zasady biznesowe. Pomińmy temat.

Co do czytania - jeżeli komuś tego zabrakło, to tylko Tobie - sam się przyznałeś, ze tematu nie drążyłeś. Natomiast polecam czytać dokładnie, bo jest tam parę zastanawiających spraw, które na polski nie zostały przetłumaczone. Np. branie do grupy kontrolnej przedziału wiekowego 24-42. Zajebista metoda badawcza/porównawcza. Zarzucę Ci też pewne badanie, skoro tak lubisz czytać:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23007065
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24477835

Pominę również wykład o "chemicznym jedzeniu". Z góry uprzedzam, iż po przeczytaniu, jak się domyślam, myśli przewodniej napisanej wielkimi literami, to nie wiem co sobie upierdoliłeś w głowie i co chcesz mi tym pokazać. Fajnie, że napisałeś rzeczy oczywiste, ale to nie ten temat.

BTW: Jak ktoś kupuje białko + dobrze się odżywia, to BCAA ma w wystarczającej ilości. Nawet na "redukcji" (idzie lato, sezon na redukcję się rozpoczął z tego co widzę LOL).

Jeszcze jedno wyjaśnię - fajnie, że przedstawiłeś w skrócie profil swojego kolegi, ale nie miałem na celu sugerować, że nie ma on pojęcia co robi. Stawiam raczej na to, że np. BCAA bierze, bo ktoś, kto był dla niego tym kimś czym on teraz dla Ciebie, też mu tak powiedział. Dlatego napisałem, że nie będzie miał porównania, a jedynym argumentem są efekty. Osobiście uważam, że efekty byłyby takie same i tyle.

Możesz mi wierzyć lub nie, ale z tego co widziałem na własne oczy, instruktorzy kulturystyki i ich dobrzy znajomi z siłowni (można by rzecz elita lub grupa trzymająca władzę ;-]) nigdy nie stosowali z zakresu ogólnie dostępnych suplementów niczego poza białkiem. Po treningu żarli kawałek ciasta i pili sok pomarańczowy zamiast garści BCAA, vitargo i co tam jeszcze część ludzi wciska do gęby. Natomiast baaaardzo chętnie zawsze to polecali i opowiadali o zapotrzebowaniu organizmu na składniki itp itd. Dlaczego możesz się sam domyśleć. (pomijam oczywiście, że w dupie mieli więcej igieł niż włosów na głowie, ale to inna bajka).

Nie jest też moim zamiarem wejść w temat i opowiadać różne teorie. Trochę w swoim życiu poćwiczyłem, sam wpadłem w pewnym momencie (czyli standardowo - "początki") w pułapkę "zajebistych i bardzo potrzebnych suplementów". Z własnego doświadczenia wiem tylko i aż tyle, że trzeba ćwiczyć i samemu obserwować i dostosowywać zachowanie swojego organizmu pod katem sposobu ćwiczenia jak i diety. Ale to wymaga czasu, a siłownia pełna niecierpliwych.

I zawsze dla lubiących czytać polecam cały czas aktualizowany temat, z którego zresztą podałem Ci linki do badań o BCAA (których swoja drogą za wiele na świecie nie ma):
http://www.body-factory.pl/showthread.p ... 2017-02-12
Pomogło w życiu i to bardziej niż Instruktorzy, nawet jeżeli byli oni mistrzami polski kulturystyki w kategorii open (a akurat jeden z nich był).
NiePodpiszeSie

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ElFirmino » 31 mar 2017, o 22:15

Witam, mam do Was pytanie; czy można spalać tłuszcz jednocześnie przybierać na masie mięśniowej? Obecnie jestem na masie już z 2-3 miesiące i nabrałem około 5kg masy, raczej nie zbyt czystej. Dalej jestem bardzo chudy, ale na brzuchu pojawiło się trochę tłuszczyku, który jest dla mnie nie do zaakceptowania i chciałbym go jakoś spalić. Problem w tym, że redukcji się mi nie opłaca robić, bo masy mam dalej mało, a tego tłuszczu też tak dużo nie ma i stąd pytanie czy da się to jakoś spalić, a jednocześnie budować mięśnie? Mogę dodać, że tłuszcz jest raczej tylko na dole brzucha, bo u góry jest ładna "krata".
ElFirmino

1 year of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności