Ksiazki

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Ksiazki

Postprzez BartekLfc1993 » 18 lip 2016, o 23:36

Czytałem troche Roberta Kiyosaki'ego. Tak srednio mi to podchodzi.

Od siebie dodam, że wszystkie ksiazki "OSHO" sa ganialne.
Ostatnio też dobra ksiazka ktora przeczytałem to: Kod Leonarda Da Vinci - ale to pewnie kazdy czytał :D

Sorki za brak znaków PL.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
BartekLfc1993

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez wow1892 » 19 lip 2016, o 01:38

Zicku napisał(a):Panie i Panowie, szukam książek godnych przeczytania z dziedziny ekonomi, gospodarki lub inwestowania. Czy ktoś mógłby coś polecić? Coś w miarę prostego, nie typowy podręcznik do ekonomii :)

"Ludzkie Działanie" - polecam serdecznie
Obrazek
wow1892

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 19 lip 2016, o 08:00

Zicku napisał(a):Panie i Panowie, szukam książek godnych przeczytania z dziedziny ekonomi, gospodarki lub inwestowania. Czy ktoś mógłby coś polecić? Coś w miarę prostego, nie typowy podręcznik do ekonomii :)

- Ja ostatnio przechodziłem przez:

"Otwarte fundusze iwestycyjne" Macieja Rogali.

Książka rzeczowa, aczkolwiek pisana w przyswajalny sposób. Najbardziej przysłużył się mi fragment o mentalnym aspekcie oszczędzania, posiadaniu celu inwestycji, oraz o indywidualnym progu zdolności do ryzyka.

Polecam również:

"Handlowanie to gra" - Wojciech Haman, Jerzy Gut

Kurtz napisał(a):Co do "Obudź w sobie olbrzyma", to właściwie od Robbinsa zaczęło się pojęcie kołczingu, rozwoju osobistego itd. Sam nie czytałem, książka ma już kilka lat, więc nie wiem jak z jej aktualnością, ale to też takie Must-read wszystkich obecnych kołczów.

Ja pozwolę sobie na małe sprostowanie, bo ani Robins nie był pierwszy, ani nowy, ani nie zaczęło się od niego pojęcie Coachingu, a nawet ośmiele się napisać, że niewiele wspólnego z nim ma. Co do początków rozwoju osobistego, można zajrzeć do książek:

- "Najdziwniejszy Sekret" - Earl Nightingale (nie znam daty wydania, ale audiobook jest na yt.
- "Myśl i bogać się" - Napoleon Hill (1937) - absolutny "must have", podobnie jak inne dzieła Hilla

Co do coachingu i jego początków, to w głowie mam dwie książki

- "Tenis. Wewnętrzna gra" - Timothy Gallwey (1974) - długo była nie do kupienia, ale wyszło rok temu odświeżone wydanie
- " Coaching. Trening Efektywności" - John Withmore - to taki podstawowy podręcznik, co i jak. Super.

Coaching to trochę inna rzecz, niż biznes rozwoju i mówcy motywacyjni, chociaż gdzieś się te tematy przeplatają. Niestety hype na motywacje, zrobił z coachingiem to samo, co hype na siłkę zrobił z samozwańczymi trenerami personalnymi, więc trzeba być ostrożnym.
Ostatnio edytowano 19 lip 2016, o 14:53 przez PyrkaLFC, łącznie edytowano 1 raz
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ramar » 19 lip 2016, o 09:25

wow1892 napisał(a):

"Ludzkie Działanie" - polecam serdecznie

Ja polecam książkę również "Austriaka" Marka Skousena: "Inwestowanie w jednej lekcji" lub "Walc wiedeński na Wall Street. Ekonomia austriacka dla inwestorów giełdowych."
Mowa o ekonomii ogólnie, jak i porady, uwagi i opis funkcjonowania giełdy.
ramar
Moderator

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Zicku » 19 lip 2016, o 09:43

Nie spodziewałem się takiego zaangażowania tym tematem, dziękuję bardzo za odpowiedzi. Zaraz ogarnę któraś z tych książek i zabieram się za rozwój wlasnej wiedzy ;D
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Witz » 19 lip 2016, o 10:08

Obudz w sobie olbrzyma; dzieła Briana Tracy'ego; książki Roberta Kiyosaki'ego; Dotyk Midasa Trumpa i Kiyosaki'ego; OSHO; "Walc wiedeński na Wall Street. Ekonomia austriacka dla inwestorów giełdowych."

Obrazek
Witz

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Mefimess » 19 lip 2016, o 10:14

To i ja zapytam o poradę... Potrzebuję jakichś książek z podstawowymi informacjami i terminami z jakiejś psychologii. Moja wiedza jest zerowa, pracuję w totalnie innej branży, mocno technicznej, ale ostatnio złapałem zajawkę na poczytanie o zasadach działania ludzkiego umysłu i zachowań ludzkich. Każda propozycja mile widziana, najlepiej z krótkim komentarzem o czym dana książka jest.

Pooozdro
"Nie wystarczy tylko biegać lub trochę się starać, z naszym herbem na sercu trzeba zapierd*lać"
Mefimess

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 19 lip 2016, o 10:27

Mefimess napisał(a):To i ja zapytam o poradę... Potrzebuję jakichś książek z podstawowymi informacjami i terminami z jakiejś psychologii. Moja wiedza jest zerowa, pracuję w totalnie innej branży, mocno technicznej, ale ostatnio złapałem zajawkę na poczytanie o zasadach działania ludzkiego umysłu i zachowań ludzkich. Każda propozycja mile widziana, najlepiej z krótkim komentarzem o czym dana książka jest.

Pooozdro

Zdajesz sobie sprawę, że to nie skończy się na jednej książce :P?

Maciej Bennewicz - Coaching. Restauracja osobowości.
Maciej Bennewocz - Coachin. Wielki przebudzacz neuronów.
Thomas Harris - Ja jestem OK, Ty jesteś OK.
"Gdzie się podziało moje dzieciństwo" - tej osobiście nie czytałem, ale polecam bo zaraz się do niej zabiorę ;)

Może uściślij trochę, czego dokładnie ma dotyczyć książka, w sensie jakiego obszaru psychologii. Bennewicz to psychoterapeuta, który zajmuje się również Coachingiem, kognitywistyką i ogólnie mózgiem i myśleniem, oraz oczywiście ludźmi. Harris podchodzi bardziej pod komunikacje i zrozumienie niektórych aspektów swojej osobowości. "Gdzie się podziało moje dzieciństwo" to pozycja poruszająca problem Dorosłych dzieci alkoholików.
PyrkaLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Master » 19 lip 2016, o 10:36

Mefimess - zdecydowanie polecam Ci "Paradoks szympansa" autorstwa prof. Petersa, który swego czasu pracował ze sztabem LFC podczas wicemistrzowskiego sezonu Brendana.

Genialna książka, przyjemna w lekturze. Na Allegro powinieneś ją znaleźć.
Obrazek
The only reason why I am successful is because I have stayed true to myself.
Make a difference, no matter what role you play - Lindsey Stirling
Master

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Mefimess » 19 lip 2016, o 11:04

Dzięki chłopaki ! Domyślam się, że się nie skończy na jednej lekturze ale chciałbym zacząć od jakichś totalnych podstaw. Co do obszarów psychologii to nie wiem , bo się nie znam kompletnie :P ale jakieś ludzkie zachowania by były spoko, poznać jakieś charakterystyczne aspekty ludzkich zachowań, coś co mogłoby rzucić lepsze światło na zachowanie ludzi w codziennym życiu. Dzięki jeszcze raz za to co do tej pory :)
"Nie wystarczy tylko biegać lub trochę się starać, z naszym herbem na sercu trzeba zapierd*lać"
Mefimess

Postprzez LFC4ever » 19 lip 2016, o 12:26

To może nie do końca psychologia, ale świetnie tłumaczy wiele ludzkich zachowań.
Berger Peter L. - Zaproszenie do socjologii, szczególnie rozdz. 4,5,6.
Obrazek
Pragnę przeżyć moment pierwszego zwycięstwa i siedzenia w szatni po zakończonym meczu. W tym momencie, całą pracę jaką włożyłem, wszystkie potknięcia i kontuzje, będą warte zachodu, ponieważ kocham grać dla tego klubu - Steven Gerrard
LFC4ever

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez california » 1 sie 2016, o 20:27

Mógłby ktoś polecić dobrą książkę do nauki języka angielskiego zawierającą gramatykę, słówka?
Jamie Carragher #23
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę" - Bill Shankly
california

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 21 sie 2016, o 12:23

Mefimess napisał(a):To i ja zapytam o poradę... Potrzebuję jakichś książek z podstawowymi informacjami i terminami z jakiejś psychologii. Moja wiedza jest zerowa, pracuję w totalnie innej branży, mocno technicznej, ale ostatnio złapałem zajawkę na poczytanie o zasadach działania ludzkiego umysłu i zachowań ludzkich. Każda propozycja mile widziana, najlepiej z krótkim komentarzem o czym dana książka jest.

Pooozdro

Kompletnie nie mam pojęcia, jak do tego doszło, że zapomniałem o tej pozycji...

Anthony de Mello - Przebudzenie
PyrkaLFC

Postprzez diablinadali » 13 paź 2016, o 15:57

Może ktoś polecić jakiś tytuł książki anglojęzycznej? Nie mam wymagań - może być zarówno kryminał jak i zwykła powieść w klimacie obyczajowym. Jedynym wymogiem jest język, bo chciałbym nabrać trochę płynności w angielskim, a to ciężkie, gdy na co dzień nie ma się do czynienia z językiem obcym :)
diablinadali

Postprzez LFC4ever » 13 paź 2016, o 16:08

Jeśli płynność, to Dickens lub Orwell w oryginale. Trudno o płynniejszy język.
Obrazek
Pragnę przeżyć moment pierwszego zwycięstwa i siedzenia w szatni po zakończonym meczu. W tym momencie, całą pracę jaką włożyłem, wszystkie potknięcia i kontuzje, będą warte zachodu, ponieważ kocham grać dla tego klubu - Steven Gerrard
LFC4ever

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności