Ksiazki

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Postprzez Wieviór » 5 sie 2006, o 21:48

Ja poza Grishamem, ktorego uwielbiam czytac i naprawde polecam znalazlem ostatnio nowego pisarza thillerow, jest nim Michael Connelly. Narazie spod jego piora przeczytalem tylko "Adwokat" (The Lincoln Lawyer), ale ksiazka naprawde mnie wciagnala i nastepne tytuly tego autora sa dla mnie zapewne tylko kwestia czasu.

Neil Gaiman. Czytam w tym momnecie ksiaze "Chlopaki Anansiego" i trzeba przyznac, ze w niektorzych momentach mozna sie posmiac:

"(...) - Bzdura. Uwaza ze jestes niezla partia.
- Twoja matka nie nazwalaby niezla partia polaczenia Brada Pitta, Billa Gatesa i ksiecia Williama. (...)"

Sama w sobie ksiazka jest dosyc specyficzna i nie jestem chyba specjalnie fanem tego typu fantastyki.
Obrazek
Wieviór

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez Kaki » 5 sie 2006, o 22:13

Ja na czytanie ksiazek nie mam czasu 8)...no dobra, nie chce mi sie, ale jak czytam to wlasnie ksiazki Grishama. Lubie tego typu lektury, a jego ksiazki jako jedne z nielicznych mnie wciagaja i jestem w stanie pochlonac cala na raz. Jedyna jego ksiazka, ktora mnie z poczatku przynudzala to "Lawa przysieglych". Poza tym czytam typowo podroznicze ksiazki np. Cejrowskiego, no i biografie roznych sportowcow. Co do ksiazki Dudka, to mi sie podobala, ale momentami chyba sam gubil watek.

Pozdro
Kaki

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez kapi88 » 20 wrz 2006, o 08:02

Nie wiedzia³em gdzie to napisaæ, wiêc da³em tu. Mam pytanie, czy wie kto¶ mo¿e gdzie mo¿na kupiæ biografie Gerrarda: "Steven Gerrard for club and country"? Szuka³em na eBay i Allegro, ale nic z tego. Na przek³ad polski nie ma co liczyæ, wiêc trzeba jako¶ sprowadziæ j± z zagranicy, ale nie wiem jak :happy: Je¶li kto¶ znajdzie jakie¶ rozwi±zanie, to prosze o kontakt.
Pozdr
kapi88

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Wieviór » 20 wrz 2006, o 08:09

[quote:400f508d41=kapi88]Nie wiedzia³em gdzie to napisaæ, wiêc da³em tu. Mam pytanie, czy wie kto¶ mo¿e gdzie mo¿na kupiæ biografie Gerrarda: "Steven Gerrard for club and country"? Szuka³em na eBay i Allegro, ale nic z tego. Na przek³ad polski nie ma co liczyæ, wiêc trzeba jako¶ sprowadziæ j± z zagranicy, ale nie wiem jak :happy: Je¶li kto¶ znajdzie jakie¶ rozwi±zanie, to prosze o kontakt.
Pozdr[/quote:400f508d41]

www.amazon.com
Obrazek
Wieviór

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez Witz » 20 wrz 2006, o 09:42

[b:d2ffcee1a0][color=darkblue:d2ffcee1a0]Skoro ju¿ wspomniano Grishama to z jego ksi±¿ek czyta³em jedynie "Klienta", choæ mam oko³o 80% jego wypocin, które kolekcjonuje mój ojciec, wiêc siê za nie zabiorê, bo ten przyk³adowy Klient mi siê cholernie podoba³. Z jego ksi±¿kami pierwszy raz zetkn±³em siê osobi¶ci (znaczy zacz±³em czytaæ) na poprzednich wakacjach, czyta³em "Raport pelikana" jednak uzna³em, ¿e jest za fajna pogoda, a brak nastroju powoduje brak zapa³u do rozumienia czego¶ co jest napisane po angielsku :wink: na szczê¶cie w tymr roku pada³o i z "Klienta" który przypadkiem znalaz³ siê w samochodzie zrozumia³em o wiele wiêcej. Ksi±¿ka jest bista i tyle.

Mam te¿ zamiar przeczytaæ trylogiê o Bourneie jednak zastanawiam siê po polsku czy po angielsku :wink: chyba jednak po polsku. (to ju¿ oczywi¶cie tak cholernie a propos Grishama :lol: :lol: )

Do napisania
czy te¿
Na razie[/color:d2ffcee1a0][/b:d2ffcee1a0]
Witz

Postprzez Bercik » 7 paź 2006, o 22:22

[color=darkred:e776f4ff5f]WRESZCIE kupi³em ksi±zke Jurka Dudka Uwierzyæ w Siebie do przerwy 3:0....po przeczytaniu pierwszych 35 stron który dotycz± w szczegó³no¶ci fina³u Champison Leauge oraz droge do niego przypominaj± mi siê dni które dzieli³y mnie do 25, i sama euforia po podniesienu przez Gerrard pucharu.... Mam nadziejê i¿ ksi±zka zrobi na mnie jeszcze wiêksze wra¿enie, bo zapowiada siê bardzo ciekawie ;)

Pozdrawiam :)[/color:e776f4ff5f]
Bercik

Postprzez liverbird_91 » 8 paź 2006, o 22:41

Haa..a ja ostatio przeczyta³em Balladyne, oczywi¶cie w ramach lektury szkolnej :D
A teraz zabieram siê za drug± ksi±¿kê Shawa, pt. "Chleb na wody p³yn±ce". Pocz±tek taki sobie, mam nadziejê, ¿e sie z czasem rozkrêci. Ostatnio doszedlem do wniosku, ¿e wiêcej ksi±¿ek przeczyta³em na wakacjach ni¿ w ci±gu roku szkolnego :roll:
'Nie ma chleba bez jedzenia' - nowe staropolskie przysÂłowie :D
MĂłwie akcentem rolniczo-wiejskim...<lol2>
liverbird_91

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Kaki » 9 paź 2006, o 14:39

[quote:ba1ce98a88=liverbird_91]Ostatnio doszedlem do wniosku, ¿e wiêcej ksi±¿ek przeczyta³em na wakacjach ni¿ w ci±gu roku szkolnego :roll:[/quote:ba1ce98a88]
No u mnie to normalka, na wakacjach mam wiêcej czasu to sobie czytam, co mnie interesuje. A w roku szkolnym to nie do¶æ, ¿e jest trochê nauki, to jeszcze trzeba czytaæ te lektury, które w wiêkszo¶ci s± stasznie nudne. Dlatego te¿ czytam tylko streszczenia :P
A ostatnie ksi±¿ki, które przeczyta³am sobie nie tak dawno to " W d¿ungli ¿ycia" i "Blondynka na Kubie" Beaty Pawlikowskiej, a teraz zabieram siê za Cejrowskiego, bardzo fajnie pisze go¶ciu ;)

Pozdro
Kaki

Postprzez stella » 9 paź 2006, o 20:05

ja teraz czytam:
Piotr Sztompka Socjologia
Ruth Benedict Wzory kultury
Bronis³aw Malinowski ¯ycie seksualne dzikich w pó³nocno-zachodniej Melanezji

a tak do poduszki to Milan Kundera La vida esta en otra parte :)
24 hour party people!
stella

Postprzez Witz » 8 sty 2007, o 22:05

[color=darkblue:e0d0439233]Jako ¿e jutro mam olimpiady II rundê z polskiego, trzeba by³o poczytaæ to i owo. Tak wiêc poza standardowymi tytu³ami jak "Przygody Odyseusza", których nie przeczta³em bo mi siê po prostu nie chcia³o, a tre¶æ jako tako pamiêtam, pojawi³y siê obciejsze mi tytu³y.

"Pocz±tek" - jestem na 80 stronie na 250 ksi±¿ka jest bardzo wci±gaj±ca, autor ma bardzo ciekawy styl pisania. Tematyka - II wojna i ¯ydzi weñ. Z tego co przeczyta³em - polecam (opini raczej ine zweryfikujê, ale najpierw muszê skoñczyæ)

"Gnój" -to akurat przeczyta³em rok temu i chyba ju¿ o tym pisa³em tutaj. Ksi±¿ka jest o pewnej ¶l±skiej rodzinie, w której lubi±cy popiæ ojciec siê nad synem pastwi. Te¿ ciekawe.

by³ jeszcze oskar i pani ró¿a ale to alurat film widza³em, wiêc nic nie mówiê.

I ostatnia ks±i¿ka - K³amczucha niejakiej musierowicz... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: JAKI PIERDO£Y :!:

do razu mówiê, ¿e tego ne przeczyta³em :wink: nie jestem masochist±, przejrza³em tylko parê charakterystyk, planów wydarzeñ i streszczeñ. Fabu³ê to ta ksi±¿ka ma tak wybitn±, ¿e ja wysiadam :lol: a jeszcze to psychologowie zakompleksionym dziewczynkom podaj± :lol: chyba ¿eby im to pog³êbiæ... a³a, dobrze przynajmniej ¿e ksi±¿ka jest tak p³ytka i p³aska, ¿e nie musz wiêcej o tym czytaæ.

Pazro[/color:e0d0439233]
Witz

Postprzez Sheree » 8 sty 2007, o 22:33

czyta³ kto¶ "Pachnid³o"? :roll:
je¿eli tak, to czy jest warta przeczytania?
Obrazek

"Rockstars are not cool!" Graham Coxon.
Sheree

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez stella » 8 sty 2007, o 23:44

[quote:102d19866c=Sheree]czyta³ kto¶ "Pachnid³o"? :roll:
je¿eli tak, to czy jest warta przeczytania?[/quote:102d19866c]

czyta³am, ale nie przeczyta³am. bardzo siê zawiod³am. nuda momentami.

polecam za to bardzo, bardzo cieñ wiatru zafóna. objêto¶c taka sobie (trochê ponad 500 stron), ale bardzo wci±ga. no i barcelona. taka jak± pamiêtam z wakacji...
24 hour party people!
stella

Postprzez Sheree » 9 sty 2007, o 15:53

Hm, s³ysza³am ró¿ne opinie na jej temat, ale i tak j± przeczytam. Nawet je¶li mia³aby byæ nudna i nieciekawa :lol:
A ostatnio tak dla rozrywki, przeczyta³am sobie polsk± ksi±¿kê o Coldplay : ciekawa, tyle, ¿e za du¿o jest o zwi±zku Chrisa i Gwyneth, a tak to wszystko ok (oczywi¶cie oprócz wspomnianego w±tku) :wink:
Obrazek

"Rockstars are not cool!" Graham Coxon.
Sheree

Postprzez Daga » 21 sty 2007, o 16:33

Niedawno skonczylam czytac dwie ksiazki mojej ukochanej autorki Jane Austen, "Perswazje" i "Mansfield Park". Rzecz jasna, nie kazdemu przypadnie do gustu :) ale dziele sie wrazeniami, po pierwsze rzuca sie fakt, ze wszystkie konwenanse i etykiete diabli wzieli i ze takiej wolnosci obyczajowej jak teraz to chyba nie bylo nigdy. Poza tym, no powiedzcie mi, ktory facet czeka na swoja kobiete 8 lat? Historia cpt Wentwortha i Anne Eliott rozgrywa sie w Perswazjach. To jest po prostu ksiazka o czekaniu, malych gestach i... iskrzeniu. Mansfield Park to troche co innego. Bezlitosnie pokazane sa roznice pomiedzy warstwami spolecznymi i rodzinami mniej i bardziej majetnymi w Anglii na przelomie XVIII i XIX wieku, co to znaczy w przypadku Fanny Price miec jasny umysl i twardo stac na ziemi. Tak czy inaczej, jak to u Jane Austen bywa, historie koncza sie happy endem.

Ostrzegam, literatura nie dla kazdego, niemniej jednak ma swoj charakter i urok :)

Pozdrawiam!
Obrazek
Daga

Postprzez stella » 16 kwi 2007, o 19:01

wiem, ze pewnie nikt z was do tej ksiazki nie zagladnie i wiekszosc ma te tematyke w dupie jako gadanie nawiedzonych feministek, ale ja musze. czytam teraz 'Czarna ksiege kobiet'. to zbior roznych artykulow etc. na temat sytuacji kobiet na swiecie. myslalam, ze jako ze naogladalam sie roznych programow dokumentalnych, wiem co nieco o demografii, naczytalam sie tekstow naukowychna ten temat, to mnie nic nie zaskoczy. mylilam sie.

w glowie mi sie nie miesci jak takie rzeczy moga miec miejsce. na calym swiecie kobiety sa gwalcone, mordowane tylko dlatego ze sa kobietami. niektorym nie daje sie z tego powodu urodzic, czy tez przezyc chocby dnia. inne sa okaleczane w imie tradycji i pojetej w szczegolny sposob moralnosci. inne po prostu bite przez mezow, bo oni 'maja do tego prawo'.
w jordanii, indiach, pakistanie na porzadku dziennym sa zbrodnie w imie 'zmazania hanby na rodzinie'. ta 'hanba' jest np utrata dziewictwa przez dziewczyne. dziewctwa utraconego w czasie gwaltu. gwalcicielem dziewczyny byl jej brat.

ktos z was na pewno slyszal o Ciudad Juarez w Meksyku. to przygraniczne miasto. od USA dzieli je tylko Rio Bravo. ma tam siedzibe jedna z najwiekszych mafii narkotykowych na swiecie. generalnie nieprzyjemne miejsce. ale to miasto slynie raczej z masowych morderstw kobiet tam dokonywanych. poki co od 1993 roku znalezli ponad 400 cial (choc te statystyki nie sa wiarygodne) brutalnie zamordowanych i zgwalconych kobiet. los 500 innych nie jest znany. ponad polowa z tych kobiet mialo od 13 (!)-22 lat. plicja oczywiscie nie robi nic. w Gwatemali rocznie znajduje sie okolo 500 cial kobiet. policja chyba nie wyjasnila jeszcze ani jednej sprawy. ale potrafila zadeptac dowody i dojsc do wniosku, ze ofiara byla prostytutka bo na paznokciach miala resztki czerwonego lakieru.

niewesolo, co?

polecam do przeczytania szczegolnie facetom, ktorzy nabijaja sie z kobiet, ktore walcza o prawo do godnego zycia.
24 hour party people!
stella

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności