Ksiazki

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Ksiazki

Postprzez diablinadali » 26 paź 2016, o 13:40

Jeśli chodzi o kryminały to polecam twórczość Jeffery Deavera (np. Puste krzesło), ewentualnie Dicka Francisa (np. Kryształowy koń), ze wskazaniem na tego pierwszego.

Generalnie niedawno wpadła mi w ręce amerykańska powieść młodzieżowa "Papierowe miasta" Johna Greena (nie mylić z ekranizacją, która jest kompletnym gniotem). Jako fan kryminałów i książek przygodowych myślałem, że będę męczył się z jej czytaniem, ale zanim się obejrzałem, byłem na jej ostatnich stronach. Także polecam jeśli ktoś chciałby oderwać się od tego, co czyta na co dzień i miałby ochotę na coś naprawdę lekkiego. Równie godne uwagi dzieło Greena to "Gwiazd naszych wina" (większe prawdopodobieństwo, że ktoś widział film).
diablinadali

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Zicku » 26 paź 2016, o 18:26

Nesbo akurat przeczytałem trochę i w związku z tym, że jestem początkującym w miarę czytelnikiem to wszystko inne co wymieniliscie jest praktycznie przede mną. :) Dzieki za porady, na pewno nie będę się nudził przez najbliższy czas :)
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Django » 27 lis 2016, o 23:46

Poprawcie mnie jeśli się mylę:

kupiłem Kindla Classic 5 z drugiej ręki, zarejestrowałem go na amazonie itd. Czy w plikach w formacie .pdf nie można zmienić wielkości czcionki? Czy najlepszym formatem do "kundla" jest .mobi? DO takich wniosków dochodzę łażąc po czytniku, dlatego pytanie kieruje do osób mających jakieś doświadczenia z "kundlami"...
Django

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez w0rst » 27 lis 2016, o 23:48

Tak, najlepszy jest mobi.
Raz miałem na kindlu pdfa, beznadziejnie się to przeglądało. Dlatego książki z pdf było trzeba przekonwertować za pomocą np calibre.
Obrazek
w0rst

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez DrGonzo » 28 lis 2016, o 00:11

Nie umiem się przekonać do e-książek. Wiem, że to niby wygodne itp., ale jednak lubię mieć ją w formie fizycznej. Nikogo nie krytykuję, wyrażam tylko opinię, jak coś. ;-)
DrGonzo

Postprzez Barilla » 28 lis 2016, o 01:28

DrGonzo napisał(a):Nie umiem się przekonać do e-książek. Wiem, że to niby wygodne itp., ale jednak lubię mieć ją w formie fizycznej. Nikogo nie krytykuję, wyrażam tylko opinię, jak coś. ;-)

Ja kupuję książki żeby ładnie na półce wyglądały, po czym ściągam ebooka i czytam na tablecie :D
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ramar » 28 lis 2016, o 09:27

DrGonzo napisał(a):Nie umiem się przekonać do e-książek. Wiem, że to niby wygodne itp., ale jednak lubię mieć ją w formie fizycznej. Nikogo nie krytykuję, wyrażam tylko opinię, jak coś. ;-)

Jeżeli czyta się średnio 20 książek rocznie, a półek wykorzystuje się nie tylko dla książek, to fizyczne kopie staja się męczące, jeżeli nie ma się miejsca na prywatną bibliotekę.
Czytnik i ebook ma jeszcze jedną świetną zaletę: kładę się/siadam jak chcę, a strony przerzucam jednym palcem, nie martwiąc się, że zamknie mi się strona.
W sumie czytnik do dobry wynalazek - jak to z wynalazkami, nie każdemu odpowiada jego stosowanie.
ramar
Moderator

Postprzez Django » 28 lis 2016, o 09:45

w0rst napisał(a):Tak, najlepszy jest mobi.
Raz miałem na kindlu pdfa, beznadziejnie się to przeglądało. Dlatego książki z pdf było trzeba przekonwertować za pomocą np calibre.

Przekonwertowałem Calibri'm .pdf do .mobi i jest elegancko, tylko jest jeden mały szkopuł: nie wiem na której stronie jestem podczas czytania (pokazuje procentowy progres). Pewnie ten typ tak ma. Ale mam pytanie co do .epub'a: czy też można komfortowo czytać na Kindlu?

Co do .pdf - jak nie znajdę książki w innym formacie to mam jeszcze staruńkiego Onyx'a(eh, ma 4 lata, ale przeżył dwie wymiany ekranu plus zrzucenie z szafki na podłogę z wysokości prawie 2 m - wszystko przez mojego kota :P). Ale ze względy na kontrast czytanie jest mniej komfortowe ale ma tą zaletę, że łyknie każdy format jaki istnieje na tym globie.

Jadąc tramwajem do pracy wolę mieć poręcznego Kindla niż dwie cegłówki "Achaji" :)
Django

Postprzez ramar » 28 lis 2016, o 10:35

Django napisał(a):Jadąc tramwajem do pracy wolę mieć poręcznego Kindla niż dwie cegłówki "Achaji" :)

A jeszcze gorzej jak czytasz Archiwum Burzowego Światła Sandersona...
ramar
Moderator

Postprzez w0rst » 28 lis 2016, o 11:29

Epub tak samo, konwersja pliku. I to jest chyba jedyna wada Kindle.
Ramar
Nie wyobrażam sobie czytania czytania tej serii w wersji papierowej. Nawet książki 500 stron są dla mnie nieporeczne. Przed wyjściem 3. tomu będę musiał se kupić znowu czytnik
Obrazek
w0rst

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ramar » 28 lis 2016, o 11:41

w0rst napisał(a):Epub tak samo, konwersja pliku. I to jest chyba jedyna wada Kindle.
Ramar
Nie wyobrażam sobie czytania czytania tej serii w wersji papierowej. Nawet książki 500 stron są dla mnie nieporeczne. Przed wyjściem 3. tomu będę musiał se kupić znowu czytnik

To będzie to dobra inwestycja, bo do końca serii jeszcze 7 tomów. 8)
ramar
Moderator

Postprzez Szmuggler » 28 lis 2016, o 12:29

Ja co prawda czytam na iPadzie i chociaż wolę książki papierowe to brakuje mi już miejsca w mieszkaniu na składowanie książek a nie chce zapychać nimi piwnicy. Wersja cyfrowa jest na pewno bardzo dobrą alternatywą dla ludzi czytających dużo. Jest to zdecydowanie wygodniejsze i łatwiej jest czytać w przeróżnych miejscach. Kindle co prawda nigdy nie miałem ale znajomi polecają a jest dużo tańszy od tabletów.

Ja się przerzuciłem gdy kilka lat temu próbowałem czytać na siłowni. Książka jest bardzo nieporęczna i do tego jeszcze to przerzucanie i zamykanie się stron... ehh
Szmuggler

Postprzez vaxik » 2 gru 2016, o 11:55

panowie - jest ktoś z okolic Kedzierzyna-Koźla, który nie czytał biografii naszego wieloletniego kapitana 'Serce pozostawione na Anfield'. Właśnie przypomniałem sobie, że mam dwa egzemplarze, bo jadąc na święta niecały rok temu sobie kupiłem, a moja luba pod choinkę sprawiła mi druga. Mam jedną na wydanie za darmo, bo szkoda by była nie przeczytana przez kogoś.
vaxik

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Filips » 26 gru 2016, o 00:41

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z autobiografią Fernando Torresa? Byłem ostatnio w Matrasie i widziałem ten produkt (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/223482/fernando-torres)
Na dole była adnotacja "Od Atletico do... Atletico", a widzę, że rok wydania tej książki to 2014r. więc Torres wtedy jeszcze nie wrócił do Atletico...
Chciałbym kupić, no i nie wiem czy są różne wydania czy jak. Jak już, to chciałbym tą najświeższą. Ktoś, coś?
Filips

Postprzez Kuuucyk17 » 9 mar 2017, o 20:26

Jaka jest najtańsza księgarnia internetowa z książkami fantasy? ;)
Kuuucyk17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności