Ksiazki

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Ksiazki

Postprzez kinio25LFC » 13 paź 2016, o 16:35

Prawda. Orwell.
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki
kinio25LFC
Redaktor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez diablinadali » 13 paź 2016, o 20:12

A zatem Orwell. Dzięki Panowie za szybką odpowiedź.
diablinadali

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez antistar » 13 paź 2016, o 22:23

lel, mowicie mu, żeby czytał Orwella w oryginale? Widać, że albo same prosy, albo nie czytali Orwella po ang :P

Chłopie, Harry Potter od poczatku do konca, ewentualnie Patterson, bo jest prosty, łatwy i przyjemny w czytaniu
Obrazek
antistar

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 13 paź 2016, o 22:38

Osobiście codziennie słucham audiobooków po angielsku. Zaczynałem właśnie od Pottera czy Władcy, a teraz podczas jazdy autem słucham wykładów profesorów uniwersyteckich :P

Przede wszystkim ma być przyjemnie a nie "na siłę". Wszystko zależy od osobistych predyspozycji, ale dla mnie Orwell zaliczałby się do tych "na siłę".

Dobierz coś przyjemnego dla siebie, jakąś tematykę, która Cię interesuje - to przede wszystkim.
AustralianMagic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez kinio25LFC » 13 paź 2016, o 23:04

Na sto procent odpada natomiast jakikolwiek audiobook czytany przez Carrę. Scouserski to level pro+ :) acz koledzy mają sporo racji - może faktycznie warto szukać po swoich preferencjach :)
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki
kinio25LFC
Redaktor

Postprzez Barilla » 14 paź 2016, o 08:35

Moją pierwszą książką przeczytaną w całości po Ang była piąta część Harrego Pottera i mogę potwierdzić to co pisze antistar, że seria generalnie jest łatwa i przyjemna w czytaniu w oryginale, ALE ze względu na swoją specyfikę poawia sie tam jednak trochę nietypowych słówek, często jakichś zlepków i słowotwórstw które jednak dla laika będą ciężkie do skumania.
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez antistar » 14 paź 2016, o 10:45

@Barilla

dokładnie.
właśnie cały fun w czytaniu po ang polega na tym (szczegolnie dla poczatkujacych), żeby czytać i co jakis czas sprawdzić coś nowego i sie przy okazji nauczyć nowych słówek, a nie czytać i tylko kilka słówek rozumieć.
#trastmiamaticza
Obrazek
antistar

Postprzez DrGonzo » 14 paź 2016, o 11:30

Barilla napisał(a):Moją pierwszą książką przeczytaną w całości po Ang była piąta część Harrego Pottera i mogę potwierdzić to co pisze antistar, że seria generalnie jest łatwa i przyjemna w czytaniu w oryginale, ALE ze względu na swoją specyfikę poawia sie tam jednak trochę nietypowych słówek, często jakichś zlepków i słowotwórstw które jednak dla laika będą ciężkie do skumania.

U Orwella, przynajmniej w "1984", którą właśnie sobie odświeżam po latach, tych słowotwórstw jest pewnie znacznie więcej niż w Harrym Potterze. Generalnie jestem zbyt leniwy, żeby czytać książki w języku angielskim, ale jeśli już miałbym to robić, to za "1984" raczej bym się nie zabrał. Co nie zmienia faktu, że książka jest dwaplusdobra. :-) Polecam każdemu, kto jeszcze nie czytał.

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to czytał ktoś z was jakąś książkę Haruki Murakamiego? Przechodzę przez etap pisarzy japońskich i muszę powiedzieć, że wszystko co do tej pory wpadło mi w ręce, było rewelacyjne. Co do ww., to zacząłem od "Koniec świata i hard-boiled wonderland" - prawie 500 str. a pochłonąłem ją błyskawicznie. Teraz przymierzam się do "1Q84", dlatego właśnie postanowiłem przeczytać jeszcze raz "1984". ;-)
DrGonzo

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez diablinadali » 14 paź 2016, o 12:05

Nie no, do pro to mi brakuje mniej więcej tyle, ile Legii do wyjścia z grupy w Lidze Mistrzów :lol:
Zależy mi właśnie na czymś lekkim, żeby tylko z rzadka sprawdzać znaczenie słów, a nie praktycznie siedzieć ze słownikiem. Żałuję teraz, że przez ostatnie 3 lata praktycznie nie tknąłem angielskiego, bo nie był mi potrzebny, a ostatnio rozmawiając z obcokrajowcem, uświadomiłem sobie jak wiele słów uciekło z głowy przez ten czas i niewiele zostało z płynnego języka.
Zatem przychylę się do sugestii o serii Harry'ego Pottera i kwestii książek tematycznych. Dzięki Panowie za wskazówki :)
diablinadali

Postprzez Zicku » 26 paź 2016, o 12:11

Panowie i Panie, mam przerwę od mojego kochanego czytnika na tydzien/dwa. W związku z tym wybiorę się dzisiaj do biblioteki i szukam czegoś w miarę krótkiego najlepiej 1-tomowego. Zazwyczaj czytam fantasy i kryminały. Ktoś coś doradzi? :)
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

Postprzez adanek » 26 paź 2016, o 13:09

Zicku napisał(a):Panowie i Panie, mam przerwę od mojego kochanego czytnika na tydzien/dwa. W związku z tym wybiorę się dzisiaj do biblioteki i szukam czegoś w miarę krótkiego najlepiej 1-tomowego. Zazwyczaj czytam fantasy i kryminały. Ktoś coś doradzi? :)

Jeśli nie czytałeś to z kryminałów polecam coś Miłoszewskiego albo Nesbo :wink:
adanek

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez kokso » 26 paź 2016, o 13:09

@Zicku , nie wiem czy ta książka Ci podpasuje.. niedawno czytałem pierwszą powieść polskiego rapera Marcina Gutkowskiego "KALIEGO" , pod tytułem "KRIME STORY".. i naprawdę, to może wydawać się dziwne ale po przeczytaniu gdzie w książce jest poruszanych różnych wiele brudnych spraw, między innymi narkotyki,alkohol, włamania, skorumpowani gliniarze, historia pewnej miłości.. Książka naprawdę godna polecenia.
Obrazek
kokso

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez DrGonzo » 26 paź 2016, o 13:21

adanek napisał(a):
Zicku napisał(a):Panowie i Panie, mam przerwę od mojego kochanego czytnika na tydzien/dwa. W związku z tym wybiorę się dzisiaj do biblioteki i szukam czegoś w miarę krótkiego najlepiej 1-tomowego. Zazwyczaj czytam fantasy i kryminały. Ktoś coś doradzi? :)

Jeśli nie czytałeś to z kryminałów polecam coś Miłoszewskiego albo Nesbo :wink:

Też polecam Nesbo. W Matrasie można czasem bardzo tanio kupić jego książki. Ze skandynawskich mogę polecić jeszcze Kristinę Ohlsson, np. "Na skraju ciszy". Z klasyków Agatę Christie jeśli jeszcze nie czytałeś ("Zabóstwo Rogera Ackroyda" i "Orient Express") albo jedną z perełek Stanisława Lema - " Śledztwo". Jeśli chodzi o fantastykę, to jeżeli nie zetknąłeś się jeszcze z Neilem Gaimanem, to gorąco polecam.

Mnóstwo książek mógłbym ci podać. Ja wychodzę z założenia, że najlepiej poszukiwać samemu, bo przecież sam wiesz najlepiej co lubisz i co może ci się spodobać. ;-)
DrGonzo

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Dubel » 26 paź 2016, o 13:27

Ja polecam mało znaną książkę Mario Puzo - "Głupcy umierają". Twórca "Ojca Chrzestnego" nieźle poleciał z tematem.
Obrazek
Dubel

Postprzez Ibiz » 26 paź 2016, o 13:36

Patrick Rothfuss - Kroniki Królobójcy . Od dawna nikt nie napisał i prawdopodobnie nie napisze nic równie dobrego w tematyce fantasy. Fantastyczne !
"W naszych czasach bardziej liczy się to, co czujesz, niż to, co robisz"
Ibiz

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności