Ksiazki

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Ksiazki

Postprzez Nikat » 17 mar 2005, o 21:34

od paru lat mam 2 numery jeden....
pierwszy: Mistrz i Malgorzata Michaila Bulhakowa....w ogole proza rosyjska jest wiagajaca i niesamowita...poczatek troche trudny, ale z biegiem czasu akcja sie tak rozwija ze nie sposob sie oderwac (ale reklama)... po przeczytaniu, czlowiek na zawsze pamieta, iz "rekopisy nie plonš"

druga pozycja:
Anna Rice, i jej Wywiad z wampirem...eh, zreszta co tu duzo pisac, zapewne film kazdy widzial, uwierzcie ...ksišzka lepsza!
Obrazek

Let's kick racism out of Football!!
Nikat

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Przem » 17 mar 2005, o 22:32

Nie bede oryginalny. Ostatnio tez czytalem ksišzki Browna czyli "Kod Leonarda Da Vinci" i "Anioly i Demony"(potrzebowalem na niš 2 dni). Bardzo wcišgajšce i chyba jedne z najlepszych bestsellerow... POLECAM! Z Lektur rzšdzi "Robinson Cruzoe"- chodŸ czytalem jš daaawno temu to chyba nigdy jej nie zapomne:P
Przem

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Paula_ » 19 mar 2005, o 22:36

Coz, ,,Kodu..." JESZCZE nie przeczytalam (czekam az Ada przeczyta i mi pozyczy.Po co kupowac :D ) wiec nie moge dol¹czyc do klubu znawcow i miloœnikow tej ksi¹zki. Za to kwalifikuje sie jeœli chodzi o ,,Przygody Trzech Detektywow". Przeczytalam tego cale mnostwo i uwazam, ze to dobre ksi¹zeczki jak sie ma wolne jedno popoludnie i chce coœ lekkostrawnego przeczytac. :)

Wyj¹tkowo nie zgodze sie z Ad¹ co do ksi¹zki od chemii. Zdecydowanie czeœciej zagl¹dam do podrecznika od fizy :D

Co zaœ sie tyczy mojej ulubionej ksi¹zki to jest ni¹ ,,Wladca Pierœcieni". Nie obchodzi mnie, ze polowa ludzkoœci uwaza j¹ za nudn¹, dlug¹, bez sensu i w ogole do bani. Mnie sie podoba i tyla. Pozdrowionka dla tych nielicznych, ktorzy myœl¹ tak jak ja :wink:
Paula_

Postprzez Ada » 19 mar 2005, o 23:08

Paula, jak nigdy masz racje :D rzeczywiœcie chemia lezy odlogiem. Fizyka rz¹dzi :D
co do "koda" wlaœnie skonczylam czytac i szczerze powiedziawszy nie rozumiem tych wszystkichoburzen naszej katechetki m.in i w ogole koœciola apropo treœci tej ksi¹zki. czy oni uwazaj¹ ze we wszystko co sie przeczya trzeba wierzyc?najwyraŸniej tak. W kazdym razie w najblizszych dniach zabieram sie za "anioly i demony"...potem pewnie "cyfrowa twierdza", a potem...no nie wiem. zobaczymy :wink:
Ada

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez RafaelLFC » 19 mar 2005, o 23:27

Ja polecam ksišzke Masona 'Powiedz ze sie boisz' (o pilocie helikopterow uczestniczšcym w konflikcie wietnamskim).Polecam takze ksišzki A.McNaba,ktore sš 8) .Natomiast z fantastyki ksišzki Orsona Scotta Carda.
WHO DARES WINS !!!
RafaelLFC

Postprzez Aramis » 21 mar 2005, o 13:32

Z tego co widze,to duzo wspolnych ksiazek przeczytalismy :D rzeczywiscie jestesmy jedna,wielka RODZINA :D Tez bardzo lubie "Przygody trzech detektywow" i "Mistrza i Malgorzate".
Chcialbym Wam polecie ksiazke Georga Orwella "Rok 1984".Jest to ksiazka,ktora opowiada jak wedlug autora bedzie wygladal swiat w 1984r.Wspaniala rzecza jest,ze Orwell napisal "Rok 1984" w 1948roku -- a jego wizja niewiele sie roznila od prawdziwej.Naprawde polecam!!!!!!
Aramis

Postprzez Maytman » 17 wrz 2005, o 13:07

Rozpocz¹l sie nowy rok szkolny, moze by tak odœwiezyl ten temat? :)
Ja najchetniej czytam ksi¹zki Stephena Kinga - mam zamiar przeczytac wszystkie :P , uwielbiam "Rok 1984" Orwella, Wysoko na mojej liœcie jest takze Tolkien - z wszystkim co napisal. Czytalem tego calego Browna (wszystkie ksi¹zki) i szczerze - oprocz Cyfrowej Twierdzy - jest to moim zdaniem badziewie. Ale "Degustibus non disputandum". Za to podoba mi sie Harry potter. Bardzo dobra ksi¹zka - czysty relaks myœlowy, a szostka mnie nawet zaintrygowala :D Oczywiœcie zaliczylem takze wszystkie "Pany Samochodziki" Nienackiego (inne wersje, a jest ich jakieœ 70 - to profanacja) oraz kazd¹ ksi¹zke o Tomku Wilmowskim.
Pierwsza Pištka:

1. "Maly Ksišze"
2. "Rok 1984"
3. "Lœnienie"
4. "Cmetarz zwiezšt"
5. "Wladca Pierœcieni-Druzyna Pierœcienia"

PS. Aha - no i poprostu nie cierpie Paulo Coelho :!:
Maytman
Znaczy się Mateusz

Postprzez Milosz fan » 17 wrz 2005, o 13:15

Ja nielubie czytac ksi¹zek :P chyba ze jakieœ pilkarskie biografie :D Ale teraz sie zacz¹l rok szkolny i musze czytac lektury :? obecnie mam przeczytac "Pan Tadeusz" :? ale jakoœ przeczytam wkoncu czytac przeciez umiem :lol:

Pozdro :wink:
Dudek Dance :D
Milosz fan

Postprzez fanka » 17 wrz 2005, o 22:26

Ja uwielbiam czytac ksiazki, choc ostatnio na dowolne pozycje czas mam jedynie w wakacje lub podczas chorowania. Teraz musze zmusic sie do "potopu". Mam nadzieje, ze uda mi sie przebrnšc jak przez inne lektury. Tylko tutaj znow klania sie brak czasu. Ale ja nie o tym chcialam!
Uklony w strony kolegow, ktorzy czytali "przygody trzech dedektywow". Jeszcze w gimnazjum przeczyatlam wszystkie dostepne mi w bibliotece pozycje z tej serii. Juz malo pamietam z tych ksiazek, ale swego czasu na prawde mnie wcišgnely :)
Z rok temu przezywalam fascynacje ksi¹zakmi z w¹tkiem romantycznym. Przeczytalam roznych bestselerow tego typu,ze na parwde trudno mi przywolac jakiœ tutul.
W te wakacje wrocilam do fascynacji powieœciami sensacyjnymi i kryminalnymi. M.in "kod Leonarda.." wpadl mi w r¹czki. Wci¹gn¹l mnie, owszem, ale koncowka wydawala mi sie juz bardzo nadciagnieta. Moja polonistka ostatnio po przeczytaniu tej ksi¹zki w jakies dwa dni stwierdzila "to teraz musze sie wyspowiadac" <lol>
Obok wszelkich kryminalow i sensacji, o dziwo za namow¹ przyjaciolki skusilam sie na lekture ksi¹zek opatrzonych napisem "wiecej niz horror", czyli na powiesci Lauren K. Hamilton o zabojczyni wampirow Anicie Blake. Ku mojemu zdziwieniu przeczytalam owe ksiazki ["cyrk potepiencow" i "uœmiechniety nieboszczyk" - fajne tutuly ;)] w bardzo szybkim tempie i z¹dalam wiecej ;) Niestety tylko 3 ksiazki z wiekszej serii zostaly przetlumaczone na polski. Musze dorwac gdzieœ jeszcze jedn¹, ktora teoretycznie powinnam przeczyatc jako pierwsz¹. I ja wam mowie, wszedzie jest napisane, ze to literatura grozy, a ja sie smialam jakbym czytala œwietn¹ komedie ;) Nie ma to jak zalegalizowany wampiryzm, kult voodoo, wskrzeszanie umarlych i rozczlonkowane zwloki ;-)

Niedawno przeczytalam ksi¹zke o zupelnie innej, bardziej realnej i powaznej temtyce. o powiesci "Bez mojej zgody" bylo ostatnio bardzo gloœno i rzeczywiœcie warto ja przeczytac, polecam wszystkim. Poruszane s¹ w niej na prawde wazne kwestie moralne, czyta sie jednym tchem, a koncowka na prawde zaskakuje i wzrusza.

Chyba skoncze na razie te literackie wywody, bo o ksišzkach moglabym pisac i pisac. Tylko nadal zapalu brak do "potopu" ;)
Nie sztuką jest być z drużyną kiedy cały czas wygrywa. Sztuką jest być z nią gdy nadejdą gorsze chwile....
fanka

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Olka1 » 17 wrz 2005, o 23:42

Ja ksi¹zki lubie czytac ale jakaœ mui mnie szczegolnie zainteresowac!!! Uwilbiam HP, "Wladce..". Lubie tez ksi¹zki przeznaczone dla mlodziezy szczegolnie np. Magda Doc, Paulina Doc., Siesieck¹ itp. Moje najukochansze ksi¹zki jednka to wszyyystkie autorstwa Ericha Segala! "Doktorzy" "Absolwenci" "Akty wiary" "love Story" duuuzo by wymieniac i sie zachwycac :) Polecam ale tylko forumowiczkom, to nie dla facetow! A do fanki mam proœbe :arrow: mowilas o ksi¹zkach z miosnym w¹tkiem, prosze o jakies tytuly :!:
No i jeszce lektury czyta ;) moj powod do dumy na zawsze to pzreczytanie "Krzyzakow" :D Malo ludiz przez to przeszlo... i nawet tak Ÿle nie bylo! To tyle ... wracam do "Krola Edypa" :?
"The greatest thing You'll ever learn is just to love and be loved in return "- Moulin Rouge
Olka1

Postprzez voltariel » 18 wrz 2005, o 04:14

Witam!!!
Najbardziej lubie czytac ksi¹zki o tematyce przygodowej, a w szczegolnoœci "dziela" Juliusa Verne.

Pozdrawiam
"You'll Never Walk Alone" - Liverpool Forever

Maciek
voltariel

.......

Postprzez korek303 » 18 wrz 2005, o 06:19

Po temacie filmy nastepny temat rzeka, lecz moim zdaniem zaslugujš:
"Nedznicy "Hugo
"Egipcjanin Shinue"Waltariego
"Zbrodnia i kara"Dostojewskiego
i wiele,wiele innych: samochodziki itd,itd......
Milosz fan nie peniaj jeœli chodzi o mnie byly min.Tadek nie do strawienia ...pomimo zachecen Mamy,dziewczyny etc,atc,etc
musze poczytac Wasze posty, moze podcišgne sie choc troszke intelektualnie?Pozdro!
Ostatnio edytowano 22 wrz 2005, o 11:12 przez korek303, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
NienawidzĂŞ wegetarian,poÂżerajÂą Âżarcie mojemu Âżarciu....
korek303

Postprzez fanka » 18 wrz 2005, o 11:27

Olka napisał(a):(...)Ericha Segala! "Doktorzy" "Absolwenci" "Akty wiary" "love Story" duuuzo by wymieniac i sie zachwycac :) Polecam ale tylko forumowiczkom, to nie dla facetow! A do fanki mam proœbe :arrow: mowilas o ksišzkach z miosnym wštkiem, prosze o jakies tytuly :!:
(...)

specjalnie na Twoj¹ proœbe przejzalam biblioteczke i pospisywalam pare tytulow:
Segala czytalam "only love" ;)
Elein Kegan "Dziecko miloœci"
Babrbara Delinski "Skandal"
Nicholas Sparks "Jesienna miloœc" i "Aniol stroz"
William Kowalski "Bekart Eddiego"
Nora Roberts "Willa"
Linda Nichols "Remont serc"

jak mi ie coœ jeszcze przypomni to Ci podrzuce ;)

Wyszukalam tez tytuly dla tych, ktorzy lbiš nieco mocniejsze wrazenia niz tylko milosne ;)
Robin Cook "toksyna"
Ken Fallett "Zabojcza pamiec"
Lee Child "Po omacku"
Jack Higgins "Lot orlow" i "Zdrjaca w Bialym domu" ;)
Nie sztuką jest być z drużyną kiedy cały czas wygrywa. Sztuką jest być z nią gdy nadejdą gorsze chwile....
fanka

Postprzez ktośka » 18 wrz 2005, o 12:03

Ogolnie rzecz bior¹c to czytania jak¹œ szczegoln¹ miloœci¹ nie darze,ale jak jakaœ dobra ksi¹zka wpadnie mi w rece to nie moge sie oderwac.Kiedyœ to wrecz kochalam 'Dzieci z Bullerbyn'.Chyba 20 razy je przczytalam,a kilka rozdzialow to znam na pamiec.Teraz to lubie Harry'ego Pottera,nie zebym byla jakaœ nawiedzona i krzyczala na premierze przed empikiem,ale podoba mi sie bardzo.A oprocz tego to:'Dluga droga do domu','zew krwi','Stowarzyszenie wedruj¹cych dzinsow','Szkola przy zmentarzu' czy 'Miloœc koloru blond'

Pozdro :D
ktośka

Postprzez Krzysiek » 18 wrz 2005, o 12:16

No ja musze sie przyznac ze stosunkowo dlugo nie moglem sie przekonac do ksišzek.Matka czytala jak szalona,siostra "lykala" ksišzki od najmlodszych lat a ja nic.Dopiero w wieku czternastu lat dorwalem sie do serii "Przygod Tomka" Szklarskiego,potem "Winnetou" i inne Karola Maja i tak to sie zaczelo.Pokochalem ksišzki nie mniej jednak tak jak zaczšlem tak nadal sklaniam sie ku ksišzkom lekkim,latwym i przyjemnym traktujšc troche po macoszemu literature bardziej ambitnš,ale tylko troche.Nie bede nawet probowal wymieniac poszczegolnych pozycji bo przez te wszytkie lata nazbieralo sie tego naprawde sporo.
Powiem tylko w ramach ciekawostki ze nigdy nie bylem w stanie przebrn¹c przez wspomnianego juz przez kogoœ "PanaTadeusza".Naprawde wielokrotnie podejmowalem proby,ale na probach to sie zakonczylo.Ciekawe jednak jest to ze w pewien sposob sie to na mnie zemœcilo.Otoz w wieku juz bardziej dojrzalym pelni¹c zaszczytn¹ sluzbe obroncy ojczyzny jako ze zawsze mialem swoje wlasne zdanie a w tym konkretnym wypadku nie bylo to mile widziane zostalem ukarany.Kar¹ moj¹ bylo reczne przepisanie caloœci "Pana Tadeusza".
Dodac jeszcze musze ze wcale nie robie sobie jaj i jest to szczera prawda.
Tak ze moge sie pochwalic ze jestem szczeœliwym posiadaczem rekopisu tegoz dziela :lol:

Pozdrawiam
You'll never walk alone
Krzysiek
Niebieskooki Hiszpan

Następna strona

Powrót do Różności