Powiedz, co myślisz

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Powiedz, co myślisz

Postprzez mariush » 25 mar 2017, o 20:45

Odnośnie Colemana - patrząc na powtórkę, widać wyraźnie, że Taylor chciał zrobić krzywdę Seamusowi - to nie był atak na piłkę. Dlatego moim zdaniem Tayolor powinien mieć zakaz gry w piłkę do momentu powrotu do pełnej formy Colemana - a to przecież tylko drobna część tego co czeka jego "ofiarę".
mariush

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez RafaR » 25 mar 2017, o 21:36

A w dodatku Taylor jeszcze się śmiał po ataku!!
Na moje powinien już nie grać w pilke. To było perfidne i zamierzone...
Po prostu kawał szmaty z niego, życie mu kiedyś odda w zamian
RafaR

1 year of membership

Postprzez hyuga » 26 mar 2017, o 08:37

Widzialem mnostwo takich wejsc, ktore konczyly sie bezbolesnie i mnostwo z pozoru niegroznych, ktore konczyly sie zlamaniami. W zadnym wypadku nie pochwalam az tak ostrej gry i moim zdaniem ktos powinien sie temu przyjrzec, jednak to sa ludzie, emocje, czasem czlowieka zaslepi (patrz Suarez) a czasem pilkarz zlamie 2 nogi, wroci na boisko i strzeli gola w finale LM (patrz Cisse). Nikomu nie zycze takiej kontuzji, jednak w sportach kontaktowych byly i beda takie kontuzje, mniej lub bardziej naglasniane.
Obrazek
hyuga

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez ElFirmino » 26 mar 2017, o 08:50

Roczne zawieszenia to powinny być za te symulacje, to jest jakaś parodia co oni teraz wyprawiają.
ElFirmino

1 year of membership

Postprzez RafaR » 26 mar 2017, o 12:29

tu jest racja, emocje, adrenalina i ogolnie takie kontuzje sie zdarzaja to prawda !
lecz Taylor sam wiedzac co sie stalo, poprostu zaczyna sie z tego smiac, to jest zero szacunku.
sa zdjecia i sa dowody na to ze on szydzi z Colemana, a ten lerzy w agonii na boisku...
takie cos jest niedopuszczalne!
powalony cwel !! walic go !! :x
RafaR

1 year of membership

Postprzez AustralianMagic » 26 mar 2017, o 12:36

Stworzenie niewielkiej komisji w ramach UEFA czy na mniejszą skalę w poszczególnych ligach, która zajmowałaby się rozpatrywaniem takich spraw i ewentualnym zawieszaniem zawodników na X miesięcy nie jest raczej problemem.

Oczywiście, takie sytuacje się zdarzają, ale jest zasadnicza różnica między, np.: złamaniem nogi Cisse przez McEveley'a, gdzie to był po prostu pech, zły moment, a tym jak na pełnej prędkości wskakuję komuś w nogi mając świadomość jakie skutki może to wyrządzić.

Nie można powiedzieć po prostu "że się zdarza" bo jest pewna granica między "zdarza się" a "jestem głupi i nie kontroluję się"

Czy zdarza się, że ludzie w walkach w klatce kończą ze złamanymi rękami, nogami? Zdarza się. A czy zdarza się, że mając kogoś w dźwigni i widząc sędziego, który pokazuje że koniec, ja nadal trzymam aż wyrwę rękę/nogę ze stawu? To już nie jest "zdarzyło się", tylko celowe działanie lub działanie wynikające z głupoty a za głupotę też się ludzi karze.
AustralianMagic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez marcinyeti1996 » 26 mar 2017, o 12:43

@RafaR
Masz gdzieś te zdjęcia i dowody? Mi w oczy rzucają się tylko wypowiedzi, że Taylor okazał skruchę i od razu żałował tego co zrobił. Oglądałem to na żywo i nie pamiętam takiej sytuacji. Szydzenie z kontuzji Colemana brzmi mi na gówniany news, podobny do tego, który kiedyś wymyślił The S*n, tfu.
marcinyeti1996

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Radbug » 26 mar 2017, o 14:43

https://www.youtube.com/watch?v=S0Ie2Acy34s

Dla mnie to jest właśnie jedna z tych sytuacji, jak to ktoś określił, "zdarza się". Z tej powtórki widać, że był to tylko zwykły wślizg. Owszem, bardzo zdecydowane wejście i na pełnej prędkości, ale nie było to złośliwe wejście od tyłu, a noga nie była podniesiona. Widać też, że Taylor próbował atakować piłkę a nie nogi, nawet w nią trafił (być może już chwilę po kopnięciu jej przez Colemana). Owszem, przesadził i dostał za to czerwoną kartkę, ale moim zdaniem można to usprawiedliwić walką na boisku i adrenaliną, nie wyglądało to jakby chciał zrobić przeciwnikowi krzywdę. Dla mnie to był tylko ogromny pech, że skończyło się to w ten sposób.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez AustralianMagic » 26 mar 2017, o 15:04

Przecież gość mu zrobił niemal sanki. Wejścia obunóż nie należą do "zdarza się". W pierwszym momencie niby atakuje prawą nogą, ale zaraz potem pięknie prostuje lewą.

A wejście od tyłu/przodu raczej nie ma znaczenia, bo to właśnie wejścia od przodu są groźniejsze.
AustralianMagic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Aldor » 26 mar 2017, o 15:52

AustralianMagic napisał(a):Przecież gość mu zrobił niemal sanki. Wejścia obunóż nie należą do "zdarza się". W pierwszym momencie niby atakuje prawą nogą, ale zaraz potem pięknie prostuje lewą.

A wejście od tyłu/przodu raczej nie ma znaczenia, bo to właśnie wejścia od przodu są groźniejsze.

Pilkarze robia dziesiatki takich wslizgow w swojej karierze. Tutaj do tego wszystkiego doszedl impet Colemana, ktory tez nie zdecdyowal sie odstawic nogi i poszedl na pelnej, to zadecydowalo o takiej strasznej kontuzji.

https://www.youtube.com/watch?v=72ZpIwQa7NE

Co najmniej polowa z tych wejsc mogla zakonczyc sie tak samo dla przeciwnikow. Na szczescie sie nie zakonczyla.
Wiadomo, ze kara powinna byc surowa, ale wg. mnie w calej sytuacji tez jest odrobina przykrego przypadku. :(
Obrazek
Aldor

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 26 mar 2017, o 17:36

AustralianMagic napisał(a):Stworzenie niewielkiej komisji w ramach UEFA czy na mniejszą skalę w poszczególnych ligach, która zajmowałaby się rozpatrywaniem takich spraw i ewentualnym zawieszaniem zawodników na X miesięcy nie jest raczej problemem.

I czym by się taka komisja sugerowała? Własną interpretacją oczywiście, czyli ocena byłaby subiektywna, czyli w moim rozumieniu niesprawiedliwa. Im więcej przestrzeni do interpretacji, im więcej osob się tym zajmuje tym większy cyrk. System 0 - 1 jest rewelacyjny, co wykracza poza jego możliwości zawsze pozostawi jakiś niedosyt u któreś ze stron
Obrazek
"Każdy się kiedyś wyspowiada, jak okradał czas i siebie z marzeń i z realizowania planów" - O.S.T.R.
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 26 mar 2017, o 17:47

PyrkaLFC napisał(a):I czym by się taka komisja sugerowała? Własną interpretacją oczywiście, czyli ocena byłaby subiektywna, czyli w moim rozumieniu niesprawiedliwa. Im więcej przestrzeni do interpretacji, im więcej osob się tym zajmuje tym większy cyrk. System 0 - 1 jest rewelacyjny, co wykracza poza jego możliwości zawsze pozostawi jakiś niedosyt u któreś ze stron

Czyli jak ktoś z premedytacją, bez piłki, wskoczy dwoma nogami prosto w kolano, bo nie potrafi utrzymać emocji i zakończy komuś karierę to ma za to pauzować kilka spotkań? Za głupotę się płaci w życiu.

A czym by się sugerowała? To raczej oczywiste. Stworzonymi specjalnie przepisami.
Wiele czynników byłoby poddawanych ocenie.
Przede wszystkim skutek, a także następnie umyślność / nieumyślność, a w przypadku nieumyślności wchodzą następne czynniki.
AustralianMagic

Postprzez PyrkaLFC » 26 mar 2017, o 18:52

AustralianMagic napisał(a):Czyli jak ktoś z premedytacją, bez piłki, wskoczy dwoma nogami prosto w kolano, bo nie potrafi utrzymać emocji i zakończy komuś karierę to ma za to pauzować kilka spotkań? Za głupotę się płaci w życiu.

Nic takiego nie napisałem, więc easy.
A swoją droga to jak można komuś udowodnić umyślnośc lub nie umyślnośc? Zresztą, każde zachowanie piłkarza jest umyślne, więc umyślność zawsze będzie na tak. Z kolei zamiaru wyrządzenia krzywdy nigdy nie udowodnisz, chyba że ktoś Ci się przyzna, a to znaczy, że zamiar byłby zawsze wynikiem założenia, a nie udowodnienia. Wolałbym już żeby po prostu ustalić sztywny podział: Atak dwiema nogami wyprostowanymi, czysty odbiór - gramy dalej, faul - czerwień z marszu i np. 15 meczów kary i koniec. Nie da się wykonac wślizgu dwiema wyprostowanymi nogami "przez przypadek", więc każdy zna taryfę i świadomie ryzykuje. Symulowanie w sytuacjach w których za faul dostaje się żółtą kartkę (np. taktyczny) - żółta dla nurka. To samo w sytuacjach gdy dostaje się czerwoną za faul (ostatni obrońca) - symulka = czerwona. Symulka w 16stce - czerwień. Proste, logiczne i obiektywne.

@Down. Gubię się w tym czytając to na forum, absolutnie nie wyobrażam sobie czegoś takiego w praktyce. Już dziś jest sporo kontrowersji w świetle i tak regularnie upraszczanych przepisów. IMO dalsze plątanie tych reguł doprowadzi do tego, że po wślizgu będzie dochodziło do ciągnących się rozpraw, żeby udowodnić, bądź odrzucić twierdzenie, że ktoś miał zamiar zrobić coś mając rzeczywiście taki zamiar, czy tez miał zamiar, ale inny niż rezultat który osiągnąć przez swój wślizg (sam nie wiem czy to zdanie ma w ogóle logiczny sens). Jestem zwolennikiem zasady Ochahama i wszelkie komplikowanie prostych rzeczy, konstruowanie milonów "jeśli" i "ale" zostawiam kobietą, które wybierają buty. Prostota jest atrakcyjna i jest użyteczna.
Ostatnio edytowano 26 mar 2017, o 19:43 przez PyrkaLFC, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
"Każdy się kiedyś wyspowiada, jak okradał czas i siebie z marzeń i z realizowania planów" - O.S.T.R.
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 26 mar 2017, o 19:04

Umyślnie / nieumyślnie nie chodzi o wykonany ruch bo ten będzie umyślny, ale o umyślne / nieumyślne spowodowanie urazu a to jest bardzo proste do rozgraniczenia, a następnie miałoby to przełożenie na długość kary.

Poza zamiarem, jest jeszcze zamiar ewentualny, który w tej sytuacji działałby następująco:
Atakuję dwie prostymi nogami piłkę i nie mam zamiaru zakończyć komuś kariery, ale wiem, że takie wejście może się w ten sposób właśnie zakończyć (choć ja takiego zamiaru nie mam), ale mimo to wykonuję ostry atak, godząc się na to, że może dojść do poważnej kontuzji.
AustralianMagic

Postprzez RafaR » 27 mar 2017, o 10:03

marcinyeti1996 napisał(a):@RafaR
Masz gdzieś te zdjęcia i dowody? Mi w oczy rzucają się tylko wypowiedzi, że Taylor okazał skruchę i od razu żałował tego co zrobił. Oglądałem to na żywo i nie pamiętam takiej sytuacji. Szydzenie z kontuzji Colemana brzmi mi na gówniany news, podobny do tego, który kiedyś wymyślił The S*n, tfu.

marcinyeti1996
to dla ciebie link zebys sobie poczytal, dziwne ze ogladales mecz na zywo I nie zauwazyles tej sytuacji.
oczywiscie ze on sie wypiera, lecz zdjecie zrobione po ataku jest jednoznaczne...

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... leman.html

:?
RafaR

1 year of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności