Powiedz, co myślisz

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Powiedz, co myślisz

Postprzez michall » 20 sty 2014, o 22:01

Nie no, laga na wysokiego i jazda - 3 wysokich = 3x efektywniejsza gra, tak przynajmniej było w latach 20.
michall

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez xMariuszx » 20 sty 2014, o 22:32

Spojrzcie na nasze krycie w polu karnym, a raczej jego brak, nawet jak Everton zrezygnowalby ze skrzydel i wystawil 3 takie wieze to spokojnie bysmy przegrali.
To tylko takie czysto teoretyczne gdybanie, Martinez na pewno wystawi tylko Lukaku, co pewnie i tak na nas wystarczy, a raczej na nasza genialna defensywe. Trzeba miec nadzieje, ze Suarez i Sturridge odrobia i Brendan nie bd sobie robil jaj z Gerrardem, Cissokho, Johnsonem.
No i oczywiscie Mignolet... no bylyby jaja jakby 4 mecz z rzedu nam zalatwil.
xMariuszx

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Jaszczur91 » 20 sty 2014, o 22:54

dymos napisał(a):Apropo Evertonu nie wiesz tego. Sciagneli, kogo akurat mieli w zasiegu. A co te transfery przyniosa, zobaczymy. Wydaje mi sie, ze Aiden moze dolozyc kilka asyst. Jones, to ograny w lidze zawodnik, ktory ma posture tura. Zawsze dodatkowa opcja w ataku. Zawodnicy na lawke, pierwszy sklad maja ustawiony. Szczerze to wole takich zawodnikow, anizeli goscia, ktory zostaje za 7 mln kupiony Granadzie. Jestem tym wypozyczeniem bardzo wkurzony. Co do teorii z kasa na zawodnika swiatowej klasy. Dlaczego te transfery nie zostaly dopiete? Nie interesuje mnie to, ze teraz blyszcza w swoich ligach. Bardziej mnie martwi, ze nie blyszcza u Nas. Moze zatem problem lezy w negocjacjach? Potrzeba Nam lepszego dyrektora, ktory ma dar przekonywania vide Galiani. Nie mam pojecia. Henrikh przyznal, ze Dortmund byl lepsza opcja. Ok, ale zadaniem dyrektora jest przekonanie zawodnika, ze to My jestesmy najlepsi. Poza tym sprawny transfer powinien byc dopiety o wiele wczesniej, podczas gdy bujalismy sie z Mkhitaryanem przez pol wakacji. Nigdy nie sciagniemy kogos znaczacego, kiedy sie poddamy i nie bedziemy twardym graczem na polu transferowym. Rozumiem, ze jak wkracza Real, czy Barca, mamy nikle szanse, ale cholera. Dortmund? Wypadlo kilku zawodnikow i beniaminek leje ich na Signal Iduna. Lewy odchodzi, Goetze poszedl. Reus cos przebakuje o Barcelonie. Williana wykradli Nam Spurs, ktorzy patrzac z perspektywy historii i utraty Bale'a byli slabi. Tottki sciagaja Nasze cele? Cos tu jest nie tak. Rodgers ciagle mowi "One of the greatest, biggest, most magnificent, tralalala", a sami w to nie wierza.

Moja lista moze i nie ma specjalnego celu, na pewno teraz jest bezsensowna. Ale zawodnicy, ktorych wymienilem byli do wyjecia za kas mniejsza niz 20mln i tez blyszcza. Gustavo moglby przewartosciowac Nas nad Wilki, Strootman nad Rome, Mertens nad Napoli, Eriksen wreszcie nad Spurs. Cos jest nie tak. W Coste i Henrikha jao cel transferowy sam bym trafil, a czytam o pilce w internecie, ogladam mecze w tv i firstrow i analizuje transfermakrt oraz livescore co tydzien. Nie trzeba miec ku temu wybitnych kwalifikacji. Costa swietnie sie prezentowal juz sezon temu, mniej strzelal, a Mkhitaryan strzelal, asystowal. Wchodzilo sie na livescore.com i jak Szachtar cos zdobyl asysta lub bramka popisal sie Ormianin. Poza tym oboje mlodzi, czuc bylo w powietrzu, ze wchodza w dobra forme.

Co do Mchitariana i Dortmundu - teraz może i wydaje się to średnią opcją, ale latem? Finalista Ligi Mistrzów, wicemistrz Niemiec kontra siódmy zespół Premier League, którego największym sukcesem w ostatnich latach było zdobycie Carling Cup - ja osobiście nie zastanawiałbym się nawet sekundę i zabukował pierwszy lot do Dortmundu. Williana ukradli nam Spurs, którzy mieli po utracie Bale'a do wykorzystania 100 milionów funtów i bardzo wielu mówiło po ich transferach, że pieniądze wydali bardzo dobrze, mnóstwo ludzi typowało ich nawet jako jednego z kandydatów do mistrzostwa - tutaj też nie zastanawiałbym się nawet sekundę, tylko biegiem leciał do Londynu. W kwestii negocjatora - tak, Ayre nie jest szczytem marzeń i na pewno spora część winy za nie dopięcie tych transferów spada na niego. Z drugiej strony, całe szczęście, że nie jest Purslowem. Generalnie pieniądze na duży transfer do pierwszego składu był. Pytanie nie powinno brzmieć: dlaczego letnie okienko wyglądało jak wyglądało. Pytanie powinno brzmieć: gdzie jest teraz kasa, którą Brendan miał do wydania latem?
Jeśli o Everton chodzi, to właśnie sęk w tym, że to nie są zawodnicy na ławkę. Nie biorąc pod uwagę, że Lukaku będzie w klubie tylko do końca sezonu.
Wracając do listy, powtarzam: tu nie chodziło o sprowadzenie KOGOKOLWIEK kto będzie błyszczał, tu chodziło o zawodnika zdolnego do pełnienia pewnej, dokładnie określonej, roli w zespole. Eriksen, Strootman, Gustavo czy Mertens się do tego nie nadawali, przy czym ten pierwszy jest w dodatku o dwie klasy słabszy od reszty towarzystwa.
Moje analizy dla EPL Index: http://eplindex.com/author/pawelwolecki
Jaszczur91
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez dymos » 20 sty 2014, o 23:53

Zauwazmy tez, ze cale okno szukalismy wzmocnienia przedniej formacji, gdzie idzie nam nadwyraz dobrze. To z obrona mamy problemy, ale dlaczego nie przewidziano tego po okresie przygotowawczym? Ze Glen, Skrtel sa bez formy. Kontuzji, jak wiadomo, nie da sie przewidziec. Czyli ciagle pytania bez odpowiedzi:)...

...tak mnie naszlo. Okienko tak nudne, ze najlepszy transfer przeprowadzila polska siec PLAY, sciagajac Kabaret Mumio z PLUS GSM.
dymos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez xMariuszx » 24 mar 2014, o 19:22

Mysle, ze jak w przyszlym sezonie zagramy w Lidze Mistrzow to fajeni byloby trafic na kogos mocnego, np na Real. Mam rowniez nadzieje, ze Skrtel zagralby w tym meczu, bo to swietny walczak.
xMariuszx

Postprzez koxlfc » 24 mar 2014, o 19:50

Jak dostalibyśmy się do LM to chciałbym aby do nas przyszli Kroos z Rafinią z Bayernu Sahw i Kono i wdg mnie nasza kadra była by wystarczająca aby grać z Powodzeniem na wszystkich frontach .
koxlfc

Postprzez mati65095 » 24 mar 2014, o 19:50

xMariuszx napisał(a):Mysle, ze jak w przyszlym sezonie zagramy w Lidze Mistrzow to fajeni byloby trafic na kogos mocnego, np na Real. Mam rowniez nadzieje, ze Skrtel zagralby w tym meczu, bo to swietny walczak.

Może Skrtel to świetny walczak ale spotkanie z Realem zakończyłoby się wynikiem hokejowych i to raczej Królewscy wygraliby je. Real na chwile obecną nie dość że ma moc w ataku to obrona też jest solidna. O naszej tego powiedzieć nie można(no chyba że w lecie dokonamy zmiany). Napad można powiedzieć mamy na podobnym poziomie ale to, w starciu z takim zespołem, niczego nie gwarantuje.
"Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, góra zrobi się mniejsza."
mati65095

Postprzez bugi » 24 mar 2014, o 19:57

Hmm z tego co pamiętam ostatnio jak grał Skrtel przeciwko Realowi to owszem, skończyło się wynikiem hokejowym można powiedzieć, ale na naszą korzyść...
bugi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Asahi » 24 mar 2014, o 19:58

mati65095 napisał(a):
xMariuszx napisał(a):Mysle, ze jak w przyszlym sezonie zagramy w Lidze Mistrzow to fajeni byloby trafic na kogos mocnego, np na Real. Mam rowniez nadzieje, ze Skrtel zagralby w tym meczu, bo to swietny walczak.

Może Skrtel to świetny walczak ale spotkanie z Realem zakończyłoby się wynikiem hokejowych i to raczej Królewscy wygraliby je. Real na chwile obecną nie dość że ma moc w ataku to obrona też jest solidna. O naszej tego powiedzieć nie można(no chyba że w lecie dokonamy zmiany). Napad można powiedzieć mamy na podobnym poziomie ale to, w starciu z takim zespołem, niczego nie gwarantuje.

Bez jaj, wczoraj pokazali jaką mają solidną obronę, szczególnie gdy myślą o ofensywie. Zapewne niezbyt by nas docenili, co dałoby szeroki wachlarz prostopadłych piłek, które wczoraj wykończyły Królewskich. ;)

@edit
Nikt nie mówi, że jesteśmy najlepsi na świecie i wszyscy mają się nas bać. Jednak w aktualnej formie z każdym mielibyśmy niemałe szanse. Jestem pewny, że niektórzy się ze mną zgodzą, niektórzy nie. :)
Ostatnio edytowano 24 mar 2014, o 20:07 przez Asahi, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Asahi

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez mati65095 » 24 mar 2014, o 20:02

Asahi napisał(a):
mati65095 napisał(a):

Bez jaj, wczoraj pokazali jaką mają solidną obronę, szczególnie gdy myślą o ofensywie. Zapewne niezbyt by nas docenili, co dałoby szeroki wachlarz prostopadłych piłek, które wczoraj wykończyły Królewskich. ;)

Dobra z tą solidną obroną to przesadziłem ale nasza też nie wymiata. Dlatego wynik hokejowy byłby bardzo możliwy np. jakieś 4:4. Nie mówcie że w chwili obecnej jesteśmy mocniejsi.
"Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, góra zrobi się mniejsza."
mati65095

Postprzez xMariuszx » 24 mar 2014, o 20:06

Ja nie pojmuje jak mozna kibicowac klubowi takiemu jak Liverpool i w ogole nie oczekiwac zwyciestwa. To smutne, ze niektorzy od razu postawiliby troche kasy na Real.
Ja wierze w mistrzostwo i wierze, ze jestesmy w stanie pokonac kazdego. Nazwa, tradycja zobowiazuja, zwlaszcza, ze nasza gra nie jest znowu taka zla.
xMariuszx

Postprzez mati65095 » 24 mar 2014, o 20:12

xMariuszx napisał(a):Ja nie pojmuje jak mozna kibicowac klubowi takiemu jak Liverpool i w ogole nie oczekiwac zwyciestwa. To smutne, ze niektorzy od razu postawiliby troche kasy na Real.
Ja wierze w mistrzostwo i wierze, ze jestesmy w stanie pokonac kazdego. Nazwa, tradycja zobowiazuja, zwlaszcza, ze nasza gra nie jest znowu taka zla.

Nie mówie że postawiłbym kase na Real tym bardziej że w ogóle nie obstawiam wyników :P Nasza gra nie jest zła, jest zarąbista ale chyba widzisz że tracimy dużo bramek. Gdybyśmy faktycznie mieli się z nimi zmierzyć to oczywiste jest że wierzyłbym w zwycięstwo. Teraz to tylko takie luźnie przemyślenia :)
mati65095

Postprzez RafaR » 25 mar 2017, o 00:25

Coleman z evertonu....
Masakryczna kontuzja...
Mimo wszystko Ynwa
Chłopak naprawdę był dobry, lecz teraz jego kariera jest bardzo zagrożona... :(
Co o tym myślicie ?
WYJDZIE Z TEGO ?
RafaR

1 year of membership

Postprzez Django » 25 mar 2017, o 00:35

https://twitter.com/LucasThurgood/statu ... 2622464001

Wyjść wyjdzie, ale za rok? I czy do formy wróci? Nie wiadomo...
Django

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Kodi » 25 mar 2017, o 17:55

Co do meczu legend bo tematu nie ma :)

Dudek > Mignolet :lol:
Obrazek
Kodi

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności