Powiedz, co myślisz

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Powiedz, co myślisz

Postprzez AguL » 19 sty 2010, o 16:51

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że do utworzenia tego tematu zainspirowała mnie jedna z najbliższych tutaj osób :)

A więc powiedz, co myślisz o czymś, co zajmuje ci głowę, co jest dla ciebie mniej lub bardziej w tej chwili istotne. Brzmi jak podczas wizyty u psychologa? Możliwe, jednak nie taki zamysł powstania tego wątku był.
Tyle tytułem wstępu. Jako że zapisane jest, że założyłam ten temat, więc zacznę ja już teraz.

Sytuacja w Haiti. Nie będę przywoływała statystyk ilości zabitych czy poszkodowanych, bo raz- każdy, kto śledzi bieżące informacje w mediach zdaje sobie sprawę z ogromu tragedii, dwa- bo od razu przypominają mi się dość słynne słowa: "Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka."
Najbardziej przejmujące jest to, iż ludzie ci, nie mając tak naprawdę nic, w jednej chwili stracili wszystko. Nie dla nich też proroctwa o końcu świata w roku 2012. Skoro już teraz ten świat im runął- dosłownie i w przenośni..

Właśnie w takich momentach, będąc świadkiem żywego, ludzkiego dramatu (nawet, gdy toczy się on na drugim końcu świata), zaczyna docierać jak ważne jest to, aby doceniać każdą chwile i z owej chwili czerpać możliwie najwięcej. Że na świecie dzieją się cholernie niewyobrażalne rzeczy, a mimo to ludzie się nie poddają i walczą o siebie i swoich bliskich, bez chwili zwątpienia, że można poddać się czy odpuścić.

"Uświadamiałem sobie, że jest tyle gorszych rzeczy na świecie niż mój jeden nieudany mecz"- słowa J. Dudka zawarte w swojej biografii, które na mnie zawsze w jakiś sposób oddziałowywały.
Liverpool Football Club - My Passion, My Love & My Life
AguL
Owsianka

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Re: Powiedz, co myślisz

Postprzez Gall » 19 sty 2010, o 17:14

to ja tez się może wypowiem,materializm... dla mnie osobiście nie pojęta ideologia ,ale dla innych najważniejsza w życiu,nie lubię materialistów,i tych innych dla których liczy się tylko jedno=pieniądz ,sam nie powiem ze jestem biedny czy bogaty ale na pewno w życiu nie tylko tym się kieruje,zresztą często spotykam ludzi którzy posiadają dość głupią myśl=pomagam,to zapłać,w sumie jakbym mógł to bym pomagał bezinteresownie ale cóż...jedna osoba świata nie zbawi wiec chociaż tutaj o tym napisze :wink:
http://brudnymecz.blog.pl/
Mój blog o piłce nożnej.
https://www.facebook.com/sborawskiblog <- mój fanpage.
Gall
Redaktor

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Alex » 19 sty 2010, o 17:20

W temacie Haiti, cytat z profilu portalu Racjonalista.pl na Facebooku:

Drogi Panie Boże, muszę Ci to przyznać: ostatni przypadek twojego niekontrolowanego gniewu był przebojem, jeśli wybaczysz taki zwrot. I twój wybór miejsca - pół wyspy walczących oprzetrwanie byłych niewolników z PNB 120 dolarów. Znakomite. Właściwie, po potopie, to jest chyba twój najlepszy występ do tej pory. Być może lepszy, bo na Haiti, jak ostatnio słyszałem wykończyłeś w kilka dni 120 tysięcy ludzi, podczas gdy całkowita populacja świata w roku 4000 p.n.e. wynosiła tylko okołopięć milionów, a obaj wiemy, że starożytny Babilon nie mógł mieć więcej niż, powiedzmy, 10% z tego. I zabrało to czterdzieści dni - dłużej niż zabrało ci stworzenie całego tego całego kramu. W każdym razie nie kłóćmy się o liczby. Dobra robota.
Alex

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez GoodShit » 19 sty 2010, o 17:25

Mnie natomiast zastanawia konsumpcjonizm, jest to oczywista oczywistość, ale czy naprawdę ku zadowoleniu HOT13'ek każda koszulka musi być z różowym motylkiem, albo z różowo-czarną szachownicą? Po co to? Jeśli ktoś ma takowy symbolek na koszulince, to od razu staje się lepszym? Osiąga więcej "dóbr konsumpcyjnych"? ...wisi mi to w sumie, bo....

...mimo wszystko najbardizej ciekawi mnie...

....wędrówka fekaliów po miejskiej kanalizacji. Gdzie one lądują? W którym miejscu? Jaką drogą muszą przebyć? W jakiej postaci? Co chcą osiągnąć? Czym się kierują? Czy jest to z góry dla nich zaplanowane? Dlaczego tak się dzieje? i... czy to jest płatne, czy ich wędrówkę musimy opłacać?

e: Wiesz, u mnie +10 do respektu to olej w głowie, niektórzy wolą motylki...Co do wypominania tego "obiecanego slowa", to masz rację, to jest potworny ból i żal, z jednej strony dla Ciebie, a z drugiej dla osoby, która Ci te "obiecane słowo" dała...Szkoda, że niektórzy obiecują tylko na odczepke, wtedy słowo "obietnica" traci cały swój sens. Mądrze napisałeś :wink:
Ostatnio edytowano 19 sty 2010, o 17:59 przez GoodShit, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Liverpoolczycy nie są mięczakami. Są jak Żydzi, Polacy, Murzyni i inni, którzy ciągle dostają w d... Wiedzą, kim są, i wiedzą, kto jest ich wrogiem. Liverpool to taka angielska Polska - Rogan Taylor.
GoodShit

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Khedron » 19 sty 2010, o 17:48

LFCalbin napisał(a):to ja tez się może wypowiem,materializm... dla mnie osobiście nie pojęta ideologia ,ale dla innych najważniejsza w życiu,nie lubię materialistów,i tych innych dla których liczy się tylko jedno=pieniądz ,sam nie powiem ze jestem biedny czy bogaty ale na pewno w życiu nie tylko tym się kieruje,zresztą często spotykam ludzi którzy posiadają dość głupią myśl=pomagam,to zapłać,w sumie jakbym mógł to bym pomagał bezinteresownie ale cóż...jedna osoba świata nie zbawi wiec chociaż tutaj o tym napisze :wink:

Pomoc bezinteresowna? Nie raz już pomagałem bezinteresownie... Np. Gdy ktoś miał zagrożenie na koniec roku, latałem do dyrektora i broniłem innych. Jednak gdy to ja potrzebowałem podobnej pomocy nie mogłem się naliczyć tych co stają za mną... Staram się rozróżnić pomoc bezinteresowną od takiej normalnej. Jeszcze nigdy mi na dobre nie wyszło bycie matką polką. Za bardzo wybiegłem poza temat. Wracając do materializmu. Na pewno każdy z was spotkał się z tekstem " Jestem twoim dłużnikiem!" Ależ głupio musi się czuć ta osoba, gdy się jej powie, " Ale sam mi mówiłeś, że mogę w tej sprawie na Ciebie liczyć. Obiecywałeś mi."
....

GoodShit
A może taki różowy motylek dowartościowuje w gimnazjum albo +10 respektu...
"Wychodzę z roboty, bo kiedyś muszę, nie? Wsiadam w tramwaj to się ode mnie odsuwają, bo śmierdzę trupem... nawet nie wiem jaka to linia. I samotność to jest wtedy, jak każdy tramwaj jest dobry, bo gdzie nie pojedziesz to samo cię czeka."
Khedron

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez majki » 20 sty 2010, o 18:16

Myślę o tym, jak to się dzieje, że kiedy jedni taplają się za przeproszeniem w "gównie" aby coś do jedzenia zdobyć to drudzy w tym czasie myślą czy zjeść płetwę z rekina czy może kawior?
Równowaga przyrody? Ludzki spryt? Lepsze urodzenie?
Czy to daje nam prawo do pogardzania innymi, którzy szczęścia w życiu nie mieli?
Dlaczego taplający się w luksusie zamykają oczy aby nie widzieć tych pływających w gównie? (gdzie luksus wcale nie musi być dobrem materialnym, furą pieniędzy)
"Może rzućmy im parę groszy, bo co ludzie powiedzą, że mając nie dajemy innym?" - tylko dlatego decydujemy się pomóc?
Johnson na Kamczatkę!

Spuść z siebie trochę tej liverpoolskiej krwi dla innych, masz jej tak dużo - sensej
majki

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Death Magnetic » 20 sty 2010, o 18:37

Dobry temat.

To co tutaj napiszę, będzie się odnosiło do, hmmm, 70 %, 80 %, 90 % (młodego) społeczeństwa ? (Nie wszystkich na to stać, tok myślenia pozostaje.) Mianowicie - bluza, czapka, koszulka, a szczególnie BUTY (halówki, sportowe, na co dzień) - MUSZĄ BYĆ z Nike, Pumy, Adidasa, Reeboka, itd, itd. Samo posiadanie takich butów nie jest w żaden sposób niewłaściwe, ale już powód posiadania tak. Na podstawie moich obserwacji na przestrzeni kilkunastu lat stwierdziłem, że jeśli ktoś nie ma ww "marek", ten jest gorszy (sic !). A jak ktoś posiada, to czuje się bardziej dowartościowany, ewentualnie czasami cieszy się, że nie jest z tych "gorszych", bo ma znaczek na koszulce, bluzie, bucie. A co ciekawe, gdyby postawić obok siebie markowe buty ze znaczkiem i te same markowe buty bez "oznakowania", to 99 % wybrałoby te bardziej cool. Dla mnie to jest, że tak powiem, czyste buractwo, kretynizm. Bo co ma do oceny człowieka, jego samopoczucia, wartości, kawałek materiału czy nitki ułożony w kształt 3 pasków czy łyżwy. Nie pojmuję tego, pisząc kulturalnie. Ważne jest to, co człowiek mówi, co człowiek robi, jak się zachowuje, jaką ma postawę życiową, czy jest taki, siaki czy owaki. Czy wrażliwy, czy drań. Czy uczciwy, czy cwaniak. Czy ułożony, czy wulgarny. Na tej podstawie powinno się oceniać zarówno innego, jak i przede wszystkim siebie. A tak bardzo często nie jest.
Ostatnio edytowano 20 sty 2010, o 18:56 przez Death Magnetic, łącznie edytowano 1 raz
====================================================================================
Kompilacja: JAKUB BŁASZCZYKOWSKI w barwach BORUSSI DORTMUND: DRYBLINGI, AKCJE, ASYSTY, BRAMKI:
http://www.youtube.com/watch?v=WURQG9J5h4U (CZAS TRWANIA - PONAD 7 MIN) ZAPRASZAM !!!

====================================================================================
Death Magnetic

Postprzez Daniel » 20 sty 2010, o 18:46

Kretynami są ci, którzy po ubiorze oceniają innych bez poznania charakteru drugiego człowieka, bo to oni nakręcają cały ten tok myślenia. Zwykły szary, najczęściej bardzo młody człowiek dostosowuje się do tego, co już zauważa, nie do czego dojdzie względem własnego sumienia. I w przyszłości tego się trzyma.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Obrazek
Daniel
Honorowy Moderator

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Death Magnetic » 20 sty 2010, o 18:56

Daniel napisał(a):Zwykły szary, najczęściej bardzo młody człowiek dostosowuje się do tego, co już zauważa, nie do czego dojdzie względem własnego sumienia.

O to chodzi. Tylko że to też nie może być wytłumaczeniem, bo jak kolega gówno zje, to ja też ? Najważniejsze to obłożyć się znaczkami + najnowsza i/lub wypasiona komóra. Taki przykładowy "x", jak tego nie posiada, a koledzy tak, to on czuje się gorszy, nawet, gdy nikt go z tego powodu nie atakuje, nie wyśmiewa, itd. Sorry, ale to jest prymitywizm.
Kompilacja: JAKUB BŁASZCZYKOWSKI w barwach BORUSSI DORTMUND: DRYBLINGI, AKCJE, ASYSTY, BRAMKI:
http://www.youtube.com/watch?v=WURQG9J5h4U (CZAS TRWANIA - PONAD 7 MIN) ZAPRASZAM !!!

Death Magnetic

Postprzez AguL » 20 sty 2010, o 19:14

Jeżeli ktoś myśli, ze jest fajny bo ma na sobie rzeczy, które "troche" kosztują, to zazwyczaj nie ma co zawracać sobie głowy bliższa znajomością z taką osobą, bo nie wniesie to nic do naszego życia poza ukazaniem się próżności i cwaniactwa w kolejnej odsłonie. I tyle w tej kwestii.

Tak ten świat już ulożony jest, że każdy kieruje się w życiu innymi piorytetami..

majki napisał(a):
Dlaczego taplający się w luksusie zamykają oczy aby nie widzieć tych pływających w gównie?

Bo tak jest łatwiej, ludzie (tak jak dzieci, które myślą, że jeśli zamkną oczy, to nikt ich nie widzi) sami nie chcąc dostrzec problemu wmawiają sobie, że nie istnieje. Przykre to.
Liverpool Football Club - My Passion, My Love & My Life
AguL
Owsianka

Postprzez Daniel » 20 sty 2010, o 20:28

Mówiąc - lans, bo takim pojęciem można streścić całe to zjawisko, o którym mówisz Death M., myślę - młodzi ludzie. Gimnazjum, podstawówka nawet. Z wiekiem to przechodzi i pozostaje tylko zakompleksionym tudzież właśnie prymitywnym ludziom ograniczającym życiowe idee i wartości do kwestii materialnych.

Myślenie "jak kolega gówno zje, to ja też ?" świadczy o ogromnym zacofaniu umysłowym, inaczej tego nazwać się nie da. Bo ja osobiście nie wyobrażam sobie segregować ludzi wg ubioru, dobierać przyjaciół wg znaczka i zadawać się z nimi mimo iż nie czuję specjalnej więzi emocjonalnej.

Wiadomo, gdy widzimy kogoś na ulicy, pierwsze wrażenie stanowi wygląd - uroda, styl ubioru, ale to powinno być tylko powierzchniowym rozeznaniem człowieka przy dalszym poznawaniu zupełnie nieistotnym. Młodzi mają zniekształcony system wartości, ale na szczęście zdecydowana większość z tego wyrasta.

POZDRO.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Obrazek
Daniel
Honorowy Moderator

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez xabi » 20 sty 2010, o 20:38

Death Magnetic napisał(a):O to chodzi. Tylko że to też nie może być wytłumaczeniem, bo jak kolega gówno zje, to ja też ? Najważniejsze to obłożyć się znaczkami + najnowsza i/lub wypasiona komóra. Taki przykładowy "x", jak tego nie posiada, a koledzy tak, to on czuje się gorszy, nawet, gdy nikt go z tego powodu nie atakuje, nie wyśmiewa, itd. Sorry, ale to jest prymitywizm.

Jeśli nikt go nie atakuje i nie daje mu odczuć że jest gorszy a on i tak tak się czuje to świadczy to głównie o nim, imo. W przeciwnym wypadku oczywiście zgadzam się, ze jest to chore.
xabi

Postprzez Gall » 20 sty 2010, o 20:51

no to w takim razie co sadzicie jesli ktos mowi ze w takich ubraniach mu sie lepiej i wygodniej chodzi?
http://brudnymecz.blog.pl/
Mój blog o piłce nożnej.
https://www.facebook.com/sborawskiblog <- mój fanpage.
Gall
Redaktor

Postprzez Aldor » 20 sty 2010, o 21:07

LFCalbin napisał(a):no to w takim razie co sadzicie jesli ktos mowi ze w takich ubraniach mu sie lepiej i wygodniej chodzi?

Zalezy od zachowania. Jezeli nie szpanuje tym na lewo i prawo, po prostu chodzi w tych ciuchach i jego jedynym tematem nie sa one same to chyba w porzadku?

Tez chodze np. w butach Nike bo sa wygodne i ogolnie lepsze. Wole takie Nike kupic i lazic w nich z dwa lata, niz cos duzo tanczego, ale rozwalajacego sie po 2 miesiacach. Wiec zarwono ekonomicznie i komfortowo wychodze na plus.

Reszta moich ubran to zazwyczaj mix. Wiekszosc noname, ktore mi sie podobaja, ale trafiaja sie tez jakies markowe ubrania. Raczej to co mi sie podoba i nie ma szalenczej ceny. A wybieranie po markach, a nie upodobaniu jest naprawde chore.

A co myslicie o tzw. alternatywnym stylu (ktory w zasadzie ogranicza sie do spodni "zemsta pedala", czapka typu "zul" z wielkim znaczkiem "Nike", i jakas luzna bluza z kapturem. No i obowiazkowo jakies lansiarskie buty (najlepiej Nike Converse w jak najbardziej oczojebnym kolorze).

W zasadzie nie sadze, ze tak powinno nazywac sie ten styl ubioru, ale taka nazwa jest chyba obecnie najpopularniesza wiec najlatwiej skojarzyc.

Mnie osobiscie to strasznie mierzi. Wiekszosc niestety ubiera sie tez tak tylko dla 'lansu' ew., aby wygladac "inaczej". Z tym, ze gdzie tu oryginalnosc jezeli coraz wiecej takich osobnikow na ulicy?
Obrazek
Aldor

Postprzez Yahoo1 » 20 sty 2010, o 21:12

Alex napisał(a):W temacie Haiti, cytat z profilu portalu Racjonalista.pl na Facebooku:

Drogi Panie Boże, muszę Ci to przyznać: ostatni przypadek twojego niekontrolowanego gniewu był przebojem, jeśli wybaczysz taki zwrot. I twój wybór miejsca - pół wyspy walczących oprzetrwanie byłych niewolników z PNB 120 dolarów. Znakomite. Właściwie, po potopie, to jest chyba twój najlepszy występ do tej pory. Być może lepszy, bo na Haiti, jak ostatnio słyszałem wykończyłeś w kilka dni 120 tysięcy ludzi, podczas gdy całkowita populacja świata w roku 4000 p.n.e. wynosiła tylko okołopięć milionów, a obaj wiemy, że starożytny Babilon nie mógł mieć więcej niż, powiedzmy, 10% z tego. I zabrało to czterdzieści dni - dłużej niż zabrało ci stworzenie całego tego całego kramu. W każdym razie nie kłóćmy się o liczby. Dobra robota.

Nie rozumiem co te ataki na Boga mają na celu. Ja zdecydowanie bardziej wolę szukać odpowiedzi na pytania.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... ifici.html

"Jeżeli zawodnik nie przeszkadza w grze obronie przeciwników lub nie szuka okazji do stworzenia przewagi.... to powinien zacząć." Bill Shankly o zasadzie off-side
Yahoo1

Następna strona

Powrót do Różności