Gry

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Gry

Postprzez PonuryGrabarz » 29 sty 2019, o 14:11

Mordeczki,
Szukam kogoś do pogrania w DayZ, ktoś z Was może pyka? Nikt z moich znajomych nie gra w DayZ a w ekipie gra się dużo przyjemniej.
PonuryGrabarz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 29 sty 2019, o 14:11

Mordeczki,
Szukam kogoś do pogrania w DayZ, ktoś z Was może pyka? Nikt z moich znajomych nie gra w DayZ a w ekipie gra się dużo przyjemniej.
PonuryGrabarz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez annamalinowska12 » 5 lut 2019, o 16:16

Ja kocham się w wiedzminie od zawsze. W moim sercu zawsze też będzie gothic.
annamalinowska12

Postprzez MILF » 5 lut 2019, o 22:00

Nabyłem ostatnio gamepada Logitech Wireless F710, w przekonaniu, że będzie on kompatybilny z PS4. Okazuje się, że tak nie jest.

W związku z powyższym mam pytanie czy jest ktoś zainteresowany odkupieniem go ode mnie? Moja propozycja cenowa to 80 zł + koszty wysyłki.

Po więcej informacji zapraszam na PW.
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Jack92 » 6 lut 2019, o 12:35

Jakby co to są niezłe promocje na Steam. Tom clancy’s the division do zgarnięcia za 20 zł
Jack92

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez erudyslaw » 13 lut 2019, o 13:00

Mi się udało dorwać właśnie division jeszcze w promocji swiątecznej. Gold Edition za 50zł a teraz były nawet troszkę taniej :) chwilę pograłem i myślę że 2 część też kupię
Gospodarstwo agroturystyczne http://bryczka-dzikowski.pl/ w okolicach Torunia. Gostkowo. Imprezy integracyjne, atrakcje dla dzieci i wiele więcej.
erudyslaw

Postprzez HappyBlancik » 5 mar 2019, o 16:41

Witajcie,
Czy mamy tutaj graczy tegorocznej Fify 19? Otóż nam kilka pytań odnośnie formacji i poleceń dla graczy, aby to miałem ręce i nogi.

W zasadzie to w każdej Fifie do 17stki czyściłem wszystko i wszystkich offline czy online, natomiast fifa19 to dla mnie jakiś skandal jeśli chodzi o rozgrywkę i wyniki 6-6, 8-7, grę bramkarzy czy dziury w obronie.

Pytanie zatem: jak grać? Jaką formacją grać? Jakie polecenia stosować?
Głównie chodzi mi o tryb offline f2f, gdyż grywam na turniejach i innych tego typu organizacjach w Fife, a ostatnio konsole miałem z dwa lata temu.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Postprzez Szpieg1 » 5 mar 2019, o 17:19

Fifa 19 jest teraz bardziej taktyczna ale generalnie były 2 najważniejsze zmiany w stosunku do poprzednich odsłon.
1. Tempo - teraz prawie każdy zawodnik jest w stanie dogonić szybszego więc tempo nie jest już najważniejszą statą (mówię o FUT, nie wiem jak to wygląda offline bo offline granie mija się z celem jak dla mnie)
2. Obrona - już sobie sama tak nie radzi jak w poprzedniej części, nadal dobrze jest nie ruszać linii obrony i biegać zawodnikami "z przodu" czy środka pola do tyłu zamiast bawić się obrońcami natomiast nie jest już to tak skuteczne, dodatkowo bramkarze są pogorszeni.

Nie polecam generalnie grania w f19 bo wyszło chyba z 10 łatek i każda zmieniała silnik gry na tyle, że inaczej się grało i od nowa (co aktualizację) trzeba się uczyć gry... a obiecywali, że pierwsza łatka wyjdzie po 2-3 miesiącach, a w 3 miesiące to chyba 5 łatek wyszło...
generalnie wszystko co opanowałem/nauczyłem się w f17 i 18 musiałem się oduczyć w 19 i inaczej grać, a co łatka jakieś zmiany powodujące kolejną potrzebę nauki - szkoda nerwów więc gram z doskoku...

EDIT:
Jeśli chodzi o asysty ja gram na pół ale generalnie najlepiej by było grać bez asysty bo wtedy można mieć największy wpływ na rozgrywkę, w fife 19 jest to najbardziej widoczne szczególnie w krótkich i średnich podaniach... oraz dośrodkowaniach...
co do systemu obrony to w FUT masz już tylko nowy, nie wiem jak jest w normalnej rozgrywce, ja osobiście wolę ten nowy system bo według mnie jest ciekawszy ale mogliby go troszkę dopracować.
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 5 mar 2019, o 17:43

A jak z ustawieniami i tymi „asytami”? Obrona taktyczna czy stary system obrony?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Postprzez gertar » 5 mar 2019, o 19:51

Generalnie odradzam grę w F19. Nie wiem jak u was, ale gra online przez większość dnia jest niegrywalna. Zrobiłem wszystko, co prosili mnie "technicy" z EA i nic nie pomogło.
Gram w FUT 19, wyhandlowałem skład za 18 mln coinów, jak gram późnymi wieczorami to bez problemu w mistrzostwach fut wbijam rangę elitę 2, jak chce mieć życie i gram o normalnej porze, wbijam zawsze gold 1, bo opóźnienia sięgają czasem 0,5 sekundy.
Często nawet jak nie ma lagów można zauważyć, że są 3 rodzaje gameplayu fify:
1. Normalny,
2. Zwolniony,
3. Przyśpieszony.
Ludzie to widzą, i narzekają, że nie da się uznać fifę za grę "turniejową", bo każdy mecz może mieć inny gameplay.
EA ma w du... gdzieś ludzi.

TLDR: jak nie grasz online, albo grasz na z kumplami na kanapie, to polecam dla rozrywki. Jak chcesz pograć online i nie wkurzać się na ciągłe zmiany gameplayu/opóźnienia to nie graj w to.
gertar

Postprzez JaLFC » 6 mar 2019, o 21:11

gertar napisał(a):Generalnie odradzam grę w F19. Nie wiem jak u was, ale gra online przez większość dnia jest niegrywalna. Zrobiłem wszystko, co prosili mnie "technicy" z EA i nic nie pomogło.
Gram w FUT 19, wyhandlowałem skład za 18 mln coinów, jak gram późnymi wieczorami to bez problemu w mistrzostwach fut wbijam rangę elitę 2, jak chce mieć życie i gram o normalnej porze, wbijam zawsze gold 1, bo opóźnienia sięgają czasem 0,5 sekundy.
Często nawet jak nie ma lagów można zauważyć, że są 3 rodzaje gameplayu fify:
1. Normalny,
2. Zwolniony,
3. Przyśpieszony.
Ludzie to widzą, i narzekają, że nie da się uznać fifę za grę "turniejową", bo każdy mecz może mieć inny gameplay.
EA ma w du... gdzieś ludzi.

TLDR: jak nie grasz online, albo grasz na z kumplami na kanapie, to polecam dla rozrywki. Jak chcesz pograć online i nie wkurzać się na ciągłe zmiany gameplayu/opóźnienia to nie graj w to.

Zapomniałeś napisać o "handicapach", czyli pomocy gry dla przeciwnika. Generalnie 19stka to wg mnie najgorsza fifa w historii, głównie przez te 3 gameplaye, które wymieniłeś, lagi które też odczuwam - a dziwne bo w 18 nie mialem zadnych,a internet ten sam, oraz handicap ktory mnie irytuje najbardziej z tego wszystkiego.
Origi bramka na wagę zwycięstwa w derbach z Evertonem.
Origi dwa gole, w tym drugi decydujący o awansie do finału LM przeciwko Barcelonie
Origi drugi rozstrzygający gol w finale LM.

Origi 2018/2019 !! :)
JaLFC

Postprzez gertar » 7 mar 2019, o 08:18

JaLFC napisał(a):Zapomniałeś napisać o "handicapach", czyli pomocy gry dla przeciwnika. Generalnie 19stka to wg mnie najgorsza fifa w historii, głównie przez te 3 gameplaye, które wymieniłeś, lagi które też odczuwam - a dziwne bo w 18 nie mialem zadnych,a internet ten sam, oraz handicap ktory mnie irytuje najbardziej z tego wszystkiego.

Dla niewtajemniczonych - handicap to skrypty w grze, które mają na celu wzmocnienia gracza, który ma słabszy skład. W rezultacie dochodzi do takich absurdów, że przegrywasz np 0:2, w którym miałeś 30 strzałów, w tym 5 sam na sam i 2 na pustą bramkę a przeciwnik miał 1 strzał, a mimo to 2 bramki (tak zwane wylewy w obronie). Żeby nie było, że opowiadam coś zasłyszanego, czy przeczytałem o tym - taki mecz mi się zdarzył (najbardziej skrajny przypadek), ale miałem też wiele podobnych.

Jeżeli chodzi o fifę 19, też uważam, że jest to najgorsza odsłona w historii.
gertar

Postprzez Juluz » 7 mar 2019, o 08:51

Z takich najbardziej przydatnych i w zasadzie praktycznych informacji bez jakiegoś gadania o taktyce to według mnie:
- boczni obrońcy muszą zostawać z tyłu i mieć najlepiej ustawione "overlap",
- przynajmniej jeden pomocnik (najlepiej środkowy) musi mieć ustawione "zostawaj z tyłu",
- napastnik najlepiej jeśli trzyma się środka i ma ustawione wybieganie, żeby można było mu słać prostopadłe piłki, które są bardzo dobre według mnie w tej fifie,
- rzuty rożne bij na najbliższego zawodnika przy słupku i staraj się wymanewrować kryjącego go obrońcę,
- naucz się czym są "driveny", płaskie i mocne strzały po ziemi
- ostatni update sprawił, że strzały z daleka i z finezją ponownie wchodzą jak w masło,
- mocno polecam nauczyć się precyzyjnego uderzenia,
- staraj się do obrony wracać najlepiej napastnikiem i nie zmieniaj się co chwilę na obrońcę, bo złamiesz szyk obrony i strata bramki gotowa, rób to tylko wtedy jak jesteś pewny, że odbierzesz piłkę, obrońcy sobie poradzą sami w większej części przypadków,
- zwracaj uwagi na takie rzeczy jak stamina, zawodnik poniżej 75 jest mało grywalny i musisz mieć dla niego zmiennika, zwłaszcza, gdy w 70 minucie podczas gonienia wyniku dasz taktykę na "pressing po stracie piłki". Odradzam używanie "ciągłego pressingu", bo robią się luki w obronie straszne,
- ważne są gwiazdki słabszej nogi oraz gwiazdki sztuczek, osobiście nie gram jakimkolwiek zawodnikiem jeśli nie ma czterech gwiazdek sztuczek,
- pod każdy wariant ustaw sobie sam formację, np. pod ofensywny 4-3-3, pod super ofensywny 3-5-2 itp.
- zwracaj uwagę na pracowitość zawodnika w ofensywie i defensywie, bo wychodzi potem niezły sajgon z tego jak Marcelo biega w ataku.

To tak na szybko, bo muszę lecieć, jakbyś chciał coś jeszcze wiedzieć to wal śmiało, postaram się odpowiedzieć i uskutecznić sytuację, w której nie rzucisz padem o ścianę, bo z pewnością będziesz miał ochotę to zrobić, gwarantuję.
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

Postprzez Szpieg1 » 7 mar 2019, o 08:56

Juluz chyba zagramy niedługo partyjkę w jakiś wekkend, seria 3 meczów :D
Mam już troszkę dość tych dziwnych wyników w fut online,
w lidze wekkendowej idzie mi często lepiej niż w normalnie mimo, że w lidze wekkendowej mają lepsze składy (mój jest taniutki, może 100k)
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Juluz » 7 mar 2019, o 10:19

Mój skład może trochę droższy, bo w łikendówce nabijam z 17-20 winów zazwyczaj.

Na jakiej platformie grasz? Pewnie na konsoli, tam najwięcej graczy. Ja na komputerki :D
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności