Trudne zadania i pomoce szkolne

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Trudne zadania i pomoce szkolne

Postprzez DrGh0st » 12 paź 2015, o 19:57

To bym te dwa łądunki rozłożył na wektory poziome i pionowe.
Później obliczył natężenie przed rozłożeniem na wektory i wpisał na rysunku.
Wtedy można z funkcji trygonometrycznych obliczyć pionowy wektor i pomnożyć razy 2.
DrGh0st

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Nicco » 19 paź 2015, o 14:17

Mam pytanko. Otóż chciałbym się dowiedzieć jakie macie sposoby na uczenie się/wkuwanie. Jakieś własne doświadczenia czy coś.
Z góry dziękuję.
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
Nicco

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez dam4an » 29 paź 2015, o 14:44

Ma ktoś na dysku książkę: Anthony Giddens - Socjologia? Jeżeli tak to proszę o kontakt .. Mamy przeczytać kilka rozdziałów, a nie mam możliwości wypożyczenia z biblioteki uczelnianej, ponieważ nie dostaliśmy jeszcze legitymacji i numeru albumów. :/
Obrazek
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę." - Bill Shankly.
dam4an

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Muszka » 29 paź 2015, o 15:47

dam4an napisał(a):Ma ktoś na dysku książkę: Anthony Giddens - Socjologia? Jeżeli tak to proszę o kontakt .. Mamy przeczytać kilka rozdziałów, a nie mam możliwości wypożyczenia z biblioteki uczelnianej, ponieważ nie dostaliśmy jeszcze legitymacji i numeru albumów. :/

http://lmgtfy.com/?q=Anthony+Giddens+-+Socjologia+pdf
Muszka

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Zyska » 4 lis 2015, o 13:56

Witam

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu czterech przykładów z matematyki, albo naprowadzeniu jak należy to zrobić, za cholere nie wiem jak to ruszyć, mimo iż nie wygląda jakoś skomplikowanie.

http://screenshooter.net/102171701/slleqdx

Dzięki Rahk8. Przyda się :)
Ostatnio edytowano 4 lis 2015, o 15:45 przez Zyska, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Zyska

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Rahk8 » 4 lis 2015, o 14:42

Miałem dobry pomysł, ale poszedłem na łatwiznę olewając zasady matematyczne :P
http://www.matematyczny-swiat.pl/2014/12/usuwanie-niewymiernosci.html 44 przykład na tej stronie to przykład b z zadania, które wrzuciłeś.
Rahk8

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez elug » 20 lis 2015, o 00:04

Witam, proszę o pomoc w znalezieniu zestawienia importu i eksportu miedzi w naszym kraju. Potrzebne mi to do prezentacji a nie mogę znaleźć w miarę aktualnych danych, najlepiej z 2014. Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez tomiKG » 20 lis 2015, o 12:03

http://stat.gov.pl/files/gfx/portalinfo ... o_2015.pdf

To powinno pomóc. Plik ma prawie 700 stron, więc najprościej jak go otworzysz wciśnij CTRL+F i wpisz "miedź" lub "miedzi" to powinieneś znaleźć to co potrzebujesz
tomiKG

Postprzez KosaLFC » 8 sty 2016, o 19:13

witam, mam pytanie. Mianowicie, dostałem temat na opracowanie z WOSu "Kierunki polityki PIS" wgl nie wiem o co chodzi, szukam w internecie i nic nie ma...
Wie ktoś może jak się za to zabrać? jak wpisać coś podobnego żeby właśnie wyszukało mi coś na ten temat?
KosaLFC

Postprzez LewerLFC » 8 sty 2016, o 19:18

przeanalizuj ich poglądy i program polityczny, obecną sytuację (sic!) i wyciągnij wnioski. Napisz do czego według ciebie dążą itd :)
LewerLFC

1 year of membership

Postprzez Robertos » 8 sty 2016, o 19:34

Wskocz na forum w temat polityka, gdzieś tam zawsze nad nim w okolicy krąży jak sęp syn Petru z nieprawego łoża, on ci wszystko wytłumaczy.
Robertos

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 8 sty 2016, o 19:47

Moim zdaniem, powinieneś napisać jak używając populistycznych oraz nacjonalistycznych haseł, małymi kroczkami zmienia się Państwo demokratyczne w socjalistyczne :P Półśrodki takie jak "podatki od sklepów wielkopowierzchniowych" czy podatki uderzające w banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, które niczego nie rozwiążą ale przyciągną do urn głównie patologiczną hołotę (ponieważ większość samodzielnie myślących ludzi wie, że nie ma nic za darmo), używanie języka nienawiści i nacjonalizmu, oraz kreowanie sztucznego wroga (np. Rosja, manipulująca PO) w celu zjednania sobie ludzi, totalny brak odpowiedzialności w podejmowaniu decyzji (odpowiedzi na zasadzie "tak? a PO zrobiło to i to" czym również zarażają się ich zwolennicy"). Prowadzenie polityki "jedynej słusznej racji" (zamiast skupić się na tym co zrobić dla Państwa, odkręcę to co zrobiło PO (przykład: sześciolatkowie, wiek emerytalny), żeby było po mojemu, bo mam małe ego i muszę wszystkim coś udowodnić). No a z dobrych rzeczy to przegnanie Bredzisława i jego wesołej kompani :)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

Postprzez jaskol95 » 18 lut 2016, o 01:27

Siema!

Kochani, mam problem, a właściwie moja dziewczyna ma problem. Przygotowuje się do egzaminu i ogarnia większość rzeczy, jednak natrafiła na takie coś:

lnx=2x^2-x-1

Mnie taka matematyka zupełnie przerasta, a miło byłoby, jakby ktoś w miarę prosto wytłumaczył, jak się za to wziąć i jaki wynik powinien wyjść.

Z góry dzięki!
NiePodpiszeSie napisał(a):
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
jaskol95

Postprzez Frydzio » 18 lut 2016, o 01:41

jaskol95 napisał(a):Siema!

Kochani, mam problem, a właściwie moja dziewczyna ma problem. Przygotowuje się do egzaminu i ogarnia większość rzeczy, jednak natrafiła na takie coś:

lnx=2x^2-x-1

Mnie taka matematyka zupełnie przerasta, a miło byłoby, jakby ktoś w miarę prosto wytłumaczył, jak się za to wziąć i jaki wynik powinien wyjść.

Z góry dzięki!

1. Dziedzina.
2. lnx = ln(e^(2x^2-x-1))
x=e^(2x^2-x-1)

Logarytm naturalny to logarytm, który ma w podstawie liczbę e i trzeba po prawej stronie tak podstawić jak wyżej, żeby ln się skróciły. Chyba o to chodziło. :)
Obrazek
"- Możesz spalić mi dom tak, że studia nie odzyskam, wtedy następną płytę nagram, ku***, na skrzypcach."
http://www.lastfm.pl/user/Frydzio7
Frydzio

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez zoltoczerwony » 18 lut 2016, o 02:38

Frydzio napisał(a):
jaskol95 napisał(a):Siema!

lnx=2x^2-x-1

Z góry dzięki!

1. Dziedzina.
2. lnx = ln(e^(2x^2-x-1))
x=e^(2x^2-x-1)

Logarytm naturalny to logarytm, który ma w podstawie liczbę e i trzeba po prawej stronie tak podstawić jak wyżej, żeby ln się skróciły. Chyba o to chodziło. :)

Ręki sobie uciąc nie dam, ale nie wiem czy w szkole średniej nie było czegoś takiego że jak pojawiał sie logarytm bez podstawy to przyjmowało sie że w podstawie logarytmu jest 10. Ale chyba zapisywało sie go jako po prostu log bez podstawy, logarytm naturalny oczywiście ma w podstawie liczbe e. Ale jeżeli to zadanie ze szkoły średniej to raczej sie z tej liczby nie korzysta(przynajmniej dopóki ja chodziłem to sie nie korzystało), a jeżeli na studia to raczej sie na studiach takich zadań już nie rozwiązuje :D
zoltoczerwony
Moderator

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności