Trudne zadania i pomoce szkolne

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Trudne zadania i pomoce szkolne

Postprzez zoltoczerwony » 18 gru 2016, o 17:07

Czego dotyczy to zadanie?
zoltoczerwony
Moderator

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Versers » 18 gru 2016, o 17:59

Na razie muszę to przerysować do autocada. Mam problem ze śrubami, wiem że to według norm ma być, ale nie wiem jak się zabrać za te okolice :/
Versers

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez zoltoczerwony » 18 gru 2016, o 18:54

Musisz mieć obliczenia aby dobrać śrubę. Wpisujesz sb potem w googlach polska norma śruby i w sumie nie ma tam żadnej większej filozofii. A z autocada nie korzystam, jeśli chodzi o rysunek mechaniczny to lepiej ogarnąć Inventora lub SolidWorksa.
zoltoczerwony
Moderator

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Versers » 18 gru 2016, o 19:05

Niestety autocada mam narzeczonego z góry- wymagają go od nas na studiach. Obliczenia tzn co dokładnie? Bo mamy podane wymiary, dla każdego inne i rozumiem, że jakoś według nich muszę znaleźć odpowiednią śrubę?
Versers

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez masterkik » 18 gru 2016, o 19:59

wyślij do mnie maila przez forum to ci wyślę bloki DWG z śrubami wg PN.
masterkik

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez zoltoczerwony » 18 gru 2016, o 20:18

Pytanie czy w tym rysunku w autocadzie ma być też normalnie tabelka z wykazem części jak na normalnym rysunku złożeniowym czy nie. Bo śruby na rysunku zazwyczaj przedstawia się w sposób uproszczony, a opisuje się ją w tabelce na podstawie norm. Czy celem zadania jest nauka ogarniania rysowania w autocadzie, czy coś jeszcze?
zoltoczerwony
Moderator

Postprzez Versers » 18 gru 2016, o 20:34

Wybacz nie wspomniałem o tym. Musi być wykaz części, rysowanie w cadzie mamy za sobą, to w ramach nauki rysunku złożeniowego.
Versers

Postprzez zoltoczerwony » 18 gru 2016, o 21:46

Tadeusz Dobrzański- "Rysunek Techniczny Maszynowy", tam masz informacje jak dokładnie powinieneś to zrobić. Śrubę na rysunku wykonawczym najczęściej rysuje się w uproszczeniu, za to niezbędne informacje na jej temat znajdują się w tabelce z wykazem części. Oczywiście w tabelce jest też nr normy z której korzystasz.

A tak z ciekawości, co i gdzie studiujesz?
zoltoczerwony
Moderator

Postprzez Versers » 18 gru 2016, o 23:07

Już problem trochę ogarnąłem. Mieliśmy podane niektóre dane, a niektóre wychodzi na to że musimy sami wymyślić, stąd małe zawirowanie w mojej głowie :) Politechnika Wrocławska- Mechatronika na wydziale mechanicznym
Versers

Postprzez kwiku23 » 4 sty 2017, o 15:11

Cześć, znajdę tutaj kogoś z kim mógłbym porozmawiać o programowaniu w androidzie (problem z websocketami)? Mile widziany kontakt na PW :)
kwiku23

Postprzez tomek94s » 4 sty 2017, o 15:21

Witam, jest ktoś tutaj co studiuje/studiował ekonomie i jest w posiadaniu notatek z ekonometrii? Ewentualnie czy zna ktoś z Was jakieś dobre podręczniki z których od podstaw można się uczyć ekonometrii?
Obrazek
tomek94s

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Zicku » 4 sty 2017, o 17:03

@up moja kuzynka kończyła, zapytam i dam znać wieczorem. W razie czego przypomnij mi się w priv.

A teraz pytanie ode mnie. Posiadam wykres funkcji, jestem w stanie podać dane każdego punktu wykresu. Jak zapisać wzór funkcji mając wszystkie dane? Nie jest to żadna podstawowa funkcja.
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

Postprzez LewerLFC » 4 sty 2017, o 17:21

Zicku napisał(a):A teraz pytanie ode mnie. Posiadam wykres funkcji, jestem w stanie podać dane każdego punktu wykresu. Jak zapisać wzór funkcji mając wszystkie dane? Nie jest to żadna podstawowa funkcja.

Miałem coś o tym na matematyce dyskretnej
wiem że każda funkcję można opisać za pomocą Asin(x) +/- Bcos(2x) +/- Csin(3x) itd czy jakoś tak ale wszystkie były w pierwszej potędze i chyba zmieniał się parametr A,B,C ITD
albo za pomocą wielomianu

@nozesto
o własnie tego używaliśmy :D
Ostatnio edytowano 4 sty 2017, o 19:18 przez LewerLFC, łącznie edytowano 1 raz
LewerLFC

1 year of membership

Postprzez Nozesto » 4 sty 2017, o 18:13

Zicku napisał(a):A teraz pytanie ode mnie. Posiadam wykres funkcji, jestem w stanie podać dane każdego punktu wykresu. Jak zapisać wzór funkcji mając wszystkie dane? Nie jest to żadna podstawowa funkcja.

Interpolacja może się okazać przydatna do tego zadania.
"Other people have earned more money than me in football, but no-one has enjoyed it as much as me." - Bob Paisley
Nozesto

Postprzez beto1995 » 5 kwi 2017, o 18:55

poszukuję artykułu na około dwie kartki A4 w języku angielskim o stali. Wie ktos moze gdzie cos takiego znajde? albo ma jakis taki artykul. ma byc po prostu o stali.
beto1995

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności