Trudne zadania i pomoce szkolne

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Trudne zadania i pomoce szkolne

Postprzez Mateusz95LFC » 6 wrz 2016, o 12:34

Siemka, czy wśród Czerwonych jest osoba, która może mi pomóc ze statystyką? Chodzi o sprawdzenie korelacji oraz skonstruowanie szeregu jednopodstawowego przyrostów absolutnych i przyrostów względnych. Muszę przyznać, że dopiero zaczynam zabawę z tym przedmiotem, więc jest to dla mnie czarna magia, więc jeśli ktoś znalazłby chwilę i byłby w stanie mi pomóc to proszę o kontakt na pw :)
Obrazek
Mateusz95LFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Zicku » 1 lis 2016, o 18:25

Witam wszystkich. Staram się pomóc kuzynce z gimnazjum w ZROZUMIENIU fizyki z elektrostatyki. Piłeczkę pingpongową zawieszono na nici. W pobliżu jest pałeczka szklana naładowana dodatnio. Piłeczkę dotknięto palcem, a następnie palec usunięto. Narysuj położenie piłeczki na nici oraz podaj całkowity ładunek piłeczki (0/-/+). Nie jest podany ładunek piłeczki przed dotknięciem, wydawało mi się, że jeżeli dotkniemy ją palcem to będzie miała później ładunek 0, ale w odpowiedziach jest podane, że ładunek jest minusowy. Wiem, ze nie można rozładować izolatora, ale piłeczki pingpongowej? Ktoś jest w stanie szybko mi to wytłumaczyć? :)
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ElFirmino » 1 lis 2016, o 18:51

Zicku
A czy przypadkiem te piłeczka nie była owinięta folią aluminiową?
ElFirmino

1 year of membership

Postprzez Zicku » 1 lis 2016, o 19:02

Tak faktycznie, pokryto folią aluminiową. Czy to coś zmienia w tym przypadku? Folia działa chyba jak przewodnik więc elektrony poruszają się swobodnie. Chyba coś tu źle ogólnie rozumiem :D. Dotknięcie nie spowoduje zneutralizowania ładunku?
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ElFirmino » 1 lis 2016, o 19:41

Miałem kiedyś identyczne zadanie na sprawdzianie, ale odpowiedzi do niego znałem kilka dni przed rozdaniem, czyli jakby nie patrzyć nic to nie zmienia ;).
ElFirmino

1 year of membership

Postprzez xMariuszx » 30 lis 2016, o 21:24

Pomożecie? Problem z obliczeniami chemicznymi...

Średnia zawartość uranu w grzybni borowikow wynosi 0,10 ppm w suchej masie borowika. Zakładając, że surowy borowik zawiera 87 % wody oraz że spożyty uran jest całkowicie wchłaniany i zatrzymywany w organizmie, obliczyć, ile maksymalnie kg takich grzybów można spożywać tygodniowo, aby nie przekroczyć normy wynoszącej 50 mikrogramów uranu na tydzień?
xMariuszx

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 30 lis 2016, o 21:55

0,10 ppm uranu na ile? Na 1 kg borowikow? Czy na 1 borowik, a masę sobie strzelić :P?

@Down 3 kg tygodniowo? No to w pytę grzybów, Bigos można wcinać bezpiecznie :D
Ostatnio edytowano 1 gru 2016, o 00:33 przez PyrkaLFC, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
"Każdy się kiedyś wyspowiada, jak okradał czas i siebie z marzeń i z realizowania planów" - O.S.T.R.
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez xMariuszx » 30 lis 2016, o 23:46

PyrkaLFC napisał(a):0,10 ppm uranu na ile? Na 1 kg borowikow? Czy na 1 borowik, a masę sobie strzelić :P?

Juz wyczailem to zadanie :D też się zastanawiam, czemu nie ma masy. 100g-13g suchej masy
X-1g . A później 50 mikrogramów razy to, co wyszło dzielone przez 0,10 . Wyszło coś 3,04 kg grzyba tygodniowo :p
xMariuszx

Postprzez LivFan » 7 gru 2016, o 21:52

Witam. Zwracam się do osób znających się na programowaniu w języku c++. Jeśli moglibyście pomóc wykonać kilka zadań, które nie są zadaniem domowym, ale przydadzą się do poznawania tego języka. Zadania wstawię dopiero później (po 23:00), ponieważ nie mam zbytnio jak teraz.
Z góry dziękuję i przepraszam za zawracanie głowy :)

https://zapodaj.net/7d0412b5b1c91.png.html
https://zapodaj.net/300fc848bd503.png.html
https://zapodaj.net/b46a529d0945f.png.html
https://zapodaj.net/eff58686e3331.png.html
Obrazek
Dlaczego upadamy... – ... żebyśmy nauczyli się podnosić
LivFan

Postprzez Pedrito » 8 gru 2016, o 00:28

Pod spodem masz zadania z pierwszego linku, resztę zrobię jak będę miał więcej czasu (jutro). Póki co mam robotę na projekt na studia więc będziesz musiał poczekać lub liczyć na kogoś innego :P Powodzenia! :)

Edit:

Spoiler:
Pedrito

Postprzez LivFan » 8 gru 2016, o 01:13

Pedrito napisał(a):Pod spodem masz zadania z pierwszego linku, resztę zrobię jak będę miał więcej czasu (jutro). Póki co mam robotę na projekt na studia więc będziesz musiał poczekać lub liczyć na kogoś innego :P Powodzenia! :)

Edit:

Spoiler:

Dziękuję bardzo!!! Będę obserwował ten temat teraz. Jakby czasu brakło to nic się nie dzieje i tak już dużo pomogłeś. :)
Obrazek
LivFan

Postprzez Todler » 8 gru 2016, o 01:42

2.2
Spoiler:

2.3
Spoiler:

2.4
Spoiler:

2.5
Spoiler:

Edit:
Nudzi mi sie na zajęciach to ci napisze jeszcze z 3'ego :D najpierw sam spróbuj, a potem porównaj ze spoilerem :p
Spoiler:

Pamiętaj ze indeksy tablic w C++ zaczynaja sie od 0 a nie 1. ;)
Ostatnio edytowano 8 gru 2016, o 15:04 przez Todler, łącznie edytowano 1 raz
Todler

Postprzez LivFan » 8 gru 2016, o 13:14

Todler napisał(a):2.2
Spoiler:

2.3
Spoiler:

2.4
Spoiler:

2.5
Spoiler:

Bardzo dziękuję!!! Wiem, że to zabrałem Wam trochę czasu, ale przynajmniej dzięki Wam będę mógł sobie zobaczyć krok po kroku jak tworzyć proste programy. :) (pętla for była, więc wszystko jest w jak najlepszym porządku)
Obrazek
LivFan

Postprzez Pedrito » 9 gru 2016, o 01:10

Powodzenia w programowaniu i jak coś to możesz śmiało pisać :D
Pedrito

Postprzez Versers » 18 gru 2016, o 15:00

Witajcie. Szukam osoby, która dobrze potrafi rysunek techniczny maszynowy. Mam zadanie ze sprzęgłem hamulcowym

Obrazek
https://s16.postimg.org/dwg7xuqnp/sprzeglo.jpg

Mam kilka pytań, jeżeli jest tu ktoś taki lub może kogoś znacie, to będę wdzięczny za kontakt. Pozdrawiam :)
Versers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności