Muzyka

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Muzyka

Postprzez Player » 9 mar 2018, o 19:57

Nie jestem pewien czy to najlepszy temat, ale spróbuję tutaj.
Poszukuję nausznych słuchawek zamkniętych do komputera, głównie do muzyki, czasami filmów, sporadycznie gier. Budżet do 250 zł, zależy mi głównie na jakości dźwięku i dobrze by było gdyby kabel od słuchawek był w miarę trwały oraz miał co najmniej 2 metry. Czy jest mi w stanie ktoś polecić jakiś sprzęty godny uwagi, ewentualnie poradzić, gdzie ktoś mógłby mnie nakierować na jakąś ciekawą opcję ?
Aktualnie zastanawiam się nad czymś takim:
http://sennheiser.pl/o/hd-205-ii
Player

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez dzondzo » 9 mar 2018, o 20:23

@Player
Jakieś pół roku temu zakupiłem takie oto słuchawki:
https://www.morele.net/sluchawki-snab-overtone-hs-42m-976353/

Jakość dźwięku jest dobra (dobre wygłuszenie, fajna głębia dźwięku), do tego moim zdaniem bardzo duży plus: dwa kable (jack to jack), pewnie kojarzysz sytuację jak się odchodzi od kompa ze słuchawkami na uszach, w tym wypadku kabel się odepnie i mniejsza szansa, że coś się urwie, no i poza tym łatwo go wymienić w razie czego. Dłuższy z kabli ma jakieś 3 metry.
Wprawdzie słuchawki te mieszczą się w połowie Twojego budżetu ale czasami trzeba się zastanowić czy reszta sprzętu pozwoli na pokazanie tych różnic (w skrócie - jak słuchasz na lapku z YouTube, nie masz dedykowanej karty dźwiękowej) albo czy masz doskonały słuch, który takie różnice wyłapie i czy warto dopłacać.
Jakby co to tutaj masz ciekawe zestawienie:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/
dzondzo

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Juluz » 9 mar 2018, o 23:54

https://www.ceneo.pl/36068160;pla?se=GbURRsztAQBg-jgvnP8X2KU3m_HZ5_bB&gclid=EAIaIQobChMI2a_knJzg2QIVyI4YCh2HQAIZEAQYAiABEgI1SvD_BwE#tab=click

Śmigam w czymś takim. Ja dorwałem na promocji za 249. Z racji, że są to słuchawki zamknięte to świetnie wyciszają, kiedy odpalisz muzyke, to wątpię abyś usłyszał kogokolwiek z zewnątrz. Świetny bas, jak dla mnie do muzyki genialne. Do grania nadają się także według mnie idealnie w tym przedziale cenowym, nie bez powodu wielu profesjonalnych graczy w nich grało ( część z nich nadal w nich gra ), zanim pojawiła się 3-cia wersja tych słuchawek, a wielu streamerów nadal w nich śmiga.

Mikrofon w nich jest kwestią wyciąganą. Jeśli Ci przeszkadza i nie chcesz go w danym momencie używać, to po prostu go wyciągasz i zatyczką specjalnie do tego przeznaczoną zatykasz wejście na niego.

10zł ponad Twój budżet, ale odpuścisz sobie jedno ptasie mleczko i będzie jak znalazł.
Długość i typ przewodu: 1 m + przedłużacz 2 m, więc masz w sumie 3.

Jedyny minus jaki odnotowałem? Pierwszy dzień, bądź dwa ich użytkowania może skutkować po kilku godzinach bólem uszu, gdyż są to słuchawki zamknięte i przez te 1-2 dni muszą się dostosować do Twojego rozmiaru głowy. Później nie będziesz w ogóle czuł, że masz je na głowie, bo mają świetne nauszniki.

Jak większość bardziej tych profesjonalnych słuchawek, po kilku-kilkudziesięciu godzinach słuchania zaczną grać cieplej. Chyba, że masz dobrą kartę dźwiękową, to nie zobaczysz różnicy.

Z wielu powodów uważam, że są to słuchawki lepsze niż wyżej przedstawione przez Ciebie i kolegę @dzondzo. Część powodów wyżej wymieniłem i gdybym miał kupić jeszcze raz słuchawki, to kupiłbym znowu te same, bo w tym przedziale cenowym, nie znalazłbym nic bardziej odpowiedniego dla moich wymagań. Ale jak to mówią: JAK KTO WOLI. Także powodzenia :sleep:
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez MojNick » 10 mar 2018, o 00:37

Kwestia do czego słuchawek potrzebujesz, bo tak to można rozmyślać i iść w każdą możliwą stronę ze sprzętem do wyboru.

Od siebie polecam rewelacyjne jak dla mnie słuchawki - Encore Rockmaste OE, zamknięta konstrukcja, ale o dziwo bardzo kompaktowa i wyjątkowo wygodna jak dla mnie. Cechują się na pewno przyjemnym, ciepłym i muzykalnym brzmieniem, a do tego mają rewelacyjną (jak dla mnie) scenę, w podobnym budżecie i w tego typu konstrukcji bardzo ciężko znaleźć coś podobnego. Sam ich używam do wszystkiego (filmy, seriale) + muzyka (szeroko pojęta elektroniczna) i nie zawodzą pod tym względem. Cześć użytkowników wskazuje, że bas mógłby być bardziej precyzyjny, ale ja pod tym względem nie mam nic do zarzucenia i w sumie cieszę się, że brzmi on tak, a nie inaczej - w EDM spisuje się świetnie i nie jest nachalny, a do tego w każdej innej muzyce również świetnie się sprawdza.
Duża zaleta to również to, że nie potrzebują one super sprzętu do ich napędzenia i pokazania swoich możliwości jak wiele propozycji na rynku (nie ma się co oszukiwać, przy wielu modelach nawet nie usłyszymy połowy możliwości słuchawek nie mając dobrego sprzętu audio) - wiele osób wprost wskazuje, że świetnie spisują się z budżetowym sprzętem.
Wada? Krótki kabel, tylko 1m, ale świetnie wykonany. Jeżeli CI będzie przeszkadzał to spokojnie mógłbyś sobie kupić nowy bo zostanie CI parę złotych. A sam kabel to Jack - Jack, także szerokie pole wyboru.

I tak jak Juluz wspomniał powyżej, wydaje mi się, że ta propozycja jednak bije wyżej podane ;-) Ale ich osób, tyle opinii...

Polecam poszukać sobie ich recenzji na mp3store czy audiofanatyku.
MojNick

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Player » 10 mar 2018, o 11:57

Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedź. Przyjrzę się każdej z propozycji, poczytam jeszcze polecane fora i czeka mnie twardy orzech do zgryzienia ;)
Player

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Eskimos » 8 maja 2018, o 19:54

Wie ktoś co to za muzyczka w tle :)?

https://www.youtube.com/watch?v=KBVQbD7U8mc
Obrazek
Eskimos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez MojNick » 8 maja 2018, o 19:58

Eskimos napisał(a):Wie ktoś co to za muzyczka w tle :)?

https://www.youtube.com/watch?v=KBVQbD7U8mc

MC Kevinho & Simeone & Simaria - Ta Tum Tum
MojNick

Postprzez aga2113 » 9 maja 2018, o 10:40

Spodobała mi się :)
aga2113

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 6 wrz 2018, o 20:17

Poszukuję zespołów podobnych do Skillet.
(niekoniecznie chodzi o skład personalny, raczej tylko muzycznie - i wokal damski jest nieobowiązkowy).

Im więcej tym lepiej :)

EDIT: Niekoniecznie rock chrześcijański. Wystarczy styl muzyczny w sumie
choć nie lubię gdy teksty nie mają żadnego przesłania (oczywiście nie chodzi o przesłania/motywy chrześcijańskie).
Szpieg1
Moderator

Postprzez Majster.M » 8 wrz 2018, o 08:53

Szpieg1 napisał(a):Poszukuję zespołów podobnych do Skillet.
(niekoniecznie chodzi o skład personalny, raczej tylko muzycznie - i wokal damski jest nieobowiązkowy).

Im więcej tym lepiej :)

Czy masz na myśli zespoły grające rock chrześcijański, czy grające ogólnie w stylu Skillet?

To do poniższych postów dorzucę m.in. (kolejność przypadkowa):
Papa Roach (po metamorfozie),
Sick Puppies,
Young Guns,
Killswitch Engage od 2012 r. (choć to bardziej metalcore),
Nickelback (ale tylko płyty Curb i Silver Side Up),
Red?

I co prawda z damskim wokalem, ale może Flyleaf? :)
Ostatnio edytowano 9 wrz 2018, o 10:29 przez Majster.M, łącznie edytowano 1 raz
Liverpool Football Club - To brzmi dumnie...
Majster.M

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez tyszek » 8 wrz 2018, o 09:40

Szpieg1 napisał(a):Poszukuję zespołów podobnych do Skillet.

Tylko teraz powiedz jaki Skillet. Ten do do albumu Awake czy to coś co stało się z nimi od wydania Rise? Bo to dwie zupełnie różne patelnie :D
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - Jamie Carragher
tyszek

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 8 wrz 2018, o 11:36

Jeśli rock chrześcijański to Thousand Foot Krutch. Świetny zespół. Oczywiście mają także testy "neutralne".
A jeżeli masz na myśli po prostu taki współczesny, fajny rock z powerem to Hinder (do albumu When the smokes clear - nowy wokalista), Three Days Grace (ostatni album słaby), Seether.
AustralianMagic

Postprzez Szpieg1 » 8 wrz 2018, o 16:06

Styl muzyczny - jeśli chodzi o "Rise" to : sick of it, not gonna die, circus .. , madness in me, salvation, what i believe,
Z płyty "Awake": monster, awake and alive i hero.

Coś w ten deseń ;) Wiem, że są takie zespoły jak choćby Rise Against (oraz wspomniany Three days grace) ale szukam jeszcze innych.

EDIT: wikonek - Jen Ledger wydała całkiem popowe granie więc odpada niestety. Poza tym lubię jej wokal tylko jako dopełnienie Johna Coopera, a nie jako solo - generalnie wokali damskich nie lubię (wyjątek: Taylor Momsen)
Szpieg1
Moderator

Postprzez wikonek » 8 wrz 2018, o 16:49

Mnie do glowy przychodza Ashes Remain i Breaking Benjamin. Plus, Jen ze Skillet wydala w tym roku swoj album, zerknij, jesli nie widziales.
wikonek

Postprzez list3r » 8 wrz 2018, o 18:28

Pop Evil, Saliva, Shinedown, 3 doors down, Alter Bridge i wlasciwie wszystko co gra amerykanski post-post grunge (Puddle of Mudd?).
list3r

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności