Muzyka

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, RedFirmino, Szpieg1, Gonzo, AirCanada, Daniel

Re: Muzyka

Postprzez foxtrote92 » 15 wrz 2016, o 12:09

Zupełnie nie zgadzam się z tym, że tworzenie muzyk skończyło się w latach 80. Sam wolę zespoły tak pop'owe jak i rock'owe z tychże lat, ale nijak to się ma do tego, że nadal powstaje mnóstwo twórczej muzyki. Ot chociażby z cieższego brzmienia Stoner Rock, Doom Metal czy Ambient Metal w sumie muzyka mająca naście lat. Nie wspominając już o elektronice gdzie ciągle powstają nowe pionierskie gatunki jak Eurobeat z końcówki lat 90 czy cała masa Trance'u która ma kilka lat. Po za tmy oczywiście muzyka się kiedyś skończy bo ilość podziałów rytmicznych jest ograniczona - to tylko matematyka. Do modulowania pozostaje tylko brzmienie owych podziałów rytmicznych i to w elektronice dającej niemalże nieskończenie wiele brzmień jest przyszłość. Pozdrawiam.
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.
foxtrote92

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Witz » 15 wrz 2016, o 12:32

Ta dyskusja wraca z regularnością niezaleczonej grzybicy stóp, za każdym razem czytam z wypiekami <3
Witz

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez xabi » 15 wrz 2016, o 12:47

Nie inaczej, jeszcze pewnie wiele razy będę musiał wdziać zbroję, ucałować damę mego serca i wsiąść na koń żeby walczyć w obronie uciśnionych twórców muzyki poejtisowej
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 15 wrz 2016, o 13:26

maxbeatles napisał(a):I jeszcze jedno do tej starej dyskusji. Różnica pomiędzy zespołami lat 60, 70, 80 a dzisiejszymi jest taka, że ci pierwsi tworzyli, a ci drudzy odtwarzają. :)

https://www.youtube.com/watch?v=xk3BvNLeNgw rzeczywiście ;)
Obrazek
"Każdy się kiedyś wyspowiada, jak okradał czas i siebie z marzeń i z realizowania planów" - O.S.T.R.
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Rahk8 » 15 wrz 2016, o 15:14

Muzyka to się Panowie skończyła wraz ze śmiercią Chopina. No 1 G minor, a nie jakieś bitelsy czy cepeliny.
Rahk8

Postprzez DrGonzo » 15 wrz 2016, o 15:33

Bez sensu dyskusja. Lata '60 i '70 to był złoty czas dla rocka i trudno temu zaprzeczyć, że w tamtym okresie ten gatunek został w znacznej mierze "wyeksploatowany". Do dziś można znaleźć w tej muzyce coś nowego, ale zawsze, w mniejszym lub większym stopniu, będzie to inspirowane twórczością z tamtych lat. To jest źródło gatunku i chcąc, nie chcąc, każdy współczesny zespół rockowy, z niego czerpie. Nawet ten kawałek, który wrzucił tu PyrkaLFC, nie jest niczym szczególnie odkrywczym. OK, grają na dziwnych instrumentach, ale słyszałem już wiele podobnych kawałków pod w względem harmonicznym. Z resztą, ustalmy, to nie jest muzyka rockowa sensu stricto. Łączenie gatunków - to jest właśnie (na ten moment) jedyna możliwość, żeby jeszcze cokolwiek nowego wymyślić w muzyce. Dotyczy to nie tylko zespołów rockowych.
DrGonzo

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Zicku » 16 wrz 2016, o 00:11

my tu gadu gadu a dalej nikt nie wie co to za nuta do 12 sek. ?
https://www.youtube.com/watch?v=hXd4FuL-ANw
:D
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ATB » 16 wrz 2016, o 02:11

Zicku napisał(a):my tu gadu gadu a dalej nikt nie wie co to za nuta do 12 sek. ?

ponoć to
https://www.youtube.com/watch?v=WIm1GgfRz6M
ATB
Redaktor

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Django » 16 wrz 2016, o 08:36

foxtrote92 napisał(a):(...) czy Ambient Metal (...)

CO to kutfa jest ambient metal??? :o 20 lat metalu słucham, ale czegoś takiego nie słyszałem/widziałem... :lol:
Miłośnik czeskich piw oraz szkockich whisky.
Django

Postprzez Zicku » 16 wrz 2016, o 09:41

ATB napisał(a):
Zicku napisał(a):my tu gadu gadu a dalej nikt nie wie co to za nuta do 12 sek. ?

ponoć to
https://www.youtube.com/watch?v=WIm1GgfRz6M

no tak napisał ktoś w komentarzu, ale to nie jest to :D
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Zicku

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez xabi » 16 wrz 2016, o 09:53

Django napisał(a):

CO to kutfa jest ambient metal??? :o 20 lat metalu słucham, ale czegoś takiego nie słyszałem/widziałem... :lol:

Chyba chodziło o post-metal
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Django » 16 wrz 2016, o 10:50

xabi napisał(a):
Django napisał(a):

Chyba chodziło o post-metal

Wiem, że siedzisz w ogólnie pojętym metalu dosyć głęboko, ale nawet laik wyczuje różnice pomiędzy Hollow Leg a Raison d'etre...
Miłośnik czeskich piw oraz szkockich whisky.
Django

Postprzez xabi » 16 wrz 2016, o 11:20

Bo to bardziej nazwa pewnego nurtu niż konkretnego gatunku, bardzo róznorodne zespoły są tak klasyfikowane. Anyway spotkałem się parę razy z nazwą ambient metal, np. przy Neurosis czy choćby Jesu, chociaż najczęściej u ludzi którym z jakiegoś powodu wstyd się przyznać że słuchają metalu i muszą dodać jakiś fancy przymiotnik.
xabi

Postprzez Alter » 16 wrz 2016, o 12:43

Teoria:
Gatunek istnieje wtedy, gdy istnieje porozumienie co do definicji i ram gatunku wśród zainteresowanych osób. Porozumienie zawsze jest mniej lub bardziej powszechne - to nie jest zerojedynkowa rzecz. A zatem istnienie gatunku też nie jest rzeczą zerojedynkową.
Stąd można uznać, że pop jest bardziej gatunkiem niż doom metal, który jest bardziej gatunkiem niż ambient metal, który jest bardziej gatunkiem niż cloud punk, który wymyśliłem i wpisałem w Google i porozumienie tu raczej nie istnieje.
Ważny wniosek - stosunek osoby zainteresowanej do istnienia konkretnego gatunku ma różne aspekty. Po pierwsze - kwestia tego, z czym kojarzy mi się dana etykietka; czy to, co opisuje, wydaje się spójne, przekonujące i użyteczne. Po drugie - jak powszechnie podzielane jest wśród zainteresowanych moje zdanie odnośnie kwestii pierwszej (według mojej wiedzy). Następnie - jak powszechna jest świadomość wśród zainteresowanych na temat tego porozumienia. Czy wiesz, że my wiemy, że my wiemy. I tak dalej, tak dalej.
Próba zdefiniowania gatunku powinna odnosić się do wszystkich wyżej opisanych kwestii.

Odnośnie braku oryginalności w muzyce rockowej - przecież to jest błędne koło - odmawiać wszystkim nowatorskim dziełom miana muzyki rockowej - że to coś innego - i narzekać śmiało, że nowe rzeczy dzieją się poza gatunkami. No pewnie, jeśli tak sztywno je traktujemy.
Inną sprawą jest - po co słuchaczowi oryginalność? Nowa muzyka korzysta ze starej i to jest jej siłą. Jest bardziej aktualna, jest plastyczna. Led Zeppelin brzmią staro i kliszowato właśnie dlatego, że są starzy. Nowe zespoły nie korzystają z całości spuścizny poprzedników w równym stopniu - wybierają to, co okaże się aktualne i dziś. To też jest sztuka.
Jesli według kogoś lata 60te czy 70te były najlepszym okresem, po. którym nie pojawiło się nic godnego uwagi, to najwyraźniej słucha takich nurtów, gdzie jest to prawdą - dziadowski hard rock czy progresywne cuda to nie jest w dzisiejszych czasach coś, co przyciąga utalentowanych muzyków (upraszczam). Nie jest to prawdą w całej muzyce czy nawet w muzyce rockowej.

Wniosek: nudzi mi się w pracy, ale na szczęście idę już na lunch.

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez magniuto » 16 wrz 2016, o 12:52

Alter napisał(a): Led Zeppelin brzmią staro i kliszowato właśnie dlatego, że są starzy.

No toś, kolego, przywalił jak wściekły rzeźnik świńskim ryjem o posadzkę. Staro to brzmią wcześni The Beatles czy ELP, ale LZ???
Co do reszty wypowiedzi - nie mam uwag :)
magniuto

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności