Porady komputerowe

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Porady komputerowe

Postprzez don_daniello_lfc » 22 sie 2017, o 09:02

Mam pytanie, być może banalne. Muszę otworzyć dokument PDF w skali 1:1, tak jakbym trzymał wydruk przed sobą. W adobe jest niby skalowanie rzeczywiste, ale dalej jest to lekko przekłamane. Obecnie nie mam możliwości wydrukowania tego, więc muszę to otworzyć na laptopie. Jest taka możliwość?
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"
don_daniello_lfc

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez klosinho » 22 sie 2017, o 10:00

don_daniello_lfc napisał(a):Mam pytanie, być może banalne. Muszę otworzyć dokument PDF w skali 1:1, tak jakbym trzymał wydruk przed sobą. W adobe jest niby skalowanie rzeczywiste, ale dalej jest to lekko przekłamane. Obecnie nie mam możliwości wydrukowania tego, więc muszę to otworzyć na laptopie. Jest taka możliwość?

Jeśli dobrze rozumiem musisz ustawić w podglądzie rozmiar na 100% (lub WIELKOŚĆ RZECZYWISTA) i to tyle raczej.

@Down
Już kumam wszystko, właśnie przyłożyłem kartkę A4 i nie było tych proporcji, o których piszesz. Myślę dalej
Ostatnio edytowano 22 sie 2017, o 10:10 przez klosinho, łącznie edytowano 1 raz
klosinho

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez don_daniello_lfc » 22 sie 2017, o 10:08

No właśnie dalej nie jest to obraz rzeczywisty. Jest to rysunek techniczny i wszystkie miarki są prawie o cm za duże. Wolałbym mieć pewność, że to co widzę to obraz rzeczywisty.
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"
don_daniello_lfc

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez klosinho » 22 sie 2017, o 10:19

Udało mi się...ale coś czuję, że jest to sposób mocno na około.

Odpaliłem starego photoshopa wybrałem format A4 (300dpi) i znalazłem opcję RZECZYWISTA WIELKOŚĆ.
Przyłożyłem kartkę A4 do monitora i rzeczywiście nie zgadzały mi się centymetry z miarki.

Zacząłem więc kombinować z wartością DPI a nie wymiarami, żeby wypośrodkować wartość DPI monitora do kartki.
Wyszła mi wartość 86 DPI (pikseli na cal). Kartka A4, którą przyłożyłem jest idealnie dopasowana do projektu, który ma włączoną funkcję RZECZYWISTA WIELKOŚĆ.
klosinho

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Barilla » 22 sie 2017, o 10:36

dpi to klucz. Niestety obecnie co ekran to inne dpi bo różna wielkość, różna rozdzielczość itd. Najpewniejsza metoda to niestety przyłożenie kartki papieru do ekranu i manipulowanie powiększeniem aż będzie się pokrywała z wyświetlonym dokumentem. Adobe Reader pozwala manipulować powiększeniem do 0,1% więc powinno się to dac dopasować z dokładnością gdzieś do 0,5mm spokojnie.
Inna metoda to wyliczanie dpi ekranu, porównywanie do dpi dokumentu i ustawianie powiększenia w ten sposób ale to jeszcze więcej roboty niz z kartką.
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez klosinho » 22 sie 2017, o 10:39

Otóż to

Na obrazku przyłożyłem kartkę A4 (ciemniejsza) do ekranu i manipulowałem suwakami tak żeby uzyskać wartość wzorcową (wielkość kartki A4, którą trzymałem w ręku).

https://s28.postimg.org/ada3b93sd/2017- ... 216_o2.jpg
klosinho

Postprzez elug » 22 sie 2017, o 14:27

Szybkie pytanko, jaki laptop w przedziale cenowym 2000-2500zł? Myślę że dysk SSD jest istotny, fajnie żeby miał i3 i dedykowaną kartę grafiki, chociaż do gier jeżeli będzie służył to rzadko. Laptop będzie użytkowany przez kobietę, bardzo fajnie gdyby było coś mniejszego niż 15 cali, ale widzę że bardzo ciężko o coś dobrego w tych pieniądzach.

Aktualnie zastanawiam się nad:
https://www.x-kom.pl/p/367790-notebook- ... gf920.html
https://www.x-kom.pl/p/345399-notebook- ... -nieb.html

Z góry dzięki za propozycje :wink: .
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

Postprzez Tindr » 22 sie 2017, o 14:53

Rzetelny portal, polecam ich zestawienia na sierpień 2017:
https://www.purepc.pl/notebooki/jakiego ... rpien_2017
Hell is empty and all the devils are here...
Tindr

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Jyuuken » 25 sie 2017, o 18:13

Gdzie byście polecili kupić system operacyjny i jaki konkretnie do gier?
Z tego co słyszałem od znajomych z niektórymi systemami jest problem i starsze gry nie działają.
Jyuuken

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 25 sie 2017, o 18:23

Ja bym brał windę 7 - chodzą na niej praktycznie wszystkie stare gry, ew. można też wziąć 8.1 i zainstalować 2 systemy (starego XP) na oddzielnym dysku twardym i tam grać w starsze gry ale ogólnie myślę, że 7 daje radę (zawsze jest jakiś patch albo tryb zgodności z 98/XP).

EDIT:
Na windę 10 nawet nie patrz bo to shit.
Możesz właśnie zainstalować 7 lub 8.1 i drugi system XP i tyle.
Ostatnio edytowano 26 sie 2017, o 12:35 przez Szpieg1, łącznie edytowano 1 raz
Szpieg1
Moderator

Postprzez lingo1 » 25 sie 2017, o 19:21

Jyuuken napisał(a):Gdzie byście polecili kupić system operacyjny i jaki konkretnie do gier?
Z tego co słyszałem od znajomych z niektórymi systemami jest problem i starsze gry nie działają.

Zainstaluj dwa systemy po prostu, win 10 i win 7/xp i po problemie.
A skąd wziąć systemy, jak jesteś studentem to masz za darmo a tak to nie wiem :P
Obrazek
lingo1

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez thorcik » 26 sie 2017, o 09:28

Ja bym brał 10, w jak stare gry planujesz grać?
And then I've seen Klopp's face
Now I'm a beleiver
thorcik

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez dannydt » 30 sie 2017, o 16:12

Znowu ja :D Pytanko.

Kupiłem lapka Asus rog strix gl753 i wszystko ok tylko te zasrane podświetlenie klawiatury.. kompletnie nie wiem jak to ogarnąć. Klawisz FN + f4 jak gdzieś znalazłem nie działa,nie zmienia się kolor,nie jest mniej czy bardziej jasny/ Kolor od włączenia lapka(czerwony po całości). Już gdzieś widziałem program Gaming Center czy Aura która powinienem mieć na starcie? Ogarnia to ktoś?
Obrazek

Robiąc byle co, stajesz się byle kim !
dannydt

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Footballpurist84 » 30 sie 2017, o 16:56

Zna ktos dobry program do edycji video? Tak aby mozna wyciac czesc video lub zrobic stop klatke i naniesc na nia grafike.
Footballpurist84

Postprzez josif » 4 wrz 2017, o 11:55

Mam laptop Lenovo y580. Jakiś czas temu laptop się zawiesił, a po restarcie zatrzymywał się na ekranie albo z taką białą kreską, albo na ekranie płyty głównej. Nie mogłem wchodzić do BIOSu, udało się to może ze dwa razy. Przeczytałem gdzieś, żeby wyjąć dysk i sprawdzić czy ruszy. I faktycznie, laptop ruszył, ruszyła płyta z Win7, mogę wchodzić do BIOSu.

Czyli mogę być pewien, że to była wina dysku? Dodam, że przez ostatnie pół roku reinstalowałem system ze 3 razy.
in omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro
josif

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności