Porady komputerowe

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Porady komputerowe

Postprzez Barilla » 1 sie 2017, o 13:17

Jest wyjątkowo kiepski okres na składanie peceta do gier. Ze względu na szał na kopanie kryptowalut ceny kart graficznych są absurdalne a głupi GTX1060 to ~1500zł, radeon Rx 570 jest w ogóle praktycznie niedostepny a Rx 580 to ponad 2k.
Jeżeli nie ma jakiegoś wielkiego ciśnienia to poczekał bym chwilę bo teraz przepłaca się naprawdę sporo.
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez alusz93 » 1 sie 2017, o 14:15

Problem w tym ze od roku mi o tym mówi, a od trzech miesięcy zbywam go brakiem czasu
czasu. Nastał czas urlopu i teraz mi nie popusci.
- Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu. - Bill Shankly
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina
alusz93

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez lfc96robert » 1 sie 2017, o 15:42

Tak jak pisał Barilla ceny wymienionych kart poszły w górę, no i najlepiej byłoby poczekać. Możesz skorzystać z zestawów które proponuje Lipton albo fanboy, na pewno Ci to pomoże w złożeniu pcta. Odpowiednio techlipton.pl i fanboy.pl
"Podczas mojego czasu na Anfield zawsze mówiliśmy, że mamy dwa najlepsze zespoły na Merseyside, Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu." Bill Shankly
lfc96robert

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Barilla » 1 sie 2017, o 16:17

No to jak mus to mus, jak wrócę do domu to czegoś poszukam. Jest coś do odzyskania ze starego komputera (obudowa / dysk / zasilacz) żeby trochę przycebulić?
Barilla

Postprzez Klapouchy93 » 1 sie 2017, o 20:33

https://proline.pl/koszyk/4fd2e2cb jak dla mnie to optymalny budżetowy składak na chwilę obecną. Jeśli byłoby coś do odzyskania tak jak Barilla pisał to da się trochę zaoszczędzić i wsadzić budżetową 1060 3GB https://proline.pl/msi-geforce-gtx-1060 ... e-p1110341 w przyszłości można dołożyć kolejną kość ramuni dysk SSD na złącze M.2

Zgodzę się z tym że obecnie ceny są szalone jednak w zeszłym tygodniu ceny GTX 1060 spały o około 300zl więc da się je wyciągnąć za 1300zl spokojnie. Nie potrafię powiedzieć jak będą się kształtować ceny kart graficznych w najbliższej przyszłości wiec chyba zaryzykowałbym kupno karty graficznej jak najszybciej w obawie przed możliwymi ponowmymi wzrostami cen (nie chce bawić się tutaj w proroka bo być może rynek już nasycił się koparkami i będzie tylko lepiej)
Cokolwiek ¯\_(ツ)_/¯
Klapouchy93

Postprzez lfc96robert » 1 sie 2017, o 21:33

@up
Wg mnie lepiej byłoby kupić dwie kości o pojemności 4gb p to żeby działały w trybie dual channel co daję trochę % do wydajności...
to są sensowne koszyki (od fanboy'a): https://www.morele.net/inventory/info/4 ... onvertiser
https://www.morele.net/inventory/info/8 ... onvertiser
"Podczas mojego czasu na Anfield zawsze mówiliśmy, że mamy dwa najlepsze zespoły na Merseyside, Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu." Bill Shankly
lfc96robert

Postprzez Klapouchy93 » 1 sie 2017, o 22:37

lfc96robert napisał(a):to są sensowne koszyki (od fanboy'a)

Rozumiem że fanboy robi nieodpłatny update BIOSu? Bo zdaje się, że 7 generacja procesorów Intela nie jest obsługiwana natywnie przez chipsety serii 100. W dodatku Jaki jest sens wkładać kości 2400MHz skoro i tak mobo obsługuje jedynie 2133MHz? Już nawet nie wspomninam o tym, iż nie masz możliwości dołożenia RAMu w przyszłości, SSD również przemilczę.
Obudowa to kwestia gustu, no chyba, że dla zasilacza, który będzie chłodzony rozgrzanym powietrzem z środka obudowy.
Poza tym powiedz mi co jest łatwiej wymienić, kartę graficzną za powiedzmy dwa lata czy procesor za te same dwa lata (dam sobie uciąć rękę, że intel będzie już miał nowy socket). Rozchodzi mi się teraz o długowieczność i5 7400 oraz Pentiuma g4560.
Cokolwiek ¯\_(ツ)_/¯
Klapouchy93

Postprzez lfc96robert » 2 sie 2017, o 11:59

@up
Dla Twojej wiadomości to H110 nie potrzebuje już aktualizacji biosu :P (informacja i ze stronki fanboya i liptona) Podałem dwa koszyki przykładowe w pewnych widełkach... zaraz wkleję swój koszyk bo wczoraj kompletowałem swój komp. Co do ssd zawsze można podłączyć go na sata (wiem to trochę mniejsza wydajność). Co do pytania o to co łatwiej jest wymienić w komputerze to oczywiście, że kartę graficzną... pamiętaj też o budżecie który wynosi max 2500 co jest trochę barierą w pewnych przypadkach, dlatego też podałem dwa koszyki... przy tej kwocie trzeba z czegoś zrezygować.
Co do obudowy zawsze można dać spc regnum rg2w pure black która jest spoko, a temperatury w niej panujące są niższe.
lfc96robert

Postprzez josif » 6 sie 2017, o 17:01

Laptop Lenovo y580. Rozkrecilem dziada celem oczyszczenia. I w drodze powrotnej mam problem z przypięciem taśm do płyty głównej, ale to najmniejszy problem bo jakoś może pensetą sobie poradzę.

https://youtu.be/iIqetOGzz9w

Na tym filmiku gość zdejmuje elegancko klawiaturę. Natomiast u mnie pod klawiaturą jest jakaś biała płytka. Jak w takim razie wymienić klawiaturę ?
in omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro
josif

Postprzez HappyBlancik » 8 sie 2017, o 20:08

Drodzy forumowicze,
Zepsuł mi się router, muszę kupić nowy - pytanie tylko jaki? Internet mam z plusa, obecny router to huawei bodajże huawei b315s-22.
Jakim routerem mógłbym zastąpić ten? Taka kasa to lekka przesada- niespełna 500 zł za głupi router.
Obrazek
"Czas nie leczy ran, on tylko przyzwyczaja do bólu"
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez djdafy » 8 sie 2017, o 20:11

Witam.

Generalnie do tej pory używałem mojej RPi 3 jako domowego serwera, tj. vpn, NAS, torrenty, DLNA itd - wszystko było jak najbardziej w porzadku jednak niestety muszę przenieść się w coś w kierunku x86 i zrobić taki sam serwer (już nie tylko jako domowy) z aplikacją działająca tylko na x86. Czy można prosić o polecenie jakiegoś budżetowego serwera o ile gotowce są okej) lub informację co ewentualnie będę potrzebował (jakie częsci, procesor, itd) do zbudowania takiego serwera? Zależy mi na tym aby było to jak najmniej prądożerne przedsięwzięcie ;) Wyczytałem, że najlepszym wyjściem będzie kupno jakiejś płyty ITX i dobraniem do niej procesora. Prosiłbym o pomoc w dobraniu konkrentych. :)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
djdafy

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Barilla » 8 sie 2017, o 20:52

@djdafy wszystko zależy ile mocy i jakich funkcji potrzebujesz. Jak to ma być zabawka typu RPi i jedyne czego wymagasz to architektura x86 to warto rozejrzeć się za mini pecetami na prockach Intela z serii U np. Intel NUC czy Gigabyte BRIX. Takie coś w spoczynku będzie pobierać 10-12W a przy pełnym obciążeniu 20-25. Zdecydowanie mniej niż jakikolwiek pecet złożony własnoręcznie na częściach desktopowych. A mocy do typowych zadań wcale brakować nie będzie.
Barilla

Postprzez HappyBlancik » 8 sie 2017, o 21:43

HappyBlancik napisał(a):Drodzy forumowicze,
Zepsuł mi się router, muszę kupić nowy - pytanie tylko jaki? Internet mam z plusa, obecny router to huawei bodajże huawei b315s-22.
Jakim routerem mógłbym zastąpić ten? Taka kasa to lekka przesada- niespełna 500 zł za głupi router.

Odświeżam bo bardzo pilne - tylko jutro mam wolne na ogarnięcie tego
Obrazek
"Czas nie leczy ran, on tylko przyzwyczaja do bólu"
HappyBlancik

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez djdafy » 8 sie 2017, o 22:15

Barilla napisał(a):@djdafy wszystko zależy ile mocy i jakich funkcji potrzebujesz. Jak to ma być zabawka typu RPi i jedyne czego wymagasz to architektura x86 to warto rozejrzeć się za mini pecetami na prockach Intela z serii U np. Intel NUC czy Gigabyte BRIX. Takie coś w spoczynku będzie pobierać 10-12W a przy pełnym obciążeniu 20-25. Zdecydowanie mniej niż jakikolwiek pecet złożony własnoręcznie na częściach desktopowych. A mocy do typowych zadań wcale brakować nie będzie.

Oczekuje przede wszystkim dzialania 24h na dobe tak jak w przypadku mojej RPi3. Wykrozystywalbym to do tych rzeczy, ktore wypisalem w poprzednim poscie + aplikacja dzialajaca na x86 (Linux, nie jest szczegolnie zasobozerna) oraz uzywalbym Javy do polaczenia z MySQL.
djdafy

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez sijdn » 13 sie 2017, o 18:57

Mam taki problem z laptopem. Jak to Windows (mam Windows 7) laptop zaczął mi bardzo mulić, filmiki na Youtube czy innym FB się zacinały, wszystko chodziło jak krew z nosa etc. Ściągnąłem jakiś program do czyszczenia i nie wiem czy czegoś nie pousuwałem przypadkowo bo np. kiedy naciskam 2x touchpad i chce zaznaczyć coś to nie reaguje, nie mogę nim przesuwać strony podwójnym kliknięciem etc. dotyk działa. Kiedy np. wciskam przycisk FN + F12, który odpowiada za głośność to wyświetla mi się w ogóle inny obrazek tego. Zawsze było taki normalny a teraz jakiś granatowy. Zdecydowanie inny i to na każdym FN + F obojętnie jaki. Wydaje mi się, że coś usunąłem, dlatego zwracam się do was o pomoc bo ja w tym, że tak powiem "nie siedzę" :D. Jeżeli znacie przyczynę to napiszcie, Dzięki!
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly
sijdn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności