Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Off topic

Postprzez WhiteAngel » 5 lip 2019, o 22:19

Jako, że mieszkam w Manchesterze ostatnio oglądam sobie stronę fanów Manchesteru United. Tak więc podrzucam można też wrzucić post na główna?
https://devilpage.pl/index/news/komenta ... c-na-nogi/
LiverpoolFC.pl [*][*][*][*][*] 21 czerwca 2017 Pamiętamy [*][*][*][*][*]
WhiteAngel

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez SEB » 6 lip 2019, o 11:15

Up^ dobry pomysł, podziały podziałami, ale jeśli chodzi o cierpienie niewinnej istoty trzeba się jednoczyć. :-)
Na główną!
Obrazek
SEB

Postprzez sokół » 19 lip 2019, o 20:50

Dziś mija 10 lat od eskapady do Wiednia pod patronatem lfc.pl. :)
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter
sokół

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez bugi » 23 lip 2019, o 22:02

Witam, czy ktoś się orientuje czy istnieje możliwość bezpłatnego pobrania jakiochś kursów języka angielskiego w formie audiobook? Sporo jeżdze samochodem i fajnie by było podszlifować swój język, muzyka się nudzi a głupot w radiu nie mam ochoty słuchać więc chciałbym inaczej wykorzystać ten czas, bardziej korzystnie. Korzystał ktoś z czegoś takiego? Co polecacie? Jakieś linki?
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ZeroOsw » 24 lip 2019, o 01:41

Witam,

polecam Luke's ENGLISH Podcast - https://teacherluke.co.uk/ - podcast ten jest w pełni po angielski, bez polskich tłumaczeń, zależy więc, na jakim poziomie obecnie jesteś. Prowadzi to Anglik mieszkający w Londynie; mówi szybko, płynnie, lecz bardzo wyraźnie - nie ma problemu ze zrozumieniem go. Osobiście słucham tego w Spotify, ale na stronie widzę, że jest możliwość pobrania. Lekcje są ciekawe, facet się angażuje, gdzieś na początku fajnie podsumował swój sposób prowadzenia: "nie chcę Was traktować jak dzieci, więc będę mówił do Was jak do dorosłych" (oczywiście parafrazuję). ;) Trudne zwroty tłumaczy, tak samo jak gramatykę - zmusza więc do myślenia... po angielsku. :)

Swoją drogą na Spotify masz dość dużo podcastów językowych, jednak minusem na pewno jest ciągły dostęp do Internetu (nie orientuję się, czy jest tam możliwość słuchania offline, jak np. oglądanie filmów na Netflixie, może ktoś inny się w tej kwestii wypowie).

Pozdrawiam!
ZeroOsw

2 years of membership2 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 27 lip 2019, o 12:29

Witajcie, Czerwoni!

Ja z nietypowym pytaniem, ale myślę, że ktoś będzie w stanie na nie odpowiedzieć...
Czy kupował ktoś w ostatnim czasie mieszkanie w stanie deweloperskim i jest w stanie podpowiedzieć, ile takowe wykończenie pod klucz mnie wyniesie? Mam tu na myśli ok 60m (salon z kuchnią, dwie sypialnie, łazienka i ogród, którego w sumie nie liczę póki co).
Oczywiście będa to średnie/dobre materiały, w końcu to będzie mieszkanie bez rodziców, świetna sprawa, dlatego złotych klamek mi nie trzeba - wszystko na biało, salon, kuchnia i łazienka w płytkach, pokoje w panelach - to tak mniej więcej.

Dodam, że jestem 23 latkiem, który ledwo sam ściane pomaluje... a mieszkanie biorę solo, w którym także będę mieszkał sam, dlatego też jedną sypialnie np mogę odpuścić, zrobić ją później... ogródek zrobić przed sezonem.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 27 lip 2019, o 13:44

Teraz jest drożej (ogólnie remonty itd. poszły w górę), u mnie za ok, 1,5 mies roboty wyremontowane mieszkanie ale bez zmiany podłogi w salonie i kuchni (kuchnia tylko pomalowana) to sama robocizna 15k (jeden człowiek robił, który robi dobrze, a nie na odwal się), łącznie z płytkami w 2 łazienkach i balkonem, także wymienione gniazdka ogarnięte kaloryfery, rurki poukrywane itd itd. Materiały różnie wychodzą zależy jaka jakość materiałów ale pewnie wyjdzie niemniej niż 15k za materiały. Tyle, że 3-4 lata temu były inne ceny, wszystko jest droższe 20-30% w tym robota by zrobił to fachowiec, a nie byś musiał odmalować ściane po 2 latach
(u mnie po praktycznie 4 latach od remontu nie trzeba nic praktycznie robić prócz jednego silikonu w łazience przy umywalce).
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Gagarin » 27 lip 2019, o 19:43

Gra ktoś może na buzzerbeater.com? Może jakiś sparing?
Obrazek
Gagarin

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Paroos » 28 lip 2019, o 07:57

HappyBlancik napisał(a):Witajcie, Czerwoni!

Ja z nietypowym pytaniem, ale myślę, że ktoś będzie w stanie na nie odpowiedzieć...
Czy kupował ktoś w ostatnim czasie mieszkanie w stanie deweloperskim i jest w stanie podpowiedzieć, ile takowe wykończenie pod klucz mnie wyniesie? Mam tu na myśli ok 60m (salon z kuchnią, dwie sypialnie, łazienka i ogród, którego w sumie nie liczę póki co).
Oczywiście będa to średnie/dobre materiały, w końcu to będzie mieszkanie bez rodziców, świetna sprawa, dlatego złotych klamek mi nie trzeba - wszystko na biało, salon, kuchnia i łazienka w płytkach, pokoje w panelach - to tak mniej więcej.

Dodam, że jestem 23 latkiem, który ledwo sam ściane pomaluje... a mieszkanie biorę solo, w którym także będę mieszkał sam, dlatego też jedną sypialnie np mogę odpuścić, zrobić ją później... ogródek zrobić przed sezonem.

Licz od 500 do 2000zł / m2 w zależności od standardu. Gdzie 500zł to będą np płytki 30x30 w cenie do 30zł/m2, więc szału nie ma. Oczywiście pewno się da zrobić to taniej, ale jakość nie będzie wg mnie najlepsza.
Ostatnio edytowano 28 lip 2019, o 17:07 przez Paroos, łącznie edytowano 1 raz
Paroos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Edamskiser » 28 lip 2019, o 08:49

Ja slyszalem, ze nalezy liczyc 1000zł z metra.
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Przemko » 28 lip 2019, o 10:14

Przechodziłem przez to na początku tego roku, wyszło mi około 2000 za metr kwadratowy w co wliczam ściany, podłogi, kuchnia od A do Z z meblami i AGD, łazienka tak samo, koszty ekip remontowych i montażowych (kuchnia). Nie wliczam w to umeblowania salonu, przedpokoju i pokojów które ciągle są w toku :) na początku miałem nastawienie żeby wyszło jak najmniej, liczyłem że będzie mniej niż 1000, ale realia okazały się inne, choć na pewno dało się taniej.
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez elug » 28 lip 2019, o 11:54

Ja aktualnie wykańczam mieszkanko 54m2. Na początku myślałem o wykończeniu w takim sobie standardzie, ale stwierdziłem że nie ma to sensu i lepiej kupić lepsze materiały.
-Łazienka 4,5m2 sam materiał kosztował(robocizna własna)12 tys,
-podłogi drewniane jakieś 13tys zł,
-malutka kuchnia meble 7tys+9tys AGD+2tys blat,
-gładzie malowanie itp jakieś 1,5-2tys,
-meble jakieś 15tys,
-oświetlenie jakieś 2-3tys.
-drzwi wewnętrzne 3szt. 6tys.
- na jakieś różne małe zakupy typu różne małe duperelki ok. 3 tys.
Trzeba liczyć jakieś 1,5tys-2tys za metr a jakbym miał doliczyć koszty robocizny to pewnie byłoby jeszcze więcej, chyba że kupi się jakieś tanie materiały to pewnie i za 1000zł się zrobi. Ja płaciłem za robociznę tylko za drzwi i podłogę i nie robiłem żadnych podwieszanych sufitów i innych udziwnień.
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez smiglo07 » 28 lip 2019, o 23:30

Potrzebuję pomocy.

Mam uszkodzony telefon , został przejechany wózkiem. Telefon reaguje na przyciski , lecz ekran jest zdewastowany całkowicie , że nawet się nie świeci nie ma możliwości nic na nim zrobić. Jest jakaś możliwość odzyskać dane z takiego telefonu na własną rękę ?

A jak nie ma to ma ktoś namiary by jakoś tanio to odzyskać bo jak widzę ceny + 500 zł to słabne
smiglo07

Postprzez walek666 » 16 sie 2019, o 22:01

Panowie sytuacja pilna i awaryjna :!: Będę jutro "awaryjnie" we Wrocławiu i orientuje się ktoś gdzie mogę zostawić samochód na pół dnia? Najlepiej parking darmowy. Nie znam miasta i zależy mi na odpowiedzi. Z góry dzięki Bracia
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Mogę zapewnić, że jest o wiele, wiele ważniejsza." (Bill Shankly)
walek666

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez list3r » 17 sie 2019, o 10:29

Nie wiem czy nie za pozno ale przy wzgorzu andersa jest swego rodzaju "park and ride".
list3r

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności