Off topic

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Off topic

Postprzez lingo1 » 29 sie 2018, o 10:20

Flymf napisał(a):
Grafito napisał(a):
Flymf napisał(a):Z całym szacunkiem ale używanie wordpressa czy innych gotowych rozwiązań jest dla mnie pomysłem SŁABYM. Ten serwis potrzebuje dedykowanego portalu skrojonego pod wymogi Aira.

A jest pomysłem słabym ponieważ? Jaki problem jest z wordpressem, jeżeli dobrze przygotuje się szablon?

1. Bezpieczeństwo.
2. Od strony programistycznej to jakieś stary paździerz.
3. Wolny.
4. Nigdy nie dostosujesz go w 100% tak jak chcesz.
5. Mamy XXI wiek. Albo robimy coś tak jak należy, albo lepiej dać sobie spokój.

W same sedno. Nic dodać nic ująć.
Obrazek
lingo1

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Przemko » 29 sie 2018, o 10:21

Flymf napisał(a):
Grafito napisał(a):
Flymf napisał(a):Z całym szacunkiem ale używanie wordpressa czy innych gotowych rozwiązań jest dla mnie pomysłem SŁABYM. Ten serwis potrzebuje dedykowanego portalu skrojonego pod wymogi Aira.

A jest pomysłem słabym ponieważ? Jaki problem jest z wordpressem, jeżeli dobrze przygotuje się szablon?

1. Bezpieczeństwo.
2. Od strony programistycznej to jakieś stary paździerz.
3. Wolny.
4. Nigdy nie dostosujesz go w 100% tak jak chcesz.
5. Mamy XXI wiek. Albo robimy coś tak jak należy, albo lepiej dać sobie spokój.

Daj spokój... Albo nie wiesz o czym mówisz, albo próbujesz wcisnąć kit tym, którzy nie wiedzą o co chodzi. "Bezpieczeństwo" - no ale co bezpieczeństwo? Takie ogólniki to sobie można rzucać bez końca. Punkt 4. totalnie nietrafiony, nie masz żadnych limitów, możesz osiągnąć tam wszystko. Jak ktoś Ci powiedział inaczej, to znaczy, że mu się nie chce, albo jest słabym programistą. Punkt 5. - niby tak, ale napisanie dedykowanego CMSa pochłonie znacznie więcej zasobów czasu, a więc i pieniędzy i różnica będzie conajmniej kilkukrotna. Punkty 2 i 3 coś w sobie mają, ale co do 3 - jeśli zrobisz byle jak to będzie wolny, jak się przyłożysz to będzie mega szybki. Od strony programistycznej stary paździerz? No własny CMS od podstaw mógłby być lepszy, ale to co wyżej - o wiele droższy, więc wybierając pomiędzy jednym a drugim chyba lepiej wziąć Wordpress.
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Dolin » 29 sie 2018, o 10:23

Solv napisał(a):

Serwis dedykowany to koszt, razem z projektem, przynajmniej 4000+ zł. Strona na Wordpressie to 1/4 tej ceny. Oczywiście, że zawsze nie będzie to idealne ale jeśli pomysł rozbił się o koszt to jest to jakieś rozwiązanie. Powiedz mi też jakie to wymogi są nie do osiągnięcia na WP? Wszystko to co jest obecnie na stronie można zrobić bez problemu.

No, to jeśli nawet koszt by wyniósł te 5000, to nie wierzę, że nie mamy nawet tych 50 kibiców, którzy nie daliby rady wpłacić 100 zł.
Dolin

1 year of membership

Postprzez sc0user » 29 sie 2018, o 10:23

Samo lfc.pl nie jest, aż takie starodawne.
W tej chwili strona otwiera się jako wąski pasek na środku ekranu i fakt faktem, że wiele detali jest do zmiany, ale wg mnie nie ma co robić rewolucji co bardziej ewolucję. Układ strony zostawić podobny, poszerzyć to na cała stronę by to miało ręce i nogi. Teraz człowiek jest przyzwyczajony, ale to rzadkość żeby trzy kolumny były tak bardzo blisko siebie. Zwykle jest to rozmieszczone lewo - środek - prawo.
Wg mnie po prostu to unowocześnić. Momentami strona jest już po latach troszkę kanciasta. Dodać więcej krągłości albo własnie pójść w coś z goła odmiennego i zrobić design coś na wzór designu Premier League. Tj. kafelki i jakieś randomowe kolory, aczkolwiek w kolorystyce LFC. Teraz minimalizm jest w cenie, jest przejrzysty.
Strona spełnia swoją role, treść zawsze na poziomie.

Bardziej palącym problemem jest forum, bez dwóch zdań. Tutaj "gierek" pełną gęba. Zaczynając od problemu z TOP 10 wątków na stronie przez wieczne problemy z tym, że jedna osoba odpowiadając na wcześniejszy komentarz cały go cytuje, a są osoby, że odpowiadają w zasadzie nie wiadomo na co, jakieś wpis kilkanaście postów dalej.
Nie chodzę tak po forach, więc nie wiem czy byłby to rewolucja istoty forum, ale może trzeba nieco zmienić formułę forum tak by bardziej pasowała to obecnych wymagań. Jest nas tu coraz więcej, każdy ma komputer w swojej kieszeni, łatwiej jest wejść i coś naskrobać. To wymaga reform na forum by to wszystko sensownie przyjąć.
Chyba nie trzeba przytaczać słynnej na cały świat bitwy pod Spekulacjami Transferowymi roku pańskiego 2018.
sc0user

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Flymf » 29 sie 2018, o 10:26

Przemko napisał(a):Daj spokój... Albo nie wiesz o czym mówisz, albo próbujesz wcisnąć kit tym, którzy nie wiedzą o co chodzi. "Bezpieczeństwo" - no ale co bezpieczeństwo? Takie ogólniki to sobie można rzucać bez końca. Punkt 4. totalnie nietrafiony, nie masz żadnych limitów, możesz osiągnąć tam wszystko. Jak ktoś Ci powiedział inaczej, to znaczy, że mu się nie chce, albo jest słabym programistą. Punkt 5. - niby tak, ale napisanie dedykowanego CMSa pochłonie znacznie więcej zasobów czasu, a więc i pieniędzy i różnica będzie conajmniej kilkukrotna. Punkty 2 i 3 coś w sobie mają, ale co do 3 - jeśli zrobisz byle jak to będzie wolny, jak się przyłożysz to będzie mega szybki. Od strony programistycznej stary paździerz? No własny CMS od podstaw mógłby być lepszy, ale to co wyżej - o wiele droższy, więc wybierając pomiędzy jednym a drugim chyba lepiej wziąć Wordpress.

Doskonale wiem o czym mówię, chcecie używać rozwiązań sprzed 8-10 lat do postawienia nowego serwisu. Powodzenia.
To już lepiej poprawić to co jest obecnie.

Doklejam raz jeszcze pkt.6 który dodałem później:

6. Już nie wspominam o całej migracji której trzeba będzie dokonać do gotowego rozwiązania(wordpress). Trzeba będzie komuś zapłacić sporą sumkę za zrobienie takiej migracji newsów i reszty. Osobiście strzelam w 2000zł+.
Once red always red.
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Solv » 29 sie 2018, o 10:32

Flymf napisał(a):
Przemko napisał(a):Daj spokój... Albo nie wiesz o czym mówisz, albo próbujesz wcisnąć kit tym, którzy nie wiedzą o co chodzi. "Bezpieczeństwo" - no ale co bezpieczeństwo? Takie ogólniki to sobie można rzucać bez końca. Punkt 4. totalnie nietrafiony, nie masz żadnych limitów, możesz osiągnąć tam wszystko. Jak ktoś Ci powiedział inaczej, to znaczy, że mu się nie chce, albo jest słabym programistą. Punkt 5. - niby tak, ale napisanie dedykowanego CMSa pochłonie znacznie więcej zasobów czasu, a więc i pieniędzy i różnica będzie conajmniej kilkukrotna. Punkty 2 i 3 coś w sobie mają, ale co do 3 - jeśli zrobisz byle jak to będzie wolny, jak się przyłożysz to będzie mega szybki. Od strony programistycznej stary paździerz? No własny CMS od podstaw mógłby być lepszy, ale to co wyżej - o wiele droższy, więc wybierając pomiędzy jednym a drugim chyba lepiej wziąć Wordpress.

Doskonale wiem o czym mówię, chcecie używać rozwiązań sprzed 8-10 lat do postawienia nowego serwisu. Powodzenia.
To już lepiej poprawić to co jest obecnie.

Doklejam raz jeszcze pkt.6 który dodałem później:

6. Już nie wspominam o całej migracji której trzeba będzie dokonać do gotowego rozwiązania(wordpress). Trzeba będzie komuś zapłacić sporą sumkę za zrobienie takiej migracji newsów i reszty. Osobiście strzelam w 2000zł+.

Na pewno po części masz rację ale też trzeba postawić sobie ograniczenia. To nie jest serwis bankowy na który będzie wchodzić 100k+ ludzi dziennie i musi być mega szczelny tylko strona fanowska, trzeba iść na kompromisy.

Do potrzeb strony i forum, w kwestii bezpieczeństwa i szybkości, Wordpress spokojnie wystarczy.
Solv

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Skott » 29 sie 2018, o 10:50

Jeśli jesteśmy w temacie stron fanowskich, to zapytam.
Chłopacy z fcinter.pl parę dni temu odświeżyli swoją stronę internetową. Mi osobiście się bardzo podoba, a jaka jest wasza opinia i czy jest szansa, żeby lfc.pl wyglądało podobnie?
Ostatnio edytowano 29 sie 2018, o 11:05 przez Skott, łącznie edytowano 1 raz
Skott

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ElFirmino » 29 sie 2018, o 10:52

Skott napisał(a):Jeśli jesteśmy w temacie stron fanowskich, to zapytam.
Chłopacy z fcinter.pl parę dni temu odświeżyli swoją stronę internetową. Mi osobiście się podoba, a jaka jest wasza opinia i czy jest szansa, żeby lfc.pl wyglądała podobnie?

Jak dla mnie bomba.
ElFirmino

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AdamR » 29 sie 2018, o 11:59

Kilka faktów ode mnie (od strony redakcyjno-administracyjnej):

1. Największym problemem Lfc.pl, z którym walczymy od ostatniego roku BRAK REDAKTORÓW, przez co w konsekwencji zrezygnowaliśmy z:
a) Trzech Kropek
b) Zapowiedzi meczów
c) Relacji Live (są sporadycznie)
d) Aktualizacja niektórych działów
Nie mamy wystarczającej ilości chętnych/rąk do pracy, aby to wszystko ogarnąć. Gdybyśmy uporali się z tym problemem w następnej kolejności z pewnością zajęlibyśmy się odświeżeniem wyglądu strony.

2. Serwis od strony graficznej faktycznie jest przestarzały. Ostatnio weszła ,,moda na flat", a nam do tego trochę daleko.

3. Jako bardziej nowoczesną alternatywę dla forum próbowaliśmy wprowadzić Discorda i po próbie czasu... wniosek jest tylko jeden - pomysł się nie przyjął.
AdamR
Redaktor

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Negocjator » 29 sie 2018, o 12:58

Może warto się zastanowić nad "podwieszaniem" głównego newsa, gdzie użytkownicy w komentarzach mogą swobodnie dyskutować na wszelkie tematy.
Dobrze się to sprawdza np. na stronie Arsenalu (kanonierzy.com).
Negocjator

Postprzez Szmuggler » 29 sie 2018, o 13:01

Moim zdaniem ten serwis ma jeden kolosalny problem i problem braku redaktorów jest skutkiem tego problemu a nie problemem samym w sobie. Największym problemem lfc.pl jest sam pomysł na to jak ta strona ma działać.

Lfc.pl ma problem z redaktorami? A dlaczego ktoś miałby tutaj przyjść i tracić swój cenny czas na pisanie artykułów?
Dlaczego ten serwis wymaga od ludzi poświęcenia swojego czasu i chęci a nie oferuje nic w zamian?
Może gdyby redaktorzy mogli zarobić pisaniem artykułów to by chętniej przychodzili i pisali.

Wracając do meritum... największym problemem tej strony jest to, że nie jest to nawet serwis non-profit.. to jest serwis ala jałmużna. Dlaczego ten serwis nie ma jeszcze strony na jakimś patronite? Wiem, że istnieją ograniczenia licencyjne bo jednak używane są logo i marka LFC ale przecież ta strona nabija klubowi fanów a wielu ludziom po prostu umożliwia bycie fanem. Jestem pewien, że wszystko idzie ustalić czy to z samym klubem czy zabezpieczyć się prawie oddając wszystkie prawa licencyjne klubowi (prawo cytatu itp.).

Ja już poruszałem ten temat przynajmniej raz z rok temu i odpowiedzią było, że się nie da.

Jeżeli się nie da to nie dość, że przechodzi tu koło nosa szansa na serwis z prawdziwego zdarzenia to uważam, że serwis nie ma najmniejszych szans na rozwój i stabilność. Nie twierdzę, że umożliwienie fanom szansy na skrome, comiesięczne dofinansowanie strony jest potencjalną kopalnią złota ale jeżeli każdy by się zobowiązał do przysłowiowej złotówki (średnio) to nagle są pieniądze na opłacenie grafików, informatyków, redaktorów a może nawet jakieś akcje dla fanów.

Na forum jest zarejestrowanych ponad 5000 użytkowników a zakładając, że aktywnych jest 1000 a 500 wrzuci ten 1zł miesięcznie to i tak macie dostęp do ok. 6000zł rocznie na przeróżne wydatki a należy zaznaczyć, że klub zaczyna grać coraz lepiej więc i kibiców przybędzie.
Szmuggler

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 29 sie 2018, o 13:07

To jest ws umie interesujące zjawisko. Na stronie pojawił się problem z ilością redaktorów kiedy klub na dobrą sprawę zaczął grać dobrze po wielu latach.

W mojej opinii ten przestarzały wygląd serwisu ma swój urok/klimat. Stronę przegląda się na prawdę przyjemnie czego nie można powiedzieć o wielu innych serwisach. Jedyny problem według mnie to nie idealny model odsyłania do forum. Gdyby to odemnie zależało wprowadził bym jedynie kosmetyczne zmiany
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez mumin » 29 sie 2018, o 13:29

CzerwonyBartek napisał(a):W mojej opinii ten przestarzały wygląd serwisu ma swój urok/klimat. Stronę przegląda się na prawdę przyjemnie czego nie można powiedzieć o wielu innych serwisach. Jedyny problem według mnie to nie idealny model odsyłania do forum. Gdyby to odemnie zależało wprowadził bym jedynie kosmetyczne zmiany

Dokładnie. Prosta i przejrzysta, jestem tego samego zdania. Jak oglądam strony innych klubów to wszystko to w kupie i tak średnio to wygląda. Może to kwestia przyzwyczajenia ale ja osobiście bym niczego nie zmieniał. Oprócz właśnie tego forum.
mumin

Postprzez akhrem9 » 29 sie 2018, o 14:23

Dopóki obecny stan strony zadowala właściciela, zmian nie ujrzymy. Jakoś spina budżet z wyświetlającymi się reklamami u góry i tyle mu wystarczy. Kiedyś tłumaczył, że prowadząc stronę kibicowską nie może czerpać dużych zysków, bo wszystkie znaki tu używane są za darmo i należą do klubu w Anglii. Musiałby założyć stowarzyszenie, poświęcić jeszcze więcej czasu itd. Pamiętajcie, że stronę odwiedzają głownie kibice Liverpoolu w Polsce, więc wyświetlanie strony jest zależne od tej wąskiej grupy odbiorców. Nie są to nawet meczyki.pl, gdzie zaglądają wszyscy fani piłki nożnej a jedynie właśnie ta mała grupka sympatyków Liverpoolu.
Problemem nie jest strona, a sposób wyświetlania forum. Jeśli narzekacie, patrzcie jak wygląda polska strona Realu Madryt, niezmienna od 15lat albo jeszcze lepiej, strona banku PEKAO :D Problemem nie byłaby zbiórka, co lato ktoś dorabia sobie na wakacje i sprzedaje tu nadruki na koszulki, chętni są, byliby też na rozwój strony np poprzez Patronite. Jednak trzeba poświęcić na to więcej czasu, organizacji i wiedzieć jak w jaki sposób uderzyć to prawnie. Może gra nie warta świeczki i zbyt mały końcowy zysk.
akhrem9

Postprzez CzerwonyBartek » 29 sie 2018, o 15:33

[email protected] polska strona Realu Madryt jest mniej czytelna niż to forum z czasów bez polskich znaków :D
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różności